[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 06 Paź 2016, 15:19

A masz misję, aby odszukać wstrząsa? Musisz się zapytać Brodacza, gdzie poszedł myśliwy.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 06 Paź 2016, 18:32

Nie to nie to, ja zawsze po rozmowie z głuszcem i wyprawie do gniazda leciałem załatwić helikopter na bagnach i w drodze powrotnej, dawałem tylko znać bradzie o pijawkach i leciałem na dzwigi, obczajałem martwego daniłe i właziłem do środka i pyk wstrząsa w łeb i zabierałem wszystko do skrytki i tyle.

Dlatego trzeba zobaczyć czy leżą zwłoki daniły, jak ich nie ma to znaczy że skrypt się nie odpalił i dzrzwi się nie otworzą.
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 06 Paź 2016, 19:23

Zwłoki Daniły leżą pod drzwiami, przez szpary widzę Wstrząsa w środku, ale drzwi od tego baraczku ciągle zamknięte są... Z Brodaczem też pogadałem btw. Taka sytuacja...

Za ten post mayer99 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GajgerW.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 06 Paź 2016, 19:26

Możesz spróbować nożem w dzwi pociukać albo granata pod drzwi podłożyć albo puszkę z prochem, może się drzwi odblokują :?: zawsze w stalkerach działało to może i tu podziała :idea:

:idea: albo może zapisz się, zmień klasę i pograj z 5 min, i znowu zmień klasę i wczytaj, możliwe że się coś doczyta i odblokuje :idea:
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 09 Paź 2016, 10:29

W związku z atakiem hackerów/haterów na stronę Misery i niewiadomą datę wyjścia Misery 2.2, postanowiłem przełamać się i zainstalować jednak The Armed Zone :P ;) . I tu mam parę pytań, bo widzę że większość tutaj gra tylko z TAZ.
1. Przejrzałem gamedatę TAZ 1.7.4 i w configach broni nie znalazłem nic nowego... Gdzie są one upchnięte?
2. Lekko nie leżą mi celowniki niestety. Czy wszystkie są tak skonstruowane, że oprócz widoku przez lunetę widać przestrzeń dookoła? W kolimatorach czy karabinach szturmowych nawet, jest to do przełknięcia, ale w snajperkach to lipa już :facepalm: . Jeśli tak to jest możliwe przywrócenie widoku z vanilii Misery, ale bez dłubania w każdym celowniku...
3. Nie wiem też, które bronie z vanilii pozostały, a które zostały podmienione...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 09 Paź 2016, 13:09

Rzeczywiście, błąd 403.

1. Gamedata/configs/weapons. Chyba że się nie zrozumieliśmy.
3. Jeżeli dobrze pamiętam, żadna z broni z vanilii (i Misery) nie została w TAZ usunięta, jedynie popodmieniano pewnej części modele, animacje lub/i dźwięki. Oprócz tego dodano masę spluw, ofkors.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image

Za ten post Mito otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 09 Paź 2016, 13:55

Chodzi mi o fakt, że w gamedata/configs/weapons nie ma przykładowo pliku sr25.ltx... A jak chciałbym zmienić przykładowo parametry broni lub siatkę celownika to gdzie tego szukać??? TAZ działa poprawnie, bo widziałem nowe bronie u NPC's tylko plików nie mogę znaleźć! :facepalm:
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 09 Paź 2016, 14:11

Tak więc zapewne nowe bronie są sekcjami w oryginalnych plikach, tak jak setki kolejnych wersji tego samego obrzyna, różniących się teksturą i tysięcznymi częściami w losowo wybranych wartościach w configu :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 09 Paź 2016, 15:11

Masz na myśli to?
Popatrz na datę dodania obrazka (Jun 18th, 2016), a następnie na datę wydania TAZ 1.7.4 (Jan 24th, 2015).
Obrazki w tej chwili dodawane przez autorów TAZ pokazują, co będzie w następnej wersji - czyli TAZ 2.0 dla Misery 2.2.
Tak więc SR-25 nie ma jeszcze w grze, przynajmniej z tego, co wiem... Bo szczerze to nigdy tej snajperki tam nie widziałem.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez stalker_ w 11 Paź 2016, 19:45

Poszedlem do oazy po artefakt zanim stalkerzy zaczeli o niej mówić. W podziemiach był tylko jeden szczur który w dodatku nie gryzł, a na youtube widziałem że ktoś ubił tam grupe burerów. Ponadto nie było tam narzędzi, może pojawiają się dopiero gdy przyjmę zlecenie od Azota? Nie można używać artefaktu oazy dla własnych celów tak jak w normalnym zewie prypeci? Artefakt z oazy emituje promieniowanie wynoszące 14, a miałem go w najlepszym urządzeniu które pochłania promieniowanie wynoszące 22 i mimo to zabijało mnie promieniowanie. Nie mogłem wyrzucić artefaktu, ani zostawić w schowku, ogólnie nie był przydatny, można go tylko naukowcom oddać.
W misery nie podoba mi się że od razu są dostępne najmocniejsze bronie i amunicja do nich. Od samego początku mam strzelbe buldoga/eliminatora i wintara/wintoreza na amunicję 9.39 i w związku z tym setki innych broni w grze jest słabsza i bezużyteczna. W normalnych stalkerach zaczynało się od słabych broni i człowiek się cieszył gdy mu się wreszcie trafiło coś na amunicję 5.45, potem coś z lunetą i coś na amunicję typu 5.56, pożniej rarytasem była jakaś broń na amunicję 9.39. Później do tego trafiła się luneta albo granatnik. Człowiek cieszył się z każdej kolejnej broni którą odkrywał i która dawała nowe możliwości. A tak wszystko się ma już po jednej - dwóch misjach.
stalker_
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 23 Wrz 2016, 20:41
Ostatnio był: 14 Paź 2016, 17:47
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 11 Paź 2016, 20:05

misery nie podoba mi się że od razu są dostępne najmocniejsze bronie i amunicja do nich. Od samego początku mam strzelbe buldoga/eliminatora i wintara/wintoreza na amunicję 9.39

:u3: Już nie wnikam jakim cudem je dostałeś, ale czy:
Stać cię na części zamienne, i naprawę?
Stać cię na amunicję?
Ile jej masz?

Nie można używać artefaktu oazy dla własnych celów tak jak w normalnym zewie prypeci?

Ja zupełnie nie używałem artów. Wolałem Camelpaka, i dwie płyty kevlarowe + coś jeszcze, ale artefakty zawsze szły na sprzedaż. Jak chcesz nosić artefakty, to chyba tylko Kompas, i może Oko, ale jak dla mnie szkoda wagi w EQ. A nażędzia respią się losowo. Ja przechodząc grę, nie znalazłem wszystkich.
Wracając do broni, to jeżeli je wziąłeś z magazyny Wolności, to one są w zbyt słabym stanie jak dla mnie, i nie opłaca się ich brać. Lepiej oddać Sowie, i mieć neutralne (jak dla mnie dobre) zakończenie. Chociaż trochę schrzaniłem, i u mnie mimo wszystko Szluga wygrał, ale o tym szkoda gadać, bo kiedyś o tym pisałem.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez stalker_ w 11 Paź 2016, 21:04

Jednego buldoga/eliminatora znalazlem w zatonie, na ziemi kolo anomali chemicznej tam gdzie sie na bagnach rozbił helikopter. Drugiego miałem niedługo póżniej gdy ten lekarz krwiopijca zabił głuszcza i broń została. Wintara miał jakiś najemnik, tak samo Grom S 14 z granatnikiem, zresztą granatnik można kupić za niewielkie pieniądze.
Naprawa broni jest kosztowna 100 - 140 tys rubli i na początku uzywałem takiej popsutej. Zacinała sie dość rzadko. Naprawiłem bronie dopiero gdy uzbierałem kasy i tylko dla własnej uciechy bo śmiało dało się grać na zużytych egzemplarzach. Amunicja w wersji niepancernej nie jest taka droga, co troche dokupowalem po 20 sztuk za kilka tysięcy. Bardzo drogie są pancerne wersje amunicji i wydaje mi się że nie warto płacic trzy razy drożej za niewiele większą moc obalającą. Pieniądze też szybko się zbiera, tylko z drugiej strony wydatki są duże na jedzenie lub usuwanie promieniowania. Znosiłem wszelkie graty do brodacza lub sowy - biegałem od jednego do drugiego i patrzę kto płaci więcej za dany towar i temu sprzedaję. Różnice w cenie są naprawdę znaczne, na rzadszych lub drogich towarach sięgają nieraz często 1/3 kwoty lub prawie połowę. Najlepiej polować na najemników, mają dobre bronie, szwendają się zazwyczaj dwójkami po zatonie. Idąc w teren staram się mieć około 100-140 sztuk amunicji. Gdy wracam sprzedaję znalezione fanty i zyskuję około 20 tys, a koszt zużytej amunicji to może z 5 tys. Unikam walk z mutantami, obchodzę naokoło, szkoda amunicji, chyba że misja tego wymaga.
Artefaktów nie używam, chciałem tylko poużywać oazy dla przekory, ale się nie da.
Narzędzia raczej nie respią się przypadkowo. Oglądałem na youtube gdzie je szukać i w przypadku zatonu były właśnie tam gdzie pokazano na filmiku. Uznałem że szukanie ich na własną rękę to szkoda czasu. Obraz na ekranie nie jest tak doskonały i nieraz można nosa mieć przy nich i nie widzieć bo zlewają się z tłem otoczenia.Narzędzia najlepiej dać kardanowi, to później naprawi nam też tę tajemniczą broń. Jeśli jest problem ze znalezieniem narzędzi to najlepiej dawać je jednemu mechanikowi, ulepszyć bronie na maksa u jednego i nie zawracać sobie głowy drugim mechanikiem.
stalker_
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 23 Wrz 2016, 20:41
Ostatnio był: 14 Paź 2016, 17:47
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości