Nuclear Union

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Nuclear Union

Postprzez KoweK w 17 Sie 2012, 12:56

paintball_0 napisał(a):Wczesna faza produkcji, a szykują się na przyszły rok?

A co to ma do rzeczy? The War Z też jest we wczesnej fazie produkcji (alpha), a premiera jest planowana na ten rok. A jak oni chcą to wydać w 2013 to mają w ch*j czasu.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Nuclear Union

Postprzez paintball_0 w 17 Sie 2012, 15:40

Fabularnie DayZ wygląda tak: jest mapa, jesteś ty, są zombie. Przeżyj. ;) Naprawdę nie śledzę na bieżąco prac nad tym modem, ale z tego co wiem, koleś nie przystawia się robienia w nim fabuły. Nuclear to RPG. Fabuła, współczynniki, rozwój postaci, ekspy, looty, dzikie węże, mnóstwo mniejszych i większych dupereli, które trzeba wykonać, żeby gierka była interesująca. To nie to samo, co czysty sandbox. Dlatego się dziwię, że chcą się uwinąć w rok.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Nuclear Union

Postprzez Szpagin w 17 Sie 2012, 16:15

@paintball: a skąd wiesz, ile już zostało zrobione? Pierwsze informacje o grze pojawiły się w maju, pewnie właściwe prace rozpoczęto kilka miesięcy wcześniej. Silnik to prawdopodobnie zmodyfikowana wersja engine'u z poprzednich gier studia, więc jego opracowanie nie zabrało zbyt wiele czasu. Twórcy mają jeszcze wiele czasu na dokończenie produkcji.

Swoją drogą: czemu Nuclear Union będzie kolejną wschodnią grą post-apo, w której znajdą się anomalie (po serii Stalker i Metro 2033)?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Nuclear Union

Postprzez Ilja w 17 Sie 2012, 16:29

@Szpagin - Zdaje się, że ma to związek z "Piknikiem na skraju drogi", który wciąż inspiruje niemal wszystkich twórców post-apo na wschodzie. Stalker z kolei przyczynił się do ugruntowania anomalii w grach komputerowych.

Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego bohater ma w teorii siedemdziesiąt lat, a nie wygląda na tyle. Zahibernowali go, czy jak?

W ostatnim CDA niedowiarki twierdzili, że Best Way raczej sobie nie poradzi z tak ambitną produkcją. Za dużo mędrkują :caleb: .
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: Nuclear Union

Postprzez Szpagin w 17 Sie 2012, 16:55

Rozumiałbym takie obawy, gdyby Best Way było studiem stworzonym przez nowicjuszy, zaś Nuclear Union - ich debiutancką produkcją. Ale tak nie jest. To starzy wyjadacze, którzy co prawda trzaskali w kółko tą samą grę, ale doświadczenia im odmówić nie można.

Do tej pory byłem pewien, że Ukraińcy zrobią coś w rodzaju pierwszego Fallouta, teraz wychodzi na to, że bliżej będzie do nowszych części, tych stworzonych przez Bethsedę. Co akurat jest dla mnie fenomenalną wiadomością, bo TPP bardziej odpowiada mi, niż rzut izometryczny.
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Nuclear Union

Postprzez paintball_0 w 17 Sie 2012, 17:42

Szpagin napisał(a):@paintball: a skąd wiesz, ile już zostało zrobione? Pierwsze informacje o grze pojawiły się w maju, pewnie właściwe prace rozpoczęto kilka miesięcy wcześniej. Silnik to prawdopodobnie zmodyfikowana wersja engine'u z poprzednich gier studia, więc jego opracowanie nie zabrało zbyt wiele czasu. Twórcy mają jeszcze wiele czasu na dokończenie produkcji.

Z tego co rozumiem oni cały czas robili strategie. A teraz będą robić TPP o którym (redaktorzy) piszą, że przypomina F3 i Mass Effect. Trochę to odbiega od gatunku gier, w którym mają doświadczenie. Chociaż w strategiach też wiele zależy od odpowiedniego wyważenia współczynników...
Osobiście wolałbym zobaczyć tę grę w "rzucie izometrycznym" w podobnym trybie jaki był w Wiedźminie 1 (można się przełączać między widokami). Screeny na pierwszy rzut oka zapierają dech w piersi każdego fana ruskiego postapo, ale jeśli się przyjrzeć, wiele tekstur jest bardzo umownych. Szczegółowych, ale w stylu szczegółowych tekstur do RTSa, nie do gry TPP.

Szpagin napisał(a):Swoją drogą: czemu Nuclear Union będzie kolejną wschodnią grą post-apo, w której znajdą się anomalie (po serii Stalker i Metro 2033)?

Bo to po prostu pasuje. Trochę "magii" spowodowanej nadzwyczajnymi warunkami po totalnej wojnie atomowej. Świat zmienił się nie do poznania nie dlatego, że wszystko w gruzach, ale dlatego, że na powierzchni zaczęły panować trochę inne zasady niż dotychczas. W falloutach nie było aż takiego uczucia, że to już nie ten świat. Że coś w nim pękło, już nie należy do ludzi. Ludzie nie są do niego przystosowani. W zachodnim postapo świat to po prostu pustynia. We wschodnim świat to już zupełnie inna bajka, w której człowiek może umrzeć ot tak, bez żadnego namacalnego powodu. I to jest chyba sedno "naszego" postapo.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Nuclear Union

Postprzez Canthir w 17 Sie 2012, 20:46

Anomalie jak najbardziej powinny być, bez nich nudno by było. Może i to czwarty tytuł (po Stalkach, Metrach i Survarium) z anomaliami, ale o ile będą dobrze zrobione to nie mam nic przeciwko.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Nuclear Union

Postprzez adin w 18 Sie 2012, 00:03

Eleventh napisał(a):(...) czegoś mi brakuje... Czego?
Szarego i ponurego klimatu rodem z naszego S.T.A.L.K.E.R'a :)

Myślę że jakiś odpowiednio nałożony filtr załatwi sprawę :)
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Nuclear Union

Postprzez KoweK w 18 Sie 2012, 00:59

paintball_0 napisał(a):Fabularnie DayZ wygląda tak: jest mapa, jesteś ty, są zombie. Przeżyj. ;) Naprawdę nie śledzę na bieżąco prac nad tym modem, ale z tego co wiem, koleś nie przystawia się robienia w nim fabuły. Nuclear to RPG. Fabuła, współczynniki, rozwój postaci, ekspy, looty, dzikie węże, mnóstwo mniejszych i większych dupereli, które trzeba wykonać, żeby gierka była interesująca. To nie to samo, co czysty sandbox. Dlatego się dziwię, że chcą się uwinąć w rok.

Mówię o "The War Z" - MMO, oddzielna gra na całkowicie innym silniku, które nie ma nic wspólnego z DayZ poza zombiakami. I ta gra będzie miała akurat wiele elementów RPG, questy chyba również. Ja bym raczej zwracał uwagę na fakt, ile dane studio posiada pracowników, bo jeżeli sporo to przejście ze stanu alpha do beta nie zajmie jakoś długo, jeżeli silnik i wszystkie najważniejsze elementy są ukończone.

paintball_0 napisał(a):Z tego co rozumiem oni cały czas robili strategie.

Zupełnie jak GSC. Oni też zaczynali od swoich "Kozaków", a potem zrobili Codename: Outbreak, Firestartera i na końcu S.T.A.L.K.E.R.a. W Firestartera nie grałem, ale obie gry - S.T.A.L.K.E.R. oraz, niedoceniony wg mnie, Codename - były niezłe.

- - -

Co do screenów: nie wiem, gdzie wy widzicie te ładne tekstury. Poza tym jest to kolejne po GSC i Vostok, które nie potrafi robić modeli drzew - jakby korzystali z tych samych modeli od ponad 10 lat...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Nuclear Union

Postprzez Borgan w 18 Sie 2012, 11:55

Zapowiada sie ciekawie, co prawda jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju ale screeny wyglądają całkiem obiecująco no i ten klimat-wypisz wymaluj STALKER. Tylko jakoś nie przypada mi do gustu to spowolnienie czasu o którym pisze redaktor z GOLu-jakoś bardziej ten element mi pasuje do dynamicznych strzelanek, ale sie okaże...
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Nuclear Union

Postprzez Kamasz Stalker w 18 Sie 2012, 14:06

Przyznam zaciekawiło mnie!
Jak tylko będę miał o tym więcej informacji, to nabędę.
(Chociaż gra już prezentuje się bardzo dobrze w moich oczach :) ).
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Ss0nmTHcMA
War...war in the Zone a Never Ending...

Kamasz Stalker
Wygnany z Zony

Posty: 49
Dołączenie: 10 Sie 2012, 15:49
Ostatnio był: 22 Sie 2012, 07:28
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: Nuclear Union

Postprzez Ilja w 19 Sie 2012, 16:20

http://www.gram.pl/art_9gTqJO6_Nuclear_Union_pierwsze_wrazenia.html
Drugi raz o tym samym, ale mamy wzmiankę o wsparciu dla modów!


były już te skriny? chyba nie

Image
Image
Image
Image
Image

Te psy coś mi przypominajom
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość