S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 04 Gru 2014, 17:30

Jest i oficjalne stanowisko FS w sprawie Antologii:
https://www.facebook.com/fabryka/photos ... 74/?type=1
Ostatnio edytowany przez Czipi, 04 Gru 2014, 17:59, edytowano w sumie 1 raz
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 04 Gru 2014, 17:39

Wszystkiego się mogliśmy spodziewać, ale nie takiego obrotu sprawy.
Komentarz może być jeden: żenujące.

Image

Można by zrozumieć (choć z trudem), że mogło się szanownej Fabryce nie spodobać do druku WSZYSTKO, ale wymieniła ona dwóch twórców, którzy zachwycili i prawdopodobnie będą drukowani. Tak się składa, że jeden z nich talentem na naszym forum już zabłysnął, pisze poprawnie, choć słabo.
I przepraszam bardzo, ale teksty z naszego forum oddane pod rozwagę Fabryki Słów - np. Farathriela i Koshiego przy talencie literackim sławka73 zasługują na Pulitzera i Nobla literackiego zarazem. W takim razie o co chodzi?

Najsmutniejsze jest to, że Fabryka Słów jest wydawnictwem, drukującym bestsellerowe książki na dość niskim poziomie literackim, więc nie rozumiem, skąd nagle mają tak wygórowane kryteria.

Zresztą, od początku mówiłam, że nic z tej antologii nie będzie.

Napisałam szczerze, co uważam, od razu zapowiadam, że nie wdaję się w żadne chamskie gównoburze, ani gówniarskie przepychanki słowne. Merytorycznie mogę pogadać.
Ostatnio edytowany przez Realkriss 04 Gru 2014, 17:55, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive utak3r.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 04 Gru 2014, 17:46

Realkriss po prostu wycwanili się: wyłowili swoich zdolnych autorów i nie trudzili się wydaniem czegokolwiek. :caleb:

U nich każdy wygrał. A zwycięskim autorom pogratulować, chociaż wiązanie się z takim wydawnictwem może być jak pakt z diabłem. :E
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Red Liquishert w 04 Gru 2014, 18:27

Po prostu poj*bało.
Trzy słowa, które wyrażają całą tę sytuację lepiej niż słów tysiąc. Który z tych autorów publikował na forumie, bo nie ogarniam po nazwiskach?
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 04 Gru 2014, 18:52

@Red Shoaher: UNO

Drugiego nie kojarzę.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 04 Gru 2014, 19:04

Sławomir Nieściur to slawek73. Drugiego nie kojarzę.

Rozwiązania są dwa - albo Fabryka ostro poleciała w ch*ja, albo slawek73 (nie bierz tego specjalnie do siebie) drastycznie poprawił styl pisania i miał znakomity pomysł. Bo fragment, który był kiedyś umieszczony na forum, był po prostu dobrym (subiektywna opinia zniekształcona upływem czasu) fanfikiem, natomiast nie mogę się zgodzić, by był gotowym materiałem na powieść. Porównując go z Farathrielem, Marcelem, czy paroma innymi forumowymi tuzami - muszę się zgodzić z Kriss - różnica jest znaczna i opieram się tu nie tylko na swojej opinii, ale też na cudzych.

Niby nie mnie oceniać swój tekst (wrzucę go na dniach na forum, jak obiecałem - sami stwierdzicie, czy był za słaby na antologię), ale przeczytałem na tyle dużo książek Fabryki, by móc samodzielnie stwierdzić, że z pomocą redaktora spokojnie łapię się na poziom FS.

Niestety – dużo było fajnych, część naprawdę dobrych. Ale nie chcieliśmy i nadal nie chcemy wydawać czegoś drukiem dlatego, że jest tylko *dobre*. Równie niepoważne byłoby np. puszczenie tego jako darmowego ebooka. Nie. To nie nasz styl. Jeśli mamy w serii S.T.A.L.K.E.R. coś wydawać, to musi to być (w imię tego, co niegdyś zapowiedział Meesh) tylko najlepsze. Absolutnie zaje*iste. Koniec i kropka.


To jest kpina i lanie wody (jak ja na maturze). Fabryka jest fabryką - chyba żaden z autorów nie jest na takim poziomie, by zaliczyć go do światowej klasyki - i wypuszcza na rynek czytadła. Literaturę popularną. Żadnego Zajdla tam nie ma, nawet jeśli ktoś dostaje nagrodę jego imienia (moim zdaniem jej wartość bardzo spadła ostatnimi czasy). Zresztą świadczy o tym też użycie słowa "zaje*iste" w komunikacie wydawnictwa aspirującego do bycia poważnym ;) Jestem bardzo ciekaw, jak wyglądały kulisy wyborów samorz... konkursu. Jestem lekko zawiedziony. I niech mnie nazwą burakiem, zazdrośnikiem, wyzwą od najgorszych.

Tak czy inaczej rozwiązanie kwestii tego konkursu, jakkolwiek pozostawia wiele do życzenia, nie przycięło mi skrzydeł, wciąż mam worek pomysłów i czekam na sprzyjające okoliczności, by je po prostu spisać. I pójdę do Fabryki, choćby mi zamknęli drzwi przed ryjem. Oknem wejdę.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 04 Gru 2014, 19:12

Na prośbę zainteresowanego usuwam wiadome zdjęcie. Może na przyszłość pozostanie jednak nauczką, że nad językiem trzeba panować, a pogróżki nie są najlepszym sposobem argumentacji.
Ostatnio edytowany przez Realkriss, 04 Gru 2014, 20:00, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive slawek73.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 04 Gru 2014, 19:25

Kriss miało być bez hejtów. :E
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez slawek73 w 04 Gru 2014, 19:38

Napisałam szczerze, co uważam, od razu zapowiadam, że nie wdaję się w żadne chamskie gównoburze, ani gówniarskie przepychanki słowne. Merytorycznie mogę pogadać.


:E :E :E

Uwagi moderatora:

Ale pisz na temat albo wcale. - Wheeljack
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Atamanka w 04 Gru 2014, 19:43

O Borze, ja myślałam że my do amatorskiej antologii debiutantów startujemy, a to były nominacje do Zajdla czy innej Nike!
Może to po prostu ból dupy, może nie umiem przegrywać czy coś, ale czuję się po prostu oszukana. Nie chcę pisać teorii spiskowych, ale to jakieś jedno wielkie nieporozumienie... Najpierw Meesh pisze, że jest z czego wybierać, że poziom będzie wysoki, potem okazuje się, że FS ucina, ucina, ucina... I nagle zostają trzy opowiadania. Ze 150? Nie no, nie uwierzę. Może połowa z nich była naprawdę niewiele warta, reszta przeciętna, ale nie sadzę, żeby ze 150 nie dało się wyłonić 10 nadających do druku. Poza tym FS ponoć przeczytała te opowiadania już dawno, więc wiedzieli, że materiału na antologię nie ma i nie musieli trzy miesiące sprawy przeciągać. Co oni, myśleli że opowiadania się cudownie rozmnożą?
Poza tym stwierdzenie, że są opowiadania "dobre", ale oni byle dobrych opowiadań nie wydają to jakaś kpina. Czytałam teksty z forum i większość można by spokojnie drukować, przynajmniej moim subiektywnym zdaniem. Tym bardziej że Fabryka literatury wysokich lotów nie wydaje i bez problemu można by forumowe opowiadania stawiać na jednej półce z większością słynnych fabrycznych opowiadań o pewnym egzorcyście, czy powieści i księżniczce, strażniku i smoku... Ba! Pamiętam swego czasu konkurs na wędrowyczowskie opowiadanie. Konkurs o o wiele mniejszym zasięgu, te zwycięskie też na literackiego Nobla nie zasługiwało, ale wydane było, bez gadki o niskim poziomie nadesłanych prac. Traktowanie fanów zmieniło się z czasem, czy może są fandomy lepsze i gorsze?
Eh, wiem, wiem, musiałam gdzieś wylać żale. Ale jak dla mnie sprawa śmierdzi na kilometr.
Chwilowo odeszła mi ochota na kupowanie czegokolwiek z tej serii i Fabryki w ogóle. Niech robią tak dalej, a Fabryczna Zona zemrze po cichu. A Metro będzie się rozwijać dalej, bo Insignis, choć może słabiej rozreklamowane, nie traktuje ludzi w ten sposób.
Mimo to, największe gratulacje slawek73 :) Przynajmniej jednemu z braci stalkerskiej się udało. A i do Meesha pretensji mieć nie możemy, bo widać było, że też cieszył się na tę antologię i pewnie równie rozczarowany co my.

Za ten post Atamanka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Shiro.
Awatar użytkownika
Atamanka
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 14 Lis 2014, 16:31
Ostatnio była: 03 Sty 2018, 15:03
Miejscowość: Śląsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 19

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Czipi w 04 Gru 2014, 19:51

Atamanka napisał(a):O Borze (...)


Man tylko nadzieję, że napisałaś to celowo w formie kiepsko dobranego żartu. :facepalm:

Uwagi moderatora:

A na cóż po cóż ten post? - ati
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Atamanka w 04 Gru 2014, 20:08

Spokojnie, celowo i nawet nie tyle w formie żartu, co żeby niczyich uczuć religijnych przypadkiem nie urazić.

Za ten post Atamanka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Czipi.
Awatar użytkownika
Atamanka
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 14 Lis 2014, 16:31
Ostatnio była: 03 Sty 2018, 15:03
Miejscowość: Śląsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 19

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość