[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 26 Wrz 2009, 12:19

Szpagin napisał(a):. Skoro twórcy, czyli ludzie znający grę na wylot zmienili koncepcję, to oznacza, że było coś nie tak. W końcu nikt nie zmienia tego, co dobre. Gra nie wyszła w 2004 roku, bo zrozumiano, że trzeba iść w inną stronę.

viewtopic.php?f=61&t=1875

Poczytaj... naprawdę polecam. Btw. grałeś w Alphę Build 1935?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Szpagin w 26 Wrz 2009, 12:25

Grałem. Bud na bugu i bugiem pogania (wiem, nie była to nawet beta, ale u mnie grać się nie dało). Stary Kordon był fajny, podobnie jak Dead City, ale na tym można zakończyć "mapowe" zalety tej wersji. Po prostu nie przypadła mi do gustu ta wersja.
Poza tym pana Sharpe'a bym uściskał, bo to on wywalił takie duperele jak pojazdy (całkowicie psujące klimat) czy sen (zbędny). No i dzięki niemu w ogóle możemy grać w Stalkera, a nie słyszeć o powtórce z Duke Nukem Forever.
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 26 Wrz 2009, 12:30, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 26 Wrz 2009, 12:28

Mówię właśnie o mapach. Nie spotkałem się póki co ze zdaniem, aby te starsze wersje jakościowo były gorsze od tych finalnych- są większe, bardziej szczegółowe, klimatyczne...
Poza tym nie wiem, czy wyciecię dobrego AI na rzecz prostego było dobrym pomysłem, albo redukcja liczby poziomów...

No i jeszcze co do starego S.T.A.L.K.E.R.'a:
http://stalker.pl/oblivion-lost/

Btw. przed chwilą wyszedl nowy screen:
KLIK
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Szpagin w 26 Wrz 2009, 12:50

Mam pytanie: chciałbyś zagrać w Stalkera, w którym każdy NPC może ukończyć grę za ciebie? Nie, bo byłaby to walka z czasem i zwiedzanie Zony mijałoby się z celem. Rozsyłanie wiadomości przez PDA mogłoby być fajne, ale już kompletnie nie rozumiem, po co rozmawiać z innym stalkerem przez PDA. Włażenie w anomalie było irytujące, dziwiło mnie, że doświadczeni stalkerzy nie mają specjalnych wykrywaczy. Pojazdy wcale nie pasowały do klimatu (wytłumaczy mi ktoś, skąd się tam wzięły lub jakim cudem działają po 20 latach?), a fizyka nie miała w grze żadnego zastosowania. A frakcje mają tylko inne nazwy ("Grzech" - Stalkerzy Zombi, Czyste Niebo powróciło w CS), powiem więcej, w SoC pojawiły się nowe - najemnicy czy Renegaci z CS.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 26 Wrz 2009, 13:03

Pojazdy wcale nie pasowały do klimatu (wytłumaczy mi ktoś, skąd się tam wzięły lub jakim cudem działają po 20 latach?)

A wytłumaczysz mi jakim cudem wojsko lata helikopterem w Zonie? To, że Czarnobyl to nie znaczy, że wszystko z niego musi być- cały sprzęt i tak został sprowadzony z zewnątrz, to oczywiste... Nie wyobrażam sobie strzelania pukawkami, które leżały 20 lat. :F
chciałbyś zagrać w Stalkera, w którym każdy NPC może ukończyć grę za ciebie?

Nie. Nie wszystkie stare pomysły były dobre. Z tego, co mi wiadomo ten został usunięty dość szybko, ale to tylko dowód, jak zaawansowane AI posiadało GSC.
kompletnie nie rozumiem, po co rozmawiać z innym stalkerem przez PDA

Aby nie łazić do nich kilka km, by się czegoś dowiedzieć? Komórki nie używasz? ;)
a fizyka nie miała w grze żadnego zastosowania.

Owszem, miała- niszczenie oświetlenie, by się ukryć oraz niszczenie pewnych elementów otoczenia, by zabić innego Stalkera (coś a'la Dark Messiah). Co do tego drugiego to możemy to nawet dojrzeć na jednym z trailerów.
w SoC pojawiły się nowe - najemnicy czy Renegaci z CS.

... Te frakcje były od samego początku, również w starym stalkerze. To w oryginalnym liczbę frakcji zredukowano. Poza tym Grzech, a stalkerzy Zombie to zupełnie co innego. Bandyci w płaszczach używają modeli członków frakcji "Grzech".
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez barin w 26 Wrz 2009, 18:11

Szpagin napisał(a):Ja specjalnie nie czekam na tego moda. Nie widzę w nim nic, co mogłoby być interesujące lub innowacyjne.


To nie jest tak, że zajmujemy się tylko przywracaniem "starego" Stalkera, to co widzieliście do tej pory to jakieś 10% (a nawet mniej) możliwości Lost Alpha. Mamy masę ciekawych pomysłów, których nie zobaczycie w żadnym innym modzie.

Szpagin napisał(a):Stary Stalker (2001-2004) umarł i trzeba się z tym pogodzić, a nie odgrzebywać trupa. Skoro twórcy, czyli ludzie znający grę na wylot zmienili koncepcję, to oznacza, że było coś nie tak. W końcu nikt nie zmienia tego, co dobre. Gra nie wyszła w 2004 roku, bo zrozumiano, że trzeba iść w inną stronę.
Dlatego LA będzie klapą: trzeba patrzeć w przód, a nie babrać się w przeszłości.


:D Czyli nie zauważyłeś, że Czyste Niebo, a nawet Zew Prypeci to wszystko STARE pomysły GSC okraszone nową fabułą, ulepszoną grafiką, edytowanymi levelami i nowymi postaciami ?
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by

Postprzez Freeman w 27 Wrz 2009, 20:09

Dobrze że ekipa dez0wave nie śpieszy się z wydaniem LA, dobrze że to "gracze" a nie GSC realizują ten projekt, powód jest oczywisty - nie ma presji ze strony wydawców ani ryzyka utraty pieniędzy a co za tym idzie możliwość dokładnego sprawdzenia gry i wdrożenie stosownych poprawek. Pisze to nie bez kozery patrząc na obecne problemy z modem L.U.R.K i kolejne fixy - przestroga dla większych amatorskich produkcji.
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez caleb59 w 01 Paź 2009, 17:09

The list of levels we will remake from scratch: (last upd. 30. Sept 2009)

* Dead City (completed)
* Darkscape (completed)
* Rostok Factory (completed)
* Darkvalley (completed)
* Pripyat (60%)
* +1 "surprise" map (20%)

Hmm ciekawe co to za mapa niespodzianka :D ?

The list of levels we will use from old stalker with some modification to make them look better and up to date:

* Cordon (completed)
* Garbage (completed)
* Agroprom (completed)
* Yantar (rework completed)
* Swamp (rework completed)
* Radar (rework completed)
* Generators (completed)
* Bar-Rostok (completed)
* Warlab (completed)
* Secret lab (completed)
* Darklab (x18) (completed)
* Stancia (completed)
* Sarcofag (completed)
* Military (completed)
* Bunker (radar ug) (completed)

Z tego wychodzi ze juz niebawem koniec zabawy z mapami i zaczna sie prace nad fabula, spawnem itp. - czekamy z niecierpliwoscia zyczac powodzenia ekipie dez0wave!
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: Wczoraj, 23:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 02 Paź 2009, 22:55

Caleb "The list of levels we will use from old stalker with some modification to make them look better and up to date" już bardzo dawno są "Complete". :P

Btw. modzik chyba nie wyjdzie w tym roku...

dezodor napisał(a):If we can't make it till end of december, then we will edit the release date to 2010 Q1. But currently, i can't decide if we can finish it or not. Probably not, but i would wait until early November, and then i will see it more precisely.


Tez mi sie tak wydaje ze nie wyjdzie - ale to tylko na plus powinno zawazyc na calosc projektu... ;) - caleb59

- - -

Nowy screen (jest celownik! Tylko oby nie był dodany tym sposobem, o którym myślę...)


Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 03 Paź 2009, 09:25

Daremne jest te położenie broni w tym modzie. Zupełnie mi się nie podoba i takie nierealistyczne to to xP
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 18:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 03 Paź 2009, 09:29

Masz napisane w komentach do screena (przetłumaczę :P): celownik dodany za pomocą skryptu, nie jest już dynamiczny.

A tu macie nowego shota
www.moddb.com/mods/lost-alpha/images/ds2#imagebox
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 10 Paź 2009, 16:04

Nowe screeny

Garbage:
Image Image Image

Cordon/Escape:
Image Image Image Image

Generators:
Image

Chernobyl NPP:
Image Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości