[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Method w 03 Kwi 2014, 16:19

Ok, pytanie do Cromma i u3 (bo ati to PRowiec #wota, a o LA może powiedzieć tyle co skopiuje z wypowiedzi deza na moddb) LA wciąż będzie stand-alone? Mówicie że współpraca z GSC się rozpadła, jak więc z licencją dzięki której możliwa była wersja stand-alone?
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 03 Kwi 2014, 16:24

Standalone. Współpraca do skutku nie doszła ale na szczęście możemy wypuścić zmodyfikowany silnik. Bez tego nie ma LA.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Pangia w 03 Kwi 2014, 17:12

K♥rwa mać no, nie chodziło mi o to, że nie pobiorę przez słabe łącze, tylko że ktoś z ch♥jowym łączem nie bawiłby się w wrzucanie do sieci paczki mającej ponad 10 giga. Cały czas zresztą o tym pisałem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, pijani jesteście czy co?
A co do samego pobierania moda to w sumie nie planowałem grania w LA – ot, traktuję je bardziej jako ciekawostkę w modderskim świecie Stalkera. Może kiedyś zagram, ale pewnie jak zwykle najpierw poczekam na reakcję tłumu, czy się wszyscy zawiodą, czy się spodoba.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez mkdante381 w 03 Kwi 2014, 17:25

Normalnie byłby lektor w nowym stalkerze. Z racji że to mod, to ni ma wuja we wsi muszą być napisy.Czy napisy będą takie jak w Misery 2.0? Czyli wyświetlają się napisy to co kto powie obok nas np. jak kończymy rozmowę z kimś, jakiś stalker bandyta czy inny gdzieś coś powie itd itp. Tylko w Misery 2.0 takie coś jest. Odpowie ktoś czy raczej ni ma chętnych...
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 06:03
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 03 Kwi 2014, 17:30

Pangia napisał(a):Może kiedyś zagram, ale pewnie jak zwykle najpierw poczekam na reakcję tłumu, czy się wszyscy zawiodą, czy się spodoba.


Czyli nie sprawdzisz samemu, bo wyznacznikiem będzie wiara w co to pisze motłoch i totalnie randomowe ludziki z sieci. Spoko. :D Takim podejściem nie poznałbym 80 procent tekstów kultury(nie mówiąc o modyfikacjach do gier itp.)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 03 Kwi 2014, 17:55

Pangia napisał(a):K♥rwa mać no, nie chodziło mi o to, że nie pobiorę przez słabe łącze, tylko że ktoś z ch♥jowym łączem nie bawiłby się w wrzucanie do sieci paczki mającej ponad 10 giga. Cały czas zresztą o tym pisałem. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, pijani jesteście czy co?

W jaki sposób tester z Internetem, który przynoszony jest wiadrami ma:
1) ściągnąć moda, by go testować
2) pobierać patche, hotfixy itd.

:E :japierdolepocojatopisze:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 02:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Pangia w 03 Kwi 2014, 18:08

@up – taki przykład dałem, no. Że jakby miał neta ch♥jowego, to by później żadnych leaków na boku nie wrzucał, bo nie miałby czym. Ja nigdzie nie mówiłem o pobieraniu, do ch♥ja pana.
@2up – po co mam sprawdzać, skoro mnie jakoś super specjalnie nie ciągnie. Do Misery też mnie nie ciągnęło, ale wszyscy tak się rozpływali nad tym modem, że aż samemu pobrałem. Troszkę się zawiodłem… Nie. Nie zawiodłem się, po prostu pomyślałem, że może wcale nie jest tak trudno, jak wszyscy mówili, ale jednak jest trudno, a – przynajmniej jak na razie – zabrakło mi samozaparcia do dalszej gry. Wracając: „super specjalnie” ciągnęło mnie tylko do dwóch gier: Strangleholda, który mi się bardzo podobał, ale nie do końca mogłem się nim cieszyć ze względu na zbyt słabego kompa i Left 4 Dead, w które zagrałem już po sprawieniu sobie lepszego peceta i które w 150% spełniło moje oczekiwania. Najbardziej epicką grą, w jaką grałem był Half-Life (okazało się, że Condition Zero był kiepsko spiracony, i w sumie dobrze, bo na własnej skórze mogłem poczuć, dlaczego Half-Life jest nazywany najlepszą grą wszechczasów). Stalker liczy się do gier z serii tych, które zobaczyłem na półce w sklepie i pomyślałem „O, to może być interesujące”. W sumie się nie zawiodłem – zwłaszcza Cień Czarnobyla mi się podobał, a i z czasem przestałem żałować, że najpierw kupiłem Czyste Niebo, bo nawet że fabularnie mi się to pokryło, a poza tym sądzę, że i tak jest lepszy od Zewu Prypeci. Kontrolera w podziemiach Agropromu z Czystego Nieba z kolei to do dzisiaj się boję, chociaż całą lokację znam na pamięć. Po prostu takie pierwsze wrażenie zostawił i tak to pamiętam. A jeśli na początku mod ma mnie odstarszyć zatrważającą liczbą crashy i zerową wydajnością, to po co mam sobie psuć krew? Pierwsze wrażenie jest ważniejsze niż może się zdawać – można je zatrzeć, ale trudno je zapomnieć.
A „motłoch i totalnie randomowe ludki” też mają jakieś zdanie. Zresztą, wszyscy tu się w tą definicję wliczamy – chyba, że nie uważasz forumowiczów za randomowych ludków, wtedy nie masz racji, bo czytanie komentarzy fanboyów na ModDB, mówiąc dobitnie, uwłacza godności rozumnego człowieka ;) Czasami odnoszę wrażenie, że co by tam człowiek nie wrzucił, byleby ładnie wyglądało, to łykną to jak dzieci i będą się cieszyli jakby wygrali dożywotni karnet do luksusowego burdelu.
K♥rwa, rozpisałem się w temacie o modzie, który jest mi obojętny zamiast robić tę pieprzoną bibliografię do matury. Organizm broni się jak może przed nieciekawymi zajęciami. :D
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 03 Kwi 2014, 19:35

Method napisał(a):LA wciąż będzie stand-alone?


Gdyby dzisiaj GSC powiedziało "stop", to... nie ma LA. Musielibyśmy się cofnąć do buildów sprzed uj wie kiedy. Ani mapy ani skrypty nie zadziałają na SoC (na CoP zresztą też nie).

mkdante381 napisał(a):Odpowie ktoś czy raczej ni ma chętnych...


Bym odpowiedział, ale się pogubiłem i nie czaję, o co pytasz... (w Misery nie grałem)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 03 Kwi 2014, 19:37

@pangia, ty gówniarzu, do nauki! :E

Kilka postów wyżej ktoś poruszył temat, który uważam za "na topie". Mianowicie czy przeciwnicy będą mnie widzieć przez krzaki? Jeśli komuś z was chciało się czytać mój "angry rant" w temacie o Misery, to wie że ta kwestia jest dla mnie bardzo istotna.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez magic10rm w 03 Kwi 2014, 19:42

Też bym sobie życzył leżeć w krzaczkach i siepać do Rusków Tunderkiem ;)
zwłaszcza że roślinności w tym świecie jest mnóstwo i szkoda by było gdybyśmy w krzakach kamuflowac się nie mogli. choćby po to żeby się odlać czy zjeść konserwe ;D
Awatar użytkownika
magic10rm
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 30 Cze 2010, 18:45
Ostatnio był: 13 Paź 2016, 17:57
Miejscowość: Busko Zdrój
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 8

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez trojanuch w 03 Kwi 2014, 19:59

Współczuję Wam chłopaki. Straszna sraka wyszła. Nawet nie wiem co mądrego powiedzieć - po prostu mi przykro i domyślam się jak się czujecie po wpompowaniu xxxx godzin w projekt. Mam nadzieję, że jakoś się trzymacie.

Btw - czy nie ma możliwości zakupu licencji na zmodyfikowany przez Was silnik x-ray od GSC i zbudowania na nim czegoś zupełnie nowego? W dobie mody na lo-fi (a Stalker już zaczyna być lo-fi) nie wydaje mi się żeby jego wiek był dużym problemem dla komercyjnego produktu indie, a mechaniki a-life nadal pozostają czymś totalnie unikatowym i nie dostępnym nigdzie indziej.

Myślę, że raz mogłoby to nie być takie drogie (przecież w tym momencie Grigorovicz może go sobie ew. wepchnąć w d**ę) a dwa, że zdobycie finansowania na takie przedsięwzięcie mogłoby nie być aż tak trudne (fundusze unijne na projekty innowacyjne, ew. inwestorzy). Może napisanie jakiegoś biznes-planu i próba sprzedania go 'gdzie trzeba' jest jakimś pomysłem na przyszłość? W końcu najważniejszy jest tu kapitał ludzki + porfolio a te mimo leaku z całą pewnością macie.
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez mkdante381 w 03 Kwi 2014, 20:34

utak3r jeśli chodzi o te napisy:
Trikster napisał(a):Jak tylko w sprawie tego.

Kud:
W każdym stalkerze tak było, więc nie widzę powodu do zmieniania tego.

Nie jest to prawda, bo Misery 2 ma zaimplementowanego moda closed caption, który wyświetla właśnie te dialogi, które są mówione (np. to, co Kardan mówi, jak mu wódkę wręczasz, czy wypowiedzi Flinta, jak się przechwala). W podstawce tego nie było, w żadnym innym modzie, w jakie zdarzyło mi się grać, również tego nie uświadczyłem. A pomysł moim zdaniem przedni.


Trikster pisał o tym dawno. W Cieniu Czarnobyla jak ktoś coś tam bąknął to nie było to tłumaczone napisami tylko lektorem. Lektor i napisy były jak rozpoczynało się jakieś zadanie i ktoś coś tam pitolił do nas i nieraz w czasie rozmowy.
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 06:03
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość