Co was cieszy?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Co was cieszy?

Postprzez Terminus w 08 Kwi 2013, 21:14

"That cold black cloud is comin' down
Feels like I'm knockin' on heaven's door
"

Zobaczyłem dzisiaj jakąś reklamę Peugeot'a gdzie za podkład muzyczny jakiś geniusz marketingu wybrał piosenkę Bob Dylana "Knocking on heaven's door"
Suuuuper... Piosenka o lęku przed śmiercią, zimnej ciężkiej chmurze nadciągającej nad? kierowcę? firmę Peugeot?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Co was cieszy?

Postprzez Wunderwaffe w 08 Kwi 2013, 21:54

A co cię w tym cieszy, bo z nieznanego powodu tego nie wiem.

Mnie cieszy, że jest w końcu CIEPŁO. Tyle czasu czekałem i się doczekałem!
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Co was cieszy?

Postprzez Voldi w 08 Kwi 2013, 22:02

Wunder... no, jak przeczytałem co napisałeś, to myślałem, że Woland zmienił sobie nick.

Naprawdę, chciałbyś wybierać się NOWYM, nie do końca wyczutym PEŻOTEM w dłuższą podróż i na "dobry początek" słyszeć w głośnikach "Ta zimna czarna chmura nad głową trwa, czuję się, jakbym pukał do niebios bram?" (że tak pozwolę sobie zrymować). Ja nie bardzo...
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Co was cieszy?

Postprzez Pangia w 08 Kwi 2013, 22:25

Tak to już jest... Ważne, że piosenka się dobrze kojarzy. Ja ją kojarzę z końcową scenką z Zabójczej Broni 2 - tam też leci właśnie "Knocking on heaven's door" i widząc rannego Riggsa w ramionach Murtaugh mówiącego mu, żeby wyrzucił papierosy z jego kieszeni, bo palenie zabija, na co Roger odpowiada, śmiejąc się, że go kocha, zaś Martin odpowiada, żeby go nie rozśmieszał, bo to w jego stanie jest niewskazane... Na samą myśl o tej scence mam banana na gębie. zaje*isty film, chyba jedyny przykład, że sequel może być lepszy niż pierwsza część.
Odbiegłem od tematu.
Pewnie właśnie o taki efekt chodzi w reklamie - żeby wywołać pozytywne skojarzenie. Skojarzyło mi się to też z ostatnim rysunkiem Terminusa. Dostał za to Kozaka z komentarzem:
Fajne.

Pewnie właśnie o to chodzi. Żeby widz myślał, że nowy Peugeot jest fajny. Bo przecież w dzisiejszych czasach słowo "fajny" może stanowić synonim właściwie każdego innego przymiotnika.
Chciałem coś jeszcze dodać nt. tamtego rysunku i komentarza, ale za bardzo odbiegłbym od tematu. Znowu.


A mnie cieszy, że miała dzisiaj być kartkówka z pewnego przedmiotu w szkole, ale jej nie było, za to była niezapowiedziana z niemieckiego, ale kolega nie umiał, więc oddał pustą kartę i usiadł przede mną, żebym mógł sobie zgapić z książki. "Coś pięknego", jak to mówi jeden koleś od nas z klasy.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Co was cieszy?

Postprzez Terminus w 09 Kwi 2013, 09:28

No nie... Ja się wychowałem na "Pat Garrett i Billy Kid" Sama Peckinpaha (genialny antywestern) oraz późniejszym coverze Guns&Roses i w żaden sposób ta piosenka nie kojarzy mi się z czymkolwiek miłym, optymistycznym itp.

Wyobraźmy sobie reklamę jakiegoś polskiego produktu, w którego w tle leci: "Niech anielski orszak twoją duszę przyjmie" - też "fajne", też "optymistyczne", melodia fantastyczna, ale jakiś dysonans jest ;-)

A bawi mnie, że albo "młodzi gniewni" od marketingu "Pechota" są aż tak pozbawieni wiedzy i wyobraźni albo w ogóle w koncernie mają takie "wesołe" myśli ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co was cieszy?

Postprzez Voldi w 09 Kwi 2013, 10:05

Poprawka. Tam jest "Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie, uniesie z ziemi ku wyżynom nieba". A melodyjka fajna, można zrobić takie sakro-polo :D

Pozdrawiam, organista. :tm:
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Co was cieszy?

Postprzez Pangia w 09 Kwi 2013, 18:43

Akurat leciała ta reklama i było coś w stylu "Czy jesteś gotowy na nowe wrażenia?". No, ja tam nie wiem, chyba już wolę swoją Mazdę. :E
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Co was cieszy?

Postprzez Wunderwaffe w 11 Kwi 2013, 21:40

Wczoraj udało mi się znaleźć w Siedlcach sklep, w którym sprzedają napój o szlachetnej nazwie Dr Pepper. Smakuje co prawda jak landrynki rozpuszczone w coli, ale mimo to dobry. Poza tym z tym napojem wiążą się pewne wspomnienia.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Co was cieszy?

Postprzez Dżuz w 11 Kwi 2013, 23:10

A mnie cieszy kolejny pędzel z włosia łasicy syberyjskiej, ze stajni Winsor&Newton, tym razem w rozmiarze 3. Weny mi on pewnie nie przywróci, ale dobry humor na pewno. Na razie czeka na lepsze czasy :caleb: No i rysuje piękne linie :D
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Co was cieszy?

Postprzez Kudkudak w 18 Kwi 2013, 15:13

Cieszy mnie pierwsza mucha, zwiastująca wiosnę! Spóźnioną, ale wiosnę! Tylko będę znowu przed osami uciekał :caleb:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Co was cieszy?

Postprzez SkullDagger w 18 Kwi 2013, 15:29

20 stopni i słoneczko:) (no i dupeczki na mieście;])
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 09:59
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Co was cieszy?

Postprzez Gro3a w 18 Kwi 2013, 15:31

A mnie cieszy ciepły powiew wiosny, której nie mogłem się doczekać (z resztą nie tylko ja ;) ) Taka pogoda jaką dziś mam, napawa mnie optymizmem. No i wreszcie kończy się semestr, w szkole do której uczęszczam i tylko czekać do cerwca, na egzamin potwierdzający kwalifikacje technika-mechanika :D No i mogę teraz wsiąść do samochodu i pojechać w miejsca, w których czuje się wolny od codzienności. :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości