Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez DonDomino w 28 Lip 2013, 21:11

Tak, ale co to ma do rzeczy? Allach nie powinien myśleć bardziej "długoterminowo"?
Awatar użytkownika
DonDomino
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 28 Lip 2013, 14:17
Ostatnio był: 21 Lut 2015, 14:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 28 Lip 2013, 21:17

@DonDomino:
Nic nie ma to do rzeczy. Taką ciekawostką historyczną pokazuję pewien kontekst. Czasem religia ma negatywny wpływ, czasem pozytywny. Tutaj akurat cywilizował barbarzyńskie zwyczaje plemienne. Inne niestety zostały.
A siła rytuału, zwyczaju czy jak to inaczej nazwać w prymitywnych wspólnotach jest silniejsza niż religia.

A o Islamie samym w sobie mi katolikowi nie wypada się wypowiadać.

@kAm4ch:
Faktycznie będzie lepiej jak już pójdziesz, zwłaszcza że już raz zapowiadałeś koniec swojego uczestnictwa w dyskusji.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 29 Lip 2013, 08:15

Jeszcze co do klonowania - moim zdaniem nie powinno się tego robić, bo skazujesz sklonowanego człowieka na możliwość braku duszy i niemożność dostania się do Raju/Nieba czy jak wolicie to nazywać.

Proszę Was ateiści, nie zjedźcie mnie teraz kozakami ujemnymi, jak coś do mnie to w dalszych odpowiedziach. Bo to już się przyjęło że mam kozaki na minus :)

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 29 Lip 2013, 08:46

kAm4ch napisał(a):blablablablablablablablablablabla wiara w boga zakazywała badania świata blablablablablablablablablablablablablabla krucjaty blablablablablablablablablablabla księżą spółkują blablablablablablablablabla .

Pan powyżej to praktycznie książkowy przykład gimbazoateisty- sypie dowodami z dupy równocześnie ośmieszając się. Filozofowie oświecenia jakby to przeczytali to by chyba przeklęli tą godzinę w której wymyślili idee ateizmu.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez Universal w 29 Lip 2013, 14:30

http://pl.wikipedia.org/wiki/Georges_Lema%C3%AEtre - jeden z twórców teorii Wielkiego Wybuchu, ksiądz.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel - prekursor genetyki, zakonnik.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Kopernik - ten to zdaje się obalił teorię geocentryczną, "kanonik, scholastyk, prezbiter" (dobra, przyznaję że nie znam się na tych stopniach zaawansowania w Kościele).

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ro ... scientists

To chyba można skończyć dyskusję nt udziału duchownych w nauce.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 29 Lip 2013, 14:39

Tylko nie umiem sobie wytłumaczyć, w jaki sposób ten pierwszy kapłan łączył stworzenie świata przez Boga i Teorię Wielkiego Wybuchu.

Powiedzmy że Bóg zapoczątkował ten wybuch :) Ale ciekawe byłoby sprawdzenie, jak to się stało. Można by skonstruować maszynę czasu. Ale czy stworzenie maszyny czasu też byłoby niezgodne z Bożym zamysłem? To przecież też jest zabawa w Boga. Można by wszystko wtedy zmienić. Widać nie jest nam dane dowiedzieć się, jak to się zaczęło, być może co było przed Wybuchem.

Nowy temat godny klonowania :E
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 29 Lip 2013, 14:59

Jak można połączyć Wielki Wybuch i 7 dni stworzenia świata?

Każdy słyszał że w 7 dni stworzono świat. Do tego w tym świecie wszystko było klarowne i piękne co nazwać można rajem. Byli tam ludzie czyli Adam i Ewa a odkąd ich stworzono niektóre anioły wszczęły bunt przeciw Bogu że nie były one już najważniejsze. Po zjedzeniu zakazanego owocu Bóg wypędził ludzi z raju i tak samo zbuntowane anioły zwane dalej upadłymi aniołami (początki Szatana i zła).

Teraz załóżmy że gniew Boga doprowadził do tego że raj stał się miejscem niedostępnym. Raj jako cudowna kraina została określona jako miejsce do którego trafimy po śmierci za dobre i uczciwe życie (niebo). Bóg stworzył więc wszechświat i prawa fizyki, pozwolił światu zbudować się według tych praw i tak poprzez Wielki Wybuch powstały planety m.in Ziemia. Pierwsi ludzie w tym nowym świecie pozbawieni byli już inteligencji i nauki... Musieli sami przystosować się do świata i cywilizować sami i tak cały czas aż do dziś i następnych przyszłych pokoleń.

Bóg dał nam świat doskonały, inteligencję, mądrość i bezpieczeństwo w 7 dni. Za to że pierwsi ludzie nie zaufali mu (łamiąc zakaz) pokazał nam wszystkim jak trudno jest samemu człowiekowi dojść do prawdziwego piękna... Równocześnie pokazał swoją potęgę.

Tak brzmi moja teoria która godzi obie wersje stworzenia świata... Potwierdzać może to fakt że Jezus zstąpi na ziemię w dniu Sądu Ostatecznego. Skądś jednak przybyć musi, z Raju...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 29 Lip 2013, 15:03

Tylko należy pamiętać że "legenda" Adama i Ewy była metaforyczna, bo przecież Kain i Abel nie mogli sami spłodzić i urodzić dzieci :D Ja Raj postrzegam raczej jako jakieś ukryte miejsce na ziemi z sadem i ukrytym w środku Drzewem Przeznaczenia bez owoców.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 29 Lip 2013, 15:15

To że przypowieści i spisane dzieje biblijne są często w przenośni to prawda ale biorąc je na serio można wysnuć trzymającą się kupy teorię. Ja dawniej Raj postrzegałem inaczej, że jest on tu na ziemi ale w innym wymiarze tak samo jak piekło. Dlatego dostanie się do niego jest całkowicie niemożliwe będąc śmiertelnikiem. Osoby Boskie oraz demony ciemności są w stanie przejść do naszego świata gdyż dysponują mocą którą tworzono w tym świecie wiele rzeczy. Sam nie wiem jak to tłumaczyć. Wierzę w to że Bóg stworzył świat niezależnie w jaki sposób. Reszty dowiem się po śmierci...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 29 Lip 2013, 15:17

Popieram Cię. Myślę tak samo, bo gdybyśmy się mieli tego dowiedzieć, to byśmy się dowiedzieli. Nawet jeden z Apostołów pytał się Jezusa, jak jest w Niebie, Jezus odpowiedział mu że to nie jego rzecz. Nie pamiętam już który to był Apostoł.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez smoq2 w 31 Lip 2013, 16:12

Wydaje mi się, że ten wątek trochę zatracił obiektywizm, i stał się miejscem starcia ateiści vs. wierzący.

Dlaczego tak ciężko jest powiedzieć sobie, że "jak jest na prawdę" po prostu nie wiecie, a dyskutując o tym się niczego nie dowiecie? Gdyby ten "dialog" był otwarty i konstruktywny, może by w dalekiej przyszłości coś z tego wyszło, ale chwilowo nie mam na to nadziei.

Czy obie strony nie mogą przyjąć, że:

Jeżeli wiara X jest prawdziwa to i tak się dowiedzą czym jest raj, Bóg, sens istnienia, wiara sama w sobie lub jaka jest odpowiedź na każde następne pytanie wywodzące się z poprzedniej odpowiedzi?

Jeżeli żadna wiara nie jest prawdziwa, to i tak przestaniemy istnieć, a to oznacza, że cały problem przestaje istnieć razem z nami?

Wystarczy trochę cierpliwości i czekania a rozwiązanie problemu i tak przyjdzie samo.

Jak dla mnie, ateizm to kolejna wiara, która zaczyna być po prostu chwilowo popularna.

Nie chcę tu promować agnostycyzmu, ale fakt jest taki, że faktycznie nic nie wiemy, a tylko snujemy domysły.
Ostatnio edytowany przez smoq2, 31 Lip 2013, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, RadekNioch.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 31 Lip 2013, 16:16

[Pusty_post]
Ostatnio edytowany przez RadekNioch, 21 Gru 2014, 16:50, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative tomasz4815.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości