[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez djcycu w 22 Kwi 2010, 21:52

Ja się cieszę że mnie zażenowała praca alphy :) Nie grałem po tych starych mapach więc znam je tylko z mapki z PDA. Nie zepsuło mi to też smaczku. Dzięki pracom nad animacjami będę wiedział jak ustawić moda pod siebie (pod SoC) no i to by było na tyle. Screeny są super. Ciekawi mnie jedynie droga... Czy nie popsuje smaczku w innych mrocznych miejscach z tymi pasami :) Czekam na tego moda jak na nową grę... Tyle że tym razem nie będę musiał za nią płacić :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez meJKu w 22 Kwi 2010, 22:32

xKoweKx napisał(a):No to jeśli żaden screen ci się nie spodobał, to (...) i nie zwrócę uwagi na to, iż w alphie 1935 je odwiedziłem, bo te z LA prezentują nową, lepszą jakość.

Stalkera śledzę gdzieś od 2002 roku tak więc "popremierowym" fanem raczej nie jestem. Nie mówię, że te screeny prezentują się źle tylko po prostu mi jakoś nie podchodzą. Mam wrażenie jakby to wszystko już było (w alphe 1935 jak i w wiele innych nie grałem). Fajnie będzie jak mod wyjdzie, jednak póki co na niego nie czekam z niecierpliwością. To tyle ode mnie ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez ViS w 22 Kwi 2010, 23:07

xKoweKx napisał(a):
ViS napisał(a):Przydało by się jakieś nowe video, ale z tego co Dez pisał, to do premiery moda już żadnego nie będzie :(

Naprawdę tak pisał? :P Byłaby wielka szkoda, jeżeli to prawda...


"About videos... well, we don't want to spoil more. There will be some new stuff soon, but i don't promise anything. Just look around in other mods... they post 1 video/year, and we already posted a lot more." by dezodor Apr 20 2010, 6:56pm

Komentarz Deza ze strony http://www.moddb.com/mods/lost-alpha
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez caleb59 w 23 Kwi 2010, 09:53

Tak się zastanawiam co teraz będzie z tą nową frakcją w LA - Grzech - skoro ma być stara fabuła z SoC a nie nowa to ciekawe gdzie Oni ich wcisną - chyba w quest jakiś poboczny bo nie widzę polotu albo w zadania związane z nowymi lokacjami/mapami w Zonie?
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez ViS w 23 Kwi 2010, 10:52

Zapewne umieszczą ją w jakiejś nowej lokacji. Ja obstawiam albo Bagna, albo Darkscape (podobno w tej lokacji ma być opuszczona kopalnia, więc tam bym ich najchętniej widział :wink: )
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez RazoRetti w 23 Kwi 2010, 18:42

Przeleciałem dzisiaj cały wątek od dechy do dechy i stwierdzam, że to będzie WIELKIE wydarzenie. Przede wszystkim mapy, na które czekałem z niecierpliwością jeszcze przed premierą "komercyjnego" Stalkera. Wiele screenów i video pokazuje jak duże i obszerne będą lokacje. Prawdziwy raj dla e-Stalkerów. Co do rozmaitych dyskusji o tym, jakie "ficzery" mają zostać zaimplementowane. Hmmmh... najgorzej, że nie da się dogodzić wszystkim. ;) Natomiast w przypadku, gdybym miał wyrażać własną opinię, to zdecydowanie postawiłbym na jak najwięcej nowalijek, typu upgrady broni, recepty na "supermodyfikaty" Artefaktów - tak jak to miało miejsce w Dima's Mod: Final. (Tak trochę offtopując - mod Dymitra miał dla mnie wręcz doskonały balans - sporo nowości [bronie, kombinezony, możliwości upgrade'u lornetki(!), co z resztą bardzo mi przypadło do gustu i przydało. I chyba największy plus, to to, że każdy kombinezon miał osobną pakowność. A do tego wszystkiego bardzo trudno było złapać gotówkę, za którą można było kupować cały sprzęt.) To sprawiało, że w grze naprawdę było za czym biegać, jak w niewielu innych modach, gdzie w zasadzie znając całą grę po przejściu podstawki już w Kordonie można było się wozić z 100 tyś ruboli.) No i na sam koniec - SKRADANIE SIĘ W NOCY!!! Hit na miarę tysiąclecia (tak wiem, było w różnych modach, ale w DM:F dopicowane w 100%) Tyle z mojej strony. ;)

PS. Jak zaczynam pisać o Stalkerze, to mi się strasznie jęzor rozszerza. :D

EDIT: A jeszcze mnie tak naszło na nieszczęsny Darkscape. Może zwyczajnie dodać miejsce na mapie (na video widziałem kilka chałup) wskaźnik, tak jak do każdego głownego questa [zielony "celowniczek" na mapie], gdzie można by było się przed owym "wiertaliotem" schować i przeczekać. A, że wojskowi nie mają cudownych możliwości spawnowania paliwa w helikopterze - odlecieliby, stwierdzając, że i tak się biednego Stalkera nie ukatrupi. Do tego może być wariant, że gdzieś w krzaczorach będzie fura. A sam domek dosyć blisko, żeby za dużo zabawy nie było z zabaweczką wojska.

Uwagi moderatora:

Odpuście już sobie to Darkscape... - ati | Zakaz jęczenia o dacie premiery, żółć wylewajcie na SB - ati
RazoRetti
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 16 Kwi 2008, 18:43
Ostatnio był: 19 Kwi 2011, 00:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ViS w 09 Maj 2010, 23:24

Pojawił się nowy screen, tym razem nietypowy bo z mapy niespodzianki :wink: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/images/lost-alpha19
Jak poinformował Dez, jedną z przyczyn opóźnienia jest fakt, że ekipa chce dokończyć i umieścić w grze nową mapę ( swoja drogą ciekawe w którym miejscu strefy będzie umieszczona-ja osobiście obstawiam,że pomiędzy Dead City a Military Warehouses ). No cóż, pozostaje po prostu cierpliwie czekać na produkt końcowy :D
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 10 Maj 2010, 13:38

WTF? Nowa mapka? :D No cóż... Jeśli będzie ciekawa to opłaci się czekanie :) Póki co po screenie wiele nie widać, i dobrze. Żaden se screenów nie psuje smaczku :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Crisu w 10 Maj 2010, 17:49

Hmm, "pownioskujmy" troszeczkę...
Screen nie przedstawia niczego ciekawego.
Okolica wygląda podobnie do Parkingu w waniliowym Stalkerze, jednak nie, to nie to.
Dlaczego? Cóż, do głowy wpadły mi oczywiste myśli.
Przede wszystkim Kordon w Alphach nie posiadał takiej miejscówki.
Drugą rzeczą jest nazwa (testlevel.jpg), która może wskazywać co najmniej trzy fakty.

Raz - Dez0 ukazało nieistotny kawałek swojej autorskiej mapki traktowanej jako easter egg.
Dwa - Nazwa "testlevel" jest tylko nazwą generalną tego obrazka, nie wskazującą zupełnie na nic.
Trzy - Jesteśmy robieni w ch*ja i Dez0 ukazało nam screen z mapki, którą zrobili dawno temu i dodali dopiero teraz by ukazać, że coś robią.


Można sobie oczywiście porównać z innymi screenami LA na ModDB, każdy ma pewną nazwę. Czy "testlevel" to przypadek... Niedopatrzenie... Oczywiście myśli na ten temat, różnorakich rozkminek, iście detektywistycznych dedukcji i temu podobnych może być więcej. Dlatego właśnie piszę posta, choć zwykle tego nie robię - co myślicie o tym screenie? Przecież Dezodor podobno nie ma czasu...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 10 Maj 2010, 18:10

Wg mnie szukasz dziury w całym. Co z tego, że jest taka nazwa? :P Btw. tej mapy w ogóle mieli nie pokazać, a jednak to zrobili...

Co do opóźnienia premiery, to nie mam nic przeciwko, bo chcę porządnego moda, a nie jakiś shit.

CrisuSPW napisał(a):co myślicie o tym screenie?

Kawałek mapy-niespodzianki, na której nie widać nic ciekawego - zabieg celowy, by nie "zaspoilować", ot. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ViS w 10 Maj 2010, 19:39

...because that was a simple connection map between darkvalley and escape (thats why it was called darkscape). there were other connection maps, like deadmil (deadcity-military) and so on, but they were cut. darkscape remained last, but it was cut too, since it was nothing just a long road with trees. "
Post Deza z dnia 5 maja.
Muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę o czymś takim jak "deadmil". Więc jeśli coś takiego było, to musiało zostać odrzucone w bardzo wcześniej fazie powstawania gry. Obstawiam, że ta mapa niespodzianka, to będzie właśnie to deadmil :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 10 Maj 2010, 19:55

Kod: Zaznacz wszystko
[14:06:58] <@dezodor> anyway, had a little talk with some old dev, finally covered the meaning of kxx maps
[14:07:01] <@dezodor> there was 3 map
[14:07:09] <@dezodor> k01_darkscape, k02_milrad, k03_deadmil
[14:07:24] <@dezodor> they made these maps for connection levels
[14:07:38] <@dezodor> darkscape between darkvalley and escape
[14:07:45] <@dezodor> deadmil between military and deadcity
[14:07:52] <@dezodor> and milrad between military and radar
[14:08:09] <@dezodor> and they were empty, long road levels, which later became useless due to the cut of vehicles
[14:10:34] <@dezodor> ok, story mode off


Wycinek gadki z IRC'a...

Mogę wam powiedzieć że na milrad i deadmil nie macie co liczyć bo te mapy NIC sobą nie reprezentują...
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości