[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Rozdupnik w 04 Lut 2013, 12:28

Nie wiem jak wam ale strasznie psuje klimat angielska ścieżka dźwiękowa. Przy okazji odświeżyłem sobie poprzednie filmiki i NPC gadają do siebie po angielsku. Czułem się trochę jak by połączyć stalkera z call of duty ale, to już moje zdanie.
Rozdupnik
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 02 Lut 2012, 23:03
Ostatnio był: 22 Wrz 2015, 16:47
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Odp: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez adin w 04 Lut 2013, 15:45

Junx napisał(a):A ja od siebie powiem tyle do klimatu, jak będzie to się okaże czy jest klimat czy nie bo po filmiku i screenach nic nie odczuje się póki samemu się nie zagra.


Aha, to muszę jechać do centrum NY żeby przyznać że panuje tam specyficzny klimat? W starą werdję Oblivion Lost też powinienem zagrać żeby wypowiadać się w tej kwestii?
Image

Za ten post adin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zderzack.
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 04 Lut 2013, 17:36

Żeby się nie powtarzać, powiem tylko, że oglądając ten filmik poczułem to samo swędzenie, które miałem przy oglądaniu teaserów OL. Jakoś podobnie jak tam odczułem dużo większą więź, jaką gracz posiada z Zoną (zwiększenie zależności od zachowania świata). To oczywiście tylko moje wyobrażenie, jak zagram to wyrobię sobie zdanie. Muzykę i dialogi oddzielam od tematu - muzę zawsze wyłączam, co do dialogów, nie ma się spodziewać od Dezów niczego poza angielskim. I tak nie będzie Utty :E .

To tylko moje zdanie, ale i tak uważam to za duży progres w stosunku do screenshotów. Oby nie okazał się jednorazową zapchajdziurą w zamian za noworoczny filmik.
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 04 Lut 2013, 17:47

Moje wrażenia z filmiku są następujące:
Plusy dodatnie:
Jak dla mnie ogólnie w porządku. Filmik z pewnością zębów nie wywala, ale przecież SoC, nawet nowocześnie zmodowany, oglądany z boku też nie wywala (zresztą żadne produkcje oglądane z boku też mi zębów nie wywalają, nie wiem, może za stary już jestem). Pewnie: muzyka kaleczy, pseudo-angielski też - ale co za problem to potem samemu poprawić? Widać, że jest nowy content i to mi w zupełności wystarczy, na to właśnie czekam - na coś nowego w zonie. Choć złapałem się na takiej myśli, że prędzej doczekam się Zone-17 niż LA... Jeśli dotrwam do wydania, to się bardzo chętnie przekonam czy LA będzie mieć tą grywalność i miodność SoCa, które nie pozwalają się oderwać od monitora, nawet jak pęcherz zaczyna pękać :). Wierzę, że to bardzo prawdopodobne. A jeśli LA nie będzie, to ja się i tak cieszę, że w oczekiwaniu na premierę kupiłem nowy sprzęt - fajnie zobaczyć naładowanego do granic możliwości SoCa, CoPa i inne bajery.
Plusy ujemne:
Co mnie rozczarowało, wkurzyło i zaniepokoiło to walka.
1) Dzikie psy w zonie dalej nie nauczyły się polować watahą. Fail.
2) Przez pieprzonego cheat'a w kwestii walki jest to g... a nie nie gameplay. Z walk z psami i z bandytami nic nie wiemy o balansie gry - jaki jest immunity kombinezonu, siła spluwy, amunicji etc, poza tym, że - uwaga - da się kogoś zabić strzelając serią! Nie wiadomo czy bandyta, który zachodzi z prawej skończyłby akcję (więc oglądam dobre AI) czy wrzepił tam przypadkowo i żaden problem go zdjąć jak komara (więc oglądam g...iane AI).
3) Walka z monoliciarzem - cóż... Zrobili ujemne AI?
4) Walka z BTRem - nie wierzę, gość ma na tacy stojącego nieruchomo przez trzy - cztery sekundy faceta z RPG i nie trafia ze stojącego pojazdu ani razu? Pytanie: skąd niedoświadczony kot, który jest drugi dzień w zonie, ma BTRa?
5) Na koniec szczegół, a propos wypowiedzi kolegów, co do przywiązania wagi do szczegółów: Lt. Max Garkowenko Dudayev? Poważnie??? Niezależnie od preferowanej permutacji czy stylu pisowni - epic fail. Poza tym uważam, że nazywanie NPC'a Dudajew ostro trąci mychą.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zderzack.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KSU w 04 Lut 2013, 18:13

Mały offtop... :arrowu: Co to są plusy dodatnie i plusy ujemne?
Siczka na prezydenta!!!!

Sprzedam pancernik Bismarck z kolekcji Hachette do złożenia numery 1-140.

Za ten post KSU otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI, ZiomB.
Awatar użytkownika
KSU
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 16 Cze 2012, 19:02
Ostatnio był: 02 Lis 2023, 21:23
Miejscowość: Fajniejsza niż Sovieta
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 25

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 04 Lut 2013, 18:13

Mam wielkie przeczucia, że Lost Alpha będzie niewypałem. Produkcje robione przez dłuższy czas(ile lat robicie tego moda można policzyć na palcach na jednej dłoni, być może niedługo na dwóch) zazwyczaj kończą się fiaskiem - przepadają lub są zrobione z dużymi przerwami. Ponadto robicie z tego taką wielką zapowiedź, jakbyście oczekiwali Oscarów - robicie tego moda tak długo, że prawdopodobnie powstanie z tego niedługo osobna gra. Oby twórcy niechcąca się nie potknęli...
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 04 Lut 2013, 19:30

Kudkudak napisał(a):Produkcje robione przez dłuższy czas(ile lat robicie tego moda można policzyć na palcach na jednej dłoni, być może niedługo na dwóch)

W maju mija 5 lat od pierwszej publikacji filmu z Lost Alpha. W sumie to wtedy nazywało się jeszcze "Back to the roots". :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 04 Lut 2013, 20:36

Jeśli będzie niewypałem, to zrobi się z nim to samo, co z SHoCem. Zmodyfikuje. Podejrzewam, że tak czy siak stanie się podstawową platformą modderską w universum Stalkera.

Teraz czytam głosy, że może nie dorosnąć do klimatu SHoCa. W dalszym ciągu pamiętam, co o tym klimacie mówiono zaraz po premierze podstawy. Czas jest dobrym doradcą.

EDIT: Poza tym, moim zdaniem niektórzy czepiają się na siłę. Co z tego, że jest GOD MODE? Film miał pokazywać gameplay a nie rozgrywkę. Inaczej zamiast montażu dostalibyśmy urywek, jak gostek idzie 500m i rozwala psy. Kwestie BTRa i stojącego 3 s. gościa z RPG można załatwić wyłączając wspomniany GM, myślę że na mediumie już by taka akcja nie przeszła. Psy mają kiepskie AI? No dobra, żeby się wszystkie mogły rzucić na gracza bez zabijania go w 3 s., musiałyby padać jak komary, co by spowodowało konieczność zwiększenia ich pogłowia do być może granic stabilności silnika.
Nie znamy okoliczności, które towarzyszyły programistom.

Wiem, może szybko stanąłem po stronie Dezów, ale miałem pretensję o brak takich materiałów, więc pretensję skończyłem. Uważam natomiast, że jeśli posty krytyczne na temat filmu przyjmą postać lawiny, będzie to ich ostatni filmik. I... słusznie. Dajcie na luz.

@down: Sam siebie pamiętam, a nie byłem w tej opinii odosobniony (od głosów graczy po czasopisma/serwisy z grami). Że gra super, ale śladu po otwartej rozgrywce nie ma. Wielu (w tym ja) z czasem przekonało się, że otwarty świat gry to mit, a zwróciło uwagę na klimat fabuły, która choć przetrącona, była i jest genialna.
Ostatnio edytowany przez zderzack 04 Lut 2013, 21:03, edytowano w sumie 2 razy
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 04 Lut 2013, 20:38

Drodzy KSU i stawiający Mu flaszkę KOSHI, jak mówi znane porzekadło, nie poznalibyście ironii, nawet gdyby Was w d... kopnęła. Wiecie zapewne, kto to jest Wałęsa i jakie emocje wzbudzała jego domniemana relacja Bolkiem. "Plusy dodatnie, plusy ujemne" to film. Dowiedzcie się, co to był za film, pomyślcie chwilę, a jest szansa, że dostrzeżecie podobieństwo afery wokół niego z aferą wokół LA.

Wolałbym jednak poznać Panów opinie w temacie, także co do moich wrażeń. Czy ktoś jeszcze miał podobne spostrzeżenia? Albo odwrotne? Czy ktoś z bardziej zaawansowanych modderów wypowie się może czy jego zdaniem zaprogramowanie choćby na przykład zachowania sfory psów przekracza możliwości dezów (wszyscy znamy ich skrypty, wiemy co potrafią).

EDIT:
Zderzack, powiedz proszę, bom ciekaw - co mówili po premierze?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez StalkerCiastek w 04 Lut 2013, 20:46

Plaargath
nic nie wiemy o balansie gry - jaki jest immunity kombinezonu, siła spluwy, amunicji etc

Czy to istotne? Oglądając najnowszy trailer z Crysisa 3 też interesuje cię jedynie immunity nanoskafandra? Balans będzie taki jak zawsze: normalny.

nie wierzę, gość ma na tacy stojącego nieruchomo przez trzy - cztery sekundy faceta z RPG i nie trafia ze stojącego pojazdu ani razu?

Nie raz, nie dwa grając w rozmaite produkcje na tacy miały mnie całe plutony czołgów i jakoś nie narzekam. Chcesz realizmu? Zagraj w Armę. Zresztą co za problem: BTR nie strzela. Dla ciebie lepiej jak się wychylisz milimetr zza rogu i już łapiesz headshota.

Lt. Max Garkowenko Dudayev? Poważnie???

Widać tak.

Poza tym uważam, że nazywanie NPC'a Dudajew ostro trąci mychą

Wyobraź sobie, że był taki pan Dudajew i to jak najbardziej rosyjskie/wschodnie imię. Dudajew był prezydentem Czeczenii w czasie, kiedy na krótko odzyskała niepodległość. W czasie II Wojny Czeczeńskiej namierzyli go Rosjanie i zginął trafiony pociskiem rakietowym.

Nie wiem w czym ty masz problem :facepalm: .

Wolałbym jednak poznać Panów opinie w temacie, także co do moich wrażeń.

Mówi to ktoś, kto ma problem, bo BTR nie strzela do Stalkera wychylającego się zza rogu, ktoś ma na imie Dudajew, a bandyta pada po serii i jeszcze nie wiadomo, czy jego śmierć była efektem inteligencji czy raczej jej braku. Straszne rzeczy.
Nie ma to jak fachowa ocena trailera.
LOL

Za ten post StalkerCiastek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 04 Lut 2013, 20:53

Wg mnie wygląda to bardzo w porządku, a jeśli wy już teraz tak się roztrząsacie nad urywkami rozgrywki, elementami, które z pewnością ulegną ostatecznym szlifom, to wolę nie wiedzieć, co będzie później.
Ostatnio edytowany przez vandr, 04 Lut 2013, 21:32, edytowano w sumie 1 raz
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez StalkerCiastek w 04 Lut 2013, 20:56

elementami, które z pewnością ulegną ostatecznym szlifom,


Sorry, ale musiałem to napisać. Ostateczne szlify trwają już prawie 3 lata :E .

ale skoro mają już(niby)80% moda...

kukudlak - dziwne, 2 lata temu czytałem na ich stronce, że jest ponad 90.
Ostatnio edytowany przez StalkerCiastek, 04 Lut 2013, 21:34, edytowano w sumie 1 raz
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość