Company of Heroes

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Company of Heroes

Postprzez Glaeken w 29 Maj 2013, 09:52

Jedynka podobała mi się i to pomimo, że biła rekordy jeśli chodzi o ilość patchy - i chyba se ostrzę pazurki na dwójeczkę. W końcu mazer rasza tam jest. Ostatnimi czasy jakoś mi brakuje rtsów...

Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Reklamy Google

Re: Company of Heroes

Postprzez Szpagin w 06 Sie 2013, 12:56

http://www.cdaction.pl/news-34000/company-of-heroes-2-rosjanie-krytykuja-bledy-historyczne-i-wstrzymuja-sprzedaz-gry.html

Jakiś czas temu zauważyłem, że Company of Heroes 2 ma dość niską ocenę wśród graczy w serwisie Metacritic (na chwilę obecną 1,5/10, podczas gdy ocena prasy wynosi 80/100). Taki rozdźwięk oznacza zawsze jedno: w dobrej grze jest coś, co rozjuszyło graczy. Tym razem chodzi o prawdę historyczną. Według rosyjskich graczy, nowy CoH jest faszystowską propagandą, mającą na celu ukazanie Armii Czerwonej w możliwie najgorszym świetle. Relic twierdzi, że chciał przedstawić front wschodni w możliwie jak najbardziej wiarygodny sposób. Niestety, nie wiedzieli, że prawda historyczna wygląda inaczej w niektórych krajach. W Rosji praktycznie każdy ma przodka, który walczyłby podczas wojny. Ukazanie radzieckiej armii jako morderców i (w opinii rosyjskich graczy) gloryfikowanie Niemców zostało uznane za obrazę przodków i faszystowską, antyrosyjską propagandę. 1C, dystrybutor Company of Heroes 2 na terenie Federacji Rosyjskiej, zdecydował się na wycofanie gry ze sklepów. Powstała petycja, by usunąć grę z rosyjskiego Steama, by "chronić młodzież przed wrogą propagandą".

A żeby nie było, że tylko Ruscy są źli, a my byśmy tak w życiu nie zrobili: przypomina mi to aferę z pierwszą częścią Codename: Panzers. Polska prasa rozpętała burzę, oskarżając twórców o antypolską propagandę: Polacy mieliby być pokazani jako pijacy, gracz miał mordować cywilów, zaś to Polska miałaby być oskarżona o wywołanie wojny. Te dwa pierwsze okazały się bzdurą, trzecie, cóż... W niemieckiej kampanii rzeczywiście powiedziano, że inwazja na Polskę jest skutkiem "polskiej prowokacji". W ten sposób III Rzesza tłumaczyła atak na nasz kraj. Każdy, kto ma choćby elementarną wiedzę na temat historii XX wieku wie, jak to w rzeczywistości wyglądało, a reszta i tak będzie to miała gdzieś. Mimo wszystko jedno pismo (wówczas dość renomowane - nie pamiętam niestety, które) dało niezłej grze ocenę 0 - za przekłamania historyczne.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Company of Heroes

Postprzez Szczur w 06 Sie 2013, 13:08

Szpagin, Rosjanie się uczepili, bo przecież oni zawsze najlepsi byli! Jak można było ukazać ich okrutność?! Przecież armia sowiecka była zawsze wzorowa i broniła świat przed złymi nazistami! Boże, jak zwykle, gdy słyszę takie pieprzenie, że Niemcy źli, a Ruscy dobrzy byli, to aż mnie mdli... Właśnie dobrze, że ukazano to w taki sposób. Chociaż tak zawsze działała propaganda i do dzisiaj niektórzy w to wierzą. Świetnie została ona przedstawiona w Czterech Pancernych, prawdziwi wyzwoliciele. Eh... zawsze się Rosjanie prawdy bali, a szczególnie jej odkrycia przez innych.

Co do COH-a 2 to po wakacjach wybieram się do sklepu i przetestuję. Bardzo mi się podoba ten zimowy klimat. Właśnie na niego oczekiwałem i z tego co widziałem, to Relic całkiem nieźle sobie z tym poradził. Jak zwykle, pewnie będę preferował dowodzenie wojskami Führera! Chociaż czerwonymi też nie pogardzę. :)

Strasznie denerwowało mnie w tej grze łączenie angielskiego z niemieckim, no po prostu pogratulować. Mam nadzieję, że w dwójce jakoś to poprawią, bo mnie szlag trafia, gdy kalają ten piękny język angielskim bełkotem. :mad:

Also, viel Glück an der Ostfront! ;)
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Company of Heroes

Postprzez Ahmed1109 w 06 Sie 2013, 13:20

Jedynkę sam mam na kompie i nie żałuję, teraz zastanawiam się nad kupnem 2 albo Army 3 we wrześniu, akurat urodziny wtedy mam.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Company of Heroes

Postprzez Woland w 06 Sie 2013, 13:46

Codename Panzers Faza Pierwsza:
Szpagin napisał(a): Polacy mieliby być pokazani jako pijacy,

Chodzi o etap w Warszawie. Ilość pijaków: jeden. Jeden pijak. I tylko tyle.
Szpagin napisał(a):gracz miał mordować cywilów

W grze nie było ŻADNEGO cywila.
Szpagin napisał(a):W niemieckiej kampanii rzeczywiście powiedziano, że inwazja na Polskę jest skutkiem "polskiej prowokacji".

Dodatkowo trzeba pamiętać jak zbudowana była gra:
-Relacje bohatera (pamiętnik, listy)
-Rozkaz jaki on otrzymał podpisany przez... (wstaw kto wydawał rozkazy w zależności od kraju).
W tym przypadku był to rozkaz podpisany przez OKW.
W grze też mówiono jakoby kierowano w tej grze... oddziałami Waffen-SS co jest bzdurą, chyba w ogóle żadnych oddziałów SS nigdzie przez całą grę nie ma, tylko Wehrmacht!

A i coś jeszcze o "antypolskości tej gry": główny bohater związany był z Polką ;) I tyle z tej antypolskości. Gra w żaden sposób nie atakuje Polski. Główny bohater też nie ma nic do Polaków.

Co do CoH2
Sytuacja przywodzi mi na myśl inną, Polską niedawną aferę. Tak się śmiejemy z Rosjan i ich "polityki historycznej". A co jeszcze jakiś czas temu działo się wokół pewnego niemieckiego serialu??

Pytanie: jak to wygląda w CoH2? Bo tu właśnie pada pytanie: jak są przedstawieni Niemcy.
-Jeśli gra w pełni ukazuje bestialstwo Niemców, zbrodnie wojenne, to że na ziemiach wschodnich planowali przestrzeń życiową kosztem mieszkających tam narodów, a Rosjanie choć są i ci źli ale jednak są tym mniejszym złem, zresztą i tak to zależy od człowieka to ok.
- Ale jeśli zbrodnie Rosjan są na pierwszym planie, eksponowane, a o zbrodniach Niemców ani słowa albo są mimochodem na drugim planie a tak w ogóle to Wehrmacht rycerski jest tylko to złe SS i ten szalony kapral psują im opinie to wtedy nieciekawie się robi. Rosjanie zdecydowanie przeginają, oj zdecydowanie. Jakkolwiek trochę (podkreślam- trochę!) bardziej ich zachowanie jest usprawiedliwione niż nasze w stosunku do niemieckiego serialu. Rosjanie w czasie wojny o wiele więcej wycierpieli niż Polacy.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Company of Heroes

Postprzez Szczur w 06 Sie 2013, 21:21

Woland napisał(a):Sytuacja przywodzi mi na myśl inną, Polską niedawną aferę. Tak się śmiejemy z Rosjan i ich "polityki historycznej". A co jeszcze jakiś czas temu działo się wokół pewnego niemieckiego serialu??

Film pt. "Nasze matki, nasi ojcowie" został bardzo dobrze nakręcony. Co do rzetelności nie mam zastrzeżeń. Zostały w nim przedstawione bardzo ważne tematy. Moim zdaniem każdy powinien ten film oglądnąć. Oczywiście znalazła się rzesza polaczków, którzy wierzą w "odwieczną świętość i czystość Polski" - :facepalm: Denerwują mnie tacy ludzie, bo najczęściej gówno się znają na historii... szkoda słów.
Woland napisał(a):Rosjanie w czasie wojny o wiele więcej wycierpieli niż Polacy.

Mam nadzieję, że chodzi ci o ludność rosyjską. Jeśli nie, to przepraszam, ale absolutnie się z tobą nie zgadzam.

Uwagi moderatora:

Już koniec pierdolenia - Soviet
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Company of Heroes

Postprzez T-man w 06 Sie 2013, 21:30

Szczur przestań bo robisz z siebie pośmiewisko. Ludzie którzy gówno się znają na historii? Emerytowany profesor UJ zna się na historii chyba lepiej niż chłopiec który w tym roku ukończył gimnazjum.

Uwagi moderatora:

Zróbcie sobie o tym oddzielny wątek.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Company of Heroes

Postprzez Szczur w 21 Lut 2014, 17:42

Czas odświeżyć, bo dwójeczka jest już od jakiegoś czasu.
Moim zdaniem świetna gierka - dawno nie widziałem tak dobrze dopracowanej i wciągającej. Dziwię się, że jeszcze nie została zakazana w Rosji. :suchar: Brutalna i prawdziwa. Doczekałem się czasów, gdy ktoś w taki sposób podsumował armię czerwoną; a także pięknej i śmiercionośnej zimy.
Kampania o wiele lepsza od poprzedniej części. Ma w sobie to coś co wciąga, co zmusza do zadumy. Parę razy aż mnie zatkało - jak głównego bohatera oczywiście. Swoją "przygodę" zaczynamy w Stalingradzie i kończymy oczywiście w Berlinie. Najważniejsze bitwy, wydarzenia - te bardziej znane i te mniej. Uwaga spoiler:
:

Znajdziemy w niej także naszych powstańców, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. :)

Dużo nowych, wyczekiwanych opcji. Przejmowanie wrogich pojazdów! System True Sight sprawdza się rewelacyjnie. Jeszcze raz wspomnę o zimie i śniegu. Nie wiem jak na najwyższych wymaganiach, ale u mnie robi to duże wrażenie. Od zamieci, po lekki śnieżek. Oddziały zostawiają ślady, trudniej poruszają się w głębokim śniegu... a także zamarzają. Natomiast w okresach wiosennych jego funkcję zastępuję błoto - dodatek (oprócz zamarzania oczywiście). Rosyjscy snajperzy polujący w takich warunkach... ach! Dla takiego zimo-luba jak ja to coś fantastycznego! ;)
Muzyka - coś niesamowitego. Chór rosyjski, werble, klasyki... każdy znajdzie coś dla siebie.
Aliantów się pozbyliśmy, zostali sowieci i wojska III Rzeszy. Osobiście lepiej mi się gra "komuchami". Chociaż "faszyści" też mogą zaskoczyć nas swoimi Tygrysami i innymi niespodziankami. Teksty walczących/odpoczywających żołnierzy często przyprawiają mnie o banana na twarzy. :E Polski dubbing.
Kolejną fajną rzeczą jest dostęp do Steam Work Shop. Możemy pobierać najnowsze/najlepsze mapy, a także tworzyć własne i dzielić się nimi z innymi.
Oczywiście jak na Stem'a przystało nie obeszło się bez gry "za kasę". Moim zdaniem jedyny minus gry. Płatne pierdoły, typu: kamuflaże, dowódcy, mini-kampanie (polecam zakup), a nawet obramowanie twojego profilu (według mnie to największy idiotyzm - no, ale kto bogatemu zabroni).

Tak więc baaardzo polecam, klimatyczna i wciągająca! ;) A może grał już ktoś i opowie o swoich wrażeniach?
Ostatnio edytowany przez Szczur 21 Lut 2014, 18:27, edytowano w sumie 2 razy
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Company of Heroes

Postprzez Tormentor w 21 Lut 2014, 17:51

Grałem w pierwszą część i byłem zadowolony. Przyjmowanie taktyki, modernizacje pojazdów, ciekawe bitwy no i klimacik Normandii. No i ta przyjemność z rozwalania szkopów :D Pamiętam, że zaprzestałem grać na misji, w której trzeba było bronić wzgórza przez ileś tam minut, ciężkie zadanie, nie przeszedłem jej nawet za trzecim podejściem. I to był mój koniec przygody z CoH, potem matury, spalona karta i już nie grałem więcej.

A dwójeczka wygląda apetycznie, może na czasie sobie kupię.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Company of Heroes

Postprzez Szagart w 01 Mar 2014, 22:43

Jedynka jest genialna mam ok 1000h+ przegrane wszystko ok tylko bugi z pojazdami i piechotą ale to nic, szkoda, że wytwórnia padła i Steam przejął serwery, prawda poprawili grafikę itp ale cholera mnie bierze, że straciłem statystyki i rangę naprawdę mi tego szkoda. Dwójkę kupiłem tydzień temu i tez jestem zadowolony, poprawiono błędy z jedynki ale też jest kilka minusów takich jak np. brak animacji przeładowania czy słaba jakość ognia. Plusów jest oczywiście o wiele więcej przede wszystkim kampania wyjątkowo odważna i ukazująca okrutnosc Rosjan w walce z Niemcami oraz...własnymi żołnierzami a nawet Polakami. Innymi plusami to wyższa inteligencja podkomednych i przeciwników. UWAGA SPOJLER! Według mnie i tak największym plusem jest misja gdzie można dowodzić oddziałem AK na naszych terenach KONIEC SPOJLERA. Jeżeli ktoś chciałby zagrać w CoH 1/2 to można się zgadać ba PW :).
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Company of Heroes

Postprzez Kumpel111 w 02 Maj 2014, 09:41

http://l.aunch.us/bmJ2
Wychodzi alfa dla nowego
dodatku do Coh2. Wbijać i się zapisywać

A gdyby ktoś chciał to mogę pograć z kimś w dwójkę :)
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Re: Company of Heroes

Postprzez Woland w 03 Sie 2014, 17:26

Wie ktoś może co jest w Company of Heroes 2 u Rosjan lepsze: poborowi czy bataliony karne? Na logikę bataliony karne powinny być tanim mięsem armatnim. Z doświadczenia jednak widzę że shtrafbat skuteczniej zabija a shtrafnicy rzadziej padają. Trochę gorsi od niesamowitych niemieckich grenadierów ale o wiele lepiej wypadali niż poborowi. No ale wiele czynników tu decyduje i nieraz poborowi masakrują grenadierów więc w końcu co lepsze bo nie wiem z czego w końcu armię radziecką robić.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości