S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 06 Maj 2014, 20:07

Ciągle jestem oto pytany więc kilka słów w tej kwestii ode mnie:

Zbiór opowiadań był planowany jeszcze w zeszłym roku natomiast w tym roku FS całkiem serio bierze pod uwagę jego wydanie tzn. w tym roku przejrzenie, przeczytanie a w przyszłym - wydanie. Inicjatywa jest zarówno moja jak i Meesha więc działamy wspólnie.
Szereg opowiadań forumowych został już wyselekcjonowany i w tej chwili jest w korekcie po której trafią do Meesha i docelowo do FS więc prośba o nie wpychanie różnymi kanałami tego samego opowiadanka po kilka razy i to w wielu wariantach. Wyselekcjonowane zostały opowiadania które JUŻ ISTNIEJĄ na forum. Ale to jednocześnie nie oznacza, że nie można już pisać lub nadsyłać NOWYCH opowiadań. Jak najbardziej można i właśnie po to jest ten wątek!

Z pewnością autorzy pewni swego miejsca w przyszłym zbiorku zostaną odpowiednio powiadomieni.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez TomPierwszy w 07 Maj 2014, 12:34

Opowiadanie mieści się w jakim przedziale stron?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 07 Maj 2014, 13:53

20 stron MSWord to już przyzwoity rozdział w książce, około 40 stron w druku.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Gizbarus w 07 Maj 2014, 14:41

Glaeken napisał(a):Szereg opowiadań forumowych został już wyselekcjonowany i w tej chwili jest w korekcie


Szereg, to znaczy jakie? Głównie chodzi mi o określenie, czy znajdują się tam opowiadania naszych forumowych niebieskich i moje - jest możliwość zrobienia jakiejś listy?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 07 Maj 2014, 15:42

Gizbarus napisał(a):Szereg, to znaczy jakie? Głównie chodzi mi o określenie, czy znajdują się tam opowiadania naszych forumowych niebieskich i moje - jest możliwość zrobienia jakiejś listy?

W przyszłym tygodniu podam je tutaj.

I nie bóldupcie dlaczego moje nie a jego tak. Po prostu jest to ułatwienie dla wydawcy i Meesha żeby nie latali po całym forum wyłapując potencjalny talent. Rozumiem, że każdy będzie chciał wepchnąć do antologii własne dzieło w różnym formacie a które niekoniecznie jest dobre. Jeżeli na liście nie będzie danego opowiadania znaczy, że jest słabe i to co z nim zrobicie - mimo wszystko podeślecie Meeshowi czy też nie - to już Wasza indywidualna sprawa.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 07 Maj 2014, 15:44

Glaeken jak ty się wywyższać zacząłeś, mówisz komuś, że jego opka jest lepsza od innej i to ty masz prawo decydowania... a przecież tylko Monolit może nas osądzić :E
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Glaeken w 07 Maj 2014, 17:54

Ja nie decyduje bo rzadko czytuje forumowe opowiadania. Jedynie zbieram do kupy ;)

Poza tym kazdy moze indywidualnie wyslac swoje opowiadanie jezeli zechce... przeciez nikt nikomu tego nie broni. Ale pozniej nie marudz ze musisz tracic czas aby sie przebic przez tony gówna ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Universal w 07 Maj 2014, 18:33

Zapomniałem o to pytać wcześniej - czy ktoś w FS przebąkiwał o planowanej objętości zbioru? To znaczy ile stron, ile tekstów planują wsadzić w jeden wolumin? "Demony Wojny" mają 400 stron, "Ślepa Plama" 464, "Carska Manierka" 352, z kolei książka o enigmatycznym tytule "2321" liczy aż 640 stron. To bardziej tak z ciekawości, spodziewam się maksymalnie 450 stron - ale a nuż? W końcu im szersza kniga, tym więcej w niej treści się zmieści.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 07 Maj 2014, 19:49

Wszystko zależy od ilości dobrych tekstów. Jak się okaże, że wysrywacie dobre opowiadania jak królowa alienów jajca (w co sorry, ale wątpię) to możemy składać antologię S.T.A.L.K.E.R. raz na kwartał. Jak się uzbiera na 350 - zrobimy 350, jak na 600 - będzie 600.
Na razie to się zajmijcie pisaniem, bo jak was znam, to zaraz zaczniecie się licytować kto jaką czcionką chce mieć swoje nazwisko wygrawerowane na okładce. Każdy jest wielkim ekspertem od literatury, dopóki nie trzeba zebrać do kupy kilkunastu stron czytajnego tekstu i pokazać go komuś więcej, niż tylko kolegom w podobnym wieku.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 12:38

Glaeken napisał(a): Ale pozniej nie marudz ze musisz tracic czas aby sie przebic przez tony gówna ;)


A'propos, jeśli to nie tajemnica to mam dwa pytania do Meesha?
Czy działasz jako pełnomocnik Fabryki Słów?
Czy, jak wynika z wypowiedzi Glaekena, Ty po sczytywaniu decydujesz o jakości nadesłanych tekstów i możliwości umieszczenia ich w ewentualnej antologii, która pójdzie do druku?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 08 Maj 2014, 12:42

Jestem koordynatorem d/s antologii S.T.A.L.K.E.R. - pełnokalibrowym CEE Proxy i inne takie.
Będę głównym filtrem cząsteczek stałych, który ma odsiać 90% szajsu jaki zostanie nadesłany; pozostałe 10% wymordują osobiście Gospodarze Zony.

A więc - "tak" oraz "tak"
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Realkriss w 08 Maj 2014, 12:48

To jeszcze jedno, o ile to nie sekret: czy, pomijając fakt bycia popularnym w pewnych kręgach twórcą dwóch jak narazie książek, obdarzonym zaufaniem przez macierzyste wydawnictwo, masz jeszcze jakieś inne przygotowanie merytoryczne, żeby oceniać, kwalifikować i dopuszczać do druku teksty literackie?

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak,
Negative Meesh.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość