Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Domianos w 14 Sty 2012, 23:53

Dużo osób pisze, że marihuana nie uzależnia. Osobiście myślę, że trzeba się temu przyjrzeć z innej strony : Po dłuższym okresie przyjmowania marihuany wystąpi uzależnienie psychiczne - pożądanie przyjemnych doznań jakie wywołuje palenie. Wystarczająco już jest innych legalnych środków uzależniających, ale oczywiście trzeba dorzucić następny. Marihuana sama w sobie to świetny lek, ale u nas byłoby kombinowanie u lekarzy/aptekarzy żeby go zdobyć. (korupcja, znajomości itp.) Niektórzy piszą, że marihuana jest mniej szkodliwa od alkoholu, czy papierosów, ale jej legalizacja nie zmniejszy problemu alkoholizmu, czy palaczy. Podsumowując są dwa dobre rozwiązania :
1) Zalegalizować marihuanę, używać jej dla własnej przyjemności oraz jako lekarstwa i zdelegalizować alkohole i papierosy - nierealne
2) Pozostawić obecny stan rzecze z jedną zmianą - osoba przyłapana po raz pierwszy z marihuaną powinna otrzymać łagodny wymiar kary. Za drugim razem lub w przypadku posiadania innych narkotyków powinna otrzymać najwyższy wymiar kary.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez kocur21 w 27 Sty 2012, 16:48

Myślę sobie i wymyśliłem i mam to gdzieś co inni odpiszą, Legalizacja jakiegokolwiek narkotyku nie wchodzi w grę, po prostu nie ma mowy o tym, nie wyobrażam sobie żeby te cholerne ćpuny mogły chodzić po mieście z określonym gramem trawki w kieszeniach i się śmiać w oczy że "to jest na użytek własny panie władzo". Nie dość że teraz pełno tego ćpuństwa jest to chcą biegać po mieście i być zaje**nym w świetle prawa - nie może tak się stać nigdy. Dlaczego tak uważam?! To proste, sam 8 lat temu paliłem marychuane i haszysz, dzień w dzień przez 30 dni, był to okres powiedzmy "buntu nastoletniego" i po prostu szukałem sobie starszej grupy kumpli ale wpadłem na nie właściwą. Najgorszy okres to był mój tak to zapamiętałem. Czy można się uzależnić od tego gowna? Chyba tak ale najpierw trzeba to jednak lubieć, trzeba lubić stan w jakim się jest. Mi ten stan zawsze przeszkadzał i przeszkadza kiedy widzę jak moi przyjaciele są znowu zaje*ani i chrzanią od rzeczy: że niby to fajne i nie są uzależnieni i mogą w każdej chwili to rzucić. Całkowicie się zgadzam też to co napisał kowek, że niby puźniej mamy utrzymywać ćpunów które jadą sobie na wycieczki do zakładów ?! A na koniec mam newsa naprawdę mnie ucieszył, poprawił mi się humor jak nigdy i chyba przywrócił wiarę w policje i wogóle "PRAWO" mojego sąsiada (mieszka 60 metrów od mnie) gupek uważa się za mojego przyjaciela (żałosne), wpadł i grozi mu 10 lat (ech mażenie) wcześniej dopalacze, trawka, hasz i wiele innych pierdów i DOBRZE CHUJO*i niech zdechnie w klatce razem z innymi ćpunami. Trochę mnie poniosło ale naprawdę nic dobrego z tego ani nie ma i nie będzie nigdy. Atu news
http://zielonagora.gazeta.plzielonagora ... ienia.html
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W

Za ten post kocur21 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, Anioła, Wojas21, tomasz4815,
Negative MatrixSTR.
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:59
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 27 Sty 2012, 17:30

Jakkolwiek mam podobne stanowisko odnośnie legalizacji to:
1. zwracaj trochę uwagę na ortografię np."mażenie"
2. cieszyć się, że kogoś dotknęło nieszczęście nałogu, nawet jeżeli na "własne życzenie" i życzyć mu "zdychania w klatce"? Hmmm... Ja bym życzył, żeby wyszedł z nałogu i zrozumiał/naprawił błędy.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive tomasz4815.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 27 Sty 2012, 18:19

Każdy jest kowalem swojego losu. Nikt nie jest skazany na chlanie, ćpanie & dawanie d.... więc może nie życzę im źle ale nie jest mi żal ćpunów, żuli i prostytut i współczucia oraz pomocy nigdy u mnie nie znajdą i nie, nie wierzę w to, że to może każdego spotkać bo to nie jest kwestia przypadku tylko wyboru.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez marcel w 27 Sty 2012, 19:26

E, @Lucjusz, generalizujesz, przynajmniej w tym ostatnim przypadku. O ile na siłę człeka od alkoholu albo dragów nie uzależnisz, o tyle o kobietach zmuszanych do prostytuowania się słychać bez przerwy. I owszem, od jakiegoś czasu mi również trudno zdobyć się na współczucie wobec tak zwanych "meneli", zwyczajna swołocz. Jeśli będzie taki leżał gdzieś napruty, opluć nie opluję, ale i ręką nie kiwnę - mam swoje powody. Ćpuni, lekomani - daj Boże, bym nigdy nie musiał się borykać z takimi problemami u którejkolwiek z bliższych mi osób. Mogę sobie pozwolić na luksus pogardy wobec nich, tym bardziej że póki co nie zetknąłem się jeszcze z nikim takim.

Ale wracając, o przypadkach handlu kobiecymi wdziękami wbrew ich woli, słyszy się często i gęsto. Nie mówię, że wszystkie panny stojące przy szosach i pracujące w agencjach są do tego zmuszane, ale nie można zapomnieć o wielu, które znajdowały lub znajdują się właśnie w takiej sytuacji.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 27 Sty 2012, 19:35

W sumie nie sprecyzowałem, chodziło mi o te bladzie co to stoją po dworcach, parkach i doopami zarabiają na towar. Miałem taką sąsiadkę parę dobrych lat temu w moim wieku co to mi nawet "cześć" nie mówiła bo piwo pod żabką piłem i zakłócałem ciszę nocną w bramie na sylwestra :wink: Wielka "ą" i "ę" a teraz wieczorami marznie w parku pod latarnią hellenowa zmora.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez marcel w 27 Sty 2012, 19:44

Hans Solo napisał(a):Uśmiechasz się pięknie do pięknej sąsiadki
40 kilo + 10 kilo same pośladki
165 cm na obcasach
To jest miseczka Benz C klasa
Skandal nie odwzajemnia uśmiechu panna
Gwiazda w stylu jak pan da to pani ma
tak zwana dama na poziome, zazwyczaj krocza
Zdziecinniała, nie odróżnia kondoma od smoczka


Tak jakoś mi się przypomniało, jak przeczytałem twojego posta. Poza tym jednym punktem się z tobą zgadzam, więc... :wódka:
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez kocur21 w 28 Sty 2012, 00:12

Terminus jak zwykle na przekór jesteś wszystkiemu. Moją opnie na temat narkotyków wzorowałem na swoim krótkim ale bardzo mocnym/codziennym doświadczeniu z trawką/haszyszem i ludźmi któży może nie kazali mi palić ale ale też nie zabraniali lecz dawali tak zwaną "wolną rękę na moje własne życzenie". Nie było wolnego dnia żebym nie był na haju, brzydziłem się wtedy siebie i tego co robiłem ale cóż wszystkiego można spróbować, pomimo tych wszystkich sprzeciwów starszych że to zło. Więc dlaczego innym tak trudno, nałóg? może ale ja mam na to swoje wytłumaczenie. Być ZIOMALEM to jest wytłumaczenie na to schorzenie, wiesz jak to jest mieć 15-22 lata i mieć całą masę ludzi którzy uważają cie za "ziomusia" a najczęstsze tematy do rozmów to:
-ale zaje***cie wczoraj było, wyje***łem 1L wina a potem jeszcze butle spuściłem a na koniec naje**em dwóm typom pod blokiem bo mnie wku**ili
- hehe nieźle, dzisiaj też sobie zapalimy po sporciku i pójdziemy na miasto, albo posiedzimy u mnie w domu i puścimy sobie jakiś film.
Nad kim ty się litujesz, komu ty życzysz wyjścia z nałogu, to ich wybór, chcesz ich wspierać/nauczać/pomagać to w takim razie będziesz tracił czas, a jeżeli nawet dotrzesz do kogoś to....ciężkie takie filozofowanie co robić z ćpunkami nawet takimi.
Ja spróbowałem, nie spodobało mi się, żuciem to wpi**du po miesiącu, próbuje cały czas moich przyjaciół z tego syfu wyciągnąć ale wychodzę za każdym razem na jakiegoś jeb**go nerda w ich oczach. Jestem bez silny przeciwko podobnym im i zdaję sobie sprawę z tego że nie wygram. Jedyny sposób to taki że sami zobaczą co robią i wtedy zdecydują co z tym fantem robić w ich "wolnym życiu"

P.S. Widzę że dalej robię błędy ortograficzne a tak bardzo się staram :-/ . Terminus dysleksje i dysortografie widzę że strasznie karcisz :wink: , ale widzę że masz dobre serce i mi pomagasz się uporać z tym problemem, nie zapomnie ci tego i innym którzy ciągle mi to wypominają :wink: , serio naprawdę dobrze mi to robi, dzięki temu zapamiętuje jak te cholerne słowa wyglądają. :)
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W

Za ten post kocur21 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:59
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dovchenko w 06 Lut 2012, 12:32

A legalizujcie sobie narkotyki, ale jak wszyscy będą chodzić upaleni, to dojdzie do tak filozoficznych przemyśleń "Kto do cholery zalegalizował te cholerne gówno!?"
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Za ten post Dovchenko otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez dienonych w 14 Mar 2012, 21:26

w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative MatrixSTR.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez KoweK w 14 Mar 2012, 22:20

Nom, bo w ogóle teraz bez legalizacji tak nie jest. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez dienonych w 14 Mar 2012, 22:29

http://www.youtube.com/watch?v=HN9tVfT7_O8
No, warto to obejrzeć za nim z imprezy do domu autem będziecie wracać :wink:
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości