[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 11 Sie 2016, 09:15

Czy w 2.2 będą poprawione te zielone gile co moża je kupić u Żwawego? W sensie czy można będzie go używać jako kamuflażu :?:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Strielok Jar w 11 Sie 2016, 12:43

All suits now have camouflage effect (no longer just Ghillie)
• Stealth aspects are enhanced
• NEW: Camouflaged weapons and helmets give stealth bonus (in addition to suits)
• NEW: Heavy weapons and shiny firearms (gold/silver) give penalty to stealth


Znaczy - ghillie już teraz ma jakiś bonus do skradania (sama mechanika troszkę nie daje rady [xray]), a w 2.2 każda broń i pancerz będzie miała wpływ na parametr stealth.
Strielok Jar
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Sty 2016, 13:35
Ostatnio był: 26 Sie 2016, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 11 Sie 2016, 21:01

Pytanko małe, bo nie pamiętam. Na jakim poziomie recon miał obsługę snajperek?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 11 Sie 2016, 21:03

Najwyższym że wszystkich innych klas.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 11 Sie 2016, 21:05

A przypadkiem Sniper nie ma lepszej?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 11 Sie 2016, 21:10

Recon ma w większości mierną, snajper ma dobrą. Tylko z Wintoreza postrzelasz ładnie jako rozwidka, ewentualnie, jeśli zaliczyć to do snajperek, to jeszcze FN FAL Para. Oczywiście to, czy komuś "rozbujany" celownik i duży podrzut spowodowany słabym poziomem wyszkolenia przeszkadza, to już kwestia indywidualna, celność i siła rażenia bez zmian. Któryś się już tu kiedyś chwalił, że z Rysiem śmiga i na obsługę pluje, ze wszystkim sobie ładnie radzi. Ja osobiście typem snajpera nie jestem, więc na siłę nawet szczególnie nie próbowałem.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 11 Sie 2016, 21:11

Najwyższym jeżeli chodzi o mierność oczywiście... :P . Jaki kombinezon oprócz Sevy polecacie dla Recona? Ja Reconem biegam teraz w ciężkim płaszczu, w wojskowym hełmie; bronie to Far15 i Saiga... I tak szczerze mówiąc chętnie bym sie pozbył strzelby na rzecz jakiegoś pistoletu, ale czy wystarczy on na mutki? I ew jaki wtedy?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 11 Sie 2016, 21:15

Ekologi są spoko :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 11 Sie 2016, 21:34

A co do pistoleta zamiast strzelby to stepowego orła od żwawego, na 3 strzały w sekundę zdejmuje pijawe a chimera leci na 8 byle gdzie z zapalających .357 a po ulepszeniu to ten pistolet nadaje się do zabijania wszystkiego co będzie na tyle głupie by za blisko podejść :E a nawet z dystansu można jako że rico ma pistolety na dobrym poziomie, tylko on waży trochę i ammo też do lekkich nie należy a co do kombinezonu to ja bez względu na klase latam w zielonym ecologu, bo i tak śmierć jest w miarę szybka bez względu na wdzianko a ecolog na anomalie jest super to można zawsze w pole przed najemnikami zwiać :E a i koło kontrolera trochę dłużej pożyjesz i tyle :D
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 11 Sie 2016, 21:40

Na mutki? Cokolwiek na .45. Czyli Thompson i UMP-45. Pijawkę na serię w kadłubek z bliska można zdjąć. Ew. właśnie pistolety ciężkiego kalibrunku, ale raczej nie można na nich zbytnio polegać (pojemność magazynka, celność, brak strzałów seriami).

Poza tym Recon ma dobrą obsługę karabinów M1.

SEVA w sumie jest do niczego, obecnie jedynym dobrym rozwiązaniem na anomalie jest Ekolog - a jak nosisz też do walki to tylko zielonego.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 11 Sie 2016, 21:51

Pistolet na mutki to ciężko, większość jak ma dobre obrażenia to tyci magazynek (rewolwery), a te z nieco sensowniejszą pojemnością nie opuszczają obszaru 9mm, więc z obrażeniami raczej biednie wychodzi. Już wcześniej pisałem, nie jestem typem snajpera, więc hołubiony przez mietka Deagle Żwawego mnie osobiście nieszczególnie przekonuje. Ale to jednak pistolet, z latarką można używać, a jeśli już jakiś, to raczej właśnie ten, deklasuje konkurencję. Polecam Thompsona albo UMP (którekolwiek) na Hydroshockach i można chimery mielić na magazynek. Jedyny problem to znaleźć, Thompsona gdzieś trafić to cud. Do tego FAR-15 albo FAL Para, żeby coś z przebiciem na ludzi było. FAL ma tą przewagę, że granatnik można podczepić, wtedy to już wszystko można brać na klatę. Osobiście bardzo jeszcze lubię Grozę od Żwawego, dobry nabój, granatnik, świetna szybkostrzelność plus bardzo łatwo i szybko dostępna.
(FAR na zwykłych nabojach też się ładnie na mutkach sprawdza, ino amunicji dużo schodzi, bo szybko strzela)

Z pancerzy raczej niewiele jest ciekawego, ja osobiście na start kupuję Ciężki płaszcz (O ile to jest ta kurtałka z kapturem, nie ten jakby-bandycki), a potem już SEVA i to wszystko. Zielona gumka jak hajs pozwali, używana od święta jak trzeba coś z bitumina wyjąć. Wszędzie indziej w SEVIE latam, na chemiczne jest wystarczająca, od promieniowania broni również dobrze, w zasadzie tylko w ogniste się udaję w Ekologu.

I niech mi tu żaden nie sieje zgorszenia, że nic nie daje, SEVA, jak na tak leciutką zbrojkę ma całkiem niezłe statystyki ochrony, (no dobra no, takie sobie :u3:), a Zielony się bardzo szybko rozdziera pod ostrzałem. Wrzuć na pas parę kul ognistych(tanio) albo płomieni i oków (oczu? chyba oków, bo nie chodzi o część ciała; lepiej, ale trudniej dostępne) i już można przyjmować na klatę pociski z granatnika. Wykorzystać też należy metabolizm rozwidki, nawalić czym się da i proszę, ludzki czołg. Ale cóż, co komu. (mi się tam ekologi nie podobają, wyglądają jakoś tak niepoważnie kolorowo :D )

(I tak na marginesie, jak można szturmana w zieloną gumkę ubrać, przecież on tam się pod spodem własnym językiem udławi, tak się bidny zasapie :facepalm: )

Z hełmów osobiście nie biorę nic, nawet maski na ogół nie kupuję/naprawiam bo nie ma sensu. Tak wczesne wchodzenie w anomalie i tak niewiele zysku da, postrzał w głowę tak czy inaczej jest "bolesny", warstewka gumki tu niewiele zmienia, a tylko wizję zaburza i się psuje od wszystkiego (przez co jeszcze bardziej przeszkadza w patrzeniu). Na etapie, gdzie mogę bez wyrzeczeń kupić Ekran, to równie dobrze mogę właśnie się co nieco "wyrzec" i na SEVE doskoczyć. A tutaj hełm wbudowany.
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 11 Sie 2016, 22:09

Jeżeli chodzi o 9x18 dla Recona, polecam znaleźć w Zatonie pistolet Sieczkin APS. 20 naboi w magazynku, tryby full auto i pojedynczy, fajnie się strzela, tylko zestawy naprawcze łyka jak szalony.
Poza tym zawsze warto rozejrzeć się za AKSU - w TAZie można sobie znaleźć egzemplarze, które mają opcje zamocowania tłumika, granatnika i lunety!
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości