Chcesz moda? Wal!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez KoweK w 07 Lut 2010, 15:11

Jeden bardzo doświadczony modder (jest na tym forum) próbował coś takiego zrobić. Niestety jest to chyba niemożliwe. GSC na stałe usunęło możliwość komunikowania się z mutantami. Nie pamiętam więcej szczegółów. Wiem tylko, że zrobienie takiego moda byłoby bardzo pracochłonne (jeżeli miałby być bez błędów).
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez ZłyLudek w 07 Lut 2010, 21:37

Bardzo niedobrze :/... Chociaż ciekawa byłaby perspektywa gry mutantem, oczywiście to marzenia, bo musiałaby być to zupełnie nowa gra xD
ZłyLudek
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 06 Lut 2010, 20:41
Ostatnio był: 10 Lip 2010, 01:06
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez RamzeS w 08 Lut 2010, 16:56

Co trzeba zmienić i gdzie? żeby handlarze skupowali nawet uszkodzone bronie(cały zlom:))
Awatar użytkownika
RamzeS
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 12 Mar 2009, 16:05
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 19:24
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez lukass w 08 Lut 2010, 17:04

Mod na sprzedaż uszkodzonych broni - http://stalker.filefront.com/file/Sell_ ... ing;104529
Mod na 100% kondycję zbieranej broni - http://stalker.filefront.com/file/No_We ... ons;104715
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Alfa w 15 Lut 2010, 20:08

Mam pytanie, czy istnieje mod, który:
1) zmniejsza moc emisji tak, aby dało się ją przeżyć na zewnątrz bez tabletek?
2) usuwa powiadomienie (wiadomość) o emisji?
Alfa
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 15 Lut 2010, 19:57
Ostatnio był: 18 Lut 2010, 14:38
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez marianosi w 16 Lut 2010, 17:19

Siema wszystkim, co dopiero zobaczyłem ten dział - akurat gdy zastanawiałem się nad pewnym modem którego niestety nikt jeszcze nie wydał lub nie wpadł na taki pomysł co do Stalkera : Zew Perypeci, mianowicie chodzi mi o opcję którą zaimplementowano już w modzie do Stalkera : Cień Czarnobyla "Oblivion Lost 2.2", chodzi mi dokładniej o opcję w której przyjaźnie nastawiony do nas NPC mógł się przyłączyć do naszej wędrówki i chodzić za nami aż zginie
:D, więc tutaj moje pytanie czy istniała by możliwość "zrobienia" takiej opcji w nowym stalkerze, jednak z tą różnicą, iż przyjaźnie nastawieni stalkerzy przyłączaliby się do ciebie za free, a ci neutralni powiedzmy za małą opłatą 600 Rubli :P.Najlepiej by było gdyby stalkerzy którzy tobie towarzyszą mieli również możliwość "Swobody" podczas walk z innymi wrogami - chodzi mi o to by mogli się kryć, zaskakiwać wroga z flanki, zachodzić go itp a nie biegać za tobą podczas walki, wtedy gdy ty poprostu sam starasz się znaleźć osłonę, oraz by nie trzeba było przechodzić gry by aktywować moda, a jeszcze lepiej gdybyśmy nie musieli nawet zaczynać jej od nowa.Byłbym wdzięczny gdyby jakiś moder "Dał mi cynk" (odpowiedział w temacie) czy takie coś jest możliwe :P.
Z góry dziękuje i pozdrawiam! .
marianosi
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 15:17
Ostatnio był: 24 Mar 2013, 18:57
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez AlterEgo w 18 Lut 2010, 09:30

Witam!
To mój pierwszy post, więc najpierw się przywitam.
Pomysł jest taki:
Światełko chemiczne http://en.wikipedia.org/wiki/Glow_stick rzucane zamiast śruby, albo alternatywny tryb amunicji do śruby.
Pozdrawiam
Tomasz K.
Awatar użytkownika
AlterEgo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 18 Lut 2010, 08:59
Ostatnio był: 20 Sty 2012, 06:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez marakus w 18 Lut 2010, 22:44

Światełko jest w SMRTER - wyrzucamy latarkę, a ona świeci tam gdzie spadnie jak flara. Co do poprzedniego postu, fajnie jakby ktoś zrobił moda, by podczas walki np z mutkami wszelkiej maści nie obrywać ogniem przyjaciela. Jest to szczególnie upierdliwe w tunelach do Prypeci. Jednocześnie jak my strzelimy w takiej do kogoś kto jest zielony lub żółty, to od razu staje się czerwony.
marakus
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 23 Sty 2010, 01:35
Ostatnio był: 18 Kwi 2010, 21:24
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez hangeron w 19 Lut 2010, 11:28

mam takie pytanie - w CoP co zrobić żeby bandyci byli do mnie wrogo nastawieni? kilka ich patroli już załatwiłem ale cały czas reszta jest pokojowo nastawiona - słyszałem ze trzeba coś w plikach pozmieniać?

[edit]
czy jak zmienię bandytów na wrogów nie zablokuje mi to możliwości przejścia gry? (jakieś questy w głównej fabule będą niewykonalne)

[edit 2]
jak najlepiej wzmocnić mutanty? dopakowałem sobie bronie i teraz w związku z tym że łatwiej takiego snorka ubić chciałbym mu też wzmocnić cios - tak żeby zabijał mnie 2 hitam - w plikach mutantów jest kilka parametrów wyglądających na obrażenia, które z nich zmienić?
hangeron
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 15 Lut 2010, 16:06
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 18:00
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez lukass w 19 Lut 2010, 21:01

Jak zmienić wielkość i grubość czcionki w opisie przedmiotu, który pojawia się w nowym okienku po najechaniu kursorem na przedmiot znajdujący się w plecaku. Czy to jest określone typowymi parametrami czcionki czy może ta czcionka jest zrobiona jako textura, ponieważ pełno jest takich textur z czcionką?!?!
EDIT
nieważne, już znalazłem odp. gdzie indziej
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez furnordman w 20 Lut 2010, 10:58

Witam wszystkich.
Mam pytanie , mianowicie jestem ciekaw czy mozna napisac moda wprowadzajacego we freeplay'u quest'y na zasadzie np. gry FATE ( takie male zadania ktore nigdy sie nie koncza - przynies to ... zabij tamto ... itp) ?
furnordman
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Lut 2010, 10:51
Ostatnio był: 27 Sty 2011, 18:40
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez hangeron w 24 Lut 2010, 11:04

Marzy mi się taki mod:
Broń
- oryginalne nazwy
- siła broni - mocno w górę - tek żeby nawet pistolety były śmiercionośnymi pukawkami a snajperki kładły 1 strzałem
- mocniejsze granaty
- celność zbalansować - pistolet tylko z naprawdę bliska skuteczny
- ceny mocno w górę

Handlarze
- kupują wszystkie bronie ale bardzo tanio
- nie sprzedają dobrej(zachodniej) broni i pancerzy
- amunicję mają tylko radziecką
- bronie drogie - nawet bardzo

Anomalie
- większe obrażenia

Mutanty
- większe obrażenia

Inne
- śpiwór lub możliwość spania przy ogniskach
- wymóg spania
- spowolnić sprint
- poziom najedzenie szybciej spadający
- jedzenie nie leczy jedynie przyspiesza odnawianie energii
- energia wolniej się odnawia
- apteczki słabiej leczą (i wolniej)
- na mocne krwawienie 2-3 bandaże
- naprawa danej broni kosztuję zawsze tyle samo nie zależnie od % (tak z połowę wartości broni)
- bandyci traktują bohatera jak stalkera - atakują w dziczy ale w okolicach baz już nie (najlepiej jakby atakowali wtedy gdy stwierdzą że im się opłaci zaryzykować)
- możliwość najęcia stalkerów by z tobą podążali
- promieniowanie przyspiesza męczenie się, + jakieś efekty wizualne (jak po wódce bądź czarno-biały obraz)
- stalkerzy, bandyci, zombiaki nie mają broni z górnej półki


To co już zrobiłem jest na niebiesko, teraz będę starał się mutanty poprawić, a co do reszty to mam prośbę - jak wiecie jak wprowadzić którąś z tych zmian lub znacie moda w którym one występują dajcie znać, jakoś postaram się to poskładać do kupy.
hangeron
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 15 Lut 2010, 16:06
Ostatnio był: 20 Lut 2015, 18:00
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości