[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 06 Lip 2015, 23:21

Wersję Anon Edition tworzyła (też projekt zamrożony) ekipa TZP, tak ta sama od Mizerii itd. jest dostępna wersja Beta i można ją dowolnie edytować (link chyba 2-3 strony wstecz). Ja ją już prawie kończę jako najemnik i nie miałem żadnych błędów przez całą grę. Dopiero dziś miałem błąd z tfwmeneger_weapon, ale to dopiero w magazynkach wojskowych. Błąd jest też podczas przeszukiwania zwłok, ale unikam tego na razie (naprawię potem) bo chce sprawdzić jak mod działa. Moja opinia i opis moda tez jest ze 2-3 do tyłu.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Mancubus w 11 Lip 2015, 18:41

Witajcie ludziska.Wiem wiem,cheaty,kody i wogóle hejty...ale bardzo nie chce mi się robić misji dla samotników o reputacje.Czy da się jakoś podwyższyć sztucznie wskaźnik "przyjacielstwa"?
"Ostatecznie to kiełbasa mnisia bije na łeb wszystkie kiełbasy śniadaniowe czy podwawelskie"

Mancubus
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 05 Lip 2015, 18:41
Ostatnio był: 26 Lip 2015, 14:17
Miejscowość: Wyżyna krk-częst.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idealny w 18 Lip 2015, 07:01

Jak zainstalować Anon Edition ?
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Junx w 18 Lip 2015, 12:18

Ściągasz, kopiujesz i grasz.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez NECROMORPH w 23 Lip 2015, 13:58

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...e.r. - clear sky\gamedata\scripts\xr_follower.script:1217: bad argument #1 to 'random' (interval is empty)

Gdy Werbuje Mrówke do oddziału dając mu pancerz Czystego Nieba wywala do Wina ..
Z góry bardzo dziękuję
NECROMORPH
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 23 Lip 2015, 13:51
Ostatnio był: 29 Lip 2015, 00:42
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 24 Lip 2015, 13:53

Witam,

Jak widzę, temat tutaj jeszcze żyje, choć chyba są to już ostatnie tchnienia...

No cóż, chciałbym się podzielić nowym info, choć nie chcę tworzyć hype'u (o ile jeszcze można mówić o hype'ie w kontekście TFW).

Mianowicie, zacząłem rozmawiać z jednym z programistów z firmy w której pracuje, który ma bardzo bogate doświadczenie w C++ i pracował nawet w zespole przy pierwszym Wiedźminie (więc background z tworzeniem gier jest). Skoro kod źródłowy do Czystego Nieba też sobie lata na githubie, to jest szansa, że pomoże mi zrobić kilka tweaków do silnika CN (zakładam, że dla niego to by było kilka godzinek pracy).

Owe tweaki pozwoliłyby pozbyć się przeszkód wstrzymujących projekt i ruszyć dokładnie od miejsca, gdzie go zamroziłem.

Trzymajcie kciuki!
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Junx, Idealny, Omnibus, Salciarz, Mohit, Eros, Pangia, stroboskop, Tajemniczy, trolololo, kubekpop, Rumcajs93.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 25 Lip 2015, 16:10

Dobra, ale zaglądaj tu raz na jakiś czas, bo temat jeszcze żyje i nawet się w miarę kręci, coś tam próbowaliśmy z Junxem kiedyś kombinować, coś on sam próbował i na razie chyba gówno z tego wyszło. TFW jest tak zapi♥rdolone skryptami, że bez umiejętności czytania LUA zrobienie czegokolwiek graniczy z cudem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 25 Lip 2015, 16:32

Pangia napisał(a):Dobra, ale zaglądaj tu raz na jakiś czas, bo temat jeszcze żyje i nawet się w miarę kręci, coś tam próbowaliśmy z Junxem kiedyś kombinować, coś on sam próbował i na razie chyba gówno z tego wyszło. TFW jest tak zapi♥rdolone skryptami, że bez umiejętności czytania LUA zrobienie czegokolwiek graniczy z cudem.


Obiecuję, że będę wpadał częściej.

Wyczuwam też rozgoryczenie ilością skryptów w TFW... Niestety żaden Stalker nie daje możliwości stworzenia żadnej nowej mechaniki bez dodawania skryptów. Pracując z tą serią gier wszystko robi się skryptami.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pangia w 25 Lip 2015, 16:48

No bo nawet nowej broni do schowka nie mogłem dodać, bo gra mi sypała jakimiś błędami znikąd. Jakby co najmniej silnik odczytywał plik na sztywno i w wypadku niezgadzającego się jednego bita wypi♥rdalał grę do Pulpitu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 25 Lip 2015, 19:00

Jednak nas nie opuściłeś!
Pytanko, czy jeżeli jednak postępy w pracy ruszą, to zamierzasz trzymać się planu, czy coś opuścić/dodać, niż to co masz na stronce?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 25 Lip 2015, 19:45

Pangia napisał(a):No bo nawet nowej broni do schowka nie mogłem dodać, bo gra mi sypała jakimiś błędami znikąd. Jakby co najmniej silnik odczytywał plik na sztywno i w wypadku niezgadzającego się jednego bita wypi♥rdalał grę do Pulpitu.


Nic dziwnego, skoro w TFW masz dodatkowe zastosowania dla broni po stronie gracza jak i NPC. Jak uznam, że mod jest gotowy, to napiszę pełną dokumentację jak dodawać i modyfikować bronie i pancerze.

trolololo napisał(a):Jednak nas nie opuściłeś!
Pytanko, czy jeżeli jednak postępy w pracy ruszą, to zamierzasz trzymać się planu, czy coś opuścić/dodać, niż to co masz na stronce?


Zamierzam w pierwszej kolejności naprawić AI, dodać możliwość zmiany pancerzy dla zwykłych stalkeròw jako część żywej ekonomii, zaprojektować system AI pozwalający na lepsze skradanie (podobny do Skyrim), i pòzniej przejdziemy do dodatkowych misji i eventòw losowych. Jeśli masz coś konkretnego na mysli, to nie wahaj się zapytać.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Omnibus w 25 Lip 2015, 20:03

smoq2 napisał(a):Zamierzam w pierwszej kolejności naprawić AI, dodać możliwość zmiany pancerzy dla zwykłych stalkeròw jako część żywej ekonomii, zaprojektować system AI pozwalający na lepsze skradanie (podobny do Skyrim), i pòzniej przejdziemy do dodatkowych misji i eventòw losowych. Jeśli masz coś konkretnego na mysli, to nie wahaj się zapytać.

O ekonomii pamiętam, że sporo mówiłeś, podobnie jak eventach losowych, eventach od Pawłowicza ze zbieranych pda itede.
Ale bądź proszę bogatszy w szczegóły jeśli chodzi o to skradanie. Bo nawet nie wiedziałem, że AI coś takiego obsługuje. Jak to będzie działać, kiedy npce będą tego używali? Dotychczas w stalkerach skradanie praktycznie nie miało de facto zastosowania, bo o ile dobrze pamiętam miało marginalne zastosowanie (vide ludzcy przeciwnicy i tak Cię wykrywali, bez względu na wszystko). Czy to oznacza, że sprawisz, że zacznie?
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości