S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez caleb59 w 27 Cze 2021, 09:01

Concept może się jeszcze zmienić, akurat GSC wierzę najmniej jeśli chodzi o zapewnienia przedpremierowe. :E
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive adin.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Leo0502 w 27 Cze 2021, 12:09

Brak pojazdów mnie specjalnie nie boli, byle nadal byli dostępni przewodnicy w Zonie. Można to łatwo uzasadnić "fabularnie", że w Zonie pełnej anomalii, dzikiej roślinności i gruzu nie da się przejechać, a jeśli już się da, to nikt nie ma odwagi jechać szybciej niż 5 km/h, żeby nie wpaść w karuzelę powstałą po emisji.

I do tej pory mnie wykręca, gdy tylko pomyślę, w jaki sposób były dostosowane mapy do pojazdów w Lost Alpha. Drzewo na drodze na Wysypisku akurat w miejscu, gdzie jest most i rzeka, utykanie na przejściu Jantar->Bar, a w szczególności przejazd przez Las z Doliny Mroku do Baru ARGHHHHGHHFSBRFGKD!!!11! Ta mapa to była pusta droga stworzona specjalnie pod pojazdy, patałachy z dezodoranta!
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 23:58
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez JE Józio Biden w 27 Cze 2021, 13:30

Można to łatwo uzasadnić "fabularnie", że w Zonie pełnej anomalii, dzikiej roślinności i gruzu nie da się przejechać


No nie do końca, bo po pierwsze intro do SoCa- tego tłumaczyć nie muszę
Po drugie, w wyżej wymienionej odsłonie Dezerter w Agropromie marudzi, że naprawił Zaporożca, a jego szef go sobie przywłaszczył i stoi gdzieś przed bramą do bazy głównej (mam nadzieję, że niczego nie pomyliłem). Czyli musieli dojechać tym Zaporożcem do Instytutu, a to jest już trochę w głębi Zony.

Poza tym to raczej oczywiste, że nie można by było pojazdami się wszędzie dostać.

a jeśli już się da, to nikt nie ma odwagi jechać szybciej niż 5 km/h, żeby nie wpaść w karuzelę powstałą po emisji.


W Zewie naukowcy wynaleźli detektor Swarog, który wykrywa i pokazuje umiejscowienie anomalii. To raczej oczywiste, że stalkerzy by zaczęli montować takie detektory w pojazdach na terenie zony, ale, np. w wersji bez wykrywania artefaktów, bo pewnie tańsze.

I do tej pory mnie wykręca, gdy tylko pomyślę, w jaki sposób były dostosowane mapy do pojazdów w Lost Alpha. [...]


To + betonowe sterowanie pojazdami też mnie wku*wiało :E Ale to nie wina GSC, że Dezodory tak sobie wymyśliły.

tom3kb napisał(a):Pojazdy to mają sens w mapach takich jak z army 250-350km^2 bo w pierwszych grach z tej serii to jak wziąłeś auto to w moment przeleciałeś przez wyspę takie małe mapy byly.


To powiedz twórcom GTA żeby usunęli samochody ze swoich gier, bo żadna część tej serii nie ma tak wielkiej mapy :caleb: http://gta-series.pl/temat/dokladne-por ... gta.27781/
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
JE Józio Biden
Tropiciel

Posty: 339
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 10:45
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 112

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Leo0502 w 27 Cze 2021, 14:11

Józio napisał(a):No nie do końca, bo po pierwsze intro do SoCa- tego tłumaczyć nie muszę
Po drugie, w wyżej wymienionej odsłonie Dezerter w Agropromie marudzi, że naprawił Zaporożca [...]

To się powie, że Zona zdziczała i wszystkie anomalie są na drogach. Ewentualnie:
Skif: Hej, Kardan, widzę, że fajny pojazd opancerzony dostosowany do ukraińskich dróg zbudowałeś. Na pewno nie jest pokazany bez powodu i pozwolisz mi się nim przejechać pod koniec gry podczas epickiego rajdu na elektownię.
Kardan: lol nie :caleb:
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 23:58
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez tom3kb w 27 Cze 2021, 14:49

@Józio nie no auta mogą być na każdej mapie bez względu na rozmiar, no szczególnie w gta gdzie mamy miasta :D z ulicami i jazda samochodami to duża część rozgrywki.

Mi chodzi raczej o to jak to zrobić jakoś sensownie w Stalkerze gdzie tak prostacko licząc mapa ma 8km na 8km i wsiadam na Kordonie w Wiosce Kotów, a po 10min jazdy jestem w Prypeci na Stadionie, jak ustrzec się takich rzeczy.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 544
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 19:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez JE Józio Biden w 27 Cze 2021, 16:52

A propos miast. W tych highlight'ach jak jest scena z tańczący typem to jest mowa, że to Czarnobyl 2 i mam pewną teorię czym to miasteczko tak naprawdę jest ;)

:

Image
Image
ImageImage

Czyżby Dead City wraca pod zmienioną nazwą?
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
JE Józio Biden
Tropiciel

Posty: 339
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 10:45
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 112

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Gorianov w 27 Cze 2021, 20:49

Pewnie tak. Ale może to być też kompleks sportowy Stroitiel w Prypeci.

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative JE Józio Biden.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 36

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Kret69 w 28 Cze 2021, 13:47

tom3kb napisał(a):Mi chodzi raczej o to jak to zrobić jakoś sensownie w Stalkerze gdzie tak prostacko licząc mapa ma 8km na 8km i wsiadam na Kordonie w Wiosce Kotów, a po 10min jazdy jestem w Prypeci na Stadionie, jak ustrzec się takich rzeczy.


W Anomaly jest naprawdę trudno przejechać pojazdem przez niektóre mapy. A to żadna jakość jeśli chodzi o symulację. Dowolny springboard bierze takiego BTRa i spektakularnie sobie nim podrzuca. I koniec, nie masz BTRa.

A przecież próba dotarcia do Monolitu przez wojsko zaangażowała ogromne środki naziemne i powietrzne. BTRy, czołgi, ciężarówki, Mi-24 - wszystko dotarło do samego centrum Zony.
Kret69
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 25 Lut 2019, 13:42
Ostatnio był: 17 Cze 2020, 15:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez doomer77 w 28 Cze 2021, 20:19

Na bagnach nic nie pojeździ, po czerwonym lesie nawet motorynką byłoby trudno popylać, w zarośniętej Prypeci też wyścigów się nie da urządzić.
Wystarczy, że mapa pozwoli na podjechanie w jakiś centralny punkt lokacji, albo na jej skraj a dalej już spacerek. Na drogach anomalie albo drzewa, na poboczach dziury i krzaki i obecność pojazdów w grze jest w zasadzie symboliczna. Pomagają, ale nie pozwalają na chamskie speedruny.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 337
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 22 Sie 2024, 21:27
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 70

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez vandr w 28 Cze 2021, 22:03

Przecież pojazdy by zabiły w piździec cały zamysł eksploracji, wędrówki i ogólnie pojętej atmosfery gry. ;d
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GTR, KOSHI.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez JE Józio Biden w 29 Cze 2021, 14:53



Jakoś w lost alfje pojazdy nie zabiły mi chęci eksplorowania , wręcz przeciwnie, dzięki szybszemu poruszeniu się nie miałem myśli typu "o jezu, tam mnie nie było, ale nie chce mi się z buta zapie*dalać tak daleko". A tak legancko dojeżdżałem do pewnego momentu, a potem szedłem z buta eskplorować i wszystko było git.
JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
JE Józio Biden
Tropiciel

Posty: 339
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 10:45
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 112

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Gorianov w 30 Cze 2021, 14:31

Tak, ale w LA eksplorjowało sie w praktycznie puste mapy z masą mutantów, gnojku co wypija kozaki.

Uwagi moderatora:

Warn. - xkx

Za ten post Gorianov otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative JE Józio Biden.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 36

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości