Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez vandr w 09 Lis 2015, 19:06

No nie powiem, cykle pogodowe bardzo ładne:D

Tylko ten: https://vid.me/5kSk
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez mayer99 w 09 Lis 2015, 19:59

Fajnie, że komuś coś się jednak podoba w F4 :P . Będzie się z kim podzielić wrażeniami z gry, co Vandr? ;)
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: Fallout

Postprzez vandr w 09 Lis 2015, 20:16

Nie no, prawda jest taka, że gdy dostępny będzie Unpacker to daję miesiąc-półtora i gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Millenia zrobi remodele/retextury broni, NMC pewnie machnie HD textury całego świata, Boris zrobi ENB, ktoś się dorwie do konfigów na rysowanie obiektów itp i będzie cacy. Jednakże powiem tak, że ta siwa mgła mnie roz*ebała na kawałki. Perfekcyjna atmosfera.

Tu jeszcze parę skrinów jakiegoś gracza: http://imgur.com/a/juVjm#lRPGGD2
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 10 Lis 2015, 10:19

Gra miała premierę w nocy z poniedziałku na wtorek. Zagrałem dokładnie o godzinie 1:45 we wtorek. Moje pierwsze wrażenia dotyczące głównie grafiki (i ani słowa o fabule itd).

Powyższe screeny dokładnie odwzorowują jak ta gra wygląda, ale w ruchu robi znacznie lepsze wrażenie. Nawet pomimo tego, że tekstury okazują się niskiej jakości. Z daleka jest wszystko OK, ale podejdź i się przyjrzyj. Są bardzo ładne ale za niskiej rozdzielczości. NIC nie tłumaczy ilości ramu jaką gra wymaga do działania. Na moim GTX770 mam 40-60 klatek na ultra, przy czym przeważnie jest 55-60, więc jestem zadowolony póki co. Zobaczymy jak mocno mi zamuli w dużym mieście albo przy walce z masą przeciwników. Wydajnościowo jestem zadowolony no ale z tą grafiką to ciężko żeby gra się cięła.

No więc ogólnie rzecz biorąc oświetlenie w grze jest klimatyczne, ale technicznie wcale nie takie dobre jak miałem nadzieję oglądając pierwsze gameplaye. Jest bardzo dobrze dopasowane, wcale nie jest za kolorowo i za jasno. A w każdym razie nie przez cały czas. Efekty mgły, zapadanie zmierzchu, świt- przepięknie to wygląda. Z daleka gra wygląda niczym film animowany Pixara, wszystko jest tak jakby pastelowe i zaokrąglone w przyjemny dla oka, pasujący do uniwersum sposób. Efekty refleksów itd bardzo ładne, dość naturalnie wyglądają. Modele postaci średnie, nie ma tragedii ale i nie jest to wiedźmin.

Bardzo mi się podoba design tych wszystkich przedmiotów przedwojennego świata. Na mój gust są wystarczająco szczegółowe.

Nie podoba mi się że VATS teraz jest bullet timem i nie zatrzymuje do końca czasu. Kłóci się to z moimi przyzwyczajeniami ale widzę dlaczego tak zrobili i może się przyzwyczaję.

Podoba mi się wygląd zewnętrzny nowego Pip-Boya, ale nie podoba mi się oprogramowanie.

Widać że Bethesda bardzo dużo nauczyła się ze Skyrima i zaaplikowała do F4.

To tyle. Ugrałem w sumie 3h.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Provski w 10 Lis 2015, 11:16

Można, tak jak w skyrimie, podnosić przedmioty i nimi rzucać?
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Fallout

Postprzez meJKu w 10 Lis 2015, 16:05

Provski napisał(a):Można, tak jak w skyrimie, podnosić przedmioty i nimi rzucać?

Można, im więcej FPSów tym szybciej się to robi :E

Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Fallout

Postprzez quanticox w 10 Lis 2015, 22:36

Dziś po pracy chwilę odpaliłem. Grafika pomimo,że wszystko na ultra nie zachwyca. Powiedziałbym że nie widzę różnicy pomiędzy 4 a NV.
Jako plus warunki pogodowe - są rzeczywiście ładne.
Reszta to stary fallout plus nowa fabuła i rozbudowany system tworzenia ekwipunku/przedmiotów.
W sumie z post apo bardziej ujął mnie wasteland 2 ;)

Aaa i ten pies. Kierwa kto to wymyślił? Dzieci się mniej boją przemierzać pustkowia z npc?
Pałęta się pod nogami, blokuje drogę.
Dlaczego autorzy nie wpadli na pomysł żeby móc tego kundla zostawić w bazie?
Oby ktoś wpadł na taki pomysł i zrobił moda.
Npc jak to npc, biegają bezsensu zatrzymani przez ścianę - trzeba do nich czasem 2,3 razy gadać żeby się odwiesili.

Aaa i interface. ku*wa aż muszę przeklnąć! Ja rozumiem że gra jest robiona również pod konsolę, ale to są istne jaja.
Wypisz wymaluj interfejs z użyciem pada. Wciśnij to, wciśnij tamto.... może na kontrolerze od xone to ma sens ale na klawiaturze i myszy - wujnia. Przypomina mi się sterowanie z dark souls....

Co do optymalizacji mocne dropy fps ów - z 80 do 30 jak robi się gęsto i ktoś przywali z Mołotowa.

Budowanie okej. W sumie postawiłem tylko 4 wyra, mimo to nawet mi się ten crafting podoba.

Tekstury jedna wielka kupa. Przypominają czasy sprzed 4 lat. W ramach terapii odpaliłem Wiedźmina 3 , który na Ultra wygląda tak jak gra w 2015 powinna wyglądać.

W weekend zmęczenie więcej misji to coś ewentualnie dopiszę.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 08:19
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Fallout

Postprzez Michu w 10 Lis 2015, 22:51

Pies jest dodatkiem i możesz w każdej chwili z niego zrezygnować. Ja jestem po około 4 godzinach gry i wrażenia? Dobre i nic więcej :) Sama gra dużo się nie różni od 3 i NV, co w sumie dobrze. Interfejs faktycznie jest drętwy i niestety zawsze taki był, później mody muszą przystosowywać pod PC... :P

Grafika? Lepsza niż się spodziewałem. Nie zgodzę się z tym że wygląda jak F:NV, lol. Świat prezentuje się bardzo ładnie, fajne efekty pogodowe nadające atmosfery. Bugów póki co nie napotkałem, poza dziwną fizyką. Jednego gościa udało mi się wystrzelić w powietrze na 100m po tym jak go zaciukałem. Loadingi też spoko, bo niby miały być jakieś mega długie. Maksymalnie 10-15s póki co. Na HDD.

Więcej do powiedzenia na razie nie mam, zachwycony nie jestem, zawiedziony też nie.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Fallout

Postprzez vandr w 11 Lis 2015, 09:18

quanticox napisał(a):Powiedziałbym że nie widzę różnicy pomiędzy 4 a NV.


No je*łem teraz. :)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez Provski w 11 Lis 2015, 12:16

Ja psa używam jako tragaża :E Ładuję do niego łup i odsyłam do bazy. Co do bazy to jak na razie dłużej chyba siedziałem i budowałem różne pierdoły zamiast misje robić. Grafika według mnie spoko bo taka skyrimowa. Na nexusie już są reshady w stylu stalkera.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Fallout

Postprzez mayer99 w 11 Lis 2015, 17:18

A mnie się tam F4 podoba! :E Jestem po zrobieniu porządku w Concord :?: , po 4 h gry na 5 levelu. Właśnie stworzyłem sobie swój 1 karabin snajperski w warsztacie i duma mnie rozpiera ;). Gra daje naprawdę duże mozliwości jeżeli chodzi o kombinowanie...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 11 Lis 2015, 17:48

Licytacji ciąg dalszy: 15h na chwilę obecną. ;)

Interface jest beznadziejny, a jego przystosowanie do PC jeszcze gorsze. Aż mnie oczy bolą jak mam się brać za modyfikacje ekwipunku. Wszystko jest tak niemiłosiernie skonsolizowane a potem skonwertowane. Wnerwia mnie, że czasem escape służy do wyjścia z danego menu in-game, a czasem służy do wejścia do menu ogólnego gry. Przestawienie przycisku użycia z E na F powoduje, że i tak część czynności trzeba wykonać wciskając E, podobnie jak w W3. Budowanie bazy wydaje się z początku fajne, ale poczekajcie aż będziecie musieli choćby plot postawić.

Grafika jest o niebo lepsza od wszystkiego co do tej pory Bethesda sobą reprezentowała ze Skyrimem włącznie. Modele postaci wreszcie wyglądają w miarę OK, to samo mimika i ruch ust pasujący do wypowiadanych kwestii. Voice acting jest również najlepszy ze wszystkich gier Bethesdy.

SI jest mocno nierówne. Przeciwnicy czasem zachowują się niczym z rasowej strzelaniny a czasem niczym z gry Bethesdy. ;) Co i rusz widać że id maczało w F4 paluchy ale koniec końców nawet oni nie dali rady.

Powoli przestaję grać w toto jak w erpega a zaczynam jak w strzelankę. Strzelanie z VATS opłaca się tylko przy niektórych okazjach, przeważnie wygodniej jest walić manualnie celując z lunety.

Ja tak samo niewiele jeszcze tknąłem fabułę. W przeciwieństwie do W3 tutaj zwiedzanie ciekawych lokacji nie owocuje przypadkowym uruchomieniem questa w połowie.

Nie podoba mi się sposób w jaki tutaj wydaje się punkty doświadczenia. Praktycznie wywalili system SPECIAL i wstawili kupowanie kolejnych perków co level.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości