iPhone 4s - Wart swojej ceny?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 16:46

Co myślicie o iPhone' ie 4s? Czy jest to dobry smartfon i czy jest wart swojej "potwornej ceny"? Mam w planie go zakupić za jakiś czas. Warto? Czy może lepiej przyjrzeć się konkurencji jak np. Samsung Galaxy SII, Galaxy Nexus lub Motorola DROID? Proszę o porady.
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez Soviet w 17 Cze 2012, 16:48

To zależy za jaką cenę chcesz go kupić :E. Jeśli cię stać, to na pewno jest lepszy niż śmieszne Androidy działające z prędkością PKP.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 16:51

@Soviet
No nie przesadzaj... W testach benchmarkowych jedyną konkurencją dla niego są właśnie Galaxy Nexus lub Motorola DROID, przy czym Galaxy SII jest nieco wolniejszy... Android nie jest wcale zły... Napewno lepszy niż np. Symbian albo Windows Phone 7.5...
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez Messiah w 17 Cze 2012, 16:55

Hmm ja mam galaxy ACE czyli GÓWNO :facepalm: i andrek działa OK, no ale nie powiem, na HTC Touch Pro 2, Asusie P535 mialem windowsa mobile i 10000000x wole WM niz andka. Andek to lipa

Co do ajfon srajfon, to jest ok, dziala szybko, fajne bajery...ale ja bym wolal jednak galaxy S2, albo cos na Windows Phone.

niewiatpliwym plusem ajfona jest to ze ma mega zaplecze reklamowe, wszystko co sie reklamuje to zawsze ma wersje na IOS, jak np. kupujesz nowe BMW to dobierasz sobie pakiet pod iphona... wszystko jest pod niego robione, mnostwo gier, programow, bajerow.

Ale wlasnie to jest jego jedyny plus :p

Ja bym wolal GSII /GSIII

Zreszta i tak wszystkie te zabaweczki sa uja warte ich ceny, 2-3k za taki kawalek szmelcu? eh
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 16:59

@Messiah
Cóż... W sklepie AppStore jest ponad pół miliona aplikacji na iOS 5, na Androida jest około 80 tyś aplikacji z tego co pamiętam... Niby to dużo, ale w porównaniu z iOS' em...

I nie spuszczajcie Androida tak nisko... Wcale nie jest taki wolny... Mam teraz Sony Ericssona Live With Walkman (Procesor 1GHz, 512 MB RAM, Wydajny układ graficzny) z Androidem w wersji 2.3 z nakładką systemową Timescape. Mam go bodajże od miesiąca i od tamtego czasu ani razu się nie zawiesił i nigdy nie zwolnił. Czy to jest jakiś znak?

I nie przyrównuj iPhone' a 4s do Samsung Galaxy SIII... W końcu to jest zupełnie wyższa półka... SGSIII z czterordzeniowym procesorem 1,4 GHz + 2GB RAM? No aż się ośmieszasz tym swoim polecaniem SGSIII zamiast iPhone'a 4s. :P
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez Messiah w 17 Cze 2012, 17:13

no tak ale 4S mozna kupic za 2,5-3k, GS III tak samo dlatego juz lepiej SIII
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 17:22

Na Allegro można znaleźć nowe iPhone'y 4s za cenę powyżej 2K zł, a to nie jest jakaś specjalnie duża cena...
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MatrixSTR w 17 Cze 2012, 17:25

A do czego chcesz używać telefonu? Jeśli chcesz telefon dla szpanu i gier to bierz ajfona, jeśli jednak chcesz coś funkcjonalnego to lepiej wybierz Androida.
Zresztą granie w gry na ajfonie, gdzie palcami zasłaniasz połowę ekranu to nieporozumienie.
MioDula napisał(a):na Androida jest około 80 tyś aplikacji z tego co pamiętam...

Tyle było 2 lata temu. Większość dobrych aplikacji z iOS jest też dostępna na Androida. Zresztą ilość nie idzie w parze z jakością. Na WP7 też jest pełno aplikacji, a trudno znaleźć chociaż kilka wartościowych.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez szm w 17 Cze 2012, 17:32

Dobra, ja wypowiem się. Jako osoba używająca. No może nie 4s'a, ani nawet 4. Mam starego (2 latka w lipcu), poczciwego 3gs'a. Używam go, używam, i będę go używał jeszcze co najmniej rok. Aż do iOS'a 7 (iOS 6 będzie jeszcze wspierał 3gs'a). Powiem tyle, że chodzą na nim wszystkie najnowsze gry (oczywiście w gorszej rozdzielczości, brak retiny) ale są. Na szybkość też jakoś nie narzekam. Mówię o tym, ponieważ kupując iPhone 4s, także kupisz sobie telefon na co najmniej 2 lata. Nawet przy wprowadzeniu iP 5 z większym wyświetlaczem, wszystkie nowsze gry będą miały skalowaną roździelczoć i uda je się odpalić na standardowej retinie. Dodatkowo iOS jest prosty jak konstrukcja cepa. Kilka razy (po bawieniu się w plikach systemowych po jb), telefon odmówił mi współpracy. I co? I naprawiłem to w 20 minut. Jedno kliknięcie, i kiedy wróciłem z kawą, system został sformatowany. Itunes też jest genialny. Zapisujesz sobie całą zawartość telefonu, i nie musisz martwić się, że po formacie przepadną Ci gierki, muzyka etc., etc.

Zresztą granie w gry na ajfonie, gdzie palcami zasłaniasz połowę ekranu to nieporozumienie.


Głupoty.

Większość dobrych aplikacji z iOS jest też dostępna na Androida.


Z delikatnym poślizgiem, vide FIFA12.

Nie jestem fanbojem, wiem, że iOS też ma swoje wady, ale jak na razie nie wyobrażam sobie pracy na jakimś innym telefonie.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 17:35

@MatrixStrefa14

I tu się mylisz... Bo w tym przypadku ilość idzie w parze z jakością... Wszystkie aplikacje na iOS'a 5 są najpierw sprawdzane przez Apple, więc nie ma tam bylę śmieci, jak w Android Markecie :)
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez kubekpop w 17 Cze 2012, 17:42

To skoro wszystko o nim wiesz, że jest najlepszy, to po co pytasz nas o zdanie? Ja osobiście długo bym nie wytrzymał z zamkniętym środowiskiem iOSa... W Androidzie zawsze coś mnie zaskoczy, jak na przykład w Markecie aplikacja Idź Uruchamiaj EX motyw :) Ale tu się zgodzę, że iPhone są stabilne, wygodne i praktyczne. Ja osobiście znudziłem się już Androidem i chętnie bym się przesiadł na iOS, ale nim też bym się znudził...
Ale te niewymienne baterie... brrrr... i brak wymiennych kart SD. I konieczność posiadania nieoryginalnego kabla USB, żeby dało się coś przekopiować z kompa bez iTunes (serio, mi tak działało, może na oryginalnym też).
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MioDula w 17 Cze 2012, 17:49

@kubekpop
Co z tego, że nie ma slotu na kartę pamięci? Dla mnie nawet 16 GB wbudowanej pamięci wystarcza... Wkońcu ja nie używam smartfonu jako magazynu muzyki czy i filmów...

@szm
Więc doradź mi... Warto czy nie?
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości