Sny

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 04 Lut 2014, 20:46

Nah... Wkręciliście mnie w tą dyskusję.

We wrześniu 2013... czyli w sumie dość niedawno zmarł mi w urodziny dziadek. Pamiętam, że około tydzień po jego śmierci dziadzio mi się przyśnił, leżał sobie spokojnie u siebie w domu na łóżku, a ja jak to zwykle bywało siedziałem na fotelu prowadząc z nim rozmowę. Wtenczas zapytałem się dziadka - "Dziadziu, to powiedz mi, jak to jest tam po tej drugiej stronie", dziadek się na mnie spojrzał, choć był to sen, wiedziałem jakimś sposobem, że dziadek nie był zaskoczony ów pytaniem. W każdym razie odparł - "Tam jest tak, że ci nie powiem jak jest, bowiem jakbym ci powiedział, to jeszcze byś chciał przyjść".

Mówię wam, tego typu sny dają człowiekowi do myślenia, tym bardziej mnie - jako osobie wierzącej.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Sny

Postprzez vandr w 04 Lut 2014, 20:55

Osobiście wierzę w świat duchowy i wyjaśnienie farathriela pół-nauka/pół-wiara, bardzo do mnie trafia. Tak samo uważam, że nie jest zbyt mądre prowokowanie takich stanów.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Sny

Postprzez Whisper w 04 Lut 2014, 21:49

Ja pierwszy napisałem o tym paraliżu, fakt - paskudne uczucie a zjawisko obecności kogoś/czegoś przy tym stanie tłumaczę wyobraźnią, nie wiem czy słusznie.

Jeszcze jedno:
vandr napisał(a):Paraliż senny- gratulacje, przeżyłeś coś, czego się panicznie boję i mam nadzieję, że nigdy mnie nie spotka. :)


Taka rada ode mnie ja mniej więcej wiem kiedy będę miał paraliż bo jak pisałem piszczy mi w uszach, lecz jestem jeszcze w pełni świadomy to zapalam lampkę lub włączam muzykę w telefonie - pomaga :)
:

Kiedyś coś tu wpiszę
Awatar użytkownika
Whisper
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Lut 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Wrz 2014, 16:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Sny

Postprzez nati20 w 04 Lut 2014, 23:21

Ciekawe to co piszecie.

Ja z takich rzeczy doświadczam często uczucia że spadam a gdy budzę się mam napięte mięśnie a serce galopuje jak oszalałe ale zaraz po przebudzeniu napięcie przechodzi i zostaje jedynie uczucie niepokoju aż serce się nie uspokoi.

Inna sprawa jak byłam młodsza i chodziłam do szkoły podstawowej, gdy bolała mnie głowa (bardzo mocno, niewykluczone że ból migrenowy) i szłam spać, śniło mi się że chodzę po składowisku węgla i szukam niemowlaka który płacze a ja nie wiem gdzie on jest. Dodatkowo z każdej strony mnie z dużej wysokości zwalali węgiel na beton z wielkich maszyn. Potworny hałas powstały z płaczu dziecka i tego zwalanego węgla dodatkowo jakby potęgował mój ból. Miałam tak kilka razy, zawsze ten sam scenariusz i ta sama sytuacja- ból głowy gdy byłam dzieckiem. Teraz też mnie czasami tak boli ale nie śni już mi się to.

Często zdarzają mi się te same sny- mam kilka snów które przyśniły mi się po kilka razy. Następna sprawa że zdarzają mi się sny o ludziach ze szkoły za którymi jakoś specjalnie nie tęsknię, może nawet wcale. No chyba że za samą szkołą, tamtymi czasami, to może.
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Sny

Postprzez Whisper w 04 Lut 2014, 23:35

Przypomniał mi się jeszcze jeden sen, byłem w jakiejś stacji kosmicznej obok Jowisza, coś się zepsuło i musiałem wyjść na zewnątrz i tu właśnie czuje że się oddalam od tej stacji odwracam głowę a tu widok olbrzymiego przyspieszenia w stronę tejże planety. Gdy byłem już bardzo blisko sen się urwał... a szkoda :)
:

Kiedyś coś tu wpiszę
Awatar użytkownika
Whisper
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Lut 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Wrz 2014, 16:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Sny

Postprzez Generał Golonka w 04 Lut 2014, 23:42

Obok Jowisza? :o

A co do moich snów - ostatnio rzadko śnię, bo zazwyczaj chodzę spać koło północy, co owocuje w moim przypadku natychmiastowym zaśnięciem po położeniu się do łóżka. A jak już śnię, to zazwyczaj nie jest to nic zbytnio ciekawego, ani hmm.. wyróżniającego się? godnego opisania? Nie wiem. Jakby mi się przyśniło coś interesującego, to na pewno się odezwę w tym temacie. ;)
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Sny

Postprzez KoweK w 05 Lut 2014, 02:18

Ej, chwila, to wy macie te paraliże senne "na jawie" czy nie? Bo już się pogubiłem. :(
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Sny

Postprzez Method w 05 Lut 2014, 02:58

W moim przypadku na jawie- to nie jest coś co się przyśniło, normalnie widzisz oczami co się dzieje, ale jedyne co możesz to ruszać gałkami ocznymi i mrugać. Można powiedzieć że mózg się obudził, reszta ciała nie. :P Niezbyt miło, choć na szczęście w moim przypadku było jeszcze widno (godzina gdzieś tak 16), więc obyło się bez widzeń czegoś paranormalnego.

To "uczucie spadania" o którym nati pisze jest można powiedzieć odwrotnością paraliżu sennego- po ułożeniu się do snu nasze mięśnie się rozluźniają, co mózg fałszywie może zinterpretować jako właśnie spadanie. Wysyłany jest więc sygnał do mięśni, aby je pobudzić, stąd też takie "zrywy" organizmu. Takie zrywy są dosyć powszechne, bodajże co druga osoba choć raz to przeżyła. ;)
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Sny

Postprzez Tajemniczy w 05 Lut 2014, 08:58

Ja też takie "spadania" mam i to dość często, były takie czasy że codziennie to miałem i zazwyczaj jak byłem mocno zmęczony. Tak jak piszesz Method to pewnie jakiś fałszywie odbierany sygnał przez mózg.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 05 Lut 2014, 10:21

Swoją drogą pamiętam, że mnie jako dziecku - ot takiemu 6-7 letniemu chłopaczkowi - potrafił się śnić jeden i ten sam koszmar po kilka razy. Sen dotyczył jakiejś maszkary - leżałem sobie na łóżku - nie mogłem się oczywiście ruszyć, i wtenczas wchodził do pokoju cień ze świecącymi, czerwonymi oczami chąc uderzyć mnie swoją łapą czy cokolwiek innego to było. Tak czy inaczej po celnym uderzeniu bestii wybudzałem się zalany potem. Takie cholerstwo potrafiło się powtarzać drugi raz gdy zasnąłem.

Jak to dobrze, że jakoś tak od dobrych prawie 2 lat nie mam tego typu snów. Tak nawiasem - prawie w ogóle ich nie miewam - lub inaczej - mój mózg ich nie zapamiętuję. Zasypiam i budzę się dnia następnego. I prawdę mówiąc mi to odpowiada.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez Tajemniczy w 05 Lut 2014, 10:40

To każdy dzieciak ma takie zryte sny i to jest chyba związanie z rozwojem mózgu. Ja też miałem takie zryte sny ale dziś je słabo pamiętam.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Sny

Postprzez vandr w 05 Lut 2014, 10:46

To z kolei mi się śni praktycznie od dziecka, że w moim domu są jakieś zjawy i inne widma. Co najlepsze, sen się powtarza kilka razy w miesiącu i choć się do nich przyzwyczaiłem, czasami są męczącę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość