[S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Toms w 08 Lip 2008, 20:15

Ten mod jest b-e-a-utiful, teraz jak nadchodzi burza to jest jak w prawdziwym świecie, robi się coraz ciemniej aż jest tak ciemno że tylko przy piorunach coś widać(używam normalnych nocy) nowe dźwięki też są fajne, teraz deszczyk fajnie słychać :P
Świetny efekt blura, jakby prosto z Crysisa, teraz jest dynamicznie, to sprawia że świat jest bardziej realistyczny.
Niebo.. hmm mógłbym tu się rozpisać na stronę A4 ale w skrócie powiem że jest prze-świetnie, nie raz miałem moment że zatrzymałem się gdzieś na 5-10 minut i tylko podziwiałem widoki.
Stalker dzięki temu jest jeszcze bardziej klimatyczny i trzyma mnie dłużej w grze hehe :P
I błędy które się dopatrzyłem to: dziwny efekt którego nie mogę wytłumaczyć a pojawił się przy bramie wjazdowej do zony.
http://img56.imageshack.us/img56/2829/sstoms070808135725l01essg0.jpg
Drugi błąd to przy tej samej ścianie gdy chodzę pojawiają się poziome paski jakby cień i tak z góry na dół przemieszczają się, słabo to widać i mało co przeszkadza ale pisze bo to może pomoże :P może dlatego że jestem właścicielem Geforce8800GT?

PS: znalazłem jeszcze jeden bug, nie mogę wczytać saveów, wykrzacza się przy "synchronizacja" i do windowsa, mam log zapisany erroru jeśli to będzie w jakiś sposób przydatne.
Ostatnio edytowany przez Toms, 09 Lip 2008, 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Toms
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 29 Mar 2008, 19:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 15:51
Miejscowość: Czerwony Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Vendetta w 09 Lip 2008, 01:59

-CRISTO- napisał(a):OK, so... You talking about something like Sun Shafts like in a (for example) Clear Sky Alpha or Crysis?

Ahh... Let me show you what the hell am I talking about: Click here to show image

Is that what I thinking about?

- - -

You asking that can we wait for it?

Hell yeah! Whatever you gonna implement to the game - it's gonne be a cool idea and generally - I hope - beautiful.
Anyway... It is always some kind of innovation so... Keep modding!

Peace!


At least ca should etre in the next update of this mod, but for when?

I find that it is only one thing which misses in this mod so that he is really completed, a beautiful very visible sun and at nights in the moonlight.

So sorry i am french and my english is bad ;-).

Peace.
Vendetta
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 08 Lip 2008, 17:39
Ostatnio był: 17 Lip 2008, 16:31
Kozaki: 0

Postprzez trojanuch w 10 Lip 2008, 15:20

Hello,

I'm fully aware that this promise of implementing sun flares has been in my readme for some time already...

The good message is that in fact, I have been working on this for some time already. The bad is that I can only give a few hours at weekend atm cause of the time regime that I live in...

Current results are hmmm... promising but the whole sun flare system in SHOC is pretty buggy so I find it difficult to acheive effects that I would be happy with. However I think that I have already created the main 'sun' that is used trough the most part of day.
There are still to do sunrise flare, sunset flare and moon (moon should be relatively easiest).

Anyway since this is a polish forum, pls go to english threads in case of future questions, suggestions etc.:
ol.de
and
gsc-game.com

C'ya!
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez Dziarsky w 11 Lip 2008, 20:14

Grałem dzisiaj z modem trochę i zauważyłem, że taki efekt jak przy burzowej pogodzie występuje częściej w wieczornych porach - jest zwyczajnie za ciemno na powierzchni mapy względem jasności nieba o tej porze dnia. O godzinie 17tej jest zwyczajnie bardzo ciemno mimo iż słońce daje całkiem sporo światła na niebie.
Powinno być odwrotnie, że nawet po zajściu słońca na niebie jest jeszcze trochę czasu względnie jasno.
Cie chcę myśleć co będzie gdy pogram jeszcze dłużej do nocy :) (mam załadowaną zwyczajną noc.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Terminator w 11 Lip 2008, 20:16

Eee tam! U mnie jasno jest jeszcze o 21! Co to oznacza?
Awatar użytkownika
Terminator
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 08 Lip 2008, 14:24
Ostatnio był: 27 Lip 2008, 15:37
Kozaki: 0

Postprzez adrianex07 w 12 Lip 2008, 10:51

To oznacza że masz zwiększoną jasność w opcjach obrazu.Ja również mam ją zwiększoną, ponieważ jak dla mnie po zainstalowaniu STALKERA jest za ciemno
-Dysk twardy - 2 TB,SATA300 7200obr 32MB,
-grafika - GeForce 9600GT 512MB DDR3,
-procesor - Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz,
-pamięci - 4 x 2048MB DDR2(8GB),
-Windows - Windows Vista Ultimate 32bit lub 64bit,
-Płyta główna - Shuttle FX38
Image
adrianex07
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 08 Cze 2007, 23:49
Ostatnio był: 12 Lip 2008, 11:39
Kozaki: 0

Postprzez Dziarsky w 12 Lip 2008, 10:57

adrianex07 napisał(a):To oznacza że masz zwiększoną jasność w opcjach obrazu.Ja również mam ją zwiększoną, ponieważ jak dla mnie po zainstalowaniu STALKERA jest za ciemno

Sam Stalker jest u mnie jasny na domyślnych ustawieniach (suwaki na środku). Natomiast z modem robi się paskudnie ciemno.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Terminator w 12 Lip 2008, 12:06

adrianex07 napisał(a):To oznacza że masz zwiększoną jasność w opcjach obrazu.Ja również mam ją zwiększoną, ponieważ jak dla mnie po zainstalowaniu STALKERA jest za ciemno


Ale chodzi mi o to, że np. o 21 mam niebo takie jakie jest w dzień/południe, tylko nieco ciemniejsze.
Awatar użytkownika
Terminator
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 08 Lip 2008, 14:24
Ostatnio był: 27 Lip 2008, 15:37
Kozaki: 0

Postprzez trojanuch w 12 Lip 2008, 14:45

@Dziarsky

jest prosty sposób na zwiększenie jasności oświetlenia levelu. W user.ltx:

1. zwiększ r2_sun_lumscale - spowoduje to, ze obiekty beda bardziej reagować na swiatło sun_color, ale też cienie staną się ciemniejsze
2. zwiększ lekko r2_sun_lumscale_amb by rozjaśnic tez cienie

Oczywiście polecam też dostosowanie suwaczków od jasności w grze. Ja np. gram na:
rs_c_brightness 1.
rs_c_contrast 1.2
rs_c_gamma 1.4

Pozdro!
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez Dziarsky w 12 Lip 2008, 17:02

Czyli to zwyczajnie możliwe, że gra z Waszym modem jest ciemniejsza od pierwowzoru?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Terminator w 12 Lip 2008, 17:05

Dziarsky napisał(a):Czyli to zwyczajnie możliwe, że gra z Waszym modem jest ciemniejsza od pierwowzoru?


Taa... a kto poradzi coś na mój problem? Mam niebo takie jakie jest w południe, tylko nieco ciemniejsze...

A może screen? - Inf.
Awatar użytkownika
Terminator
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 08 Lip 2008, 14:24
Ostatnio był: 27 Lip 2008, 15:37
Kozaki: 0

Postprzez Toms w 12 Lip 2008, 19:20

Udało sie pozbyć problemu z savem, twój mod konfliktował z endurance mod, niestety musze grać z udźwigiem 50kg.
Awatar użytkownika
Toms
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 29 Mar 2008, 19:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 15:51
Miejscowość: Czerwony Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości