Wasze spluwy

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasze spluwy

Postprzez Diakon4 w 29 Gru 2008, 20:56

Dzięki za link :) co do tego "pojemnika" ( ładownica ) jest ona na jeden magazynek lub batke, fajki, klucze, czy też telefon. Na fotce sa tam powkładane naboje od M16 ( próbowałem włożyć nabój od M14, i pasował jak ulał. A te od M16 mi potrafią się wysuwać.), więc wychodzi z tego że jest to ładownica do M14/M21 choć zajefajnie się prezentuje na kolbie od emki :D
Gdybym mógł cofnąć się w czasie, napewno udałoby mi się zmienić bieg historii...
Awatar użytkownika
Diakon4
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 26 Gru 2008, 17:07
Ostatnio był: 15 Maj 2009, 20:48
Miejscowość: Chrząszczygrzeboszyce Powiat Łękołody
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wasze spluwy

Postprzez BelegPz w 29 Gru 2008, 21:51

Nom fajnie wygląda, ogólnie lubię bronie które się czymś wyróżniają np widziałem kiedyś przerobione M4 z ładownicą od M249 itp . Ale żeby nie było off top na wmasg.pl można doczytać się wielu ciekawych rzeczy
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Wasze spluwy

Postprzez Killa Bra w 06 Sty 2009, 21:39

Tylko jaki sens montować, pokrowiec na naboje do karabinu wyborowego, na kolbie automatu? I tak musisz nabój wyciągnąć włożyć do magazynka i dopiero przeładować. Lepiej już chyba, przenosić je w łudkach, schowane w miejscu gdzie sie nie zapiaszczają. Lepiej już było by kupić ładownicę do maga na kolbę, orginała maga, stoją ze 30zl na allegro, wepchnąć pestki do maga, a magazynek do ładownicy. Nie strofuję już, wygląda ładnie ale, jak dla mnie sam lans.
Eat steel>Eat Lead>Eat Plastic>Eat Shit
Awatar użytkownika
Killa Bra
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 18 Paź 2008, 11:23
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 22:19
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Wasze spluwy

Postprzez fosio w 21 Lut 2009, 19:25

Odświeżę trochę temat i wypowiem się na temat mojej M15A4 Tactical Carbine "Shiva" :)

ImageImage

M15A4 Tactical Carbine <- opis sklepowy


M15A4 Tactical Carbine CA (Classic Army). Posiadam od ok. 3 miesięcy. Póki co tylko zadrapania, oraz 0 uszkodzeń wewnętrznych (jedynie magazynek dołączony do karabinu czasem się zacina ale nie zbyt często; chyba że wynika to z aktualnej pogody).

Stockowo karabin posiada 300FPS a nie 320 jak jest opisane przez sklep... (sprawdzane na chrono) Na wstępie powinniśmy wymienić gumkę hop-up (tak replika posiada :P ) na jakąś solidniejszą oraz sprężynę na M110.

Zasięg ma po prostu: dobry. Żadnych "achów" ani "ochów". Gra się z nią przyjemnie, lecz do perfekcji jej trochę brakuje (propozycje to co powinno się wymienić wyżej).
Dlaczego się tak czepiam gumki hop-up oraz sprężyny? Tłumaczę: na taką pogodę (zima, temp. minusowa) po prostu potrzebna jest porządna gumka hop-up obowiązkowo silikonowe. Sprężyna poprawia FPS z pewnego źródła wiem że z 300 skoczy do 350fps.

Replika posiada metalowe body, ABS-ową kolbę itd. czyli jest w pełni odwzorowany oryginałowi.

Kolba jest stała, naprawdę przydaje się gdy mamy akumulator typu LARGE (posiadam Strike Systems Pro Pack 8,4V/3000mAh, NiMh, polecam ładowarkę mikroprocesorową do takiej batki). Dzięki temu starcza nam na długi zlot ASG (3 dni? :D ). Do tego kolba stała dla M4/M15 wygląda dość oryginalnie (moje zdanie).

ACOG
Do repliki dokupiłem celownik kolimatorowy z 7-dmio stopniową regulacją jasności krzyżyka. Za pomocą śrubokręta płaskiego możemy regulować pozycję krzyżyka (lewo - prawo, góra - dół). Jak widać estetyka jest ale również i jest praktycznie. Przez taki kolimatorek celuje się bardzo wygodnie. Trochę ciężko ustawia się pozycję krzyża, ale odrobina wprawy i ładnie można ustawić. Także obudowa kolimatora jest z metalu.
ACOG <- opis sklepowy



Jak widać po moich wypocinach; taką mam eMkę :).
Już w marcu upgrade bebechów (te co opisałem) lub/oraz jakiś fajny tłumik :D

Pozdro wszystkim miłośnikom ASG :)

A czy może TO widziałeś? Popraw obrazki. -C17

Edit: Grzeczniej się nie dało? Wszystko poprawione włącznie z linkami. Przepraszam że dopiero teraz, wcześniej nie miałem czasu na takie zabawy.
Ostatnio edytowany przez fosio, 01 Mar 2009, 01:33, edytowano w sumie 1 raz
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Wasze spluwy

Postprzez Legwanos w 22 Lut 2009, 17:25

No nie za dużo i za ciekawie też nie.
Jakiś solidny pistolet na kulki i nieużywany od 4 lat pistolet na kapiszony.
Ale mam na oku model mini uzi
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Wasze spluwy

Postprzez Medium w 23 Lut 2009, 12:27

Pytanie do Fosio:

Kolimator (rozumiem, że to akurat Walther PS44 na rynku są też inne "zamienniki") kopia A.C.O.G.'a na ile wyżej ma punkt celowniczy na muszką przy prawidłowym złożeniu się do strzału?

Pamiętając swoje doświadczenia z RD40 miałem przy takim samym umiejscowieniu kolimatora przy prawidłowym złożeniu się do strzału punkt kolimatora dokładnie na końcu muszki, i muszka zasłaniała mi częściowo cel. Od kolimatora oczekuję widzenia celu "dookoła" i zasłanianie przez muszkę części celu mnie irytuje. Wolę wtedy bez kolimatora strzelać klasycznie przez muszkę i szczerbinkę, chociaż CA ma taki przeziernik szczerbinki, że nie celuje się szybko i komfortowo, ale trzeba się trochę "poskładać" do strzału jest to też trochę irytujące. Ale ja nie mam kolby stałej, być może z taką kolbą jest inna perspektywa i celować jest wygodniej.

Zastanawiałem się nad zakupem kolimatora imitującego A.C.O.G.'a, ale gdyby muszka miała mi zasłaniać to, co widzę, to byłoby bez sensu z mojego punktu widzenia.

Gdybyś mógł zamieścić zdjęcie jak to wygląda, gdy celujesz wiedziałbym wszystko.

Pytanie dodatkowe: czy w instrukcji tej kopii A.C.O.G.'a jest określone, jakie są wymiary (np. w MOA ale mogą być w każdej innej formie np. tak jak rzeczywiście mierzy się z A.C.O.G.'a) ramion "krzyża" siatki celowniczej. Jeśli jest coś takiego w instrukcji czy mógłbyś zamieścić zdjęcie tej strony / stron?

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Wasze spluwy

Postprzez fosio w 01 Mar 2009, 01:51

Medium napisał(a):Pytanie do Fosio:

Kolimator (rozumiem, że to akurat Walther PS44 na rynku są też inne "zamienniki") kopia A.C.O.G.'a na ile wyżej ma punkt celowniczy na muszką przy prawidłowym złożeniu się do strzału?

(...)

Pozdrawiam

Medium


Powiem Ci zależne od użytkownika oraz prawidłowego ustawienia krzyża. W moim przypadku krzyż jest ustawiony około 2mm nad muszką. Nie trzeba zamykać jednego oka podczas celowania wtedy w magiczny sposób widzimy krzyż w jednym i drugim oku, nie ma mowy o żadnym zasłanianiu celu. Stała kolba sprawia że odległość oka do kolimatora wynosi około 10cm (chodź w instrukcji jest napisane że optymalna to 7,5cm, ale dla mnie jest wygodniejsze 10cm). Wysokość krzyża wynosi 4mm a szerokość 3mm. Oczywiście "na oko" ponieważ w instrukcji nie ma zawartej informacji tego typu.
Załączę fotkę "wnętrza" kolimatora, może tam coś uda Ci się zobaczyć. Niestety w kiepskiej jakości ale lepszy rydz niż nic.
Image


Pozdrawiam
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Wasze spluwy

Postprzez Khazdor w 07 Mar 2009, 17:09

AKM bez maga, z tłumikiem płomienia od AK 74
Image
Image
Image
Image
Khazdor


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Wasze spluwy

Postprzez Crisu w 07 Mar 2009, 22:00

Już raz w tym wątku informowałem i zrobię to ponownie wielkimi literami...

NAUCZCIE SIĘ WSTAWIAĆ POPRAWNIE MINIATURKI!

Khazdor dla przykładu został właśnie nagrodzony za niewiedzę.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Wasze spluwy

Postprzez Khazdor w 08 Mar 2009, 10:42

Chyba dobrze wstawiłem, nie? Tak jak inni.
Khazdor


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Wasze spluwy

Postprzez Crisu w 08 Mar 2009, 12:17

Khazdor napisał(a):nie?

Otóż - zdecydowanie nie. Spójrz oraz kliknij:

Image Image

Tak więc... Stosować się.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Wasze spluwy

Postprzez Killa Bra w 13 Mar 2009, 14:53

BTW. nie dość że tłumik z AK74 to jeszcze źle założony...
Eat steel>Eat Lead>Eat Plastic>Eat Shit
Awatar użytkownika
Killa Bra
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 18 Paź 2008, 11:23
Ostatnio był: 11 Wrz 2011, 22:19
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości