World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 20 Mar 2014, 02:24

Terminus napisał(a):Na jakiego trafisz gracza i w jaka będzie sytuacja taktyczna taki będziesz miał wynik.

Toteż napisałem wyraźnie: 1 na 1. Nawet przy pełnych paskach. Jeśli jest inaczej, to wyniku nie sposób przewidzieć, w teorii to ostatnio zniszczyłem Hellcatem KW-4 i Lowe. Co z tego, że na dobitkę i w tył wieży, bo gdzie indziej nie dawało rady, odbijając się jak piłka do palanta (KW-4) :E Nec Hercules contra plures, czyż nie?
jalkavaki napisał(a):KV do rozklepania Churchilla III potrzebuje około 25 sekund (strzał za średnio 150 co 4,5 sekundy). W tym czasie "Winston" wystrzeli koło 12-13 pestek ze średnim dmg 70-80. Resztę matematyki zostawiam Państwu ;)

Tylko tak nie jest. Wiele razy trafiłem na Winstony i najczęściej wystarczy odpowiednio manewrować, by móc odbić pociski. Albo trafiamy wyłącznie na debili, którzy nie potrafią grać. Przy odpowiednim kątowaniu i przeszkodach - często udaje mi się udupić Churchilla bez utraty punktów, ewentualnie zrzucone gąski, rzadko z minimalną stratą. Chyba, że ma pomocnika z boku/tyłu. Churchille mają cienki pancerz przedni wieży, więc wystarczy tam ładować.

Oczywiście głowica jest okrągła, a flagi są dwie - różnie się zdarza, nieraz dostałem "złoty strzał" w magazyn lub zbiorniki i choćbym się zes... spocił na głowie, to nic nie poradzę. Na KW-1 mam ~1100 bitew, więc parę tragicznych lub świetnych potyczek było. Choć statystyk fenomenalnych nie mam, bo dość dużo próbowałem właśnie na nim. Dopiero od jakichś pół roku z hakiem podciągam to, co straciłem na początku. Na nowym koncie wyglądałoby to zupełnie inaczej.

@Darth
Hegemon miał mnóstwo farta - nieaktywny KW-1, przeciwnicy zbyt hardzi lub przygłupi. Na wannie ubiłem dwunastu zanim ją spieprzyli, a pancerzyka nie ma :P No i gold do tego. Chociaż trzeba przyznać - nieźle poprowadzone, całkiem łatwo byłoby zginąć. Dobry dobór celów miał.

Zastanawiam się, czy nie spróbować z 122mm, zawsze jeżdżę na 85mm. Skoro "troll" jest taki celny, to może...
Niet, dla mnie 122 to gówno. Nie przebija goldem nawet boku T-34, osiemdziesiątka piątka wypada zdecydowanie lepiej. Zła inwestycja ;___;
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 20 Mar 2014, 07:41

Nie wiem po co się rozpisywać i udowadniać, że Kafałka to bardzo dobry czołg. To wiedzą wszyscy i nikt o zdrowych zmysłach tego nie kwestionuje. Prosiłem, żebyśmy sobie darowali opowieści wędkarskie jak to rozwalamy tabuny czołgów i tylko gąski nam zdjęli...

Pisałem tylko, że gra tym czołgiem nie sprawiała mi specjalnej satysfakcji. Sam nie wiem dlaczego, może po prostu nie lubię ruskich czołgów, mimo tego, że w WoT są ewidentnie na sterydach? Gra "zwykłym" Churchillem I dawała mi więcej frajdy. Rzecz zupełnie subiektywna. Jedni lubią blondynki, inni adminów.

Jak już pisałem, wszystko zależy na kogo trafisz i jak. Pełno jet noobów, którzy staną do Churchilla bokiem i będą naparzać po kadłubie. Raz na jakiś czas trafi się ograny, który się skontuje i zasłoni gniazdo KM. Dlatego wożę ze sobą zapas taniego złota.

I tak dziękujmy za to, że już nie ma Kafałek z wieżą z KV-2 i słupem telegraficznym, których onegdaj ganiały tabuny w każdej bitwie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 20 Mar 2014, 15:14

Skriny z 0.9.0 rzucili.

http://imgur.com/a/Pwaux
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 20 Mar 2014, 15:33

Chcą już całkiem zarżnąć tę grę szczegółowszymi modelami i teksturami czy w końcu zmianom będzie towarzyszyć jakaś optymalizacja kodu?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 20 Mar 2014, 15:47

Po prawdzie w pierwszej chwili nie zauważyłem żadnych zmian :E

Wygląda to całkiem nieźle - zwłaszcza Perłowa Rzeka, bo dotąd połowa terenu była "wycięta". Na Malinówce pewnie więcej camperów będzie. Siewierogorsk najgorzej z tych trzech wypada, nie zauważyłem tam niczego ciekawego.

Niech sobie wsadzą w... nowe oteksturowanie, ja chcę mieć różnorodne mapy, a nie że mi El Halluf, Himmelsdorf, Murowankę, Redshire, Linię Zygfryda i Ruinberg w kółko puszczają :caleb:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: World of tanks

Postprzez Fenishi w 20 Mar 2014, 18:26

A ja chciałbym wreszcie jakieś sensowne dźwięki w grze. Bo moim zdaniem odgłos przesuwających się gąsienic czy obrotu wieży to podstawa w takiej grze, nie mówiąc już o wystrzale dział. Jest mnóstwo modów, które coś takiego wprowadzają (i chwała ich autorom!), ale nie każdemu chce się bawić z ich instalacją przy kolejnych wersjach gry. Instalacją czegoś, co POWINNO być w grze od dawna.
Poza tym zgadzam się z Terminusem odnośnie optymalizacji kodu - kity, że wciąż nad tym pracują, mogą sobie wsadzić.
Niemniej jednak mają fart, że gra tak wciaga i nie pozwala mi z nią skończyć, podobnie zresztą jak większości graczy.
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 21 Mar 2014, 11:56

Wincy propagandy :caleb:

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez Provski w 21 Mar 2014, 14:57

Mnie to najbardziej ciekawi, czy zamiast tych płaskich dziur po kulach wyglądających jak naklejki, zrobią je w 3D.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 21 Mar 2014, 16:41

3 kody, uj wie ile jeszcze działa

TWEETSTANKSWGLGRANDFINAL
WGLGRANDF1NALROLLSOUTONFB
SHARES1MAGESWGLGRANDF1NAL

Jak nie działa na stronie WoT, trza spróbować na stronie WoWp http://worldofwarplanes.eu/
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel, Cysiu.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez Provski w 21 Mar 2014, 17:04

Ostatni mi tylko zadziałał. Przy reszcie pisze: "Upłynął limit czasu. Spróbuj ponownie." Oczywiście ponowne próbowanie nie pomaga :suchar:
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 21 Mar 2014, 20:02

atikabubu napisał(a):TWEETSTANKSWGLGRANDFINAL
WGLGRANDF1NALROLLSOUTONFB
SHARES1MAGESWGLGRANDF1NAL

Jak nie działa na stronie WoT, trza spróbować na stronie WoWp http://worldofwarplanes.eu/

Najpierw mi pierwszy zadziałał, potem nie zadziałał i jednak nie dostałem złota, a WoWp w ogóle nie dopuszcza mnie do logowania :/



- ulepszona grafika, którą uciągnie tylko Tianhe-2
- bardziej szczegółowe modele czołgów, czego nie uciągnie nawet Tianhe-9
- bitwy historyczne, czyli pięć Panter kontra dziesięć IS-3
- przemodelowane parę map (czyli tylko te, które zalinkował ati: Perłowa Rzeka, Siewierogorsk i Malinówka + Cichy Brzeg)
- zmiany w ścieżce dźwiękowej
- podzielą Pzkpfw IV i StuG III, każdy na trzy pojazdy (#lol) - ponoć na potrzeby bitew historycznych

Tak w ogóle, to Żywiec się urwał z "Zemsty frajerów". A koleś montujący filmik nazywa się Tymoteusz Kasperowicz. Brzmi dość polsko.

Ciekawe ile osób stwierdzi, że ich blaszaki nie podołają.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: World of tanks

Postprzez mir4ex w 22 Mar 2014, 10:21

Fajnie to wygląda :) ale ciekawe czy komp pociągnie ;)

- bitwy historyczne, czyli pięć Panter kontra dziesięć IS-3
to chyba nie jest bitwa historyczna :) raczej IS2 :P

- podzielą Pzkpfw IV i StuG III, każdy na trzy pojazdy (#lol) - ponoć na potrzeby bitew historycznych
nareszcie :) dziwne ze na początku gry pz4 nie podzielili tylko dopiero po ponad 3 latach :)
AMD Phenom II 550 2 x 3.10 Mhz , MSI NF520T-C35 , Radeon 4850 , Samsung 1TB ,
4GB (4 x 1) 800 Mhz DDR 2 Black Dragon , GOODWATT 600W , Windows 7 Ultimate 64 - Bit
Awatar użytkownika
mir4ex
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 24 Gru 2009, 12:44
Ostatnio był: 20 Lut 2024, 08:19
Miejscowość: Limanowa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości