[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez KoweK w 31 Mar 2010, 21:57

W FAQ jest małe info o tym. I szukanie będzie takie, jak w CS/COP wnioskując po tym.

P: Będą detektory do szukania artefaktów?
O: Tak, ale będą tylko pomocą w strefach anomalii.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez barin w 02 Kwi 2010, 01:01

Freeman napisał(a):Nieco z innej beczki, mianowicie - jestem ciekaw, jak będzie wyglądało poszukiwanie artefaktów w LA? Czy będą rozsiane po strefie jak w Shoc'u niczym grzyby, czy raczej będzie to wyglądało jak w CS/CoP ? czyli spawnowanie w momencie gdy mamy detektor... IMO poszukiwanie ich z detektorem zwiększa czas pobytu w zonie, a niewielka ilość artefaktów sprawia iż są wartościowe i pożądane przez każdego - tak jak złoto - jest cenne, bo jest go niewiele.


Artefakty w LA będzie można znaleźć tylko w strefach anomalii (tak jak w COP); artefakty będą respawnowane w pewnych odstępach czasowych (czasem zależnie od jakiegoś warunku) oraz po blowout-ach. Nie będzie detektorów artefaktów; stalkerzy będą wchodzić do stref anomalii by podnieść artefakt.
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez caleb59 w 08 Kwi 2010, 10:13

3 nowe screeny:

Image Image Image
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez Tawarish Kozłow w 08 Kwi 2010, 11:22

Przepraszam ze sie wtrącam, ale chce poruszyć temat darcscape.
A gdyby heli nas rozwalił? ale pod koniec pościgu tylko powiedzmy, że uratowały nas zaciekawione koty( nie muty burżuju!). Ale by nas wypuściły musimy rozwalić MI 24, jeden oznajmia że gdy szukał artefaktów
w dziczy to znalazł rpg i 3 pociski :) . Dodam że przez dialog ukrywamy się pod mostem :wink: .
(i teraz posypie się fala krytyki i oznajmienie że teraz poruszacie inną kwestie :| )
PS. Darujcie mi błędy przed chwila wstałem :D .
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez ViS w 08 Kwi 2010, 14:45

Według mnie, to troszkę naciągana ta historia no i chyba za dużo roboty z nią . A po za tym skoro helikopter nas rozwalił, to w jaki sposób koty miały by nas uratować :?: :?: "Dodam że przez dialog ukrywamy się pod mostem :wink: ." Nie bardzo rozumiem tego Twojego powyższego zdania, choć wstałem trochę wcześniej od Ciebie :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez djcycu w 08 Kwi 2010, 16:45

Miał na myśli że uciekamy samochodem i nagle trafia obok pocisk który wywraca samochód. My leżymy aż znajduje nas garstka kotów. Pomagają nam wstać i uciekamy pod jakiś mostek np taki jak w Kordonie. Tam dostajemy RPG i musimy strącić helikopter :) Proste. Wg mnie to też bardzo dużo zabawy by wyglądało to przyzwoicie... Ale nie ukrywam że mi się podoba :) Tyle że darkscape lepsze było by całkiem puste od stalkerów.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez ViS w 08 Kwi 2010, 20:56

Według mnie, to byłoby trochę dziwne, jakby piloci śmigłowca trafili nas a potem bezczynnie się przyglądali, jakby banda kotów nas odciągnęła w bezpieczne miejsce. A po za tym wydaje mi się, że koty nie miały by odwagi, żeby wyciągnąć nas z opresji przy znajdującym się w pobliżu śmigłowcu. Bardziej prawdopodobne by było, że w takiej sytuacji najnormalniej w świecie przeczekali by to wszystko, żeby potem pobawić się w hieny cmentarne :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez djcycu w 08 Kwi 2010, 22:28

Gdybym był na miejscu kotów to srał bym w gacie (jak to niedoświadczeni) i widząc naszego ocalałego wynajął go do załatwienia śmigłowca który broni im wstępu do Kordonu :) Przewidując iż w dwóch wypadkach ginę próbóję wybrać mniejsze zło :) Ogólnie fajnie było by zacząć ucieczkę i po 20m usłyszeć śmigłowiec teraz ujżeć za krzakiem starą nivę i dać nią dyla przez całą mapkę. Gdzieś na końcu dopiero mogło by się zdażyć że śmigłowiec zawrócił albo został zestrzelony przez kogoś. Mogło by być tak że auto nie przejedzie dalej i musimy uciekać na piechotkę ostatnie metry. Myślę że to najbardziej oczywista i możliwa wersja :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez Zari w 08 Kwi 2010, 22:29

Ja byłbym za pomysłem żeby rozegrać to tak: Od Doliny Mroku goni nas śmigłowiec, gdy jesteśmy już w darkscape zaczyna strzelać, następnie trafia w tył (i opony) i nasz pojazd przekoziołkuje i kończy się ucieczka. Mija 5 godzin, armia myśli że nas ustrzeliła, tymczasem my się budzimy i ostatnimi siłami wyczołgujemy się spod samochodu. Po chwili on eksploduje, a wraz z nim nasz ekwipunek (tylko broń). Od tego momentu gra przyjmuje tematykę stealch, musimy przedrzeć się przez posterunek Wojska który jest ulokowany na moście i pod nim. Posiadamy tylko nóż. Po przejęciu broni nastajemy na sporą grupę uzbrojonych wojskowych którzy mają zająć MD od południa (jest z nimi BTR), więc musimy iść lasem wzdłuż drogi. Na końcu mapy nastajemy na kolejny obóz armii, którzy nas zauważają i grupa pancerna (ta wcześniejsza) zawraca by nas zlikwidować. W tym momencie uciekamy sprintem do tunelu który prowadzi na Kordonu. Koniec!
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez Freeman w 08 Kwi 2010, 22:41

Co do mapki jednego jestem pewien, jakkolwiek nie wyglądała by ta misja to i tak przejdę "z buta" cały level i przeszukam dokładnie okolicę (po wykonaniu całego quest'a), a będzie co zwiedzać, taki level daje możliwości dla stworzenia ciekawego zadania na tym etapie gry.
Gdzieś z dala od drogi głównej dałbym jakieś stare gospodarstwa, drewniane chatki i małe grupki kotów, może z 10 stalkerów na cały poziom. Ogólnie - mapkę widzę jako wyludnioną i surową (chodzi mi o warunki przeżycia).
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez Przemek77 w 09 Kwi 2010, 06:46

Moim zdaniem, to to o czym pisze kilku z Was (te "koziołkowanie" samochodu, trafienia w opony) raczej nie mają racji bytu, znając trochę mechanikę działania XRay wiemy, że byłoby przy tym mnóstwo zabawy ze skryptami no i elementy przypadkowości, które są obecne w STALKERze powodowałyby z pewnością, że albo skrypt by zadziałał, albo nie.
Moim zdaniem najlepiej by było, gdyby mapke można było przejśc zwyczajnie "z buta" - jakoś to oczywiście wcześniej motywując "fabularnie".
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - CZERWIEC 2010

Postprzez Kuballa44 w 09 Kwi 2010, 17:15

Mogło by to wyglądać tak. Nasza "wtyczka" w wojsku, informuje nas o zaminowaniu drogi przez wojsko, przez co musimy porzucić samochód, i poruszać się pieszo. Lub o tym, że dalsza droga jest za silnie obstawiona, km, granatniki itd. Koniec benzyny. Zapłon silnika. Cokolwiek. ;)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość