S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 02:38

Możecie wierzyć, możecie nie wierzyć, dorabiać do wszystkiego teorie spiskowe, przypuszczać, dywagować i tak dalej. Aha, i stawiać sobie nawzajem kozaki i przyznawać rację - też nawzajem i samym sobie.
Prawda jest taka, że na 150 opowiadań wybrałem 40, które dało się przeczytać. Czytaj: 90 ze 150 *nie nadawało się* do czytania.
Z tych 40 potem (drugi filtr) wysortowaliśmy 14, które były w moim subiektywnym odczuciu naprawdę fajne. W tym moich kilka typów, ze dwa pewniaki, plus dwa o które chciałem walczyć tak jak zapowiadałem.
Ale do poziomu finału doszły tylko trzy - to już było sortowane bez mojego udziału. I tutaj musicie zrozumieć jedno: nie uważam się za alfę i omegę w dziedzinie literatury; nie sądzę nawet, żebym miał dobry gust. Jeżeli ktoś mi mówi, że z 14, które mi się podobały, nadaje się do druku dwa i pół - no cóż, tylko potwierdza to subiektywność mojej oceny.
Czytaj: od początku zawyżałem. Może ze względu na sympatię do stalkera, może dlatego, że bardzo chciałem żeby ta antologia się ukazała... Ale nie za wszelką cenę. Nie tak, żeby potem ludzie to czytali i mówili "O rany, ale kichę piszą ci gejmerzy". Dlatego wyszło tak, jak wyszło.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 05 Gru 2014, 02:53

Meesh ja cię nie potępiam, ale ludzie chcą opowiadań, a my chcemy poznać ich opinie na temat naszej twórczości. Chcesz czy nie inicjatywa ruszyła: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 172&type=3

Chciałeś antologii? Jeszcze będzie, choćby darmowa i dla każdego. Powinieneś się cieszyć. :E

EDIT: Lista kompletna! Autorów WSZYSTKICH opowiadań proszę o podanie danych osobowych (imienia i nazwiska), chyba że wyraźnie sobie tego nie życzycie. Proszę jednak, o krótkie wstępy na temat opowiadań, które mogą zaciekawić potencjalnych czytelników.
Ostatnio edytowany przez Czipi, 08 Gru 2014, 18:17, edytowano w sumie 1 raz
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 07:28

Ależ ja się nie czuję potępiony. Po prostu nieco mnie irytuje ilość teorii spiskowych, które każdy od razu sobie dorabia do prostych faktów.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez TomPierwszy w 05 Gru 2014, 08:29

Podtrzymuję swoje zdanie, termin nadsyłania prac powinien być dłuższy, bo byłaby spora szansa na więcej lepszych opowiadań. Wiem, że fejm na literackiego stalkera jest tu i teraz. Wiem, że byłoby więcej pracy przy selekcji, ale czy nie warto? Poza tym czy nie lepszym wyjściem byłaby dodatkowa rekrutacja właśnie z uwagi na brak odpowiedniej ilości tekstów?

P.S. Tak, tak. Nie wysłałem swojego opowiadania, bo się nie wyrobiłem na czas, ale nie gadam tak z tego powodu i BULU wiadomo czego nie mam.
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 05 Gru 2014, 08:44

Czy teraz zawsze trzeba z góry uprzedzać zarzut o ból i swędzenie dupy? Kwestia "antologii" została rozwiązana w "budzący wątpliwości" sposób, więc nie ma co się dziwić, że są reakcje jakie są. No i kolejny zarzut z czapy, jaki pojawia się w komentarzach - bo zazdrość, bo się nie dostało, a na pewno było beznadziejne. Standardowy scenariusz. Nie, nie wierzę, że na 150 tekstów nie było więcej niż dwie obiecujące osoby, biorąc pod uwagę wyrobniczy plan wydawniczy Fabryki. I mam tu na myśli wielu autorów wydawnictwa.

Niech FS następny konkurs zatytułuje "perły przed wieprze" :facepalm:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive TomPierwszy.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 10:27

Universal - to nie wierz. Nie było, i opowiadania z Forum nic nie zmieniły; nie "niewiele", ale nic. Nawet Farathriel.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Dara w 05 Gru 2014, 10:32

No smuteczek… Mój osobisty może i mniejszy niż Wasz, bo jako laik wiedziałam, że merytorycznie nie mam się co mierzyć z wyjadaczami tematu, ot, chciałam spróbować, czy jestem w stanie stworzyć coś, co da się czytać bez bólu zębów.

Meesh, mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś opublikować listę tytułów opowiadań, które przeszły przez Twoje osobiste sito? Dla mnie (i dla wielu osób, jak sądzę) Twoja opinia coś znaczy. Mnie dla przykładu pozwoli stwierdzić, czy wgłębiać się dalej w klimaty stalkerskie, czy wrócić na pierwotne pastwisko.

I gratulacje dla Sławomira. Przeczytam na pewno :-)
Dara
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 03 Gru 2014, 14:06
Ostatnio była: 13 Gru 2014, 10:20
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 10:46

Z forumowych u mnie przeszły:

15K Rubli - Ric
Pospiesz się - Voldi
Biba na skraju drogi - Canthir
Wisielec przy południowej bramie - Ric
Barwnoprogresja szarobredni - Farathriel
Sztorm - Canthir
Lampa - Dementorin
Za późno - Gizbarus
Załączniki
anto.jpg
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Dara w 05 Gru 2014, 10:52

Dzięki, teraz mam pełną jasność ;-)
Dara
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 03 Gru 2014, 14:06
Ostatnio była: 13 Gru 2014, 10:20
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 05 Gru 2014, 10:56

Niestety - wszyscy patrzymy na opowiadania (własne i cudze) jako na coś "w klimacie". A prawda taka, że tekst musi się też bronić jako kawałek literatury sam z siebie - stąd przesiew przy drugim sicie i pogrom pod koniec.
I powiem wam - słusznie Fabryka zrobiła. Gdyby te opowiadania były rewelacyjne, to by to wyszło. A najwyraźniej nie były... chociaż ciężko mi przychodzi to pisać, bo kilku bym bronił pazurami. Ale jako fan stalkera, a zatem osoba zupełnie nieobiektywna.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Pangia w 05 Gru 2014, 11:03

Meesh napisał(a):Prawda jest taka, że na 150 opowiadań wybrałem 40, które dało się przeczytać. Czytaj: 90 ze 150 *nie nadawało się* do czytania.

Jestem przekonany, że tam miało być 110 ;) No, chyba że pozostałe 20 to jakaś odrębna kategoria była.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Terminus w 05 Gru 2014, 11:09

Nie widzę sensu w dyskusji o jakości przesłanych tekstów.
Zorganizowali konkurs. Nie dotrzymali umowy i tyle.
Reszta to cytując klasyka "słowa, słowa, trawa"

Tak czy owak Fabryce należy pogratulować "specjalistów" od marketingu i kontaktów z czytelnikami.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive TomPierwszy, Czipi, KoweK.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość