Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Pangia w 24 Kwi 2013, 19:35

Taki islamista nie wjedzie z kałachem do kraju, a żaden handlarz bronią mu go nie sprzeda, tylko go co najwyżej pożegna treściwym "Wypie♥dalaj stąd brudasie" (bo przecież legalnie broni nie kupi), a może i jeszcze mu kulkę między oczy wpakuje. A wielbłąda przerobi na kotlety i będzie sobie kanapki z niego robił.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Woland w 24 Kwi 2013, 22:17

Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez Universal w 24 Kwi 2013, 22:33

@Pangia

Po wpisaniu w Google "zamach islamista":

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deuts ... -duzy.html (zerknij na pierwszy komentarz)
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/niemc ... 74072.html
http://www.wykop.pl/link/1402341/zamach ... -pudlowal/
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... islamistow

"W ręce agentów francuskiego kontrwywiadu wpadły dwa pistolety automatyczne, rewolwer Magnum i w sumie ponad 150 kilogramów materiałów wybuchowych. Według ekspertów z centralnego ośrodka policyjnego w Marsylii, taka ilość wystarczyłaby do skonstruowania bomby, której eksplozja wyrządziłaby poważne szkody."

Nie sprzedadzą im broni? Możliwe, że nie sprzedadzą. Broń można ukraść lub kupić na lewo na podstawioną osobę.
Czasem wspomina się, że łatwo można uzdatnić broń dekoracyjną - szczególnie w Czechach, gdzie tej biurokracji jest podobno mniej. Nie kupowałem broni, nie wiem, ale teoretycznie jest to jakaś opcja.
Żeby zorganizować zamach nie trzeba mieć kałasznikowa. Z ogólnodostępnych środków można stworzyć bombę domowej roboty. W TORze są dziesiątki "przepisów" na bomby, schematy broni. A jak się uprzesz, to i w "clearnecie" znajdziesz czego będziesz potrzebował, tylko bardziej zakamuflowane lub w czeluściach internetu.

Można oczywiście przyjąć, że media uwzięły się na biednych muzułmanów, tylko kłóciłoby się to z ich "postępowością" w tematach homoseksualizmu, lewicowości, ekologii, Unii Europejskiej itd. Innymi słowy - coś jest na rzeczy.

Mogę dalej ryć internet w poszukiwaniu zamachów dokonywanych przez islamistów. Ale po co? Konkluzja jest prosta - jeśli nawet 1% muzułmanów jest tak agresywny, to o 1% za dużo. Jest w prawie drogowym zasada ograniczonego zaufania. Stosuję ją niemal wszędzie i szczerze ją polecam.

@Woland - jeśli to prawda, to każdej "siostryczce" dać po ryju, placówkę zlikwidować lub zmienić zarządcę i naciskać, żeby suki wywalić ze zgromadzenia, po czym postawić je - bo ja wiem - pod sądem. Jeśli to nieprawda, to analogicznie zrobić redaktorowi. Nie wiem, to miał być argument na krwiożerczość chrześcijan?

----

Wracając do meritum - Islam jest najbardziej agresywną z tzw. "wielkich religii". I dam głowę, że na miejscu Europejczyków też zaiwanialiby do Ameryki wyrzynać Indian, byleby krzewić posłannictwo Mahometa i wiarę w Allaha, może nawet robiliby to z większą wiarą w to co robią, niż chciwe, złotolubne białasy.

W sumie w Afryce są mniej-więcej równe "szanse" - kto tam namordował więcej - chrześcijanie czy muzułmanie, orientuje się ktoś?

==================================
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html - to mi Franciszek trochę podpadł, komunistę stawiać za wzór?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez Woland w 30 Kwi 2013, 16:37

Da ktoś link do ewangelii Judasza? Treść chciałbym poznać :D
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez vandr w 30 Kwi 2013, 16:43

Masz ban na google?

https://www.google.pl/search?q=ewangeli ... e&ie=UTF-8

@Universal:

Kurierem do chałupy od razu. ;)
Ostatnio edytowany przez vandr, 30 Kwi 2013, 16:46, edytowano w sumie 1 raz
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiara

Postprzez Universal w 30 Kwi 2013, 16:44

http://www.pistis.pl/biblioteka/Ewangelia_Judasza.pdf - drugi link po haśle "ewangelia Judasza", wygląda na to, czego szukasz. Google :TM:

---
Vandr, jemu to trza bezpośredni.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez Woland w 30 Kwi 2013, 16:47

Tego nie spojrzałem, sry.

Już tłumaczę- sam przeglądałem ale nie chcę ściągać nic. Tylko tak w linku dał Universal by w przeglądarce to mieć.

Czy z tego da się coś zrozumieć w ogóle?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez Universal w 30 Kwi 2013, 17:11

No ja nie wiem, Ty chciałeś to czytać. Dość dużo się wypowiadasz w tym temacie, strzelam, że Biblię przeczytałeś, więc z tym też dasz sobie radę :D

Nie wiem na co liczyłeś po ponad tysiącletnim (?) tekście.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez Lucjusz w 30 Kwi 2013, 18:17

Wojak napisał(a):Katolicy już wytłukli cały kontynent spokojnych ludzi, zagarniając go dla siebie. Może po prostu karma się odwraca?


Chodzi Ci o tych spokojnych ludzi? http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/makabryczne-obrzedy-indian-chimu
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szm.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Wiara

Postprzez Wojak w 30 Kwi 2013, 21:05

Nawet, jeśli to nie jest prawda, to i tak wszyscy dobrze wiemy o kulturze Azteków, wyrywaniu serc ofiarom, składając ich w ofierze, itd. Jednak słowo "spokojnych" użyłem, mając na myśli ich stosunki wobec Europejczyków. Indianie nie byli skłonni do ekspansji na inne kontynenty, nie byli dla nikogo zagrożeniem. Podobnie teraz mówi się o "makabrycznych obrzędach plemion afrykańskich", co jak dla mnie jest jedynie wchodzeniem z buciorami w nie swoje sprawy. Jakie mamy prawa do zarządzania pokojem w obcych cywilizacjach? Żadne, bo nam też przydałoby się pouczenie.

PS: I dlaczego niby każde słowo wymierzone przeciw katolicyzmu jest od razu "atakiem", podczas gdy każde słowo wymierzone przeciw "innowiercom" jest "obroną"? Też chciałbym, by katolicy (całokształt katolickiej społeczności) byli tacy, za jakich się uważają.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 30 Kwi 2013, 21:12

Po prostu nie dorobili się jeszcze możliwości technicznych do takiego podboju. Zresztą nie potrzebowali ich bo nie mieli wyczerpanych możliwości pacyfikowania sąsiadów w Ameryce Środkowej i nie musieli szukać szansy za oceanem jak Europa w XVw wykończona ekonomicznie handlem lewatyńskim i zbyt słaba po wiekach konkwist żeby wyrąbać sobie drogę do Indii przez kraje arabskie. Z wiarą to nie ma nic wspólnego.

Woland: co ciekawego jest w "Biblii wg Judasza"? Jedno z tysięcy pism jakie produkowały w I wne liczne w Azji Mniejszej sekty gnostyczne (szczególnie dużo naprodukowali "apokalips"). Wszystkie one są pisane były na jedno kopyto i prezentujące podobnie paranoiczne podejście do nauczania judeochrześcijańskiego. Były znane i komentowane przez pisarzy chrześcijańskich w pierwszych wiekach. Potem o nich zapomniano, teraz robią z tanią sensację w różnych Discovery.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez Wojak w 30 Kwi 2013, 21:25

@Termi
Masz rację, aczkolwiek była dobrym pretekstem.

A teraz, przecząc samemu sobie, aczkolwiek myśl jest dość ciekawa, pomyślałem sobie, czym jest człowiek. Ile można powiedzieć o człowieku, pomijając jego religię? Otóż potwornie dużo. Przykładowy katolik może być psychologiem, miłośnikiem teorii spiskowych, amatorem rzeźbiarstwa, może popierać teorie stu filozofów świata, odrzucić dwa razy tyle, może mieć życie lżejsze, cięższe, może mieć uprzedzenia wobec jednych, może czuć się dobrze w obecności drugich... Ale jak już coś przeskrobie, to taki typowy nagłówek w internecie/gazecie/telewizji zabrzmi "Katolicki przestępca", tak samo, jak znany już nam "czarny przestępca", "biały przestępca", "muzułmański przestępca", "buddyjski przestępca", czy "wyznawca Juju z dna morza okrada bank". Jakby nie patrzeć, jesteśmy karmieni takimi informacjami, a takie rzeczy negatywnie kształtują nasz światopogląd. Niedawno mówiłem coś innego na temat indian/katolików, ale było to bardziej subiektywne spostrzeżenie.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości