Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 08 Cze 2014, 22:09

Śmiać się chce i rzygać. Ja do tej pory nie mam komputera co mi pociągnie wiedźmina 2 tak jak bym chciał. Robię o to afery? Bo jakoś sobie nie przypominam. Zależy ci na komfortowym graniu? Wydaj oszczędności na komputer a nie na to, na co aktualnie przepuszczasz cały szmal. Nie masz pracy bo jesteś niepełnoletni? Wiedźmin nie jest grą dla dzieci. :E

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, The Witcher.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez impulse_101 w 09 Cze 2014, 09:01

paintball_0 napisał(a):Impulse, rozwiń myśl bo nie załapałem. Grałem trochę w Risen i widziałem Skyrim. Co jest w nich klikaczowatego? I co to słowo w ogóle oznacza? :E


Pisałem o tym w wątku o Risenie, chodzi o zabetonowaną koncepcje RPG gdzie liczy się tylko fabuła w oknie dialogowym oraz paski statystyk naszego bohatera a wszelkie inne aspekty gry są robione tylko symbolicznie, proste systemy walki typu ja Cię ciach ty mnie ciach, wygrywa ten kto ma lepsze statystyki, słabe AI świata gry.. yy nie ma sensu żebym pisał to samo drugi raz co w tamtym temacie :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 09 Cze 2014, 11:15

Już kapuję i zgadzam się w stu procentach. Rzadko wchodzę na tematy o grach, które średnio mnie obchodzą albo w które praktycznie nie grałem.

Wszyscy chyba oglądali wszystkie filmy o Wiedźminie 3, jakie redzi opublikowali. Najbardziej zapadł mi w pamięć ten o mocapie walczącego Geralta. Jak na razie trailery dają nam tylko ułamki animacji. Mam nadzieję, że na E3 dadzą kompletną scenę walki od wyciągnięcia miecza do ubicia stwora/człowieka. Żebyśmy mogli wreszcie sprawdzić jak te animacje rzeczywiście wyglądają.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 09 Cze 2014, 19:55


(jak pojawi się lepsza jakość to zmienię linka)
Cóż, CGI (hoho) pokazuje, że gra wygląda wyśmienicie ; ) Jedynie co to dziwny fragment gry wybrali...

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez Universal w 09 Cze 2014, 20:22

Nie wiem, czy dziwny - pokazali rzecz, na którą mnóstwo osób czekało, tj. otwarty świat jest naprawdę otwarty, przynajmniej na to wygląda - Geralt nigdzie się nie zablokował. Ponadto czuć tę słowiańszczyznę, chociaż nie jakoś specjalnie. Podoba mi się też przerżnięcie przeciwnika na pół, choć liczę, że nie są to trzy animacje na krzyż i po kwadransie będę mógł obstawiać, jak tym razem Rzeźeralt przepoławia wroga.

Niestety woda wygląda słabo, zarośla też nieszczególne. Mam nadzieję, że PC jest nieco lepiej doposażony... O ile teraz nie dysponuję odpowiednim sprzętem, by komfortowo grać w W2 na najwyższych detalach, to z czasem chciałbym i w trójce nacieszyć się widokami. Choć ogólnie podobał mi się zarówno las, jak i miasto widoczne w przerywniku. Mam nadzieję, że będzie spore i mocno średniowieczne, bo aż przypomniał mi się Robin Hood: Legenda Sherwood, jeśli chodzi o podobną zabudowę.

Pozostaje tylko się zastanowić, czy warto brać przedpremierowo, czy lepiej poczekać na jakąś obniżkę i pierwsze patche. Jestem entuzjastycznie nastawiony :)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 09 Cze 2014, 20:28

Chyba się Gerald trochę "spasł"...
Kusza?
No faktycznie dziwny fragment wybrali. Mi się to co widzę specjalnie nie podoba. I nie chodzi o grafikę. Po prostu w tym fragmencie nie widzę Wiedźmina.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 09 Cze 2014, 20:42

To był fragment w którym pokazali to, co się zmieniło w W3 w stosunku do poprzednich.

1. Otwarty świat bez niewidzialnych ścian
2. Misje nie odbywają się "obok" świata gry, teraz możesz napotkać zdarzenia losowe albo podłapać kłesta przy okazji robienia czegoś innego.
3. W jaki sposób zabić latającego przeciwnika. Bronią dystansową, choć ja bym raczej zrobił tak, że Geralt wali znakami.

Pewnie inny fragment pokażą na pokazie za kilka godzin. Ten teraz był dziwny i nie wiedźmiński, bo pokazywali misję "w biegu". Mieli tylko 5 minut, co mieli pokazać? Opcje dialogowe? Grę w kości? Przechadzkę po lasku? Ale zgadzam się, grafika wygląda gorzej niż miałem nadzieję. Oby to była tylko grafa z konsoli a na PC będzie lepiej.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Dżuz w 09 Cze 2014, 21:54

Jakoś szczególnie wybredny nie jestem, ale ten dialog z pokiereszowaną panią... Nie dość, że beznadziejnie głosy podłożone, to jeszcze miny stroją jak upośledzeni :facepalm: Mnie się ten element za cholerę nie spodobał. Liczę, że polska wersja językowa będzie równie dobrze wykonana co poprzednie :P Reszta całkiem pozytywnie mnie nastraja :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Wiedźmin

Postprzez KoweK w 09 Cze 2014, 22:02

Szczerze? Szału nie ma, wrażenia to na mnie nie zrobiło choć nie spodziewałem się aż tak dobrej grafiki na Xbox One - w szczególności, że świat jest naprawdę ogromny.

Btw. ludzie łudzą się, że oni do premiery poprawią animację biegu i wrażenie chodzenia po płaskiej płaszczyźnie. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 09 Cze 2014, 22:14

Ja się łudzę. :(

Co do grafiki- to wasza wina. Chcieliście bardziej realistycznie, mniej kolorowo. To dostaliście. Bo kolor ma znaczenie i pozbawianie koloru wcale nie dodaje klimatu. Oby redzi jednak zrobili poprawki graficzne. Nikt ani razu, jak na razie, nie powiedział, że gra będzie taka sama graficznie na pc i konsolach. Powiedzieli tylko że zawartość będzie ta sama. Czyli płyta, pudełko, instrukcje, mapy, duperele.

Animacje walczącego Geralta przypominają mi animacje z bijatyk pokroju tekken i guilty gear. Nienaturalnie szybkie ruchy, bo ma być responsywnie. Nie ma czasu na podziwianie płynności ruchów. Ale założę się, że się przyzwyczaję jak pogram. Walka jest jeszcze niedopracowana.

Animacje też nie. Ale dopracują. Na razie widać że jest potencjał. Redzi mówili, że chcą gierkę doszlifować żeby nie wyszła beta w dniu premiery tylko pełnoprawna gra. Nie chcą znowu dawać nam za darmo wersji rozszerzonej jako patcha. Chcą w końcu na Wiedźminie zarobić.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Woland w 09 Cze 2014, 22:15

Mój komputer właśnie płacze. Ale prawdę mówiąc widać że próbują wymusić kupowanie nowych komputerów...
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiedźmin

Postprzez Soviet w 09 Cze 2014, 22:17

Najlepszy fragment zwiastuna w 5:20 - "Thanks to zaje*isty team back in Warsaw" :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości