sZone Online (stalker online)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez MiedzianeJaja w 29 Sty 2013, 11:47

Ja gram w angielskim online już około 1,5 miesiąca. Zaczynając moją przygodę w mieście Lubecz miałem wrażenie że SO to gierka średnia naciągana. Jednak postanowiłem dać jej szansę i grać jeszcze trochę. Obecnie już tak nie uważam. Po opuszczeniu miasta i wyjściu na otwarte tereny otwierające się przede mną możliwości zaparły mi dech i od tej pory żałuje każdej godziny którą tracę na tak nieistotne rzeczy jak praca czy rodzina :E a które mógłbym przecież spożytkować na granie w SO.
W grze mamy polski klan Sons of Anarchy (SoA) w którym jest przynajmniej ze 30 rodaków i kilku angielskojęzycznych obcokrajowców. Obecnie tworzymy jeden z mocniejszych klanów w grze.
Co do samej rozgrywki to jak dla mnie zabawa jest wyśmienita. Można eksplorować niezbadane (czasami mocno pokręcone) obszary samotnie lub z grupą kolegów, wykonywać proste lub skomplikowane questy, zdobywać wyjątkowe artefakty lub poszukiwać materiałów na nowe bronie lub pancerze.
Dla ludzi z myśliwska żyłką nie zabraknie miejsc do polowań na mutanty. Od malutkich szczurów do pająków wielkości małego domu.
Zainteresowani walką, zasadzkami na wrogów lub bandytów, strzelcy wyborowi lubiący samotność i długie oczekiwanie na swój cel też znajda pole do popisu. Tylko że tutaj wróg nie stoi i nie czeka pokornie jak ciele na rzeź tylko po pierwszej serii da nura w krzaki i stamtąd zacznie się bronić lub atakować a na dodatek poda naszą pozycje kolegom których oddziału szturmowy już po chwili dyszy nam nad karkiem.
Lubiący handel mogą zbijać fortunę sprzedając innym graczom znalezione ekskluzywne dobra, rozbójnicy mogą napadać i łupić bogu ducha winne ofiary aby sprzedać z zyskiem zrabowane dobra.
Zbieracze mogą wyżywać się przeszukując całymi dniami anomalie w poszukiwaniu artefaktów lub oczekiwać w specjalnych miejscach na ukazanie się wyjątkowo drogich i rzadko spotykanych ekskluzywnych artów, głowiąc się przy okazji nad tym jak z takim okazem wrócić bezpiecznie i nie paść łupem bandytów.
To oczywiście tylko zarys możliwości gry i myślę że chyba każdy znajdzie bez problemu zajęcie dla siebie. Ukoronowaniem każdego tygodnia jest zawsze sobotnia obrona bazy (zdobytej przez nas niedawno) przed zakusami wrogich klanów z którymi mamy ogłoszone oficjalne wojny.
Bardzo podoba mi się że w grze odczuwa się faktycznie odległości miedzy lokacjami i to że droga jest kompletnie nieprzewidywalna. Choćby taki spacerek z Lasu na Wezuwiusz do obozu naukowców (z jednej mapy na drugą). Niby można przebiec w 30-40 min. Ale jak wpakujemy się w kłopoty (jest chyba ze 100 możliwych powodów) to i dwóch godzin nie starczy. Może również się zdarzyć że mimo wyjścia z pełnym plecakiem i wspaniałym uzbrojeniem na miejsce dotrzemy bosi i obdarci :P I niestety nie ma przeproś oraz wczytania wcześniejszego sejwa :P Tutaj przyzwyczajenie z serii gier S.T.A.L.K.E.R. jest naszą piętą achillesową. Każda podjęta decyzja jest ostateczna, pociąga za sobą nieodwracalne konsekwencje i musimy się tego nauczyć. Jeżeli wpadniemy na genialny pomysł aby pójść na skróty zamiast bezpieczną drogą i wpadniemy tam w tarapaty (na przykład w stado dziabongów lub oddział wrogich graczy :P) to albo sami będziemy się męczyć z godzinkę lub dwie albo rozpaczliwym wołaniem o pomoc wezwiemy kolegów z klanu którzy dotrą za np. 30 min i oczyszczą teren wyciągając nas z kłopotów.
Jeżeli o mnie chodzi to SO mimo wielu jeszcze niedociągnięć i bugów po prostu mnie urzekł i zafascynował. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stalkerteam.pl której admini użyczyli klanowi SoA (i zainteresowanym grą online) osobny dział.

[EDIT]
Zapomniałem o jednym z ciekawszych doznań jakim jest gra z użyciem TS (TeamSpeak). Podnosi grę do poziomu wręcz 4D :P W każdej chwili można zapytać kogoś z załogi o brakujący fragment zadania, poprosić o wsparcie, radę lub zapytać o cokolwiek, choćby pogodę. W okresach spokoju krążą grube żarty a podczas wspólnej akcji czuje się prawie fizycznie kolegów biegnących obok nas. Już nie mówiąc o sakramentalnym okrzyku - UWAŻAJ KU.A DZIK ZA TOBĄ !!! :PPPP
Ostatnio edytowany przez MiedzianeJaja 29 Sty 2013, 15:41, edytowano w sumie 5 razy

Za ten post MiedzianeJaja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Junx, Rzepson,
Negative KOSHI, Gizbarus.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Junx w 29 Sty 2013, 13:23

Też się dołączam do tej wypowiedzi i też sam gram już ponad miesiąc i nie żałuje, jest tu tyle do roboty, że każdy dzień inaczej wygląda w grze. Jeżeli chcemy możemy chodzić w lekkim pancerzu i bawić się za snajpera lub w ciężkim i chodzić z karabinem maszynowym na plecach, oczywiście można w lekkim i z karabinem. Kombinacji jest dużo i każdy gracz wyglądać może inaczej ze względu na pokaźną liczbę pancerzy jak i oczywiście broni od Kurtek i PM po Dragoon i MK48 w bazie pancerz są również hełmy, maski i spodnie [na chwilę obecną brak rękawic i butów, ale też będą]. Jak kolega wspominał wyżej można się bawić w handlarza broni lub artefaktów [jest handel między graczami] i można się nieźle obłowić kasą, aby wiedzieć co ludzie chcą kupować i można to sprzedać drożej niż sami kupiliśmy. Kombinacji w grze jest tak dużo, że wy wyszła niezła opowieść a poniżej kilka screenów z obecnej wersji gry:

Tutaj nasz klan przygotowuje się do obrony bazy, opowieści przy ognisku:
Image

Idealny tereny dla snajperów:
Image

Pocztówka z wakacji:
Image

A tu jedyne miejsce występowania rzadkiego artefaktu, który pojawia się tylko 4 razy w ciągu doby co 6 godzin:
Image


Czyli każdy znajdzie sobie jakieś zajęcie ;)
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2339
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 11:10
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 357

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Szomberg w 26 Mar 2013, 12:13

Panowie ile czekaliscie na maila z potwierdzeniem rejestracji ??? Wczoraj założyłem konto i nie dostałem jeszcze zwrotki.

Pzdr


PS. Już OK. Nie łapie chyba maila z interia.pl, ale na home.pl zwrotka przyszła ;)
Ostatnio edytowany przez Szomberg, 26 Mar 2013, 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Szomberg
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Mar 2013, 12:08
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 21:30
Kozaki: -1

Re: Odp: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Fred w 26 Mar 2013, 12:28

Jak widze takie zachwyty to az mnie korci zeby samemu sprobowac. Swoja droga ogolna koncepcja zajezdza mi z lekka czyms jak WarZ i DayZ tylko w realiach strefy.

Wysyłane za pomocą Tapatalk 2
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: STALKER Online

Postprzez Glaeken w 07 Kwi 2013, 13:55

Reportaż o grze STALKER Online (bez kropek):



W filmie mówi się m.in. o tym, że: studio GSC swego czasu sądziło się z twórcami tej gry ale przegrało tylko i wyłącznie dlatego, że w Rosji nie da się opatentować pomysłu - STALKER Online stworzyło studio z Rosji o nazwie Cybertime Sytems, a serię S.T.A.L.K.E.R. studio z Ukrainy. Budżet gry to niewiele ponad 1mln $. Mają zamiar stworzyć nowe lokacje takie jak kopia krajobrazu Fukushimy czy lokacja opracowana na podstawie rozpościerającego się z okien studia, industrialnego widoku. W grze jest masa easter eggsów, np.: Doktor Dom - nawiązanie do Dr. House'a. Istnieją anomalie zmieniające człowieka gdy do nich wpadnie w mutanta np.: przyciągającego wszelkiego rodzaju metal który staje się swoistą zbroją, w wielkiego brutala o telekinetycznych zdolnościach czy zombie. Ciekawostka: graczy z zachodu urzekły przeboje muzyczne z byłego ZSRR które można ponoć usłyszeć gdzieś w grze.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: STALKER Online

Postprzez Szomberg w 14 Kwi 2013, 14:55

Cześć

Czy ktoś pomoże !!! W StalkerOnline gram od około dwóch tygodni i wszystko było cacy. W piątek chciałem odpalić i pojawił się problem:

Gra reinstalowana trzykrotnie, net śmiga, firewall wyłączony. Co robić ???
Załączniki
Error 0x3e2.PNG
Awatar użytkownika
Szomberg
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Mar 2013, 12:08
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 21:30
Kozaki: -1

Re: STALKER Online

Postprzez Glaeken w 14 Kwi 2013, 15:07

Na początku marca 2013 roku, twórcom gry ktoś włamał się do projektu i przeniósł go na inny serwer. Ostrzegają aby uważać gdzie się wchodzi, co się wpisuje i gdzie się płaci...

Jakiś czas temu pisałem, żeby się trzymać od tego z daleka :!: STALKER Online to gówno a twórcy to banda złodziei których okradziono. I bardzo dobrze bo mają za swoje ! :E
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 15 Mar 2023, 21:32
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: STALKER Online

Postprzez Szomberg w 14 Kwi 2013, 19:32

Gówno czy nie gówno, mnie grało się przednio. I za nic nie płaciłem, więc nie wiem o co kaman. Kumple z klanu grają bez problemu i dalej bym chciał, ale tutaj chyba na pomoc nie mogę liczyć.

P.S. Kolego Glaeken, zaproponuj mi coś w podobnych klimatach, chętnie pogram ;)
Awatar użytkownika
Szomberg
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Mar 2013, 12:08
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 21:30
Kozaki: -1

Re: STALKER Online

Postprzez KoweK w 14 Kwi 2013, 19:43

Szomberg napisał(a):I za nic nie płaciłem, więc nie wiem o co kaman.

Po prostu ostrzega.

Szomberg napisał(a):ale tutaj chyba na pomoc nie mogę liczyć.

Złodziejskiego gówna nie powinniśmy w ogóle wspierać. Ciesz się, że jest chociaż ten wątek. :E

Szomberg napisał(a):zaproponuj mi coś w podobnych klimatach, chętnie pogram ;)

Może poczekaj na Survarium? Albo zagraj w WarZ skoro jakość wykonania Tobie nie przeszkadza, a uwierz mi, że tamte opuszczone okolice z zombiakami mają więcej wspólnego ze S.T.A.L.K.E.R.em niż ta gra ze swoimi wioskami wyciągniętymi wprost z Afganistanu.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: STALKER Online

Postprzez Szomberg w 14 Kwi 2013, 21:54

Szomberg napisał(a):ale tutaj chyba na pomoc nie mogę liczyć.

Złodziejskiego gówna nie powinniśmy w ogóle wspierać. Ciesz się, że jest chociaż ten wątek. :E


Po stokroć dzięki

Szomberg napisał(a):zaproponuj mi coś w podobnych klimatach, chętnie pogram ;)

Może poczekaj na Survarium? Albo zagraj w WarZ skoro jakość wykonania Tobie nie przeszkadza, a uwierz mi, że tamte opuszczone okolice z zombiakami mają więcej wspólnego ze S.T.A.L.K.E.R.em niż ta gra ze swoimi wioskami wyciągniętymi wprost z Afganistanu.
[/quote]

Survarium...To jeszcze trochę poczekam

Uwagi moderatora:

Naucz się pisać posty i je cytować.
Awatar użytkownika
Szomberg
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Mar 2013, 12:08
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 21:30
Kozaki: -1

Re: STALKER Online

Postprzez Szomberg w 15 Kwi 2013, 15:40

Krytykę przyjmuję z pokorą. Wybaczenia upraszam. Nieśmiałem uchybić :E

Uwagi moderatora:

No to warn na pocieszenie. - Wheeljack

Za ten post Szomberg otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Pangia.
Awatar użytkownika
Szomberg
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Mar 2013, 12:08
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 21:30
Kozaki: -1

Re: STALKER Online

Postprzez SaS TrooP w 16 Kwi 2013, 01:04

Dobra, totalnie jestem nie w temacie:
1. Jak zaczać?
2. Skąd ściągnąć pewną wersję?
3. Czy jest za darmo?
4. I czy warto?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość