[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez ViS w 25 Mar 2010, 21:27

Tylko z tym ulepszaniem broni to nie jest tak, że Dez0wave doszło do wniosku, że tak będzie lepiej. Po prostu osoba odpowiedzialna za tę modyfikację, stworzyła ją w połowie a potem "rozpłynęła się w niebycie" :wink: , także jeśli nikt z Dez0wave nie ukończy tego, to nie będzie w grze tej modyfikacji. Ale wydaje mi się, że Dez chciałby, żeby się znalazła ona w finalnej wersji moda, gdyż wspomina o tym w oficjalnym FAQ. Choć muszę przyznać, że ja jednak też mam mieszane uczucia co do tego...
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez fosio w 25 Mar 2010, 23:52

Modyfikacje broni:
Nieznaczne zwiększenie pojemności magazynka, oraz zmiana kalibru - za!
Zwiększenie celności broni, oraz zmniejszenie odrzutu - przeciw!

Ktoś myśli podobnie?
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez djcycu w 26 Mar 2010, 01:10

Ja myślę podobnie! :D Dobre rozwiązanie by to było. Np przy Grozie która "karmiona" jest ciężką i mało dostępną amunicją.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez BJ Blazkowicz w 26 Mar 2010, 08:24

Tylko że właśnie ze zmianą kalibru wiąże się to że np. naboje poddźwiękowe 9x39 mają mniejszy zasięg niż np 5.45x39 oraz powodują znacznie mniejszy odrzut. Miło by było gdyby dez0 to uwzględniło.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Kingpinwolf w 26 Mar 2010, 12:56

Dobry patent- zmiany odrzutu itp. nie możliwe, ale np. możliwość zaczepu lunety, tłumik niewymienny, większy magazynek itd. jak najbardziej możliwe. Co do zmiany kalibru- nie wydaje mi się, żeby był to dobry pomysł. Niech będą jakieś bronie specjalne, które będą "fabrycznie" przekalibrowane. W ostateczności każdy może sobie edytować plik broni i zmienić rodzaj kulek :wink: .
white trash hardcore r`n`r fuck u
"mógłbym zamieszkać z nią w przyczepie nosząc przepocony podkoszulek sięgający do pępka."

Kingpinwolf
Wygnany z Zony

Posty: 71
Dołączenie: 24 Gru 2009, 17:08
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez caleb59 w 26 Mar 2010, 13:10

Jeśli już mowa o kalibracjach i "tuningu" broni to oby nie było to rozwiązanie takie jak w DM: F - jeden gostek - mechanik, który miał gotowe przerobione giwery do kupna - mnie osobiście odpowiadałby patent z CS lub CoP - czyli graficzne menu przedstawiające poszczególne możliwości przeróbek danej giwery i dostarczanie narzędzi/pendrive'ów mechanikom z niezbędnymi instrukcjami do przeprowadzenia danego ulepszenia - jeśli dali radę zrobić Tetrisa i takie kozackie PDA to i z tym nie powinno być chyba problemu...
BTW jeśli nie byłoby wcale możliwości ulepszania broni to jak moi poprzednicy - nie obraziłbym się...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez djcycu w 26 Mar 2010, 13:41

Padło hasło niewymienny tłumik... Czemu tak? To nie Vintorez ani nie MP5SD żeby nie można było zdjąć tłumika... Doszłem do wniosku że lepiej bez ulepszeń. Jedyna poprawka to możliwość założenia celowników i tłumików tam gdzie ta opcja była niedodstepna.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Kingpinwolf w 26 Mar 2010, 15:11

Ten niewymienny tłumik to tylko taki przykład, równie dobrze może być to po porostu nagwintowanie lufy, żeby można było go doczepić :wink: .
white trash hardcore r`n`r fuck u
"mógłbym zamieszkać z nią w przyczepie nosząc przepocony podkoszulek sięgający do pępka."

Kingpinwolf
Wygnany z Zony

Posty: 71
Dołączenie: 24 Gru 2009, 17:08
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez djcycu w 26 Mar 2010, 16:36

Wystarczy ze mamy gwint pod kompensator :P I tu koło się zamyka. Niech nie robią zbyt głupawych ulepszeń bo to często sprowadza się do dylematów psujących smaczek.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez ViS w 26 Mar 2010, 20:09

Może i faktyczne najlepszy byłby stary sprawdzony sposób z Cienia Czarnobyla, gdzie jedynymi ulepszeniami były: tłumik, granatnik lub luneta. Bo gdy zacznie robić się jakieś ulepszenia na szybko, to efekt może być odwrotny do zamierzonego :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez barin w 29 Mar 2010, 02:27

Jeśli chodzi o upgrade broni i kombinezonów, to powiem tak: nigdy jakoś specjalnie nie byliśmy tym zainteresowani. Co innego w przypadku Czystego Nieba i Zewu Prypeci, gdzie upgrady są wspierane natywnie przez silnik, w przypadku Cienia Czarnobyla wymaga to różnego rodzaju "obejść" (workarounds). Zaimplementowaliśmy upgrade w sposób identyczny jak to jest w Czystym Niebie/Zewie Prypeci, czyli istnieją "drzewa ulepszenia broni". Pojawił się natomiast problem natury technicznej - dla każdego nowego upgrade-du w Cieniu Czarnobyla należy utworzyć nową sekcję, co po dodaniu zaledwie kilku upgrade-ów daje kilkadziesiąt nowych sekcji, np:

- upgrade a; np. vintorez z upgrade'em "a" daje sekcję vintorez_a
- upgrade b; np. vintorez z upgrade'em "b" daje sekcję vintorez_b
- upgrade c; np. vintorez z upgrade'em "c" daje sekcję vintorez_c

a teraz mix: a+b = daje sekcję "ab", a+c daje "ac" i b+c daje "bc" - pełno nowych sekcji (nie pamiętam dobrze prawdopodobieństwa, ale chyba jest to permutacja, czyli na przykład dla 3 upgradów dałoby to 3! = 6 sekcji, dla 4 już 4! = 24 itd.)

Dodanie takich sekcji nie jest oczywiście problemem (choć zajmuje sporo czasu) ale, gdy dodaje się nową sekcję broni do Cienia, należy ją umieścić w pliku mp_ranks.ltx w przecinym wypadku gra ląduje na pulpicie jeśli jakiś stalker chce podnieść broń (z nową sekcją), która nie została dodana do mp_ranks.ltx. I tu pojawia się problem - pojedyncza linijka tekstu w pliku ltx ma ograniczenie (4000-5000 znaków jeśli dobrze pamiętam) i dodanie setki nowych sekcji (upgrade-ów) wysypuje grę.

Więc, jeśli starczy czasu to może upgrady będą (ale w bardzo ograniczonym stopniu), albo nie będzie ich wcale.
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Michu w 29 Mar 2010, 18:47

Mi tam wisi, nie potrzebuję żadnych upgrade'ów :)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość