Poczatek czerwonego lasu - problem

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez harioss w 07 Wrz 2012, 14:47

Witam, mysle, ze to dobry dzial, aczkolwiek mam dosc wielki problem, polega na tym ze jestem na samym poczatku czerwonego lasu (byla misja, dla tego naukowca z laboratorium, musialem stac na dachu i strzelac w zombie) tak dlugo to trwalo, ze stracilem wszystkie apteczki, wodke itd, a w czerwonym lesie bym sobie juz poradzil, ale jestem napromieniowany na maxa, a nie mam jak 'zbic' tego napromieniowania i nie wiem co robic... Moze jakis maly hack/trick? Ogolnie w stalkera gram bez modow, ale w tym wyjatku moglbym jakies wgrac, poniewaz nie chce przechodzic gry od poczatku.

A moze cos z 'edytowac' w dokumentach stalkera, dzieki czemu bede mogl 'usunac' napromieniowanie (obecne, nie w calej grze, tylko te co mam teraz) ?

A tak przy okazji mam pytanie, slyszalem, ze gdzies w bazie powinnosci jest 'skrzynka' z amunicja (duzo amunicji) ktora sie 'odnawia' po jakims czasie? (mozemy wziac amunicje i sprzedawac ja dla handlarza) dzieki temu szybko mozemy sie dorobic sporej kupki $$$

Jezeli znacie jakiegos moda ktory by mi pomogl (mam najnowsza wersje stalkera 1.5.10) to bylbym naprawde wdzieczny ! :)


A no i jeszcze jedno pytanko, czy z zabitych ludzi/potworow moze wypasc jakis kombinezon?
harioss
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 20 Lis 2009, 00:16
Ostatnio był: 16 Wrz 2012, 10:47
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez tomasz4815 w 07 Wrz 2012, 14:58

Leki sobie możesz zespawnować tym modzikiem. Masz tam napisane co i jak.
A te skrzynki z amunicją zostały usunięte w którymś tam patchu. Jak chcesz dobrze zarobić to zajrzyj tu.
A kombinezonów nie można zdejmować z ciał wrogów tak jak w Fallout'cie. Pancerze te leżą tylko w oskryptowantch miejscach/przy oskryptowanych postaciach/zwłokach.

Za ten post tomasz4815 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive harioss.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 23:37
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez Adam w 07 Wrz 2012, 15:38

Nie lepiej cofnąć save'a i zaopatrzyć się u Sacharowa?
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez harioss w 08 Wrz 2012, 08:05

Adam napisał(a):Nie lepiej cofnąć save'a i zaopatrzyć się u Sacharowa?


Gdybym mial save i pieniadze, to pewnie ze tak :) Aczkolwiek nawet gdybym mial save, sprzed np ; 30 minut to i tak mialem przy sobie moze 1000 golda, kupil bym sobie ze 3 apteczki? xD

tomasz4815 napisał(a):Leki sobie możesz zespawnować tym modzikiem. Masz tam napisane co i jak.


A jest jakas instrukcja po polsku? Ten mod na 100% dziala pod wersje 1.5.10?
harioss
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 20 Lis 2009, 00:16
Ostatnio był: 16 Wrz 2012, 10:47
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez tomasz4815 w 08 Wrz 2012, 10:24

Nie no sorry, myślałem, że angielski na takim poziomie zna niemal każdy...Czasy się zmieniają, angielski już w szkołach podstawowych co powoduje niejako ujednolicenie języka. Poprzez to ludzie już nie robią spolszczeń do takich małych modów. No ale dobra pomogę Ci.
1) Wchodzisz na stronkę, którą Ci podałem.
2) W opisie moda masz: "Requirements: Works with any game version of Clear Sky " co oznacza, że mod działa z każdą wersją gry.
3)
Instructions:

1) After downloading the mod, place the gamedata folder inside Clear Sky main directory. Usually it is C:\Program Files\GSC World Publishing\Clear Sky.

2) Run Clear Sky.

3) Either start a new game or load a saved game.

4) Press ESC while in-game.

5) Press F2 in the main menu. The main menu will close immediately and the Spawn Menu will be brought up.

4) Przekładając na polski:
Instrukcje:

1) Po pobraniu moda, wrzuć folder "gamedata" do głównego katalogu gry. Zazwyczaj jest to C:\Program Files\GSC World Publishing\Clear Sky.

2) Odpal Czyste Niebo.

3) Rozpocznij nową grę albo wczytaj swoją rozgrywkę.

4) Naciśnij przycisk ESC podczas gry.

5) Teraz w głównym menu naciśnij przycisk F2. Menu zostanie natychmiast zamknięte, a menu spawnu pojawi się zamiast niego.

Jeśli chcesz dodać sobie leki na promieniowanie poszukaj czegoś w stylu "antirads". A jak w menu czegoś tam nie rozumiesz to słownik w rękę i jedziemy. :D Mam nadzieję, że już teraz wszystko rozumiesz. ;)
Ostatnio edytowany przez tomasz4815 08 Wrz 2012, 21:58, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 23:37
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez harioss w 08 Wrz 2012, 17:42

wszystko działa tak jak trzeba, elegancko ;) baardzo dziękuję za pomoc!!
A jak już założyłem temat, to powiecie u kogo ulepszyć sniperke? w jakieś frakcji jest mechanik który się tym specjalizuje?
harioss
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 20 Lis 2009, 00:16
Ostatnio był: 16 Wrz 2012, 10:47
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez tomasz4815 w 08 Wrz 2012, 18:22

Jak snajperki to tylko Wolność :E
Idź do Doliny Mroku, do bazy Wolności i zagadaj z Jarem. On jest specem od snajperek. A jeśli oddałeś (sprzedałeś) mu pendrive'y ulepszy Ci ją na full.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 23:37
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Poczatek czerwonego lasu - problem

Postprzez kondotierfred w 09 Wrz 2012, 17:00

harioss -Miałeś lekcję, aby nie pchać się do przodu, bez robienia co jakiś czas trwałych zapisów. Nawet jak nic się nie dzieje, a musowo w sytuacjach przed wykonaniem zadań.
I dobra rada - będąc przy moście, po zlikwidowaniu zasadzki zanim pójdziesz do lasu, zejdź przy murze z lewej strony do samej rzeki. Tam jest ostre promieniowanie, ale się opłaci - bo znajdziesz dobry artefakt. Przed zejściem, zrób co najmniej szybki zapis!
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości