Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez jos w 09 Lis 2011, 18:38

Tego fallouta monopoly to ktoś sobie sam zrobil fanowsko:D
W ramach ciekawostki wrzucam zdjęcie mojej kolekcji falloutów do Tacticsa, obejmującej prawie wszystkie polskie wydania będące jednocześnie ich spisem. Jestem zbyt ortodoksyjny i Fallouta 3 nie uznaję w ogóle, a przynajmniej jako kontynuatora sagi, a NV kupię jak stanieje:D
Image
http://www.fallout-corner.pl/comment.ph ... t.news.534
Image

Za ten post jos otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wojas21, Glaeken, KoweK, SaS TrooP, Kudkudak, szczypiorofix, Gizbarus.
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Glaeken w 09 Lis 2011, 18:46

Chętnie przygarnę pudełkowe wersje F1,2 i Tacticsa... jeśli ktoś będzie się pozbywał to dajcie znać.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 09 Lis 2011, 19:10

Jos, to jestem zawiedziona, że fanowsko.
Gratuluję kolekcji!
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 21 Lis 2011, 15:12

Glaeken napisał(a):Chętnie przygarnę pudełkowe wersje F1,2 i Tacticsa... jeśli ktoś będzie się pozbywał to dajcie znać.

Ja mam pudełkową z F1, F2, F. Tactics, ale nie na sprzedaż. :P

Uwagi moderatora:

A ja mam stare skarpetki caleba, ale nie na sprzedaż. Po co ten post? - Soviet
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 07:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez KOSHI w 31 Gru 2011, 20:20

Przeszedłem 1, 2 przeszedłem z 10 razy, w 3 pograłem z 20 godz. i leży na półce. Skopana grafika, bezpłciowa taka, wygląd postaci masakra. Tryb walki to dno nie mówiąc już o V.A.T.S. Tak samo bronie: chiński pistolet, pakietnica itd. , co to ma być? Rozwój postaci spłycony i banalny, fabuła jakaś jest, to można przełknąć. Zero klimatu świata po wojnie nuklearnej, wyszła cukierkowa gra dla dzieciaków. A akcja opuszczania krypty i te wszystkie trudne wybory :facepalm: . Za kolejne części nawet się nie biorę ...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 13 Sie 2024, 07:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Fallout

Postprzez Stalker Rambo w 31 Gru 2011, 21:58

Ja akurat postapokaliptycznego klimatu bym się nie czepiał. Według mnie klimat jest świetny, zwłaszcza przechadzając się po Waszyngtonie. Ale po za tym... miałem nadzieję na coś bardziej Mad Maxowego. Przede wszystkim brakowało mi pojazdów (i np. zdobywania paliwa). Zakończenie gry mnie trochę zwiodło, ale o tym pisać już nie będę.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Fallout

Postprzez vandr w 31 Gru 2011, 23:56

E tam, mi się fajnie grało w F3 i podobał mi się ten klimat osamotnienia. Na pewno w przyszłości wrócę do tej gry.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez Stalker Rambo w 01 Sty 2012, 00:28

Zastanawiam się nad dodatkiem "las vegas". Grał w to ktoś? Jest to lepsze? Działa bez podstawki?
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Fallout

Postprzez vandr w 01 Sty 2012, 00:35

Pograłem kilka godzin i usunąłem. Pustynie itp. Klimat mi nie podszedł. Jestem pijany, i pamiętam, że co mnie wku*wiało to to, że w F3 nawet gdy na ekranie było 15 postaci to wszystko śmigało płynnie, zaś w New Vegas komputer miał czkawkę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 01 Sty 2012, 05:26

vandr, trzeba pobrać jakiegoś fixa na to, poszperaj w necie... Wiem, bo sam z tym miałem problem - na szczęście jest łatwy w rozwiązaniu.

Stalker Rambo napisał(a):Zastanawiam się nad dodatkiem "las vegas". Grał w to ktoś? Jest to lepsze? Działa bez podstawki?

New Vegas. :E Jest to oddzielna gra, najzwyklejsza kolejna część Fallouta. Od trójki różni się tym, że można to nazwać Falloutem. Wg mnie perełka wśród współczesnych, trójwymiarowych cRPG. Fabuła, jej wielowątkowość i wybory moralne miażdżą. Tę grę można przechodzić kilka razy na różne sposoby podobnie jak stare, dwuwymiarowe Fallouty.

Mam nadzieję, że GOTY wyjdzie w Polsce, bo parę dodatków DLC Cenega nie udostępniła w naszym kraju. Może wydając GOTY w końcu będzie okazja w nie zagrać...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 01 Sty 2012, 12:38

True, true.

Fallout New Vegas jest jedną z najlepszych gier, w jakie grałam. Grafika jest skopana, bo to silnik z trójki, ale fabułowo jest o niebo lepsza niż Fallout 3. Wiem, że ortodoksy, którzy kochają dwie pierwsze części nie uznają tych dwu kolejnych, ale jak dla mnie New Vegas jest świetna.
Polecam gorąco, też przechodziłam na kilka sposobów, dobierając towarzyszy na różne sposoby, bo w zależności od tego, z kim chodzisz, pojawia się kilka świetnych misji pobocznych.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 01 Sty 2012, 13:07

Ja akurat nie zgodzę się z postami powyżej. Moim skromnym ;) zdaniem F3 jest bardzo dobrą grą, bardzo ją lubię za klimat - o wiele bardziej odpowiada mi penetrowanie Stołecznych Pustkowi (wszędzie pełno zgliszczy po wojnie itp., Super Mutanty, Ochłap) niż Mojawe (pustynia pustynia i pustynia). Co jest wg. mnie lepsze w New Vegas? Ulepszenia rozgrywki np. umiejętności przetrwania, tryb Jestem Hardkorem czy perk "Dzikie Pustkowia". Gdyby przenieść te elementy do trójki mógłby być porównywalny pod względem "fajności" do pierwszych dwóch części. Nie wiem czemu ale F3 przypomina mi pierwszego Fallouta (klimat, Ochłap, Super Mutanci) natomiast F:NV przypomina mi F2 (pustynia, gekony, korzenie xandrowe, duże miasta i mnóstwo nawiązań do tej części - Cass, Marcus). Ukończyłem zarówno F3 (ze wszystkimi dodatkami) jak i F:NV. Nie twierdzę, że New Vegas jest kiepską grą, ba, jest grą bardzo dobrą ale gdybym miał wybrać pomiędzy F3 a F:NV zdecydowanie wybrałbym trójkę, bawiłem się przy niej o wiele lepiej pomimo usprawnień tego drugiego.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości