Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez KoweK w 02 Cze 2006, 13:11

Eh moje pierwsze zetkniecie z half lifem to bylo ze tylko sie fizyka bawilem :D A tutaj gosc w takim krótkim czasie przeszedl! Ja bym nie wytrzymal zeby sie nie bawic w tej gierce :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Reklamy Google

Postprzez Erjot w 02 Cze 2006, 13:13

Aby zrobic taki speedrun to trzeba miec naprawde obcykana gre i zapewne gosc sie "bawil" baaardzo dlugo, aby odkryc te wszystkie sztuczki. :P
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 02 Cze 2006, 13:49

Erjot napisał(a):(...) i zapewne gosc sie "bawil" baaardzo dlugo, aby odkryc te wszystkie sztuczki. :P


... no cóz:

Runners:
--------

Max]I[muS-X
suga
bandit5k (aka Minim)
magzy
DaleLewill
Chomp (aka Chomp On This, emerica)
Dark_Devil
FU3L3D
LightningX
Lonerville
Ben 'nVa' Riley
Daniel 'o40' Lundgren
Pincus
|Z|Option


Planning/Tricks:
----------------

bi0_gauss
chabo
Chib
Cyberwrath
DaleLewill
DemonStrate
Downup
dude
eLe
Fragalishus
geaowe
Kay
LightningX
lml-mike
Lonerville
major5013
Max]I[muS-X
Nam3
Naz
Nezumi
Pincus
]eQm[_9800_PRO
RTC
speCter
trh
Wampa

Nie to zeby to od razu byl JEDEN gosc. :)
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez Erjot w 02 Cze 2006, 14:00

W sumie to racja przy tym pracowala 2 taka ekipa jak przy samej produkcji gry :P
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez KoweK w 02 Cze 2006, 19:19

Erjot napisał(a):W sumie to racja przy tym pracowala 2 taka ekipa jak przy samej produkcji gry :P


Ciekawe czy ekipa wydala tyle samo kasy co Valve/Steam ( 4 mln $$$$ ) :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Postprzez Erjot w 02 Cze 2006, 22:25

Chyba na piwo, jak siedzieli wieczorami i wymyslali/odkrywali te triki :P
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez ST4LK3R w 03 Cze 2006, 07:15

My tak tu o tym gadamy, a to dla nich tez musial byc kawlek roboty...Nielatwo byc takim spryciulem :D A co do tych wydatków - jakby oni siedzieli i pili piwo ciagle, to by mieli chyba najdluzsze czasy, a nie najkrótsze ;)
AMD FX-8350 @4500 | Gigabyte GA-970A-UD3 | 2x 4GB DDR3 1600 Kingston | Gigabyte GF 660 OC | OCZ Vertex 4 SSD | OCZ ModXStream Pro 600W | Iiyama E2407HDS | Windows 7 Pro.

Canon EOS 550D | LG 4X HD | Fiat Stilo 2007 MultiJet 150 KM.
Awatar użytkownika
ST4LK3R
Retired

Posty: 1309
Dołączenie: 28 Lip 2005, 15:35
Ostatnio był: 17 Sty 2024, 12:18
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 9

Postprzez Boras w 03 Cze 2006, 09:24

ja tam jestem zdania ze byli na kacu...kto o zdrowych zmyslach wpada na pomysl podwojnego odbicia od skaly zeby przeskoczyc skuterkiem?? oni byli albo skacowani albo psychole(pozytywne:D)
Core duo 1,86 stoj±ce na asusie p5w dh deluxe
2 giga ramu g.skill'a na 800
i moje dziecko ukochane radeon x1900xtx
cieszy mnie to niezmiernie
Awatar użytkownika
Boras
Tropiciel

Posty: 286
Dołączenie: 21 Mar 2006, 14:42
Ostatnio był: 03 Sty 2016, 16:07
Miejscowość: Sie biara dzieci?
Kozaki: 3

Postprzez Touchdown w 03 Cze 2006, 18:36

Chyba nie ma sensu tworzyc na to nowego tematu. Tak jak planowalem, zakupilem Half-Life 2: Episode One. Czas sie nad nim troche popastwic.

Nie bede tu pisal o fabule, co sie stalo z poszczególnymi postaciami, zeby nikomu nie powiedziec za duzo. Pierwsze wrazenie pozytywne: DVD. Wszystko zapakowane na jednej plytce, a nie na pieciu. Niestety, podobnie jak w zwyklym HL2, w pudelku oprócz plytki i karty z informacjami o tym jak wlozyc wspomniana plyte do napedu nie bylo nic. Trudno.

Trzeba spojzec prawdzie w oczy. Episode One to jeden dlugi korytarz, caly czas idziemy po scisle zaplanowanej sciezce. I trzeba tez zaznaczyc, ze to chyba najwiekszy problem tej gry. Dalej jest juz lepiej.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna. Przez 90% gry towarzyszy nam Alyx, co na szczescie nie jest mordega, polegajaca na wyciaganiu jej zza jakiegos zakretu, bo sie tam zaciela. Gra zawiera bardzo duzo skryptowanych wydarzen, co uatrakcyjnia akcje; wprowadzono takze technike dodajaca Alyx (narazie tylko jej) mozliwosc swoistej interakcji z Zombiakami i Antlionami, np. w przypadku tych pierwszych jest to jakies kopniecie, silowanie sie, itp.

Zagadki nie sa wyjete z przygodówki, ale tez nie skupiaja sie juz wylacznie na fizyce.

Episode One jest zasadniczo kontynuacja historii Half-Life, a nie dodatkiem. Nie ma tu nowych broni, dodano jedynie dwóch nowych przeciwników (stalkerów i Combine Zombies). Rozgrywka miala starczac na 4-6 godzin. Nie wiem ile mi zajelo ukonczenie E1, ale mozliwe, ze cos kolo tego. Nie ma co sie ludzic, w przypadku wydawania gry w formie epizodycznej poszczególne czesci nie moga byc dlugie.

Na plus nalezy zaliczyc tryb komentarzy, które sa porozrzucane po calej grze, to cos w stylu Behind the Game, tylko ze In-Game.

Grafika przeszla kilka usprawnien, najpowazniejszym jest oczywiscie dodanie HDR (czego, niestety, nie dane mi bylo ogladac... ale zapewne wyglada niezle).

Nie ma co robic z nikogo idioty, i mówic, ze E1 jest dla wszystkich. Tak naprawde przeznaczony jest on zdecydowanie dla fanów HL. Ktos inny móglby powiedziec, ze to wywalanie pieniedzy na chwile rozrywki. Nie jest to gra, przy której bedzie sie zarywac noce, raczej kolejny krok w rozwoju fabuly.

Po ukonczeniu gry odblokowuje sie trailer (który zapewne jest juz w sieci) Episode Two. Jedyne co moge powiedziec to to, ze sugeruje on porzadna zmiane klimatu i scenerii.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez Erjot w 03 Cze 2006, 18:55

Hm mi to wyglada na dalekosiezne plan ciaglego zbijania wielkiej gotówki, ile kosztuje taki jeden dodatek, cos okolo 60zl, ile ich ma byc 10 (strzelam). Taka jest moja opinia.

Edit: bym byl zapominal do tego dochodzi jeszcze SiN w epizodach, no, no calkiem duza kasa.
a kazda gra na 2/3 godzinki :(
Awatar użytkownika
Erjot
Tropiciel

Posty: 299
Dołączenie: 09 Paź 2005, 15:19
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:15
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 04 Cze 2006, 16:15

Komu nie chodzi o zbijanie kasy? Episode One to eksperyment majacy na celu sprawdzic, czy taki sposób wydawania gry sie przyjmie (glównym zalozeniem jest wydawanie relatywnie krótkich czesci, w niewielkich odstepach czasu, jednoczesnie nadazajac z technologia i aplikujac rozmaite ulepszenia z kazdym epizodem). Poza tym, pomimo, ze jest to rozrywka zdecydowanie na jakies trzy razy (Medium, komentarze, Hard), to widac postep i VALVe nie ogranicza sie do rozwiazan, które spopularyzowaly Half-Life 2 (fizyka). Najpowazniejsza wada jest wspomniana liniowosc i praktycznie zerowa mozliwosc eksploracji map poza wyznaczona sciezka wiodaca do konca. Dla fanów serii pozycja cenna, ale zwykly gracz powinien poczekac az twórcy wydadza jakas paczke ze wszystkimi epizodami (których zbyt wiele nie bedzie, musi cos jeszcze zostac dla trzeciej czesci).
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez AragorN w 04 Cze 2006, 20:53

Chyba zainstaluje HL2 i znowu w to popykam .Hehe spróbuje na czas podam wam wyniki muahahahahah. :D
Image
Image
C z kreseczk± mi nie dzia³a :D.
Awatar użytkownika
AragorN
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 15 Lut 2006, 18:02
Ostatnio był: 16 Mar 2014, 11:33
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości