[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez utak3r w 14 Gru 2014, 23:11

Był już takie mody i... efekty są *ujowe. Głównie dlatego, że śnieg to nie tylko kolor biały, ale przede wszystkim zmiana geometrii i zachowania.

Adik napisał(a):No i ma być system ulepszania broni z ZP.

Jesteśmy w trakcie testów z griphoonem.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Kuballa44 w 16 Gru 2014, 00:08

Tak mysle... Moze zeby zrobic Zone realistyczniejsza, fajnie by było zrobic tak np.
Mamy wioskę. W domach np chleb, itd. Nie w kazdym. Apteczka albo bandaż. Jesli w pobliżu są stalkerzy, to albo amunicja, lecz niewiele, 15 sztuk np. Cos w ramach czego warto by bylo Zone eksplorować doglebnie.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pangia w 16 Gru 2014, 00:20

No to usłyszeliśmy, że gra będzie za łatwa, skoro w każdym domku będzie można coś znaleźć.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez utak3r w 16 Gru 2014, 00:53

A kto tak powiedział?... :|
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Odp: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Poldzer w 16 Gru 2014, 08:08

Ci co wymagaja hipermegaultra poziomu trudnosci.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1015
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 14 Lip 2024, 16:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pangia w 16 Gru 2014, 17:25

paintball_0 napisał(a):Zgłaszam sprzeciw w sprawie fantów ukrytych wszędzie i w każdym kącie. Bo tak naprawdę do tego się sprowadzają te propozycje. "Ciekawa lokacja? Muszą być fanty." Otóż nie zgadzam się. Bo to spowoduje tylko patologie. Zamiast zwiedzać i podziwiać będzie się kamerę kierowało na ciemne kąty i będzie się łaziło w te miejsca, gdzie się podejrzewa, że dezy mogły co zostawić. W CoPie nasrali znajdziek przez co kupowanie czegokolwiek u handlarza było równoznaczne z debilizmem.

Strona 357.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Sivert w 16 Gru 2014, 19:26

Jestem przeciwny znajdźkom w stylu chleb i butelka wódki, ale gdyby rozrzucić po mapie przedmioty i nadać im znaczenie dla minimisji? Moim zdaniem penetracja budynków ze świadomoscią, że na 99% nic w nich nie ma to nonsens, a tym rozległym obszarom przydał by się jakiś wypełniacz.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Brandt w 16 Gru 2014, 20:36

Tak, wypełniacz, ale chyba bardziej w postaci questów (ew. nieco zmodyfikowanego A-life). Dodatkowe racje darmowych znajdek (o wartości dowolnej) bynajmniej nie wpłyną pozytywnie na jakość gry. Co do tych 99% to Zona jest raczej terenem niezamieszkałym, więc nie znalezienie czegokolwiek w opustoszałych dawno temu mieszkaniach nie winno być chyba żadnym zaskoczeniem.
"Będziesz współpracować albo poznasz świat bólu!"
Brandt
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 20 Lip 2014, 15:32
Ostatnio był: 07 Kwi 2015, 21:47
Miejscowość: Kostnica
Frakcja: Zombie
Kozaki: 1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez paintball_0 w 17 Gru 2014, 00:38

Problemem nie są puste lokacje, tylko brak questów rozgrywających się w tych miejscach. Mamy na przykład całkowicie pustą wioskę. Same ściany i dachy, zero znajdziek itd, bo miejsce najpierw rozszabrowano a potem opuszczono. Zamiast kłaść kiełbasę i apteczki pod każdym stołem i w każdym kominie, warto by stworzyć quest, w którym gracz ma się z kimś spotkać w tym miejscu. Broń boże robić z miejscówki bazę! To ma być punkt neutralny, ciche miejsce, w którym graczowi ktoś ma sprzedać istotna informację albo co. WTEDY opuszczona wioska nabiera klimatu. Dodajmy jeszcze jakąś zasadzkę, pułapkę albo zombie w piwnicy. Proszę bardzo- nie dość, że fabularnie, to jeszcze jest z kim walczyć!

Stawianie wszędzie posterunków tej czy innej frakcji albo przerabianie każdej polany na punkt schadzek mutantów to gameplayowa ślepa ulica. A już kompletnym niewypałem tworzonym dla ludzi o ciasnych rozumach jest robienie wojen frakcji. Już kiedyś pisałem, że równie dobrze taką grę można nazwać Call of Stalker, albo Stalkerfield: Zone.

ps. dzięki, Pangia.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Sivert, M3Fis70, MajorDiegtiarov.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez PanCałka w 22 Gru 2014, 17:32

Początkowo miałem założyć konto tylko dlatego, że nie mogłem sobie poradzić z instalacją, ciągle jakieś błędy, ale to ogarnąłem. Więc teraz, po przejściu LA, mogę się śmiało wypowiedzieć.
Jeżeli to by wyszło zamiast cienia czarnobyla i w planowanych terminach no to cóż... stalker zmiótłby konkurencję.
Świetna robota, wielkie ukłony w stronę Twórców. Szkoda jednak, że nie LA nie ukazało się "oficjalnie" z pomocą GSC(bo takie były plany, tak?).
Grałem na lapku, niezbyt przeznaczony do gier ale dawał radę. Pomimo grania na praktycznie minimalnych ustawieniach graficznych, gra zrobiła na mnie niebagatelne wrażenie :D
Jeżeli chodzi o lokacje to:
+Kordon, Agroprom
*Wieś(zmieszany jestem mocno, niby ładnie, fajnie ale bez pojazdu mordęga)
-X7(wiem, nudno byłoby dawać znowu mutanty czy wojsko ale to co tam jest to błee), Podziemia Prypeci(oj po prostu za długie ciut przy czym jest tam w cholerę pusto)

Podziemia fajnie zrobione, podobały mi się. Najzwyczajniejsze zombie chyba ciut za wytrzymałe... miałem wrażenie że muszę w nie wpakować więcej amunicji niż w pijawkę :O
Motyw żarcia i picia jak najbardziej ok. Sterowność pierwszego pojazdu z jakim się stykamy... :E
Dobrze że z resztą jest lepiej^^
W plecaku trzeba zawsze mieć multum energetyków, fajne duże mapy, ale bieganie z góry do dołu jest bardzo uciążliwe po czasie. Przewodnicy nie byliby złym wyjściem. Chcesz iść z buta to idziesz, nie chcesz to elegancko płacisz za usługę i masz z głowy x)

Osobiście nie trafiłem na żadne bugi które uniemożliwiłyby mi ukończenie gry. Jedyne błędy które powodowały crash gry związane były z respem npców.(coś w deseń "liczba postaci jest za duża do drużyny(?)").
pamiętam jak parę latek temu kupiłem game stara a tam recenzja stalkera. od tamtej pory byłem napalony na to jak szczerbaty na suchary^^
Moim zdaniem w LA jest zdecydowanie za dużo pożywienia. Zawsze miałem wizję stalkera który walczy chociażby o szczurze mięso czy wronę, a konserwa to dobro równie luksusowe co SEVA : O
Wyobrażałem sobie również anomalie które mogłyby zaskoczyć nas podczas snu na jakimś zadupiu, albo mutanty.
Mutanty to inny temat... za dużo ich czasami. Nie chodzi o poziom trudności a o klimat. Nie ma frajdy w zabijaniu dziesiątek pijawek czy małych jedi(Burer). Dużo mógłbym pisać o tym jakiego sobie wyobrażam stalkera, ale to byłoby ciut nie na temat :piesek:(wszystko przecież mogę sobie wymodować, prawda? :D )

Podsumowując, krata zimnej wódki dla Twórców za świetną robotę :)

-------------
zapomniałbym
:

mam ból dupy bo dużo transformatorów jest umieszczonych naprawdę w dziwnych miejscach.
zboczenie zawodowe energetyka :kotek:
Strefa: radiochemia, dozymetria, RAW, RBMK-1000 (sterowanie, neutronika, termohydraulika). Mój blog.
физика ядерных реакторов
Awatar użytkownika
PanCałka
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 18 Gru 2014, 22:33
Ostatnio był: 28 Lis 2018, 15:48
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez simon333 w 25 Gru 2014, 12:44

Wesołych Świąt !!!! :)

Wie ktoś może w przybliżeniu kiedy można się spodziewać podrasowanej wersji "Lost Alpha Developer's Cut" ?
Nie grałem jeszcze w zwykłą wersję i zastanawiam się czy czekać...
simon333
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 26 Cze 2014, 15:24
Ostatnio był: 14 Lut 2015, 09:17
Kozaki: -1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Adik w 25 Gru 2014, 13:30

Myślę że lepiej poczekać :)
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 404
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:44
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 90

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości