Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 10 Cze 2014, 00:56

Darth Rex przeczytaj jeszcze raz: "Mój komputer płacze". Kiedy zaglądasz w gacie też płaczesz. Oboje płaczecie z podobnych powodów...

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Dżuz, Gość, JE Józio Biden,
Negative Gizbarus, Darth ReX, STALKIER998.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 10 Cze 2014, 01:01

Tutaj jedyną sprawą jest złom Wolanda.

Ten sam gameplay grany przez kogoś innego
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2014, 07:45

Oglądam ten drugi gameplay chyba piąty raz z rzędu. Póki co jakość obrazu jest za słaba żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski w sprawie oprawy. Jest szaro i dlatego gra wygląda brzydko. Jakby było kolorowo jak w dwójce, oprawa wyglądałaby efektowniej i przyjemniej. Jak pojawią się screeny tej prezentacji w wysokiej rozdzielczości to będziemy mogli się porządnie przyjrzeć. Na pewno drzewa wyglądają o niebo lepiej. Tak samo efekt ograniczonej widoczności, taka jakby mgła w tym lesie, robi realistyczne wrażenie. Czuje się ten klimat. Podoba mi się znacznie bardziej dopracowana mimika twarzy i gestykulacja przy rozmowie. Wygląda o wiele mniej randomowo niż w poprzedniczkach. Mam nadzieję, że nie została dopracowana tylko na potrzeby tego demka i że wszystkie dialogi będą równie dobrze "zagrane".

Nie podoba mi się styl walki gryfa. Ma skrzydła. Jest drapieżnikiem latającym. Dlaczego ląduje żeby zaatakować?! Dali Geraltowi kuszę, żeby ściągnął gryfa na ziemię, tak? Skoro gryf sam ląduje żeby walczyć, to na co wiedźminowi ta kusza?! Powinien atakować znakami, złapać go w Yrden jak ten będzie na niego pikował, albo spalić pióra dzięki Igni! Zupełnie nie podoba mi się ta sekwencja walki.

Jak dotąd odbyły się dwa pokazy. Jeden u Microsoftu, drugi na twitchu. Ale z tego co czytałem redzi wykupili sobie miejsce na e3 i będą robić własne pokazy. Chyba nawet to samo, na którym robili zamknięty pokaz w zeszłym roku. Obawiam się że kolejne informacje o gierce dostaniemy dopiero z relacji prasy jutro.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez vandr w 10 Cze 2014, 10:03

Pejntbal, ty nosisz pokrywki od garnków na nosie albo rower Wigry, że mówisz o tych gameplayach, że wyglądają brzydko bo są szare? Aż nie wiem co napisać po prostu, ale to już nie pierwszy raz zresztą

Nie podoba mi się styl walki gryfa. Ma skrzydła. Jest drapieżnikiem latającym. Dlaczego ląduje żeby zaatakować?!


No i się zaczęło
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 10 Cze 2014, 10:26

Gdzie ty Paintball tą szarość widzisz? Tu?
Image
Czy może tu?
Image

Nie jest szaro, tylko w końcu nauczyli się tworzyć grę ze stonowaną paletą barw. Czy może brakuje ci tego świecącego się jak psu jajca bloomu z drugiej części? Gra w końcu jakoś się prezentuje i nie wygląda na szarą, tylko mroczną. W samym tylko gameplayu możesz zobaczyć całą gammę różnych kolorów.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2014, 11:18

Czy wy dla oszczędności czytacie tylko co drugie zdanie w moich postach? Jakość obrazu na jutubowym "hd" jest taka gówniana, że ciężko ocenić jakość grafiki w ruchu. Na skrinach wygląda ładnie. Na statycznych, nie poruszających się skrinach. Na których nie ma rozmycia i artefaktów gównianej kompresji. Komprende?

Wcześniej sam się dziwiłem, że na screenach i wcześniejszych filmikach gierka wygląda o wiele ładniej, kolorowiej, szczegółowiej. Co oni zrobili wiedźminowi 3 że na tym gameplayu na żywo wygląda tak brzydko a na skrinach tak łądnie? No więc najwyraźniej kompresja mi obraz zniekształca bo jak boga kocham w ruchu w3 wygląda gorzej niż na obrazku. W dodatku jest niska ilość klatek, a ja mam już nie ten wzrok co 5 lat temu, teraz strasznie się męczę oglądając mało płynny obraz. Nie wiem jak wy, ale ja widzę pomyje zamiast krzaków i gałęzi i rozmyte plamy zamiast tekstur na modelach.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Cromm Cruac w 10 Cze 2014, 12:19

Fakt, kompresja w ruchu zabija detale na YT, ale pomimo to W3 na tym filmiku wygląda wg. mnie oszałamiająco. Skyrim z nawalonymi najlepszymi modami graficznymi nie wygląda nawet w połowie tak dobrze. Kolorystyka wg mnie jest doskonała. Nie za cukierkowa a stonowana i realistyczna. Użycie dość mocnego efektu perspektywy powietrznej (ta niebieskawa mgiełka na horyzoncie) daje odczucie rozległości krainy po której wędrujemy.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 10 Cze 2014, 12:25

paintball_0 napisał(a):Wcześniej sam się dziwiłem, że na screenach i wcześniejszych filmikach gierka wygląda o wiele ładniej, kolorowiej, szczegółowiej.

Nie wygląda "kolorowiej", nie mam pojęcia co żeś się tak uczepił tej twojej wymyślonej "szarości". Wygląda ładniej, bo gigantyczna kompresja robi swoje. Dwa, nie wygląda o wiele ładniej jak starasz się sugerować, jakość oprawy jest naprawdę zbliżona do tego co mogliśmy wcześniej zobaczyć. Biadolisz bladź.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2014, 13:08

Skyrim swoje już ma, dla mnie nie jest żadnym wyznacznikiem jakości obrazu. Nie ma też co porównywać W3 do innych gierek, które już wyszły. W2 przy pierwszym opublikowanym gameplayu zrobił na mnie oszałamiające wrażenie. Dziesięciominutowa przechadzka po Vergen i okolicach. Już wcześniej pisałem, że tak właśnie powinien wyglądać pierwszy gameplay do Dzikiego Gonu. Żeby móc się napawać, żeby zaintrygować gracza, a nie dać mu tę samą mielonkę, którą pokazał Dragon Edge i inne fantasy action RPG pokazywane w tym roku na e3. Bo w porównaniu z innymi grami na targach czym dokładnie w3 się wyróżnia? Słabo zsynchronizowana walka, znaki nie robią praktycznie żadnego wrażenia wizualnego (ikonka wyświetlająca się przed dłonią wiedźmina, do czego to doszło...), gracz chcący jak najszybciej przebiec się po mapie bo ma tylko kilka minut na scenie i siekący w guziki modląc się, żeby wykręcić jakąś fajną akcję zanim czas się skończy. I krótka potyczka z gryfem, który (jak już pisałem) walczy nierealistycznie. Nie korzysta z naturalnej przewagi, jaką dają mu skrzydła. Oby to było spowodowane ograniczeniem SI na potrzeby dema. Bo ten gryf atakuje jak debil.

Patrzę teraz z perspektywy osoby, dla której Wiedźmin 3 jest po prostu kolejną gierką do ogarnięcia na targach. Każdy fan i każdy polski gracz naturalnie i tak grą się interesuje i patrzy na nią inaczej. Oceniam teraz demo pod kątem atrakcyjności gry dla laika, którego trzeba zaciekawić i zachęcić.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Cromm Cruac w 10 Cze 2014, 14:09

E tam się czepiasz gryfa. Gryf jest stworzeniem magicznym. Nie ukształtowała go ewolucja tylko magia. Przecież to lew ze skrzydłami i dziobem. Po prostu bidoczek nie bardzo wie po co te skrzydła ma. Lata se w te i wewte, fajnie, ale jak przyjdzie co do czego to chce gryźć jak lew.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Wiedźmin

Postprzez Kudkudak w 10 Cze 2014, 14:33

Postać gryfa jest zaje*ista i nie rozumiem zarzutów. Jak sobie wyobrażasz normalną walkę? Gdyby tak było nawet byś gryfa nie musnął, bo by cały czas wzlatywał w powietrze. Po za tym wiedźmin jest wiedźminem, to normalne że prowokuje istotę z ŁAPAMI PRZYSTOSOWANYMI DO PORUSZANIA SIĘ PO ZIEMI do walki przyziemnej.

Natomiast do grafiki nie można się przyczepić. Jest to zdecydowanie najpiękniejszy Wiedźmin z wszystkich (zwłaszcza od dwójki...), kolorystyka jest idealna, zwłaszcza widać to wszystko w lesie.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2014, 18:54

Przyczepiam się, bo traktuję gryfa w grze jako prawdziwe, magiczne czy nie, zwierzę, które posiada swój rozum i swój instynkt drapieżnika.

Gryf nie powinien być tępą popierdółką, która nie potrafi wykorzystać swoich własnych naturalnych przewag i nie powinien być łatwym celem dla byle frajera z mieczem. Wiedźmin szybki może i jest, ale gdyby gryfa dało się zaciukać mieczem walcząc na ziemi, to by go już dawno albo chłopi, albo rycerstwo zaciukało. Gdyby gryf był nieporadnym debilem to byłby godzien litości a nie szacunku i nikt by go sobie na flagach nie wieszał.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości