Muzyka - czytaj pierwszy post!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Muzyka

Postprzez xionc w 07 Kwi 2010, 09:51

No naprawde smętne melodeklamacje kretyna jakim jest Peja jakie to życie jest kureskie i jak to reprezentuje biede czy tych pajaców z HG bez zębów i mutacji śmiesznie machających łapkami można w ogóle uznać za muzyke? NIE. O złodziejaszkach z Firmy nie wspominam z litości.
Osobiście polecam Mesa i Ostrego.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Reklamy Google

Re: Muzyka

Postprzez Microtus w 07 Kwi 2010, 10:32

Peja jest a raczej był dobrym raperem. Ostatnio wszyscy oceniają go przez pryzmat jego procesu.
W Polsacie usłyszałem taki tekst dziennikarki. "Nikomu wcześniej nie znany raper wypłynął na procesie. I szybko go wykorzystał do promocji swojej płyty." To ręce mi opadły. A to na potwierdzenie tego że zły nie jest:
źródło Wikipedia:
W 2001 roku ukazał się piąty album Slums Attack pt. Na legalu?[4]. Kompozycje z przeznaczeniem na płytę zostały zarejestrowane w studiu nagraniowym producenta muzycznego Magiery[11]. Jednakże utwory uległy zniszczeniu wkrótce po nagraniach. Cześć odzyskanego materiału zarejestrowano ponownie w przeciągu trzech dni[11]. Wydawnictwo odniosło niespodziewany przez muzyków sukces sprzedając się w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy[4]. Płyta Na legalu? ponadto uzyskała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku - hip-hop[13]. W 2002 roku mimo sprzeciwu członków zespołu ukazała się kompilacja nagrań Slums Attack zatytułowana Uliczne historie[11]. Wynagrodzenie z tytułu sprzedaży płyty zespół przekazał w całości na cele charytatywne[11].
W 2003 roku nakładem T1-Teraz ukazał się album Ski Skład zatytułowany Wspólne Zadanie[14]. Gościnnie na płycie wystąpili m.in. Fu, O.S.T.R., WNB i Analogia[15]. Wydawnictwo promował singel pt. Dzień zagłady[15]. Rok później z niewyjaśnionych przyczyn zespół został rozwiązany[11][16]. Również w 2003 roku Peja rozpoczął pracę nad kolejnym wydawnictwem zespołu Slums Attack[17]


Oczywiście każda kolejna płyta moim zdaniem była gorsza i nie tak prawdziwa jak poprzednia. Ostatnich już nie słuchałem bo teksty nijak do mnie nie przemawiały. Ale płyta na legalu była naprawdę przyzwoita.
Jeden z lepszych kawałków z owej:
Kolejny stracony dzień

Firmy nie słuchałem, hemp gru mi nie wchodziło, WWO jest całkiem całkiem.

Generalnie jeśli mam być szczery to lepsi o wiele byli:
K44 (z i bez magika), Paktofonika, OSTR, Afrokolektyw.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Muzyka

Postprzez xionc w 07 Kwi 2010, 12:47

Ale głuchą noc ukradł Stanowi Borysowi
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Muzyka

Postprzez Microtus w 07 Kwi 2010, 14:20

xionc napisał(a):Ale głuchą noc ukradł Stanowi Borysowi


To też nie do końca jest tak jak piszesz. Po pierwsze to z piosenki Stana Borysa wzięto tylko refren z linią melodyczną (a do tego jest przyspieszony). Stan chyba nie śpiewał o policji ;) Po drugie to wytwórnia/wydawca płyty powinien był zapłacić ZAIKS-owi, za użycie tej piosenki. Po trzecie sam Stan Borys dopiero po trzech latach się obudził... I sam mówił, że nie pozywa Peji a wytwórnię. Nie pamiętam jaki był finał ale wytwórnia pewnie zapłaciła.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Muzyka

Postprzez Ropasiak w 07 Kwi 2010, 15:09



Successful troll is succesful!
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Muzyka

Postprzez xionc w 07 Kwi 2010, 16:02

No tak, nie ukradł tylko wysamplował, teraz to sie tak nazywa...
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Muzyka

Postprzez The Witcher w 07 Kwi 2010, 17:06

[Off topic]
kamilfgangsta napisał(a):Ja kocham rap szczególnie Firmę, Hemp Gru, Peja, WWO itp.Bardzo polecam tą muze.
Nienawidzę rocka i metalu.

Wku*wiają mnie tacy ludzie. Istnieje tylko jego ukochana Peja, Firma, "reszta to gówno". :mad: - to nie jest rap, to nie jest w ogóle muzyka tylko "JP".
[/Off topic]

Ja słucham dobrej muzyki, nie jednego gatunku - Thrash metal(np. Slayer, Metallica, Anthrax), Heavy Metal(np. Iron Maiden, Black Sabbath), a nawet Power metal(np. Manowar, Sabaton) :P Innych gatunków metalu słucham okazyjnie. Lubię też posłuchać czasami Rocka(np. Queen)i Hard Rocka (np. AC/DC). Rzadko posłucham też dobrego Rapu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Muzyka

Postprzez szametu w 07 Kwi 2010, 17:51

xionc napisał(a):No naprawde smętne melodeklamacje kretyna jakim jest Peja jakie to życie jest kureskie i jak to reprezentuje biede czy tych pajaców z HG bez zębów i mutacji śmiesznie machających łapkami można w ogóle uznać za muzyke? NIE. O złodziejaszkach z Firmy nie wspominam z litości.
Osobiście polecam Mesa i Ostrego.



ta ... bo u nich zycie jest cudowne a lud na ichnich koncertach lapkami nie macha. tepy po swojej 1 plycie pokazal, ze do tego gniazda niezadlacych juz os mozna cos jeszcze wsadzic. ale po ochach i achach jakie zebral po swojej piewrszej plycie, nie zrobil nic, aby isc za sila ciosu, jaki ta plyta spowodowala. niestety usiadl sobie, wlaczyc generator muzyki w oparciu o 1 plyte i co wyszlo ? odcinanie kuponow by T.Ę.P.Y. .... i tak po raz kolejny pokazano, jak dobry pomysl mozna zaniechac przez niemoc tworcza.

a mialo byc tak dobrze.
nie posiadasz wlasnego zdania, ktore moglo by mnie zainteresowac
Awatar użytkownika
szametu
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 11 Mar 2010, 13:02
Ostatnio był: 13 Kwi 2010, 22:50
Miejscowość: z reklamy Plusa :P
Kozaki: 0

Re: Muzyka

Postprzez Elementary w 20 Kwi 2010, 15:26

O, ciekawy temat :) pewnie przez mojego posta, niektórzy mnie znienawidzą - bo słucham METALU między innymi. I to w kilku podgatunkach! Do tego dochodzi rock w całej okazałości.
Jednak palmę pierwszeństwa dzierży punk i ska :) Lubię też słuchać funku, muzyki klasycznej, etnicznej, elektronicznej (NIE zaliczać do tej grupy techno i jemu podobnych dziwolągów urywających uszy), jazzu, bluesa.
Poza tym wszystko co mi wpadnie w ucho :) Na koniec polecę parę kawałków:

http://www.youtube.com/watch?v=nmxoPjwnvPM
http://www.youtube.com/watch?v=OurGZr5EGLY
Tu jeszcze wrzuciłabym naszych Analogów, ale chyba każdy zna :)
i Kasia
Awatar użytkownika
Elementary
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 01 Cze 2009, 01:26
Ostatnio była: 24 Cze 2012, 22:04
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 9

Re: Muzyka

Postprzez Legwanos w 20 Kwi 2010, 17:34

Nie lubię polskiego rapu ze względu na powtarzalność tematyki i zrobione na siłę dissy. Nie pogardzę natomiast
rapem lat 90. z zachodniego wybrzeża USA (NWA, Eazy-e i inni z Cripsowej dzielnicy). Żeby nie było niesprawiedliwie, lubię polskie stare grupy muzyczne, z których najważniejsze to Kult, Elektryczne Gitary, T-Love. No i czasami znajdę czas na Beethovena :E
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Twoje ulubione kawałki z twojego regionu..........

Postprzez ProtteuSS w 05 Maj 2010, 23:27

Tak jak w temacie wrzucajcie swoje ulubione kawałki, o ile takie macie. Nie chodzi mi tu ale o Britney Spears, Jennifer Lopez, Rammstein, Itp. tylko o kawałki z waszego regionu, miasta gdzie mieszkacie lub się wychowaliście.
Patrzałem ale nie znalazłem takiego tematu więc zakładam, czas pokarze czy przejdzie czy raczej upadnie od razu :D Jak już coś się zdecydujecie wrzucić to proszę też o króciutki komentarz lub coś w tym stylu.........Zachęcam też do komentowania nie swoich wrzutek tylko od innych forumowiczów.

1 Miejsce. Jako że założyłem temat to pozwolę sobie zarzucić coś jako pierwszy: Tak więc poniżej mój ulubiony kawałek ukazujący Śląsk z lekko szarej i przygnębiającej strony. Sam kawałek moim zdaniem jest bardzo dobry.
http://www.youtube.com/watch?v=0cF6oLX0htk

2 Miejsce. To Ballada która jest u mnie na drugim miejscu. Coś pięknego. Zacytuję Oleka Cortazara który zapodał ten kawałek na YouTuba: Piykno ballada Kyksa kiero może pamientocie z serialu dokumentalnego "serce z wongla". Klip przedstawio zdjyncia miejsc w Chorzowie kiere powoli niszczeją. Pyrsk !
http://www.youtube.com/watch?v=J6Q1sLxd ... re=related

Zachęcam do słuchania i komentowania oraz wrzucania swoich klipów.

Pozdrawiam :wódka:

No odrobinę się to różni Kowek. Mi chodziło o kawałki z regionów od forumowiczów a tu widzę z całego świata :E No ale niech będzie tylko teraz ten mój post dziwnie wygląda. Tak jak bym zaczął nowy
wątek w już istniejącym temacie :D Spoko od dzisiaj zero kropek, no może jedna góra dwie :E

Uwagi moderatora:

Temat "Muzyka" jest zły? Łącze. P.S. nie wal tyle tych kropek (szczególnie w tytułach tematu).
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2200.00 MHz
Gigabyte GA-M61PME-S2P nVidia GeForce 6100/nF430
GoodRam DDR2 2GB 800MHz CL5
GeForce with CUDA 9500 GT Gigabyte OC 1GB HDMI & DVI / PCI-E
Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W
Microsoft Windows XP Home Edition PL SP3

ProtteuSS
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 31 Lip 2009, 18:29
Ostatnio był: 25 Paź 2010, 10:52
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -1

Re: Muzyka

Postprzez Michu w 07 Maj 2010, 13:45

xionc napisał(a):Osobiście polecam Mesa i Ostrego.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 3 gości