[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez djcycu w 17 Mar 2010, 21:33

Tylko by dobrze było by tych psów nazbyt za dużo nie było. Szkoda jest przejść grę koszeniem mutantów bez możliwości rozejrzenia się po lokacji. Nie mówię tu o całkowitym bezpieczeństwie ale pamiętacie czerwony las? Tam zawsze sprintem i z ciągłym ogniem trzeba było bo inaczej dead... Zatem o spacerku mowy nie było. Fajnie by się autem uciekało... Ale wiecie jaka jest fizyka takiego auta w stalkerze... Strasznie lipna a zwłaszcza kiedy złapiesz anomalię... W dodatku w samochodzie nie odzyskujemy energii ani nie ustępuje krwawienie i promieniowanie... To trochę jest irytujące. Jeśli Dez0wave naprawili to i lakko usprawnili fizykę (może nie było konieczności ingerowania w silnik) to jestem za samochodem w Darkscape! :) Był by to bardzo świetny smaczek.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez ViS w 17 Mar 2010, 22:24

Jeśli fizyka jazdy samochodem miałby być taka jak w Alpha 1154, to jestem za tym, żeby całą Darkscape przejechać samochodem w "drugą i pierwszą stronę" (jakby powiedział Walduś Kiepski) :wink: A najlepiej by było jakby Barin wpadł na forum i rzucił trochę info, bo jak na razie to pławimy się w domysłach...
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez barin w 17 Mar 2010, 23:11

Shaockgun napisał(a):Otóż zamiast statycznych ikonek przedmiotów w eqwipunku fajnie byłoby obejrzeć animację obracającej się wokół własnej osi miniaturki itemu.


Bez modyfikacji dll nie da rady, poza tym jakoś nigdy ten pomysł do mnie nie "przemawiał", znacznie bardziej wolę statyczne ikony

Shaockgun napisał(a):Prócz tego fajnym pomysłem wydaje się być umieszczanie magazynków i amunicji wszelakiej na pasie, aby jej używać.


To już było zrobione wieki temu, gdzieś jest dll-ka do tego, może jeszcze gdzieś mam, ale z tego co pamiętam był tam jakiś problem z tym.

ViS napisał(a):Jeśli fizyka jazdy samochodem miałby być taka jak w Alpha 1154, to jestem za tym, żeby całą Darkscape przejechać samochodem w "drugą i pierwszą stronę" (jakby powiedział Walduś Kiepski) :wink:


Fizyka pojazdów to nie edycja plików ltx, wszystko jest w silniku gry i modelach czym się nie zajmujemy. Mogę ewentualnie dodać możliwość używania bandaży i apteczek, ale na przykład nie mogę naprawić tego, że jak się przejeżdża przez krzaki to pojawiają się one w kabinie. Co do tej całej ucieczki ... no nie wiem, Dez jest za tym żeby to przywrócić, ale ja jakoś tego nie widzę. Musiałbym ogłupić helikopter żeby za szybko nie zabił gracza, a to by mogło dziwnie wyglądać. Poza tym nie lubie w grach, gdy jestem zmyszony do zrobienia czegoś na czas ("na szybko") itp.
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Przemek77 w 18 Mar 2010, 10:13

barin napisał(a):Co do tej całej ucieczki ... no nie wiem, Dez jest za tym żeby to przywrócić, ale ja jakoś tego nie widzę. Musiałbym ogłupić helikopter żeby za szybko nie zabił gracza, a to by mogło dziwnie wyglądać. Poza tym nie lubie w grach, gdy jestem zmyszony do zrobienia czegoś na czas ("na szybko") itp.

Moim zdaniem masz rację, nalezy w STALKERZE unikac liniowości, a taki poziom z ucieczką to nie dość, że jak piszesz - byłaby trudność w skryptowaniu - no i niestety byłoby to liniowe i dodatkowo na czas.

Ja myślę, że po prostu po wyjściu z labu dostajemy komunikat, że wojsko obstawiło przejście do wysipiska i jedyna droga prowadzi przez "darkscape" i już. I na "darkscape" nakłaść trochę mutantów i bandytów ale w rozsądnych granicach, żeby Call of Duty się nie zrobiło z tego - i myślę, że tak byłoby najlepiej. Oczywiście mapa już póxniej byłaby normalnie dostępna do eksploracji czy jakichs tam questów - zależnie od tego co tam planujecie później.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez utak3r w 18 Mar 2010, 15:17

BJ Blazkowicz napisał(a):obrotowe ikonki to złoty graal modderów


You've made my day :E
BJ.... sorry, ale dla mnie najważniejszą rzeczą było to, co ostatnio barin pokazał, czyli rozmowy przez PDA. A ikonki 3D w ekwipunku... to mnie więcej tak samo ważne są, jak kolor swetra w rączkach. Graal.... hheh. Mógłbym Ci powiedzieć, co na nie robię, ale nie przystoi :P


Przemek77 napisał(a):Ja myślę, że po prostu po wyjściu z labu dostajemy komunikat, że wojsko obstawiło przejście do wysipiska i jedyna droga prowadzi przez "darkscape" i już.


Można by nawet dać jakieś auto w krzakach - kto chce, voila, niech jedzie, kto nie, niech zasuwa na piechotę.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Przemek77 w 18 Mar 2010, 15:53

utak3r napisał(a):[
Przemek77 napisał(a):Ja myślę, że po prostu po wyjściu z labu dostajemy komunikat, że wojsko obstawiło przejście do wysipiska i jedyna droga prowadzi przez "darkscape" i już.


Można by nawet dać jakieś auto w krzakach - kto chce, voila, niech jedzie, kto nie, niech zasuwa na piechotę.

Tylko, że wtedy helikopter całkiem straciłby rację bytu :]
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez ViS w 18 Mar 2010, 19:14

No to żeby wszystkich pogodzić, to proponuje moją wersję: pół drogi samochodem, pół drogi na piechotę. Ale i tak pewnie Barin wykombinuje coś nowego :wink:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez utak3r w 19 Mar 2010, 13:18

Przemek77 napisał(a):
utak3r napisał(a):Można by nawet dać jakieś auto w krzakach - kto chce, voila, niech jedzie, kto nie, niech zasuwa na piechotę.

Tylko, że wtedy helikopter całkiem straciłby rację bytu :]


W zasadzie nie trzeba się upierać przy helikopterze... równie dobrze można wysłać kilka drużyn wojskowych tak, aby obstawili całą drogę - i też będzie dobrze :)

Tak na boku uwaga...
Cały czas pracowałem nad ulepszeniem "wiertaliotów"... i wiesz, co ostatnio zacząłem robić? Zacząłem je właśnie redukować. Gdyby tak sobie pomyśleć na spokojnie, to gdyby wojsko miało tam w Zonie rzeczywiście śmigłowce, żadni pałętający się stalkerzy nie mieli by tam racji bytu.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez Michu w 19 Mar 2010, 16:25

Co du ucieczki to by wystarczyło auto w którym benzyny było by tylko na pół drogi.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez utak3r w 19 Mar 2010, 16:53

Kolejnym faktem przeciwko akcji ze śmigłowcem jest to, że musiałby być całkowicie oskryptowany i sterowany na sztywno - inaczej ucieczka samochodem skończyła by się w 5 sekund :P Z kolei przy całkowicie oskryptowanym śmigłowcu, każde zboczenie z drogi powodowało by problemy ;)
Natomiast przy uwolnionym śmigłowcu, szanse mamy tylko na piechotę - a i to niewielkie... bardzo niewielkie.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez ViS w 19 Mar 2010, 21:46

Na piechotę przy uwolnionym śmigłowcu również nie mamy szans. Po prostu nie ma na mapie tylu przeszkód, żebyśmy mogli się za nimi schować. Więc jeśli miałby być śmigłowiec, to tylko oskryptowany i tak najlepiej do połowy mapy jechać samochodem , zniszczyć śmigłowiec a potem na piechotę.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - LIPIEC 2010

Postprzez utak3r w 19 Mar 2010, 22:34

Tak, tylko zaczynamy wtedy robić Call of Stalker... :|
Mam nadzieję, że jakoś się barin z dezo dogadają i coś tam w miarę ciekawego i akceptowalnego wsadzą.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość