S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez pawlik_1987 w 10 Wrz 2008, 14:19

Witam
Mam oryginalnego Clear Sky'a w polskiej wersji v1.5.0.3, skończyłem misje w Limańsku i gra automatycznie zapisała mi sava w lokacji szpital, tylko jest taki problem ze robię parę kroków i wywala mi grę do windowsa (Vista 32-bit) wczytam wcześniejszy save z Limańska i jest to samo. Wiec mam do was prośbę: czy nie zapodał by ktoś sava na jakiś rapidshare z Limańska a nawet może być trochę wcześniejszy, byłbym bardzo wdzięczny. Savy w viscie są na c:\użytkownicy\publiczny\dokumentypubliczne
..:: | Quad Q6600 2.4Ghz | 2GB RAM | 500GB Seagate 32MB | GF 9600GT 1GB Gainward GS | Windows Vista Ulimate 32-bit | 2 części STALKER na full | ::..
pawlik_1987
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 14:08
Ostatnio był: 01 Paź 2008, 16:24
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez turbosqel w 10 Wrz 2008, 19:58

ja po kilkunastu godzinach gry na oryginale nie odnotowalem crasha , ale zlapalem jak dotad buga z wybuchem ...
poza tym , nie ma gdzies napisane kiedy sie znajdzie patch na wersje [pl] ? bo nawet w necie na serwery wbic nie mozna :/
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez CLEAR SKYline w 10 Wrz 2008, 20:04

Ha! Ja to jestem genialny. Wyczaiłem kolejny bug. Pamiętacie wylatywanie przy Priboiu po śmierci? Tu jest nieco inaczej. Gdy użyłem apteczki w momencie, gdy byłem jedną nogą w grobie (krwawienie, promieniowanie i 5% życia) gra się kompletnie zwiesiła, a bug tpap wyleciał dopiero po 15 min, czyli gdy się odwiesiła.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 10 Wrz 2008, 20:21

Dziś pograłem dłużej. Byłem w agropromie. Teraz cofam się do siedziby CN. Tyle rzeczy dziś mnie wkur... , że nie wiem od czego zacząć :wink:
Gra ma kupę drobnych błędów, takich jak:
- niemożność wyjmowania amunicji z broni w czasie przeszukiwania (trzeba najpierw przełożyć guna do swojego ekwipunku.
- Wszystkie rzeczy które zamontowaliśmy na broni, "spadają" z niej jak się zrobi upgrade (niby nic ważnego ale denerwuje.
- Nie można nic zmodyfikowanego nigdzie zostawić bo zaraz modyfikacja znika.
- Modyfikacje są źle opisane, mówię tu o strzelbach - są modyfikacje co powodują, że nie można odtąd używać amunicji śrutowej. Tylko wpisane to jest nie w tą modyfikacje co trzeba. Chaser-13 nie strzela śrutem od początku nawet nie zmodyfikowany (nie wiem od czego to zależy, ale jak kupię chasera-13 to pierwsze 6 naboi ma załadowane śrutem, po ich wystrzeleniu już śrutu nie można załadować.
- Pistolet to najcelniejsza broń w naszym ekwipunku (zwłaszcza zmodyfikowany pistolet).
- Granaty (ostatnio nawet 4 naraz pod nogi mi spadły) plus strzelanie przez ściany (często wrogowie się nawet nie ruszają, jakoś na razie nie zauważyłem żeby wrogowie mieli jakąkolwiek taktykę) plus zabijanie z obrzyna z odległości 50 metrów jednym strzałem.
- Przyłączanie do frakcji jest jak na razie nie możliwe. Nawet jak się już przywódca wolności zgodził mnie włączyć i się zgodziłem. Nadal jestem najemnikiem i nie mogę przyjmować żadnych misji.
- Ciągle pojawiającej się nowe misje (brak możliwości odmowy - niezależnie kto by nie wzywał, nawet bandyci z którymi mam oczywiście wrogie stosunki zlecają mi misje.

Podsumowując - Bardzo dopracowana gra :)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez CLEAR SKYline w 10 Wrz 2008, 20:29

- Nie można nic zmodyfikowanego nigdzie zostawić bo zaraz modyfikacja znika.

U mnie jest to zagmatwane jak wiejska śmietana. Upy znikają z opisu, ale u technika i w statystykach (porównując z nieupgrejdowanym egzemplarzem) wciąż są.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez HollowVooDoo w 10 Wrz 2008, 20:40

U mnie nic nie znikało, a specjalnie wyrzucałem zmodyfikowaną broń.

Chciałbym również zmodyfikować swoją poprzednią wypowiedź, otóż po patchu gra działała lepiej, tak działa. Ale im dłużej gram tym jest coraz większy problem z optymalizacją i stabilnością. Np. po wejściu do kordonu(misja dla powinności wykonana) gra niemiłosiernie tnie, dramat i tragedia nie mogę się ruszyć na krok bo optymalizacja mi na to nie pozwala, sęk w tym ze juz i tak nie mam czego zmniejszać. Zaś za drugim razem po wczytaniu autozapisu gra płynnie chodzi i można spokojnie penetrowac okolice, do następnego 5 sekundoweg zajazdu.
Potem dołączyłem do stalkerów i otóż kolejny błąd, nie mogę zdobywac dla nich terenu bo gdy tylko wcisnę odpowiednią linię dialogową zaliczam bugtrapa za każdym razem, savy kuleją, już raz mi się zepsuły, tragedi nie było bo słyszałem o tym problemie i zawsze robie drugi na zapas.

Ogólnie dramat panowie dramat, rozczarowanie roku! Gra pełna błędów i braku jakiejkolwiek optymalizacji. I to nie jest problem sprzętu, choć też nie mam demona szybkości to jednak jakieś sensowne detale, albo przynajmniej te minimum powinno wystarczyć bygrać komfortowo, niestety tak nie jest. Jak narazie jest to gra dla ludzi z mocarnym sprzętem, a szkoda. Narazie poczekam, na jakieś patche optymalizacyjne. Jak nic nie wyjdzie to sprzedaję ten niezoptymalizowany szajs i zapomnę że kiedykolwiek go kupiłem oraz widziałem.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez cmlPL w 10 Wrz 2008, 22:04

A ja wypowiem się tak - choc zaczne od oceny Clear Sky do momentu - pobyt u Lesnika 2 raz. 8.5/10. Optymalizacja - trzyma poziom, błędy - jak dotąd 2 bug trapy losowo w różnych miejscach. Grafika - eXtra. Gameplay - trzyma poziom, tak jak walka. Modyfikacje broni - wypas, tka jak i pancerzy. Oczywiście broń zbyt mało celna jak na karabiny z roku 90-00r. Reszta - nie mam zastrzeżen. Scenariusz - to już zależy od charakteru - mi się podoba póki co. A KLIMAT TEN SAM ! Szczególnie w jantarze. Gra jest ok po zaaplikowaniu patcha i chodzi wyśmienicie na - MAX Detale - 1024x768 - te najlepsze dynamiczne na XP'ku. Przy HD3850 256, Antek 2.5 x2 64 i 2gb ramu i WD Caviar 160gb 8mb. Wydaje mi się, że optymalizacja zależy od sterowników - ja mam najnowsze od ATi i się trzyma. Powodzenia Stalkerzy.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez HollowVooDoo w 11 Wrz 2008, 11:43

Optymalizacja trzyma poziom? Powiedz, jaki ty masz komputer? Pewnie dobry, dla kogoś z dobrym kompem nie robi to różnicy.

Zapodałem tu przypadkowe screeny, wystarczy spojrzeć na tekstury beczki. Czy odległych drzew, a na takich ustawieniach i tak chodzi do dupy.

S.T.A.L.K.E.R CN v1.5.03 PL
http://img300.imageshack.us/img300/2052/sspiotr091108103320escasl9.jpg

S.T.A.L.K.E.R SoC v1.0004
http://img300.imageshack.us/img300/4222/stalkersocxs3.jpg

A powyżej SoC, przy takich ustawieniach 60 klatek, przeważnie.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Piterko13 w 11 Wrz 2008, 12:57

Czy ktoś mógłby zapodać kilka zrzutów ekranowych prezętujących różnice graficzne między CS a SoC, w DX9. Najlepiej z tych samych lokacji.
Piterko13
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 29 Lip 2007, 21:45
Ostatnio był: 04 Cze 2011, 17:44
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez pawlik_1987 w 11 Wrz 2008, 14:11

To zapoda ktoś tego sava do Limańska ???
..:: | Quad Q6600 2.4Ghz | 2GB RAM | 500GB Seagate 32MB | GF 9600GT 1GB Gainward GS | Windows Vista Ulimate 32-bit | 2 części STALKER na full | ::..
pawlik_1987
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 14:08
Ostatnio był: 01 Paź 2008, 16:24
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez xyz_pl w 11 Wrz 2008, 14:23

Informacje o patchu do wersji PL gry:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=42866
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez kwiatek7474 w 11 Wrz 2008, 15:04

cs to jak najbardziej sowiecki produkt, solidy, trwaly a wzasadzie gigantyczny bubel
zmarnowane 39.99e na gre nie grywalna

mam durdzeniowego procka 3.2ghrz, nvidie 8800gs z najnowszymi sterownikami i co ztego skoro gra sie tnie, jest pelna bugow i co chwile wywala sie do windowsa

idealny prezent dla wroga, najlepiej z jakoas choroba sercowa
jest pewka ze wykituje
kwiatek7474
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 07 Cze 2008, 21:33
Ostatnio był: 01 Lut 2009, 21:07
Frakcja: Zombie
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości