Magic: The Gathering

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Magic: The Gathering

Postprzez Argemen w 09 Paź 2010, 21:14

Image

Trochę suchych faktów z wikipedii:

"Pomysłodawcą gry był Richard Garfield – nauczyciel matematyki w jednej z amerykańskich szkół. To właśnie on w roku 1993 zjawił się w małej firmie Wizards of the Coast z propozycją wydania gry planszowej w klimacie fantasy. Koncepcja oraz szkic zasad rządzących zabawą spodobały się firmie Wizards of the Coast, jednak zbyt wysokie koszty produkcyjne zmusiły autora do stworzenia wersji karcianej gry. Dostrzeżono ogromny potencjał gry mającej nieskomplikowane przepisy, ale urozmaiconej i ciekawej dzięki dodatkowym zasadom umieszczonym na kartach. Wydrukowano 2 600 000 kart o 295 wzorach, które po raz pierwszy zaprezentowano 5 sierpnia 1993 na konwencie Origins. Odzew graczy przeszedł najśmielsze oczekiwania wydawców i przyniósł ogromny sukces kasowy.''

A teraz moje zdania na temat tej gry.

Ja swoją przygodę z MAgicami zacząłem w 2007 roku, jednak już wcześniej zbierałem te karty i grałem "fanowo" z kolegami, jednak właśnie w tym roku zacząłem grać na turniejach. Na początku było dość fajnie, grałem talią za 50 zł, jednak potem mi to nie wystarczało. W 2008 roku zacząłem ostro w nie grać. Oprócz turnieji co każdy piątek grywałem online przez program zwany "wizard", gdzie testowałem talię. Na FNM (Friday Night Magic) można zdobyć 15 punktów (3 za wygraną, 1 za remis, rund jest 5). W lutym i marcu 2009 roku zajmowałem trzecie lub czwarte miejsce z 12 punktami. Był to mój "szczyt". Potem, w wakacje przestalem grać. Jednak teraz, od początku tego roku zaczynam od nowa.

Ceny kart mogą być różne, od 10 gr do 500 zł.

Przykładowo:

Jace (zwany Jace'm 2.0) warty +200 zł:

Image

Black Lotus warty duuuużo:

Image

Ogólnie grę polecam wszystkim zainteresowanym. Naprawdę warto, ponieważ zabawa jest przednia. Wystarczy w google wpisać: "Magic the gathering [twoje miasto]" pójść do lokalnego sklepu, poprosić sprzedawcę (jeśli się zna] o wytłumaczenie zasad (jest też w internecie) i poprosić o początkową talię.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Magic: The Gathering

Postprzez Borgan w 02 Lip 2012, 20:53

Czy ktoś z forumowiczów gra w MTG? Argemen kiedyś grałem trochę z kolegą na ppodwórkowej ławce a teraz można zagrac w którąś ze starszych części przez neta?
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości