[M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na nowo

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 18 Mar 2012, 01:16

M.S.O. v0.9.9.1 w sieci!

------------------------------------------
CHANGELOG:
------------------------------------------

v0.9.9.1
- dodano dwie nowe opcje:

* Dystans detekcji ciał - pozwala kontrolować jak daleko świerze ciała są wykrywane przez NPC-ów którzy następnie zaczynają zmierzać w ich kierunku w celu przeszukania. Większe dystane powodują eskalację walk - ponieważ trupy przyciągają NPC-ów 'z zewnątrz' któzy przybiegają na miejsce i zaczynają brać udział w walce.
* Średni czas przebywania w smart_terrain-ie - określa jak długo (średnio) oddziały przebywają w jednym miejscu przed obraniem nowego celu. Mniejsze wartości zwiększają ogólny 'dynamizm' a-life'a ponieważ więcej oddziałów jest 'w podróży' w tym samym czasie - zwiększa to ilość potyczek wokół gracza

- naprawiono crashe związane z błędnymi nazwami squadów niektórych 'dużych' mutantów

- poczyniono dalsze usprawnienia w a-life. Z najważniejszych:

* Stalowy Las jest teraz bazą Bandytów / Najemników a nie Powinności - czyni to okolicę mniej przypominającą ciągłą strefę wojny
* Baza Powinności została przeniesiona do obozowiska w pobliżu Tartaku - miejsce jest też teraz popularne wśród Myśliwych
* dzięki powyższym - jest teraz znacznie mniejsza szansa na spotkanie wrogich Bandytów w poblirzy Skadovska - nie chodzą już tamtędy
* tunel przy wejściu do Oazy w Jupiterze jest teraz bazą Bandytów / Najemników zamiast być leżem mutantów

------------------------------------------
LINK:
------------------------------------------

***Download link & intallation:***

#1 Ściągnij i zainstaluj:

M.S.O. v0.9.9.1

#2 Wybierz opcje z folderu #optionals by dostosować moda

------------------------------------------
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Reklamy Google

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Inevitable w 23 Mar 2012, 19:53

To M.S.O. chyba się na mnie uwzięło... :facepalm:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 502
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'stalker_hunter_day'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report
 

stack trace:


Wyskoczyło już kilkakrotnie, m.in. tuż po odlocie śmigłowców z wojakami z Prypeci, potem podczas łażenia po Prypeci, i kilka razy w Zatonie. Prawdopodobnie nie może znaleźć/otworzyć jakiegoś pliku/sekcji od "dziennych myśliwych stalkerów", ale nie wiem jak to naprawić :/
Liczę na szybką odpowiedź :)

P.S. Odchodzę od tematu, ale dosyć mocno denerwuje mnie brak Wujka Jara w bazie stalkerów w Prypeci we freeplayu, zapewne dlatego, że wyświetla mi się jako wróg od czasu zdobycia osiągnięcia "Przyjaciel Powinności" czy jakoś tak :E . Można by coś z tym zrobić? Chodzi mi o to, żeby stał się neutralny, a nie chciał mnie zabić jako Wolnościowiec :D
:arrowd: Tyle że nie za bardzo się na zmianach frakcji znam, nawet nie wiem gdzie pogrzebać, jeszcze coś całkiem zepsuję :E
Ostatnio edytowany przez Inevitable 23 Mar 2012, 20:08, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Inevitable
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:40
Ostatnio był: 26 Lip 2018, 01:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez kubekpop w 23 Mar 2012, 19:54

:arrowu: :arrowu: Zmień mu frakcję :E
Spróbuj usunąć MSO, i zainstalować na nowo Podstawkę i wszystkie fixy. Ja tak miałem często jak budowałem DSOTE, ponowne zaimplementowanie MSO zawsze pomagało.
[EDIT]
Spróbuj otworzyć gamedata/configs/gameplay/character_desc_jupiter.xml notatnikiem, znajdź sekcję
Kod: Zaznacz wszystko
   <specific_character id="jup_b19_freedom_yar" team_default = "1">
      <name>jup_b19_freedom_yar_name</name>
      <icon>ui_inGame2_Dyadka_Yar</icon>
      <map_icon x="1" y="0">
      </map_icon>
      <bio>Îďűňíűé ńňŕëęĺđ. Äĺňŕëüíŕ˙ číôîđěŕöč˙ îňńóňńňâóĺň.</bio>

      <class>jup_b19_freedom_yar</class>
      <community>freedom</community>]
      <mechanic_mode>1</mechanic_mode>
      <terrain_sect>stalker_terrain</terrain_sect>
      <snd_config>characters_voice\human_02\freedom\</snd_config>

      <rank>100</rank>
      <reputation>0</reputation>
      <money min="2500" max="5000" infinitive="0"/>
      <visual>actors\stalker_freedom\stalker_freedom_2_face_2</visual>
      <supplies>
i zmień <community>freedom</community> na <community>dolg</community> i będzie z powinności. Jeśli zadziała - nigdy tak nie robiłem. Zrób na wszelki wypadek kopię zapasową.
:arrowd: :arrowd: A no tak, zapomniałem :) No nic, trzeba z tym żyć :)
Ostatnio edytowany przez kubekpop, 23 Mar 2012, 20:34, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post kubekpop otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trojanuch, Inevitable.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 23 Mar 2012, 20:22

Tak, to już kolejny taki raport - coś się kakali we freeplayu.

Czy mogę poprosić o save tuż przed ukończeniem gry?

Rozumiem, że do samego końca nie było innych problemów z questami np. misje 'prypeciowe' ('kontroler i żołnierz', 'jeden strzał' itp) działały no prob?

Poproszę też o ogólne wrażenia z Prypeci: za dużo się dzieje / za mało? Coś do zmiany? Więcej / mniej mutantów i / lub ludzi. Uwagi / sugestie / spostrzeżenia? :D

Jest to część gry którą wytestowałem stosunkowo najmniej ze względu na konieczność klikukrotnego rozpoczęcia nowej gry.

EDIT:

Zmiany w plikach xml działają dopiero po rozpoczęciu nowej gry lub po respawnie danej postaci. Ponieważ, postacie questowe np. Yar spawnują się tylko raz - zmiany ich nie obejmują. Przykro mi - musisz znaleźć sobie nowego przyjaciela ;)

Jak dasz mi ww. save to zobaczę co da się zrobić 'poza' edycją xml.
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Inevitable w 23 Mar 2012, 21:02

Co do questów, to z żołnierzem było tak samo, jak gdzieś wcześniej tutaj albo w temacie PGR'u ktoś napisał, że stoi i krzyczy, ale nie strzela :/

Podczas misji "jeden strzał" się uśmiałem, bo od tyłu osiedla wpadły dwa squady powinności i jeden stalkerów, w sumie ok. 20 ludzi, wybili prawie wszystkich najemników, a człowieka klienta zdążyłem zdjąć :E

Co do ogólnych wrażeń, to takie: Prypeć nie jest już wymarła ;) , chodzi mi o to, że cały czas widzę paru ludzi na tym liczniku obok minimapki, prawie nigdy nie ma spokoju, i to jest na +, chociaż niektórych może wkurzyć, bo nie zdążę dojść np. do anomalii Wulkan poszukać artów, a już mam tylko połowę paska wytrzymałości kombinezonu :E

Zawsze chodziłem do portu i kinoteatru w godzinach nocnych i urządzałem sobie "polowanie" z Przypływem na Monolit i zombie, a teraz - wchodzę do kinoteatru, a tu jakoś tak cicho... wyszedłem przez drzwi od północnej strony głównej sali, i nagle z obu stron jakimiś pudłami dostałem. Okazało się, że siedziały sobie tam dwa burery :E
Odnośnie mutantów, to mało widać tych "mniejszych", np. psy (a zawsze ich dużo biegało niedaleko warzywniaka chyba), chomiki, za to tych "większych" jest od groma, zwłaszcza snorków i pijawek, mam chyba gdzieś screenshota jak cztery sztuki maszerują drogą obok szpitala :E

Save'a podeślę jutro, ew. późnym wieczorem dzisiaj, net taki "szybki" że zanim to się przetworzy itp. to z godzina minie :D

EDIT: Link do save'a: http://77184.file4u.pl/download/3024284 ... e4u.pl.rar
Uwaga: Lepiej zrób sobie weight moda na ok. 250-300 kg :P

EDIT 2: Zrobiłem jak radził kubekpop, tzn. reinstalowałem wszystko, i na razie działa bez zarzutu.

Najnowsza atrakcja Janowa: stojący Azot!!!
Image

EDIT 3: Co do działania, to chyba wykrakałem, bo nadal z takim samym bugiem wyskakuje...

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_section
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 502
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't open section 'stalker_hunter_day'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report
 

stack trace:


Jakieś inne pomysły odnośnie naprawy tego błędu?

Za ten post Inevitable otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trojanuch.
Awatar użytkownika
Inevitable
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:40
Ostatnio był: 26 Lip 2018, 01:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 25 Mar 2012, 02:03

Dobra - fix na freeplay (oczywiście głupia literówka).

W configs\scripts\pripyat\smart\pri_a16.ltx

zmieniasz:
Kod: Zaznacz wszystko
stalker_hunter_day


na

Kod: Zaznacz wszystko
stalker_hunter_day_simulation_squad


i tyle :)

Dzięki za wszelki feedback - świetna robota. Przy Prypeci podłubię ;)

BTW dziś 'premiera' moda w wersji 1.0 na ModDB - trzymajcie kciuki ;)
Image
Crazy Misery Brewer

Za ten post trojanuch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Inevitable.
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Inevitable w 26 Mar 2012, 15:27

Co do Wujka Jara, to po przejściu z Prypeci do Zatonu, pobieganiu po nim przez parę dni, a następnie przejściu do Jupitera, zauważyłem, że Wolność nie jest już wroga, tylko neutralna :D
Porozmawiałem z Wujkiem, poszliśmy wybić najemników w Kopaczi (wcześniej nie zdążyłem tego zrobić), po powrocie poszedłem do Prypeci, a tu proszę: Wujek Jar siedzi sobie na krzesełku i reperuje za darmochę :E

Image

A tu screenshot z nocnego obchodu całego terenu w Jupiterze, właśnie szedłem z Betonowej Wanny w stronę magazynów.

Sen ich zaskoczył, ten wieczny :E

Image

EDIT:
Pobiegałem jeszcze trochę po Prypeci na mistrzu, dokładniej przyjrzałem się większości budynków i miejsc, i doszedłem do wniosku, że najbardziej "tłoczno" jest zawsze w szkole i/lub na tym placu pomiędzy nią a centrum usługowym. Około godziny 21-22.00 licznik pokazał mi ponad 15 osób! Szkoła praktycznie przez cały czas jest oblegana, najczęściej siedzą w niej bandyci i/lub najemnicy, a atakują stalkerzy. Odbywa się to w stałym cyklu (poświęciłem 4h w grze na obserwację), bandyci/najemnicy bronią, stalkerzy ich wybijają, następnie wychodzą ze szkoły, aby "pozwiedzać miasto", jak jeden się wyraził, potem przychodzą następni bandyci, i tak w kółko :E . Dorzućmy do tego atak pijawek co pół godziny, snorki niemal przez cały czas, i mamy całkiem miłą wojenkę :D
Oczywiście cała ta akcja, jak już powiedziałem, przebiega w lub obok szkoły, reszta Prypeci jest stosunkowo spokojna, gdzieniegdzie paru najemników, trochę Monolitu, i to mi pasuje :E
Awatar użytkownika
Inevitable
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:40
Ostatnio był: 26 Lip 2018, 01:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 26 Mar 2012, 23:26

Kurde - postawiłbym ci drugie piwko ale nie mogę na razie ;)

W każdym razie dzięki wielki za to info - właśnie dokładnie czegoś takiego potrzebuje (sam nie umiem już tak po prostu spojrzeć 'świerzym okiem' a poza tym czasu na testy mam dość mało).

Czyli co z tą Prypecią - ma się dziać trochę mniej?

Mogę np. spróbować podzielić ją tak jak poprzednie mapy na 'strefy wpływów' tak żeby wrogie frakcje nie spotykały się tak często - bo teraz jest tak, że prawie każdy może iść prawie wszędzie, więc w centrum mapy jest oczywiście najbardziej tłoczno.

W każdym razie jak dotrę do Prypeci w moim najnowszym playthru to zapewne trochę całość uporządkuje - szczególnie za dużo tych snorków - imo akurat tych stworzeń nie powinno być w Zonie za dużo ponieważ nie rozmnażają się tylko są 'pozostałością' ludzi.

A - jeśli podoba ci się motyw obserwacji działań AI (co jest w tej grze całkiem przyjemne) to polecam podkręcić switch_distance (dokładne info u dołu pierwszego postu i w folderze #optionals) do maksymalnego poziomu przy którym jeszcze jest w miarę płynnie a następnie wpisać komendę demo_record [nazwa dema] i można swobodnie 'latać' sobie kamerką i śledzić rozmaite starcia.

Ostatnio rozwalił mnie motyw samotnego Mistrza Najemników w Exo który samodzielnie wyczyścił Oczyszczalnię z Monolitu (co prawda miał farta bo trafił na lekkozbrojnych) i zaczął przeszukiwać ich ciała. W tym czasie do bazy wrócił patrol (a właściwie przybiegł by przeszukać świeże zwłoki), jeden żołnierzy podkradł się do Merca od tyłu (to akurat jest hard-kodowany ficzer vanillowy) i ubił go serią w tył głowy :)
Momentami ciężko jest uwierzyć, że ta gra (po lekkiej zachęcie w postaci MSO) losowo generuje sytuacje, które w innych grach są ciężko i mozolnie skryptowane i reżyserowane.

----------------------------------

@all

A teraz ogólnie.

Stało się - wyszła wersja 1.0 MSO i w dniu dzisiejszym miała swoją 'premierę' na ModDB:

PROJECT M.S.O. - MASSIVE SIMULATION OVERHAUL @ ModDB

dlatego bardzo proszę wchodzić, dawać dobry rating i ogólnie wspierać krajana :)

Z góry wielkie dzięki :)

EDIT:

Nagrałem, też ostatnio pierwszy od dawna filmik:

P.G.R. / M.S.O. - random NPC skirmishes (Call of Pripyat mods)

Miłego oglądania ;)
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Inevitable w 27 Mar 2012, 06:58

No, to gratulacje :)

Heh, też miałem parę takich sytuacji, ale najlepiej pamiętam to, jak chimera obleciała CAŁY szpital, wszystkie piętra itd. żeby znaleźć gościa, który do niej strzelił (czyli mnie). :E

Takich ze skradającymi się kolesiami też miałem parę, np. jak szkołę zajęły zombie. Weszło tam chyba trzech Stalkerów, i po kolei, po cichu zdjęli wszystkie zombie. Jak na to patrzyłem, to się wydawało, jakby jakiś Specnaz czy cuś tam biegało, a nie Stalkerzy :E . Pistolety z tłumikami, prawie same strzały w głowę, żadne zombie nawet nie zakapowało, chociaż one już takie są, nie wiadomo, co im tam w głowie zostało jeszcze :D .
Też miałem podobną akcję w oczyszczalni, tylko to Wolność oczyszczała teren z Najemników, ja tylko zebrałem sobie PDA i laptopa, wcześniej stałem przy murze otaczającym budynek i patrzyłem jak sobie radzą :E . Jak Wolność się rozsiadła w środku (ok. 7 osób), to przybiegła Powinność, przechodząca niedaleko, pewno trupy wyczuli. I cała zabawa od nowa :E .

Co do wyczuwania trupów, to rozwalił mnie Stalker w zwykłej bluzie, biegający po Jupiterze, i np. kiedy pomogłem Powinności przejąć ich magazyn, to przyleciał, wszystkie trupy przejrzał, i pobiegł dalej :E . Później spotkałem się z nim niedaleko cementowni, tym razem przy trupach paru zombie i najemników w exo. W końcu każdy ma swoje metody na życie :E

Za ten post Inevitable otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trojanuch.
Awatar użytkownika
Inevitable
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:40
Ostatnio był: 26 Lip 2018, 01:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez kruk163 w 30 Mar 2012, 18:21

Hymm mam pytanie... odnoszę wrażenie że modyfikacja MSO_v0.9.9.1 dużo wnosi do gry ale jednak waży 15mb przy ściągnięciu... czy to prawidłowy plik ??
Awatar użytkownika
kruk163
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 07 Mar 2012, 22:42
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 00:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 0

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez Wheeljack w 30 Mar 2012, 18:26

Prawidłowy, po prostu mod oparty jest o skrypty, czyli pliki tekstowe, które ważą niewiele. :)
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: [M.S.O.] Massive Simulation Overhaul - czyli alife na no

Postprzez trojanuch w 30 Mar 2012, 20:05

Hehe - właściwie powinno być < 1 MB - te 14 MB to tak naprawdę 'puste' pliki ogg które zostały wklejone w miejsce rozmaitych powiedzonek NPC-ów w trakcie walki (np ostrzeżeń przed granatami) żeby je wyciszyć.

Niestety za diabła nie umiem wyłączyć tych dźwięków w configach żeby nie było crashy - stąd to 'siermiężne' rozwiązanie.

Poza tym na ten moment aktualna wersja to 1.0 (pierwszy post w tym wątku jest na bieżąco aktualizowany).
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości