Wolnosć <-->Powinność

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez lektors w 01 Cze 2012, 22:25

Najlepiej być neutralnym w miarę możliwości dla większości frakcji - mniej problemów. Niektórzy wywołują wojny pod pretekstem otrzymania lepszego uzbrojenia ale można na to znaleźć alternatywę:
- Zamiast dołączać do Powinności żeby dostać RP-74 wykonujemy zadanie poboczne związane z Czołgowym Karabinem Maszynowym. I tuż przed wręczeniem łupu traktujemy zleceniodawcę serią z kałaszka w łeb. I mamy porządną giwerę tylko dla siebie!
- Zamiast dołączać do Wolności żeby dostać SWD idziemy przy możliwości do Magazynów Wojskowych i atakujemy bazę wojskową - jeden z żołdaków na wieży ma tą snajperkę.
- AKM-47 możemy dostać w Kordonie podczas wykonywania questa pobocznego. Wg mnie to najlepsza broń w całej grze (kto nią grał, wie o czym mówię :)).

Kwestię amunicji do tychże broni rozwiązuje Sacharow - sprzedaje do nich amunicje po atrakcyjnych cenach.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 09 Cze 2012, 13:41

No tak, ale dołączenie do jakiejś frakcji jest jakby zmianą fabuły. Jak jesteśmy samotnikiem, to wysypisko to dla nas koszmar, jak bandziorem, to tylko ono jest bezpieczne. Dołączenie do Powinności utrudnia sprawę w Magazynach Wojskowych, a bycie członkiem Wolności utrudnia przejście Czerwonego Lasu. Wojna frakcji to fajna sprawa, szkoda tylko, że bez naszej pomocy np: Powinność nie zaatakuje bazy Wolności. A co do tych dwóch frakcji: Wolność to frakcja która nie ma szans w starciu z doskonale wyszkoloną Powinnością, tak samo jak koty w Kordonie nie wygrają z Wojskiem. Dla mnie tylko Powinność może nawiązać walkę z Wojskiem (choć nie na długo). Mówię wam, Monolit w końcu przedarłby się do Magazynów gdyby nie Striełok. :euro2012: wyjdzie z grupy!!! :D
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez kolokolo98 w 09 Cze 2012, 16:15

lektors napisał(a):- Zamiast dołączać do Powinności żeby dostać RP-74 wykonujemy zadanie poboczne związane z Czołgowym Karabinem Maszynowym. I tuż przed wręczeniem łupu traktujemy zleceniodawcę serią z kałaszka w łeb. I mamy porządną giwerę tylko dla siebie!
[...]
- AKM-47 możemy dostać w Kordonie podczas wykonywania questa pobocznego. Wg mnie to najlepsza broń w całej grze (kto nią grał, wie o czym mówię :)).

Ten Czołgowy Karabin Maszynowy waży około 30kg, więc RP lepiej się sprawdzi :P. Co do AK-47, jest to świetna broń, ale używa amunicji do SVD i SVU, więc dużo kasy pójdzie na pestki, a o uzupełnianie ammo od trupów nie ma co liczyć.
Jeśli chodzi o mnie, to ja w ogóle nie interesuje się uzbrojeniem frakcji, tylko poglądami i charakterem. Dla mnie najlepsze poglądy ma Wolność i na dodatek są fajni, wyluzowani, z poczuciem humoru, więc do nich dołączam. Powinność ma lepsze spluwy, ale mam to gdzieś. Nawet jakby moja ulubiona frakcja pod względem poglądów i zachowania miałaby dubeltówy, MP 5-tki i AK-74U, to z nią bym trzymał :)
:arrowd:
Fakt, nie zauważyłem :)
Ostatnio edytowany przez kolokolo98, 10 Cze 2012, 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pangia w 09 Cze 2012, 20:00

kolokolo98 napisał(a):Ten Czołgowy Karabin Maszynowy waży około 30kg, więc RP lepiej się sprawdzi :P. Co do AK-47, jest to świetna broń, ale używa amunicji do SVD i SVU, więc dużo kasy pójdzie na pestki, a o uzupełnianie ammo od trupów nie ma co liczyć.


¡DOUBLE WRONG!
Czołgowy karabin waży tyle samo, co PKM (8,5 kg), ale że ma w sobie 2000 naboi do PKM, to waży 34 kilo :) Wystarczy go rozładować.
Do Trofiejnego AKM-47 można też załadować amunicję do PKM-u, a 4000 sztuk łatwo zdobyć właśnie przy misji z CKM-em. Inna sprawa, że 4000 ammo z PKM-u waży 52 kilogramy (jedna paczka ma 100 naboi i waży 1,30 kg), ale aż tyle chyba nie jest potrzebne :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 17 Cze 2012, 20:57

Jezu, po co dźwigać taką ciężką broń? Dla mnie najlepiej maksymalnie ulepszyć Tundera (u Powinności) i mieć kłopot z głowy na całą grę (ulepszony Tunder używa ammo do kałaszy). No i ma niezły granatnik...
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Marks79 w 14 Lip 2012, 18:36

Tylko Wolność. Chcą udostępnić Zone każdemu a nie tylko naukowcom i wojsku. W ogóle mimo to że piją palą rożnego rodzaju dziwactwa co dziwne są zaskakująco dobrzy w walce. A co to za gra gdy jesteś zdyscyplinowany w Stalkerze (nie mówie w innych grach)?? Gdzie w Stalkerze. Stalker to WOLNOŚĆ, możliwość działania według własnych przemyśleń a nie według przemyśleń dowódcy iż podkreślam że POWINNOŚĆ jest to frakcja paramilitarna i ma lepsze uzbrojenie niż WOLNOŚĆ.Ja osobiście wole WOLNOŚĆ i kieruję się tekstem :

Bycie w WOLNOŚĆI to twoja Powinność
Awatar użytkownika
Marks79
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2012, 22:21
Ostatnio był: 07 Lut 2013, 10:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 14 Lip 2012, 21:49

No dobrze, Stalker to wolność wyboru itd....A grałeś w Stalkera w którym działasz w oddziale i NIE masz wolności wyboru, tylko rozkazy? Takiej gry nie było, moda raczej też nie, więc nie można powiedzieć, że Wolność jest lepsza bo każdy w niej robi co chce. Jeśli wszyscy członkowie Wolności zdecydują, że chcą wejść w pole Mózgozwęglacza i stać się zombiakami to też będzie OK? Nie sądzę. Powinność i Wolność to zupełnie inne frakcje, nie można ich porównać, ale w dłuuuuugiej walce wygrałaby Powinność. Dlaczego? Wolnościowcom w końcu znudziłoby się strzelanie do żołnierzy Powinności, a tamci nie osłabliby ani trochę.
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Marks79 w 15 Lip 2012, 14:43

Powinność to słaba frakcja i by nie dała rady WOLNOŚĆI.Mimo to że lepsze uzbrojenie, idą pięciu w jednym oddziale i 2 snorki rozbijają cały oddział. Kolejna sprawa przykład szramy. powinności jest tyle i nie dają rady rozwalić jednego głupiego tunelu tylko my (jako szrama) Sami podkreślam sami dajemy rade rozwalić tunel gdzie jest "pełno" mutantów choć wcale nie ma ich dużo. I co po tych argumentach myśle że przemówiłem ci do rozumu :) nie obraź się
Awatar użytkownika
Marks79
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2012, 22:21
Ostatnio był: 07 Lut 2013, 10:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Szweminek999 w 16 Lip 2012, 09:13

Złośliwie dodam przykłady z SoC: Czyżby Wolność zgubiła Bulldoga 6? Czyżby nie potrafiła załatwić zdrajcy w swoich szeregach? Powinność na serio coś robi, a Wolność (a dokładniej jej baza) dla stalkerów to tylko miejsce gdzie można spędzić noc (za to Bar to "stolica" Zony...). Ja bardzo szanuję Wolność, choć Wolni czasem sprawiają wrażenie głuchych na argumenty.
Zresztą, nie ma się co kłócić, to tylko gra...
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Xen w 16 Lip 2012, 13:06

Mnie nie za bardzo obchodzi cel jaki dana frakcja ma do zrealizowania, powinność ma ładniejsze mundury i lepsze uzbrojenie choć uznam, że wolność ma bardzo fajną miejscówkę i dostęp do czerwonego lasu. Wszystko ma swoje wady i minusy. Osobiście jestem w powinności bo wku*wia mnie zielony kolor imo.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez lukebuka w 16 Lip 2012, 14:14

Ja często dołączam do Wolności, ponieważ będąc po stronie Powinności, nigdy nie zdążam na miejsce ofensywy.
Gdy już przybywam na miejsce, jest tam dawno posprzątane.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez sergiej arwin w 30 Lip 2012, 23:50

ja tam wole wolność aczkolwiek lepsze wyposazenie ma powinność.wole wolność ze wzgledu na poglady.ale zawsze mnie dziwi czemu wolność goroje nad powinnościa
Naszą Powinnością jest bycie WOLNYM!!!
-Zostań już dziś strażnikiem WOLNOŚCI
-broń Zonę
-dołącz już dziś!
i w panelu użytkownika zmień frakcje na wolność i zostań wolnościowcem
bądz wolny i nie daj się bandytom ani powinności
Awatar użytkownika
sergiej arwin
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Lip 2012, 19:43
Ostatnio był: 06 Sie 2013, 10:53
Miejscowość: sosnowiec
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość