Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Half-life 1

Postprzez Elektryk w 19 Paź 2008, 19:35

Tak! To jest możliwe! Ale musisz dokupić Half-life:Source! Można to zrobić przez Steama http://store.steampowered.com/app/280/
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Half-life 1

Postprzez Zastrzyk w 19 Paź 2008, 19:37

Niestety nie. Trzeba go kupić osobno. Lecz jeżeli masz hl2 ep2 to darmowo dostajesz Hl:Deathmatch source. ale Hl:source już nie.
Image
Awatar użytkownika
Zastrzyk
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lut 2008, 16:17
Ostatnio był: 22 Wrz 2011, 12:42
Miejscowość: Jupiter
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Half-life 1

Postprzez weasel w 20 Paź 2008, 02:19

Możesz też kupić wersje pudełkową.W polskich sklepach hl:s jest dostępny wraz z half-life 2 w "half-life2 classic" czy jakoś tam. Kosztuje circa 50 zł.
Awatar użytkownika
weasel
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:41
Ostatnio był: 08 Sie 2020, 14:46
Miejscowość: Gdzieś w Lubuskim
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 10

Re: Half-life 1

Postprzez Elektryk w 20 Paź 2008, 17:57

Zastrzyk napisał(a):Niestety nie. Trzeba go kupić osobno. Lecz jeżeli masz hl2 ep2 to darmowo dostajesz Hl:Deathmatch source. ale Hl:source już nie.


Pisząc o dokupywaniu miałem na myśli kupienie osobno :) niedokładnie się wyraziłem, sorki
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Half-life 1

Postprzez Darth ReX w 20 Paź 2008, 18:11

A ja deathmatch: source mam za darmo (choć samego HL2 już nie :P ) Czemu? Odpowiedź jest prosta - mam kartę ATi :D
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Half life 2 beta/alpha

Postprzez monolit1935 w 16 Wrz 2009, 10:10

każdy wie w jakich bólach powstawał hl2 ( min wyciek jego kod źródłowy )
przedstawiam tutaj dużo na temat alph i bet gry bo w końcu skojarzenia ze stalkerem są jak najbardziej na miejscu
http://diamadic.blogspot.com/ -tu linkacz
:wink:
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Half life 2 beta/alpha

Postprzez dorian w 17 Wrz 2009, 09:05

Jak już o HL, to znalazłem takie coś:

This mod gotta be one of the best HL mods ever created,


http://www.youtube.com/watch?v=ySD8dGq1 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=XEOh05nImB0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=X3RQS3paBIU&feature=related

Modzik zacny, nie najnowszy, a nawet nie wiedziałem, że taki jest. :(
No i nie wiem, czy mi się zdaje, ale Stalkera przypomina mocno. Jest walka w deszczu, odrapane ściany, żołnierze, zombie + latanie po łąkach i krzaczorach, fajne spluwy i te rzeczy..Zwróćcie uwagę jak można okular hełmu na oczy opuścić na trzecim filmie. Tego właśnie mi brakowało w Stalkerze.
Cool. :D
Można pobrać stąd:
http://www.moddb.com/mods/paranoia
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Half life 2 beta/alpha

Postprzez monolit1935 w 17 Wrz 2009, 10:35

mod fajny masz racje tego brakowało w stalkerze ( jednak ma się to uczucie że to tylko mod )
macie tu filmiki z bety
http://www.youtube.com/watch?v=tyAmYaxCzVg
http://www.youtube.com/watch?v=kgGYyyLfuqg
http://www.youtube.com/watch?v=MQ-eOEIWMHc
http://www.youtube.com/watch?v=wKXn2QQuueA
http://www.youtube.com/watch?v=SFmwGA6yDCc

poza tym kto ściągał betę z torrentów musi wiedzieć że po odpaleniu jej należy wpisać w konsoli nazwę poziomu
SPAWNY:
weapon_ar2
weapon_bugbait
weapon_cguard
weapon_crowbar
weapon_frag
weapon_crossbow
weapon_alyxgun
weapon_physcannon
weapon_physgun
weapon_pistol
weapon_rpg
weapon_shotgun
weapon_smg1
weapon_hopwire
weapon_iceaxe
weapon_binoculars
weapon_ml
weapon_brickbat
weapon_smg2
weapon_stickylauncher
weapon_stunstick
weapon_thumper
weapon_sniperrifle
weapon_rollerwand
weapon_slam
weapon_hmg1
weapon_cubemap
weapon_gauss
weapon_extinguisher
weapon_flaregun
weapon_ar1
weapon_molotov
weapon_manhack
weapon_immolator
weapon_irifle
Spis przeciwników(obok ich nazwa w konsoli):
Policjant - npc metropolice
Żołnierz kombinatu - npc_combine_s
Gwardzista kombinatu - nie działa w konsoli,jest na mapie e3_terminal
Zabójca - nie ma w konsoli
Zabójca zombie - nie ma w konsoli
Zabójczyni kombinatu(fassassin) - npc_assassin
Strider - npc_strider
Gunship - npc_combinegunship
Dropship - npc_combinedropship
Helikopter - npc_helicopter
Wasteland scanner - npc_wscanner
City scanner - npc_cscanner
Shield scanner - npc_sscanner
Rollermine - npc_rollermine
Larwa antliona - nie działa w konsoli
Antlion - npc_antlion
Antlion guard - npc_antlionguard
Szybki headcrab - npc_headcrab_fast
Headcrab - npc_headcrab
Trujący headcrab - npc_headcrab_black
Advisor - nie działa w konsoli,jest w ravenholmie
Barnacle - npc_barnacle
Sand barnacle - nie działa w konsoli
Bullsquid - npc_bullsquid
Houndeye - nie działa w konsoli
Mortar synth - nie działa w konsoli,jest na mapie c17_fight
Crab synth - nie działa w konsoli
Hydra - npc_hydra
Hydra seer - nie działa w konsoli
Hydra smacker - nie działa w konsoli
Ichthyosaur - npc_ichthyosaur
Cremator - nie działa w konsoli
Stalker - npc_stalker
Zombie - npc_zombie
Szybki zombie - npc_fastzombie
Trujący zombie - npc_poisonzombie

postaram się odszukać pokaz e3 2003 :wink:
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: Half-Life 2 [Speedrun | Episodes | TF2 | Portal]

Postprzez SaS TrooP w 25 Mar 2010, 20:06

Odkopuję (za błogosławieństwem administracji) temat o Half Life 2. Sugeruję też tutaj pisać o modach związanych z tą grą :P
A jako że lubię sobie popisać, napiszę sobie nową recenzję. Zapraszam :D

HALF LIFE 2: RIOT ACT

Niedawno pobrałem parę modów. Gwoli ścisłości: Fall of Ravenholm, Outpost 16 i Riot Act. Fall of Ravenholm dobre, ale zbyt krótkie, by o nim cokolwiek napisać. Outpost 16 to przykład, że można zrobić głupiego moda mając parę tysięcy razy więcej umiejętności niż normalni użytkownicy Hammera. Co innego Riot Act.

Wojna z Kombinatem zbliża się wielkimi krokami. Podczas, gdy powstańcy rozpoczynają swój bój o Wolność i Prokreację Gordon Freeman i Alyx Vance wyprawiają się do potężnego więzienia, Nova Prospect celem uwolnienia ojca bohaterki.
Ale, jak z pewnością się domyślamy, Eli Vance nie jest jedynym więźniem.
Wykorzystując zamieszanie powstałe z powodu ataku Freemana i (jego?) Antlionów próby ucieczki dokonują także inni więźniowie. Jednym z nich jesteśmy my.
Tak w przybliżeniu wygląda fabuła gry. Więcej nie zdradzę. Powiem jedynie, że cała akcja dzieje się w Nova Prospect i jest po prostu cud i miód.

Sam mod wita nas skomponowaną specjalnie podeń muzyką. Działa bardzo płynnie, nie ma błędów konstrukcyjnych, które powodują "szarpanie". Utworów jest parę, są bardzo dobrze dopasowane do klimatu panującego w momencie ich odpalenia.
Gra może wydawać się nudna, bo cała akcja dzieje się w Nova Prospect, o czym już wspomniałem. Jednak więzienie wykonano perfekcyjnie. Poszczególne kondygnacje cel, mini-dziedzińce, bloki oddzielone kratami pozwalają zatopić się w niepowtarzalnym klimacie tej gry. Wszelkie nowe textury stoją na wysokim poziomie, acz niestety jest ich niewiele. Jest to pewien minus biorąc pod uwagę fakt, iż jest to mod, a nie mappack.

Moda można generalnie ukończyć w godzinę, ale nie jest on nudny. O nie! Dzięki dobremu poziomowi skriptingu może na przykład powalczyć z myśliwcami Kombinatu, a nawet poprawnie działającym (!) Striderem (dla niewtajemniczonych - poprawne działanie Stridera jest koszmarnie trudne do osiągnięcia). Do tego możemy zaliczyć przejażdżkę kolejką (tą, co ludzi się w Cytadeli wozi), ucieczkę przed pociągiem. A wszystko to (I parę przerywników) jako urozmaicenie i tak bardzo urozmaiconych leveli. Zwiedzimy, poza systemem cel także podwórka, kanały, system wodociągowy, prysznice, by w końcu ostatecznie przejść przez most i na sam koniec zatopić się w po prostu GENIALNYM klimacie otwartej przestrzeni. Góry, mgła, 10 stopni i ten most do przebycia...

Nie rozpisuję się w kwestii grafiki (bo pochodzi z HL2, i tak wiele napisałem), z dźwięków dochodzi nam dobra muzyka i nawet voice-acting, wykonanie ogólne opisałem powyżej.
Sam mod jest naprawdę warty pobrania. Waży bodaj 115mb jako .zip, dlatego nie obciąży łączy z poprzedniego wieku (albo i dwóch).
Podsumowując, gdy szukasz dobrego moda do SP i nie przeszedłeś Random Questa, ten mod jest dla ciebie!

Nazwa: HALF LIFE 2: RIOT ACT
Wersja: v1.0
Pod grę: HALF LIFE 2

PLUSY:
+ Klimat
+ Świetne wykonanie
+ Zróżnicowanie leveli
+ Muzyka
MINUSY:
- Jak na mod bardzo mało contentu własnego
- Jakieś tam mniejsze szity

MOJA OCENA TO 9+/10, czyli pobieraj, puki linki działają, graj, podniecaj się i trzymaj instalkę na dysku, na wypadek, gdyby linki przestały działać :mrgreen:


PS: Recenzowałem już Random Questa?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Half Life - seria

Postprzez Tormentor w 10 Sty 2012, 21:55

Jedna z tych serii, która mnie zmiotła za pierwszym razem. Jedynka to była tak wciągająca gierka, że czasem zapominało się o rzeczywistości. Największym atutem HL'a była bez wątpienia długość rozgrywki. Grałeś, grałeś, grałeś i nie wiedziałeś kiedy skończysz. Unikalna fabula i oryginalny świat stały się kluczem do sukcesu dwójka to była kwestia czasu. No i nastał rok 2004, długo oczekiwany Half Life 2 wyszedł na światło dzienne. Czas połowicznego rozpadu z miejsca stała się kultowa gierka. Silnik Source niesamowicie się prezentował, gra świateł fizyka, ta WODA! Oprawa graficzna nie miała sobie równych. Ogolem konkretna giera. Łom w łapę i masakrować head crab zombie no i bawić się gravity gun :* Czy jest coś piękniejszego :D ?
Dodatki tez przeszedłem, Blue Shift i Opposing Force tez ciekawe były. Epizod 1 i 2 zdecydowanie za krótkie. 3 już nie będzie raczej, nie wiadomo nawet czy Hl 3 wyjdzie. Valve woli bawić się w Left for dedy i inne dziadostwa.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Half Life - seria

Postprzez paintball_0 w 10 Sty 2012, 22:12

Prawdopodobnie dlatego, że L4D i inne dziadostwa jest łatwiej zrobić niż kontynuację najważniejszego FPSa w historii gier wideo. ;)

VALVe nie wypuści kolejnej części, jeśli nie będzie w 100% przekonane, że gra sprosta oczekiwaniom. Tutaj już nawet nie chodzi o sprzedaż. HL przekroczył etap martwienia się o wyniki sprzedaży. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o to, że VALVe popełnili cliff-hangera idealnego i nie potrafią się z niego wymigać. Jedyne co mogą zrobić, to zająć się innymi sprawami i czekać, aż spadnie na nich objawienie fabularne. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Cry of Fear

Postprzez Lt_Hargrove w 24 Lut 2012, 19:03

Skacząc sobie po internecie natknąłem się na takie coś:

http://www.moddb.com/mods/cry-of-fear

Mod do Half Life 1, na silniku goldscr. Wymaga wersji steam gry. Z tego, co czytałem, wynika, że gra dosyć straszna, porównują to do Penumbry i Resident Evil w komentarzach. Instalka, screeny i filmiki w moim linku. Gra zawiera SP i Co-op. Dla miłośnika horrorów w sam raz.

Uwagi moderatora:

Temat o Half Life już jest. Łączę.
Awatar użytkownika
Lt_Hargrove
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 19 Gru 2011, 21:26
Ostatnio był: 16 Sie 2012, 17:01
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 26

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości