Assassin's Creed

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Assassin's Creed

Postprzez Soviet w 30 Cze 2013, 22:31

Takie Dzikie Pola to by była super lokalizacja na Assassin's Creed, ale te realia historyczne są zdecydowanie zbyt słabo znane i "marketingowalne".
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Assassin's Creed

Postprzez Terminus w 30 Cze 2013, 22:44

Epok nie brakuje. Rozbicie dzielnicowe; książęta dzielnicowi walczący ze sobą. Do tego kler; konflikt księcia Bolesława Śmiałego z biskupem zdrajcą Stanisławem et cetera, cetera

To była książka Nienackiego?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Assassin's Creed

Postprzez Universal w 30 Cze 2013, 22:46

Wojna polsko-bolszewicka byłaby całkiem niezła, tyle że to dla Zachodu nic nie znaczący margines (nie licząc historyków).

Ale już IIWŚ nie brzmi tak niewiarygodnie. Nie twierdzę, że Kampania Wrześniowa czy 1944/1945, ale zamachy na SS-templariuszy w okupowanej Warszawce? Była gra o okupowanym Paryżu (Saboteur), w Amsterdamie czy Brukseli niewiele się działo, Berlin odpada bo stolica "imperium", za to Warszawa w której krzyżują się wpływy nazistów, komunistów i polskiego podziemia byłaby szalenie ciekawa. I jeszcze polskie podziemie podzielone na przynajmniej dziesiątkę większych frakcji.

http://zakon-ac.info/newsy-n-1092-Assas ... Board-Game - planszówę chcą robić.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Assassin's Creed

Postprzez LSkiper w 23 Lip 2013, 12:34

W sumie to II Wojna Światowa w Serii Assassin's Creed byłaby ciekawym pomysłem i w pewnym sensie "odskocznią" od dotychczasowych technik walki np. idzie sobie dwóch żołnierzy Wehrmachtu Asasyn idzie po dachu, potem się chwyta parapetu, cichą eliminacją likwiduje pierwszego, bierze w rękę MP40/Stg. 44 i tym zabija drugiego. Tak, jak ktoś wspomniał może być dobra też wojna Polsko - Bolszewicka (Polsko - Ukraińska jest jakaś taka nudna w kwestii wydarzeń mających tam miejsce) Słyszałem także, że będzie misja mająca na celu zabicie... Heinricha Himmlera i Adolfa Hitlera! ciekawe, czy neonaziści będą sie Ubisoft hejtować za ich "ból dópy"
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 14:31
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Odp: Assassin's Creed

Postprzez utak3r w 24 Lip 2013, 01:21

Terminus napisał(a):To była książka Nienackiego?

Tak, dokładnie.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Assassin's Creed

Postprzez Szczur w 24 Lip 2013, 12:38

Każda kolejna część AC zaskakiwała mnie nowościami, z IV pewnie też tak będzie. Witajcie fani serii! :E
:

Nadal się nie pozbierałem po śmierci Lucy ;_;

Materiały prezentujące Assassin's Creed IV:
1) Filmowy zwiastun z E3
:


2) Zwiastun
:


3) Pod Czarną Banderą
:


4) Oficjalne demo z rozgrywki
:


5) Życie pirata na wzburzonym morzu
:


6) Materiał z rozgrywki
:


7) 13 minut rozgrywki w otwartym świecie Karaibów - Uwaga! Duże spoilery!
:


To błękitne morze...już się nie mogę doczekać!
Coś mi się wydaję, że ten Czarnobrody będzie bekowy :E :
:

Image
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Assassin's Creed

Postprzez T-man w 24 Lip 2013, 23:12

Czy "brotherhood" zadziała na moim komputerze? Win7 home premium 64bit, amd athlon II X3 435, ati radeon hd4650 1gb, ram 4gb.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Assassin's Creed

Postprzez Universal w 25 Lip 2013, 00:11

Tak, możesz co najwyżej ustawienia zmienić na niższe, ale powinno być ok.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Assassin's Creed

Postprzez The Witcher w 28 Lip 2013, 15:45

Trzy razy podchodziłem do serii, konkretnie do dwójki i trójki. Muszę przyznać że nigdy nie widziałem takiej kiepskiej gry z takimi wysokimi ocenami i tak dużym budżetem. No może oprócz Call Of Duty.

Bezsprzecznie największą wadą jest grywalność, konkretniej jej brak. O ile na samym poczatku skakanie po budynkach, walka i zabójstwa są fajne to po maksimum dwóch godzinach nudzą się. Każde moje podejście do serii kończyło się po tym jak po kilku-kilkunastu zmarnowanych godzinach wciąż czekałem aż coś zacznie się dziać, no i się nie doczekałem. Schemat: rozmowa z postacią(które jakieś ciekawe również nie są, żadnej nie zapamiętałem), przyjęcie zlecenia, skakanie po budynkach, zabójstwo, ucieczka jest może i dobry, ale nie gdy powtarza się go praktycznie w każdym zadaniu. Walka sama w sobie również nie porywa, zwłaszcza gdy bohater walczy sam na sam z przeciwnikiem podczas gdy reszta średnio się angażuje w walkę.

No to może gra broni się fabułą? Nie. Motyw dwóch organizacji walczących o władzę nad światem, jakieś śmieszne artefakty pradawnej cywilizacji, której to wątek jest raczej kiepsko rozwinięty, przerywany przez sceny ze współczesności dodatkowo zabijające jakieś tam ochłapy klimatu.

No dobra, jedziemy dalej. Grafika. Tutaj jeszcze gorzej, gra wygląda jakby zrobiono ją w 2007 roku i to "na odwal się". Dodatkowo praktycznie zero progresu w kolejnych częściach. O ile przy produkcjach z mniejszym budżetem można to zrozumieć, to tutaj jakoś nie mogę znaleźć wytłumaczenia. Poza jednym, oczywistym. Oszczędności i chęć zminimalizowania wydatków celem osiągnięcia większych zysków ze sprzedaży. Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że na reklamę gry wydaje się nieporównywalnie więcej środków niż na produkcję, podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianego CoDa.

Oprawa dźwiękowa jest dobra, głównie głosy postaci. Włoski w dwójce brzmi świetnie, podobnie jak odwzorowanie amerykańskiego i angielskiego akcentu w trójce. Muzyka najwyżej przyzwoita.
Oprócz głosów postaci jedyną zaletą gry mogłoby być to, że jest długa, gdyby nie to że nudzi się po dwóch godzinach.

Przyznaję się bez bicia że ostatnio grałem po premierze trójki, i trochę wspomnień mogło mi się w moim spaczonym mózgu zdeformować, ale ogólnie chyba większość dobrze zapamiętałem.

Podsumowując moje wypociny:
Wszystkie gry z serii są niemal identyczne, nudne, przereklamowane i warte najwyżej dwie dychy, a i tak mocno bym się zastanowił, jeśli miałbym na nie tyle przeznaczyć, bo jest masa lepszych sposobów na wydanie tych paru groszy. Nie polecam.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 08:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Assassin's Creed

Postprzez Universal w 28 Lip 2013, 16:38

Spróbuj Brotherhood i Revelations, według mnie lepsze od dwójki. A trójkę biją na głowę, bo ta ani trochę nie przypadła mi do gustu i kończyłem tylko ze względu na chęć poznania zakończenia. Które i tak jest słabe :E

No i oczywiście można by było wiele w tych grach poprawić, ale to i tak nie są jak dla mnie najgorsze gry, a może jestem mniej wybredny, jeśli o grywalność chodzi.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Assassin's Creed

Postprzez Kamandir w 31 Paź 2013, 17:09

A w Black Flag nikt nie będzie grał? Ja gram już na swoim PS3. Wersja PC ma mieć lepsze tekstury. Najlepsza gra o piratach od bardzo dawna. Risen 2 Dark Waters nie dorasta BC do pięt.
"Bo w Zonie nigdy, oj nigdy nie wie się, czy się ustrzeli mutasa, czy może on ciebie zje"
Awatar użytkownika
Kamandir
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 20 Paź 2013, 20:43
Ostatnio był: 24 Sie 2020, 12:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 6

Re: Assassin's Creed

Postprzez The Witcher w 01 Lis 2013, 09:18

Aż tak bardzo nowy AC różni się od poprzednich? Jak nie, to twierdzenie że jest lepszy od Risena 2 jest co najmniej śmieszne...
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 08:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości