S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez JE Józio Biden w 17 Cze 2021, 19:40

JESTEM PEDAŁEM

Za ten post JE Józio Biden otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
JE Józio Biden
Tropiciel

Posty: 339
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 10:45
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 112

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez bananlina w 23 Cze 2021, 10:02

Apoptose napisał(a):
bananlina napisał(a):celuje w fizyczną Ultimate Edition :kotek:

Wg. cennika ze stronki GSC wychodzi ponad 1200 zł, ło matko jedyna. Kasę mam, ale trochę szkoda tyle na gierkę wydawać. Może jednak wezmę digitala, bo te bajery w stylu plecaka czy figurki aż tak bardzo mnie nie interesują. W pudełku tylko kod, więc pewnie jak sam zagrasz, to już potem nikomu nie odsprzedasz.

Z drugiej strony człowiek jednak woli rzeczy namacalne.


Bardziej chodzi o to że Tworzę sobie kącik gamingowy i przydałyby się jakieś fanty jak figurki itp., a z drugiej strony Stalkera kocham więc dla mnie must have.

Widzę też że ludzie się martwią o to czy im pójdzie. Raczej tragedii nie będzie jak RTX 2070 Super jest w zalecanych, a jak minimalne to serio można pomyśleć, że to żart jakiś. Natomiast do premiery daleka droga, a karty graficzne tanieją więc taki setup pod Stalkera 2 można będzie zgarnąć za 3500 zł najpewniej do tego czasu.
Awatar użytkownika
bananlina
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 15 Cze 2021, 08:45
Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00
Miejscowość: Opole, opolskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Mruk w 23 Cze 2021, 22:26

A ch.j w to, ile kosztuje wersja kolekcjonerska czy tam jakaś specjalna jak na kompie mi to nie pójdzie a z konsol posiadam tylko ps4.
Ale już się nie mogę doczekać aż u kolegi zagram. Grafika w ostatniej zapowiedzi jest powalająca
ı̣ǝsuǝʇ opǝ
Awatar użytkownika
Mruk
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 12 Cze 2016, 21:45
Ostatnio był: 07 Lip 2024, 22:25
Miejscowość: Blüdhaven
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 20

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez jedrek777 w 25 Cze 2021, 22:13

Wszyscy narzekają na wysokie wymagania, ja też dołączę do tej litanii, bo póki co zapowiada się, że będę mógł pograć co najwyżej na minimalnych, a i to nie jest pewne. Jednak do premiery rok z okładem, bo jestem prawie pewny, że będzie co najmniej jedno opóźnienie i w tym czasie sprzęt trochę stanieje i będzie można zrobić jakiś update bez narażania się na bankructwo. Ech, je*ane kryptowaluty i te ich koparki po 100 kart graficznych :pogarda:
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 21:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 26 Cze 2021, 00:16

PR Manager GSC Game World - Zachar Boczarow - zdradził parę informacji nt. S.T.A.L.K.E.R. 2 w wywiadzie dla DTF.RU, poniżej najważniejsze informacje:
-rozgrywka z trailera to był gameplay;
-pierwsza scena strzelaniny w trailerze pokazuje kryjówkę nowej frakcji, która zwie się "Warta";
-pełny dubbing potwierdzony w trzech wersjach językowych: angielski, rosyjski, ukraiński. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że animacje ruchu ust (eng. lipsync) zostały dostosowane do wersji rosyjskiej;
-świat w STALKERze będzie miał 64km²;
-nie będzie transportu, zostaje tylko wędrówka piesza oraz "oryginalny" system szybkiej podróży;
-cała mapa to mieszanka nowych i starych lokacji z trylogii;
-wybór frakcji bezpośrednio wpływa na fabułę oraz zakończenie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez JE Józio Biden w 26 Cze 2021, 00:54

-rozgrywka z trailera to był gameplay



Ten Zachar Boczarow albo jest kłamliwą mendą i cały trailer jest renderowany, albo mówi prawdę i niestety wtedy ten gameplay nie wygląda zbyt dobrze. Mam na myśli moment w którym Skif strzela się z Wartą, przecież on tam wybiegł na środek i nawet ani jednej pestki nie dostał. :caleb:

-świat w STALKERze będzie miał 64km²;
-nie będzie transportu, zostaje tylko wędrówka piesza oraz "oryginalny" system szybkiej podróży;


Skoro świat będzie taki ogromny to już mogli dać jakieś pojazdy od biedy. Na pewno sterowanie pojazdów nie byłoby już takie betonowe jak np. Lost Alphie czy innych modach przywracających pojazdy. W Metrze, pomimo mniejszych poziomów niż w tym co ma być rzekomo w S2, dodali vana i miał przy okazji imo fajny model jazdy.

-wybór frakcji bezpośrednio wpływa na fabułę oraz zakończenie.


Troszeczkę mi to coś przypomina... :u3:

JESTEM PEDAŁEM
Awatar użytkownika
JE Józio Biden
Tropiciel

Posty: 339
Dołączenie: 30 Lis 2014, 15:04
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 10:45
Miejscowość: Moje hobby: obciąganie kutasów
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 112

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez tom3kb w 26 Cze 2021, 07:09

On tam mówi, że to jest rozgrywka ale, że to jest "zbliżone" do tego co zobaczymy w grze.
Mi to mocno wygląda, na scenkę specjalnie wyreżyserowaną pod ten trailer, żeby pasowało pod tą opowieść przy kominku jaki to Skif wymiatacz :)

Mam co do niej odczucia jak @Józio szczególnie jak w tym hangarze caly czas wali do niego dwóch? typów z głębi pomieszczenia co ich rozwala granatem.

No ale na trailerze brzydko by wyglądało jakby np dostał parę razy, ekran by się telepał i rozmazywał. A tak to mamy ładną, pewnie wyreżyserowaną filmową strzelaninę.

Za ten post tom3kb otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 544
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 19:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 26 Cze 2021, 10:20

tom3kb napisał(a):On tam mówi, że to jest rozgrywka ale, że to jest "zbliżone" do tego co zobaczymy w grze.

Ja to interpretuje tak że to jest ingame footage ale wyreżyserowane i z wyłączonym HUD-em. No i druga sprawa to wiadomo że trailery robi się na god_mode 1 :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez GTR w 26 Cze 2021, 11:02

No właśnie, to ma wyglądać ładnie i "hollyłódzko" i nikt normalny chyba nie oceni poziomu trudności gry po takim zwiastunie :u3: PR-owcowi bardziej chodziło chyba o to, że po zwiastunie pojawiło się wiele głosów że to tylko render, który pokazuje jak będzie wyglądać rozgrywka, a nie in-game footage.

Co do pojazdów to jestem na nie, jakoś mi nie pasuje jeździć po rozje*anej Zonie samochodem czy inną ciężarówką. Tylko sama mapa wydaje mi się za duża trochę... RDR2 ma rzekomo 46 km2, tu mamy aż 64, a będzie tylko piechota. W takim RDR2 nawet podróżując galopem ta mapa była ogromna.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 20:18
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 26 Cze 2021, 11:32

Wg mnie mogli dać chociaż możliwość jazdy kolejką po szynach o ile takowe w ogóle są w Zonie, byłby klimacik :E

Image
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Apoptose.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez tom3kb w 26 Cze 2021, 11:36

Mapa 64km^2 z możliwością używania pojazdów to jest nic. A w takiej grze jak Stalker w parę minut dojechalibyśmy w każdy zakątek mapy, nawet np w rejony endgamu. Czaicie pojazdem przelecieć np do elektrowni w 10minut gry :D i zakończyć grę omijając obszary, walki, zadania o ile tak frajersko zrobiliby fabułę. I tak muszą jakoś blokować lokacje, nie wiem promieniowaniem, skażeniem żeby nie przelecieć za szybko wszędzie.

Pojazdy to mają sens w mapach takich jak z army 250-350km^2 bo w pierwszych grach z tej serii to jak wziąłeś auto to w moment przeleciałeś przez wyspę takie małe mapy byly.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 544
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 19:21
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Kret69 w 26 Cze 2021, 22:17

Nie do końca.
Cała idea poruszania się pojazdami w tym środowisku zakłada przede wszystkim zwiększoną ładowność. Jesli ustalisz (w miarę) pewne trasy to możesz odpalić starego KAMAZa i zwieźć tony artefaktów i sprzętu. Jeśli weźmiesz kolumnę BTRów i pojedziecie ostrożnie pod gniazdo bandytów, to nawet ich broń ppanc może im nie pomóc.

64 km w Zonie nie zrobisz w kilka minut. Jeśli pojedziesz z taką myślą, to prawdopodobnie jazda faktycznie skończy się najdalej w kilka minut, ale nie dlatego że dojechałeś do końca Zony tylko dlatego że Cię zmieliło.
Kret69
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 25 Lut 2019, 13:42
Ostatnio był: 17 Cze 2020, 15:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt09 oraz 3 gości