S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez HuczuL w 31 Mar 2019, 19:40

No i dobrze, niech internauci zgadują i wyobrażają Sobie Stalkera 2, ale szkoda że za dużo informacji nie ma
Łatwa droga jest zawsze zaminowana.
Awatar użytkownika
HuczuL
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 03 Wrz 2017, 16:03
Ostatnio był: 19 Lut 2019, 17:13
Miejscowość: Järna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Cromm Cruac w 31 Mar 2019, 23:47

Zara wrzuco parę concept artów, potem Grigor się wku*wi na brak postępów i rozgoni ekipę jak ostatnio i tyle bydzie ze Sztaklera 2.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bruno11239.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Sasq w 01 Kwi 2019, 07:09

Jedyne ci się pojawiło na TT, to że nie będzie Battle Royale. I bardzo dobrze.
Sasq
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 27 Lut 2017, 15:43
Ostatnio był: 10 Lut 2019, 09:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 01 Kwi 2019, 17:04

KOSHI napisał(a):Nie wiem co się dzieje... Wrzucili muzyczkę i tyle. W sumie wielki chuy. Na razie to 0 konkretów. Jakby dali cokolwiek co może dać wyobrażenie o grze to powiedziałbym, że już coś. A tak to se możemy gdybać...

Może grigor tak jak w 2010/11 zamierza pokazać materiały z gry dopiero pół roku przed premierą, co oznaczałoby start kampanii marketingowej :E To sobie poczekamy do 2020
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Grzechu300 w 08 Kwi 2019, 11:02

Rzucili parę ochłapów żeby podtrzymać wrażenie że coś się dzieje; jedną grafikę i muzykę. Znaczy gra raczej nie jest nawet w fazie concept-artów, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że zaczną ujawniać wszystko dopiero kilka miesięcy przed premierą. Chociaż bardzo chciałbym się mylić. :/
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 08 Kwi 2019, 22:03

Ty myślisz że grę się robi rok albo dwa w tych czasach?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez mbwrobel w 09 Kwi 2019, 09:12

Opierając się na informacjach o procesie tworzenia Anthem - tak, jest to możliwe. :E
Oczywiście żartowałem, to ekstremalny i niemiarodajny przypadek.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 05 Lut 2024, 02:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Akinaro w 09 Kwi 2019, 09:14

jeśli użyją assetów z poprzednich projektów, w tym anulowanego wcześniej S2, i jeśli użyją UE jak plotki mówią to w dwa lata spokojnie mogą zrobić grę która może nawet być "ok"
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 16:06
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Grzechu300 w 10 Kwi 2019, 08:32

@KoweK
Nie wiem, nie znam się. Zresztą chodziło mi o szkice koncepcyjne, które robi się chyba przed tworzeniem samej gry. :caleb: Fakt, jakieś tam kiedyś pokazali ale miło by było zobaczyć nowe, żeby mieć potwierdzenie że coś się dzieje.
Z drugiej strony CC robili 7 lat, więc na szybkie efekty nie ma co liczyć. :suchar:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KOSHI w 16 Cze 2019, 11:12

Ja to się w ogóle zastanawiam co oni chcą osiągnąć tym Stalkerem 2 i jaki jest sens wypuszczania gierki po tylu latach przez takie studio jak GSC. 10 lat mija i w zasadzie nic nie mamy oprócz info, że gra wyjdzie wstępnie w 2021. Przecież te kilkanaście lat to jest przepaść pomiędzy ostatnią częścią stalkera, a tym, co się obecnie produkuje. Mam wrażenie, że Grigorowicz ocknął się z 10 letniego snu i będzie próbował reanimować trupa zamiast zbyć prawa do marki już dawno temu większemu graczowi i zostawić sobie przynajmniej jakąś decyzyjność co do produkcji gry i jej kolejnych części. Bedzie pewnie jak Kozacy 3 - odcinanie kuponów. Wyjdzie, przejdzie bez echa poza światkiem stalkerskim i to będzie wsio. Nie takie gierki wydawały większe studia i miał być szał a w zderzeniu z rzeczywistością gracze okazali się bezlitośni. Gracz zebrała przeciętne noty i po 2 / 3 miechach następna produkcja innego studia ją zasłoniła, a gierki to czasem po połowie ceny można było kupić. Już pomijam, że 2021 to pewnie będzie rok nowych konsol i dawno po wydaniu Cyberpunka 2077, który jak będzie tak dobry jak wiesław, to zamiecie wszystko i podniesie poprzeczkę mega wysoko. Żeby stalker 2 miał jakiekolwiek szanse na rynku, to tak dla mnie klimat minimum exodusa plus jakaś przebudowa systemu gry. Znając Grigorowicza nie sadze, że odejdzie od założeń sprzed lat. Tak więc panowie szykuje się zapewne re master i mix poprzednich części albo totalne zaskoczenie, ale zdecydowanie obstawiałbym to pierwsze z racji, że chyba lepiej trzymać się czegoś, co zna (bo wie, że ileś tam ludzi to kupi przez sentyment) niż wymyślać coś od podstaw na wyśrubowany rynek, co się może nie przyjąć przez nowe pokolenie i być odrzucone przez fanów. Jak to będzie jakiś sandbox z jedną duża mapą i fajnym strzelaniem i zbieraniem artefaktów to już czort z fabułą. Żeby tylko gra była miodna i można będzie popykać ponownie, choć na fajerwerki nie liczę. Z drugiej strony 2021 wydaje się tak odległy a właściciel na tyle humorzasty, że może być i tak, że będzie jak ostatnio coś powstanie, ludzie się rozejdą i na tym się zakończy.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Akinaro w 17 Cze 2019, 08:59

KOSHI napisał(a):Ja to się w ogóle zastanawiam co oni chcą osiągnąć tym Stalkerem 2 i jaki jest sens wypuszczania gierki po tylu latach przez takie studio jak GSC.


Kasa. Stalker jest bardziej znany niż Kozacy. Inwestują w swój produkt.

Poza tym już setki razy było wspominane że 2021 NIE JEST DATĄ WYDANIA, to jest jeden z kodów jaki GSC dało do rozwiązania. Gra technicznie może i wyjść później czy nawet wcześniej. Z tego co wiadomo nad grą pracują już rok, mają większy zespół z większym doświadczeniem, mają gotowy silnik i assety z poprzednich wersji. Gra może wyjść nawet w przyszłym roku...
Awatar użytkownika
Akinaro
Modder

Posty: 221
Dołączenie: 01 Cze 2016, 10:52
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 16:06
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 115

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez jedrek777 w 17 Cze 2019, 14:15

Akinaro napisał(a):Z tego co wiadomo nad grą pracują już rok, mają większy zespół z większym doświadczeniem, mają gotowy silnik i assety z poprzednich wersji. Gra może wyjść nawet w przyszłym roku...

A GSC nie zamierzało przypadkiem zmieniać silnika? Była mowa o Unreal Engine, wtedy sporo pracy wymagałoby przeniesienie wszystkiego na nowy engine. No chyba, że postanowią trzymać się X-Ray'a, co mnie osobiście bardzo by cieszyło, ale tylko jeśli silnik zostałby gruntownie zmodernizowany. Mimo wszystko bardziej prawdopodobne wydaje się Unreal Engine 4 niż X-Ray Engine 2.0.
-----------------------
Wyszedł jakiś nowy artykuł o Stalkerze 2, oficjalne konto gry na Facebooku go udostępniło, więc chyba ważne.
Sorry, że post pod postem, ale chciałem świeżą informacją się podzielić :wódka:

https://www.pcgamer.com/stalker-2-is-a- ... lled-game/

Za ten post jedrek777 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Nightwing, Mruk.
Awatar użytkownika
jedrek777
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 24 Lut 2013, 23:09
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 21:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości