Next-generation - wasze oczekiwania

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 11 Cze 2013, 17:05

Ja na to zapatruje się zupełnie na odwrót a mianowicie: byle by dotrzymali swoich obietnic i zapowiedzi ;) Bardzo mi się podoba podejście Sony do graczy... personalizacja, cloud, sharing, brak blokad etc. etc. niby drobiazgi ale tego własnie w PS3 mi brakowało. A że za tryb multi w online zapłace 150-200 zyli rocznie to przeboleję.... bo to wychodzi śmieszne 17 zyli miesięcznie.

Cena konsoli też jest znośna... za obecną 3 lata po premierze zapłaciłem chyba z 1500 zyli z dwoma padami i dwoma grami.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez GTR w 11 Cze 2013, 21:35

I tak każdy z nas dobrze wie, że te konsole będą dopiero się rozwijać kilka lat po premierze. Wystarczy popatrzeć teraz na teraźniejszą generację. I tak już dużym błędem jest wystawianie konsol next-genowych na półki sklepowe w tym roku - co najmniej 3 lata w przód, aby te XBOXy i PSy się zaczęły wypalać na rynku. Przyniesie im to ogromne straty.

Co do polityki Sony, na serio starają się o graczy, jak napisał Glaeken. Ale dziwi mnie to że świadomie Microsoft strzela sobie w kolano. Offen mówią o abonamencie, blokadzie używek, i ogółem że konsola ssie. Ale po co? Giganci z Redmond mają już chyba poszarpaną psychikę przez nadmiar pieniędzy.

Obecnie jeżeli miałbym kupić nową generację to bezapelacyjnie wybieram PlayStation 4.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 09:56
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 11 Cze 2013, 21:40

Ja jestem ciekawy ile Sony dokłada do każdej konsoli i dlaczego zdecydowali dokładać tak dużo :P. Może sobie na grach odbiją?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 11 Cze 2013, 22:07

Gry, DLC, addony, mini-gry, PS+ etc etc. = w skali globalnej mikroplatnosci przyniosa fortune. Poza tym nie dosc ze utrzymaja obecnych graczy to jeszcze podkradna xboksowych lojalistow ;)

Co do Microsoftu... xbox raczej nigdy nie byl ich flagowym produktem... oni maja praktycznie monopol na OS. Pewnie doszli do wniosku ze dalsze inwestowanie w konsole nie ma sensu, spojrzeli na statystyki, hmmm... wiekszosc ludzi uzywa produktu jako telewizora no to zrobili drogi magnetowid.

Uwagi moderatora:

Nie cytuj ostatniego posta - Cysiu
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 11 Cze 2013, 22:15

@Soviet: nie jest tajemnicą, że wszystkie konsole sprzedawane są poniżej kosztów produkcji, żeby zarabiać na grach i licencjach od zewnętrznych studiów. Tak działa branża.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 11 Cze 2013, 22:22

No dziękuję, że mi to objaśniłeś. Nie miałem pojęcia.

"Dlaczego tak dużo?" - pytam się. To się może źle dla nich skończyć (albo źle się skończy dla cen gier), biorąc pod uwagę, że DDR5 na pewno nie jest tani, a już pojawiają się plotki, że cena PS4 została ustalona na gorąco, w odpowiedzi na MS - w dzień konferencji.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 11 Cze 2013, 23:01

@Soviet: może o to chodziło im z tym "nie będziemy wybijać się przed szereg, poczekamy na ruch konkurencji"? :D
@GTR: Xbox od zawsze był projektowany pod USA i Microsoft tego w ogóle nie ukrywa. Zresztą, jak zapowiedzą nowe Halo, Gears of Wars czy kolejną część NFL, to Jankesi na pewno się na to rzucą. Do tego słyszałem już plotki (podkreślam, plotki), że niektórzy operatorzy kablówki chcą oferować Xboxa w pakiecie za jakąś symboliczną opłatę. W Europie tak łatwo nie będzie, bo tu Sony zawsze miało mocną pozycję, w tej generacji też sobie chyba po tej stronie Atlantyku poradzili lepiej od MS (chyba ktoś nawet wrzucał wykresy, ale nie potrafiłem ich znaleźć). Do tego nie wierzę do końca, by te wszystkie funkcje multimedialne działały u nas poprawnie. O Japonii nawet mówić nie będę, tam Xboxa nie uznają.

Swoją drogą:
:


Wow. Nie miałem jeszcze okazji, by zapoznać się z serią (co wielu mi już polecało, ale cóż, konsoli nie mam, a na moim złomie PS2 emuluje się średnio), ale wow.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 13 Cze 2013, 09:41

Natrafiłem na bardzo fajne podsumowanie podejścia MS i Sony do graczy przez pryzmat konsol next-genowych:

Xbox One - centrum medialne dla całej rodziny. Inicjator zakupu - dzieci (5-17) albo ojciec rodziny (30 +), konsola służy do oglądania sportu, filmów, aktywne granie w gry typu Call of Duty. 499 dolarów - śmieszna cena, barbecue jest droższe. Stałe połączenie online - już nie tak fajnie, ale skoro podstawowe przeznaczanie konsoli to online serwisy to da się żyć. Mała szkodliwość pasożytniczych graczy Xbox 360 - dzieci, które wzłamywały konsole lub wymieniały się grami.

Playstation 4 - konsola dla samotników. Inicjator zakupu i jednocześnie klient to młody człowiek w wieku 18-30 lat, liczy się z każdym groszem więc nawet 399 dolców to dość drogo. Ale za to gra wiele i często, więc niech i nie płaci pełnej ceny, na PS Plus i tak sypnie groszem. I to, że wymienia się grami to nie problem, lecz plus tzw. wiralność.

O czym co to jest ta wiralność = http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama_wiralna
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez impulse_101 w 13 Cze 2013, 12:07

Zastanawia mnie jedno, dlaczego skoro konsole maja już określoną moc obliczeniowa to z początku gry nie wykorzystują ich w pełni dopiero po jakimś czasie twórcy racza łaskawie zacisnąć pośladki i wyśrubować produkt.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 13 Cze 2013, 13:04

Może dlatego, że grę zwykle tworzy się X lat i żeby dostosować się do współczesnych wymagań sprzętowych musieliby w kółko przesuwać premierę swojej gry z powodu implementacji w grze nowych rozwiązań. Muszą w pewnym momencie powiedzieć stop i wydać grę bo inaczej będą ścigać króliczka w kółko i pakowac się w coraz większe koszty.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Terminus w 13 Cze 2013, 13:34

Nowa konsola zwykle równa się nowy system, często nowe rozwiązania techniczne i to raczej normalne,że trochę czasu zajmuje rozgryzienie i opanowanie nowych mechanizmów. Bywa też, że narzędzia deweloperskie również są poprawiane i udoskonalane by wyciągnąć więcej.
W czasach Commodore C64 najlepsze rzeczy na tą maszynę wymyślono, gdy już schodziła z rynku.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 13 Cze 2013, 21:48

http://www.joystiq.com/2013/06/12/xbox-one-will-support-live-in-these-countries-at-launch/
Microsoft opublikował listę krajów, w których zadebiutuje ich nowa konsola, a więc także najważniejsze i najbardziej obiecujące rynki. Oprócz Stanów, zachodniej Europy i Australii mamy też Brazylię, Meksyk i Rosję. Brakuje, co ciekawe, Japonii, choć z drugiej strony konsole Microsoftu zawsze stanowiły tam margines. Oczywiście Polski na tej liście też nie ma. Do tego konsola będzie sprawdzała, w jakim kraju jest uruchamiana (po adresie IP, jak mniemam), więc na sprowadzonym z RFN egzemplarzu nie uruchomisz gier przez oficjalną polską premierą.

To o tyle ciekawe, że ultima.pl prowadzi zaczęła prowadzić już przedsprzedaż gier (a konkretnie - Battlefielda 4), nie wiedząc nawet, kiedy konsola trafi do polskich sklepów.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość