[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 15 Sty 2014, 09:40

paintball_0 napisał(a):Bo obiecuje oddać klimat Cienia Czarnobyla i nie będzie fan-servicem, jakim był Zew Prypeci.


Co to jest "fan-service"? Usługa wiatrakowa? :P
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 15 Sty 2014, 10:38

Trochę mnie podpuszczasz, ale co tam, i tak teraz nie mam co robić. ;)

"Fan service" to w wolnym tłumaczeniu "usługiwanie fanom". Dawanie im czego tylko chcą bez względu na sensowność i do porzygania.
Popularne przykłady:
1. Modern Warfare i miliardy rodzajów broni nie różniących się kompletnie niczym, żeby każdy gracz mógł sobie wybrać taką teksturkę, jaka mu się najbardziej podoba. Dodawanie wszędzie gdzie się tylko da kapitana Price'a, bo się w jedynce spodobał. Nagminne stosowanie wybuchów jądrowych pod byle pretekstem. Zabijanie cywili po "no russians".
2. Stalker i dodawanie coraz większej ilości różnorodnej broni wbrew fabularnym realiom, byle tylko gracze mogli się podniecać, że pojawiła się ich ulubiona pukawka.
3. Half-Life 2 i zmienianie scenariusza epizodów bo fani chcą się posrać za każdym razem kiedy pojawia się Lamarr albo Dog.
4. Wszelkie kobiece pancerze z wycięciami na dekolt, odsłaniające mostek, a więc i serce. Kompletnie bezużyteczne, ale trzeba pokazać cycki u każdej postaci kobiecej.
5. Fallout Nev Vegas i dodanie moda na niedźwiedzie przybijające sobie "high five" jako oficjalny dodatek do gry.

Tak więc są to wszystkie elementy w grach, które zasadniczo nie bardzo pasują jak się człowiek chwilę zastanowi, ale które gracze uwielbiają, i nie raz żądają ich bezwzględnego włączenia do gry.

Fan Service nie jest określeniem ani całkowicie negatywnym ani całkowicie pozytywnym. Ale jego nagminne nadużywanie w grach, filmach itd. jest po pewnym czasie zauważalne i męczy. Tak zwane "zero oryginalności".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 15 Sty 2014, 11:30

paintball_0 napisał(a):2. Stalker i dodawanie coraz większej ilości różnorodnej broni wbrew fabularnym realiom, byle tylko gracze mogli się podniecać, że pojawiła się ich ulubiona pukawka.


Do CS dodano jedną broń (PKM) który de facto był w grze dużo wcześniej (pozostały modele i tekstury), a do CoP też jedną (Striker) a najlepsze jest to że striker był w pierwszych alphach stalkera (miał model i tekstury gorszej jakości, wiadomo, bardzo wczesna wersja). Więc nie pier*ol mi tu o fabularnych realiach jak nie zgłębiłeś tematu.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 15 Sty 2014, 12:09

Do CS dodano też dwururkę z kolbą i długą lufą, więc nie pier*ol mi tu że jedną broń jak nie zgłębiłeś tematu. :facepalm: Ale rację masz, zapędziłem się. :( Ale wciąż, ilość żelastwa w stalkerach jest tak niedorzeczna że łeb urywa.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Gizbarus w 15 Sty 2014, 12:28

Powiedzmy sobie szczerze - nie ma powodu, dla którego ilość różnych broni nie powinna być nawet większa. Jednak jej dostępność to już inna rzecz. Wyjaśniając - nie można wymagać, żeby w Zonie każdy biegał tylko z kałachem. Wielu stalkerów "przeprowadziłoby się" z własną bronią, albo sprowadziło pukawkę z którą mieli już do czynienia/słyszeli, że jest dobra/podoba im się/miliard innych, niekoniecznie logicznych powodów. To z kolei przedkładałoby się na wiele więcej broni, niż aktualnie. Ale! Niewiele z nich występowałoby w ilościach hurtowych, jak teraz...

Tak więc różnorodność broni wcale nie jest i nie musi być niczym złym ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive n1ck.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 15 Sty 2014, 13:47

Przysięgam że nie chciałem rozpoczynać dyskusji o broni. :(

Dostępność broni w Zonie jest nierealistyczna. Ale i różnorodność również. Prędzej uwierzę, że Sidorowicz i inni handlarze zdobyli na spółkę ciężarówkę kałachów po upadku związku radzieckiego i komunizmu i mieli toto gdzieś schowane na handel. Nie mieści mi się w głowie, że Sidorowicz jedzie do jakiejś hurtowni i wybiera po dwa, trzy egzemplarze z każdego modelu, żeby była różnorodność. :E

W Zonie to powinno wyglądać tak: szczela? Szczela. Kupuję. A nie "poproszę o ten model, co ma namalowane płomienie na kolbie i tego fajnego eotecha z czaszką". :facepalm:
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 15 Sty 2014, 14:27

Hm, ale nie zabronisz chyba stalkerom przyjeżdżać do Zony z własną bronią? ;) Ja też nie mogę ścierpieć najgorszego moda do SoCa, jaki się ukazał, a który występuje pod nazwą Arsenal Mod, ale trochę przesadzasz.

Jednak, co do samego meritum, masz rację - wiele modów powstaje bez sensu, z jednym tylko celem - zadowolić każdego. A to nie jest możliwe - a skoro niemożliwe, to powinni kierować się tym, co sami na dany temat sądzą.
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kpuc w 15 Sty 2014, 14:46

Mówiąc krótko na wszystko musi być umiar. Skrypy losujący powinien zostać rozbudowany by miało to ręce i nogi, przecież głównie do zony idą poszukiwacze bogactwa, ludzie którzy chcą się szybko wzbogacić. Co do przesycenia świata gry kałachami, no w końcu są tam łatwo dostępne i tanie, to jak by dziwić się że w czasach PRL mieliśmy na drogach głównie pojazdy typu Maluch.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 15 Sty 2014, 14:48

utak3r napisał(a):Hm, ale nie zabronisz chyba stalkerom przyjeżdżać do Zony z własną bronią? ;)

Albo zarabiać na życie malowaniem płomieni na kolbie i sprzedawaniem tegoż rękodzieła Sidowi ;)
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 15 Sty 2014, 16:13

Pieprzycie jak niezdrowe dupy :caleb: Nikt nie załatwił ciężarówki kałachów tylko po prostu jakiś zbieracz poszukiwacz znalazł pukawkę obok anomalii która wypadła wciągniętemu w anomalię stalkerowi. To taki przykład. Dodatkowo wiele patroli zginęło w szponach mutantów więc kałach się ostał. Po remoncie jakoś strzela więc można sprzedać. Dodatkowo czarny rynek... W prawdziwym życiu mafia ma broń a skąd ma pukawki za tak wielkie kwoty? Od lichwiarzy... Insza sprawa to rynek gier komputerowych. Gdyby GSC wycięło numer z bronią że jest ona słabo dostępna to redukcja graczy osiągnęła by 50% bo większość zagrało w tą grę "bo się szczela do ruskich w czarnobylu!". Na survival to ta gra też nie zasługuje bo skradanie w tej grze kuleje, graj więc ktoś bez broni w sąsiedztwie mutantów i złych bandziorów. Jedynie co Dez0wave może zrobić to zbalansować występowanie broni. Kmiot i szrot na sklepowe półki a unikaty po schowkach (takich jak w zewie) i postaciach żeby ktoś sobie znalazł albo ewentualnie wydropił po zastrzeleniu postaci w danym queście. Sprzęt u handlarzy też im głębiej w zonę tym ciekawszy a nie cuda na kiju zaraz za pierwszą miniętą wioską. wku*wiło mnie nieraz kiedy mod zaraz w kordonie oferował zakup u Sidorowicza wszystkiego co najlepsze. Wtedy zamiast grać i przeżywać przygodę biegało się po całym kordonie byle naznosić Sidorowiczowi szpeju i kupić to co chcemy czyli jakiś dobry pancerz i niebotycznie zabójczą broń wraz ze 1000 sztukami naboi do niej. Koszmar! Rozumiałem kiedy pojawiała się Groza na naboje do kałasza w podstawce bo pojawiała się ona rzadko i nie było zwykle nas na nią stać... Taki smaczek. Lubię kiedy w tej grze trzeba chwilę się natrudzić w zdobywaniu sprzętu. Nie lubię podawania na tacy. Jak znaleźć broń to dobrą ale rzadką bądź arcydrogą by się w oczach pojawiały łzy szczęścia. To jest prawdziwy klimat biedy, nędzy i grozy a nie budowanie z siebie czołgu na początku rozgrywki.

Co do różnorodności broni to czemu nie? Czy ktoś narzekał na Misery w tej kwestii? Ja mogę się jedynie przyczepić że broń była nieraz droga a hujowa bo animacje robiły z broni narzędzie do bezmyślnego rozsiewania amunicji po drzewach, bagnach a nie na celu. Tak czy siak było kolorowo z bronią i fajnie to wyglądało.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 15 Sty 2014, 16:39

Mi osobiście duża ilość broni przeszkadzać nie przeszkadza. Przecież i tak zawsze gracz preferuje jedną, dwie bronie. Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Na własnym przykładzie zawsze mam do wyboru Vintoreza lub obrzynka chociaż po mapie wala się jeszcze z 30 odmian broni i 60 rodzajów amunicji i jakoś o tym nie myślę :D Ale czy w LA nie miały być tylko 3 nowe bronie... ?

djcycu napisał(a):Co do różnorodności broni to czemu nie? Czy ktoś narzekał na Misery w tej kwestii?


Ja bo mi ikonki dobrze nie wyświetlają :caleb:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Wave w 15 Sty 2014, 16:42

paintball_0 napisał(a):Do CS dodano też dwururkę z kolbą i długą lufą, więc nie pier*ol mi tu że jedną broń jak nie zgłębiłeś tematu. :facepalm:


Teraz to Ty pieprzysz. TOZ w Cieniu był łatwy do przywrócenia, więc był już wcześniej, ale nie uaktywniony przez twórców w grze. Tak więc ogólnie rzecz biorąc Bidżej ma rację.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość