Jeszcze raz..... laptop

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Jeszcze raz..... laptop

Postprzez ViS w 27 Lis 2011, 11:30

Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś laptopem, ale ponieważ w tych sprawach jestem zupełnie "zielony", więc postanowiłem się spytać ekspertów :E
Szukam takiego w cenie ok 3000PLN. Musi na nim śmigać CATIA no i przy okazji parę nowych tytułów gier :E
Osobiście rozglądam się za dwoma : Dell i Toshiba.
Na razie upatrzyłem sobie coś takiego za 2780PLN
Kod: Zaznacz wszystko
Dell Inspiron Q17Ri5-2430M
Pamięć RAM (MB):    4000    
Rozdzielczość matrycy :    1600 x 900    
Pojemność dysku (GB):    500.00    
Rodzaj matrycy:    Matryca błyszcząca
Wielkość matrycy :    17" - 17.9"    
Procesor :    Intel Core i5    
Taktowanie procesora (MHz):    2400
Dysk : 500 GB
Karta Graficzna : Ge Force GT525M

Warto się nad czymś takim zastanawiać, czy szukać czegoś innego :sjdhfujshdfj: :sjdhfujshdfj: :sjdhfujshdfj:
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Darth ReX w 27 Lis 2011, 11:47

http://allegro.pl/wyprzedaz-acer-as7750 ... 03299.html
Over 9k razy lepszy. Jego właśnie bym wziął.
http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2 ... 12571.html
Coś, co konkuruje cenowo z twoim, ma trochę szybszy procesor ale dużo słabszą kartę graficzną od Acerka.

Należy nadmienić, że Core i7 mają ważną rzecz - 4 rdzenie, a i5 zaledwie 2.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Nyguz w 27 Lis 2011, 12:04

Bierz ASUSa podanego przez Darth Rexa. 4 rdzenie to swoją drogą o wiele lepsza wydajność niż 2, a po za tym ASUS to jednak ASUS. :wink: Nie zawiedziesz się. Bezawaryjność i moc.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Piterxd w 27 Lis 2011, 12:12

Bierz pan Asusa. 4 rdzenie coraz bardziej będzie się przydawać. Asus jest też mniejszy i lepiej wykonany.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez wobes w 27 Lis 2011, 12:50

Nyguz napisał(a):po za tym ASUS to jednak ASUS. :wink: Nie zawiedziesz się. Bezawaryjność i moc.


Hahaha, Asus i niezawodność! Dobre! Ale przyznam się, że jeszcze parę lat temu też tak myślałem. Teraz już nigdy nic od Asusa nie kupię, bo oni już swoją szansę u mnie mieli. Jednak prawda jest taka, że teraz najlepiej brać co tańsze i ma lepsze parametry, bo w tej klasie cenowej niezawodność jest podobna. Jak już ktoś chce patrzeć na firmę, to niech patrzy na to jak się jej serwis sprawuje.
Ostatnio edytowany przez wobes, 27 Lis 2011, 12:57, edytowano w sumie 1 raz
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Piterxd w 27 Lis 2011, 12:56

@wobes procentowo Asus ma najmniej wadliwych egemplarzy ;)
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez wobes w 27 Lis 2011, 13:04

Statystyki statystykami, pochodzą głównie z autoryzowanych serwisów naprawiających kompy. Natomiast większy ruch jest w małych serwisach. Pracując jako admin od czasu do czasu też zdarza mi się zerknąć z nudów do sprzętów userów (gdy ładnie poproszą). I widzę, że awaryjność asusów jest duża, może nie jakoś przesadnie duża, ale na jednym poziomie z innymi firmami, choć wpływ na to może mieć spora popularność ich laptopów u nas w firmie (na pierwszym miejscu jest dell, potem asus). Ja już trzykrotnie się na asusie naciąłem (płyta główna do peceta i 2 x laptop) i się trzymam od nich z daleka. Na pocieszenie dodam, że delle niskobudżetowe też się psują na potęgę.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Nyguz w 27 Lis 2011, 13:09

@Wobes

Najwidoczniej miałeś pecha :wink: Jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc twoja opinie była w sumie zbędna. Nie znam osoby, która by mówiła coś złego na Asusa. Po za tym, jak chcesz to kupuj taniochę, a potem płacz, że się przegrzewa, że części padają i, że system się sypie bo sprzęt nie wyrabia. Albo sie ma kasę na pożądny sprzęt, albo nie kupuje się w ogóle bo tańsze rozwiązanie może okazać się droższym, uwierz mi :wink: Znam to z własnego doświadczenia.

Asus i Dell królują jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy. I przypuszczam, że to nie tylko moja opinia.

A skoro uważasz, ze Asus i Dell się psują to ty chyba HP nie miałeś :D One już padają na półce w sklepie.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez wobes w 27 Lis 2011, 13:16

Ile laptopów przez twoje ręce przeszło? Kilka? Kilkanaście? U nas tyle lub więcej to się często naraz zamawia. Wszystko idzie przez przetargi, więc mamy jeden wielki mix sprzętu ze wszystkich niemal firm (w przetargach publicznych nie można wskazywać jakiej firmy ma być sprzęt, za wyjątkiem sprzętu specjalistycznego) i tym samym pogląd na niezawodność. A że sprzęt trafia do zwykłych userów, którzy się różnie z nim obchodzą, to również mam pojęcie o tym, ile co może znieść.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Darth ReX w 27 Lis 2011, 13:23

Moim zdaniem niepotrzebnie się spieracie.
Asus ma lepiej wykonaną, trwalszą obudowę, poza tym jest faktycznie chłodniejszy, więc nie wiem, czemu miałby nawalić.
Acer z kolei o ile nie jest już taki cacy pod tymi względami, to nadrabia to ceną i nienagannym serwisem.
Moim zdaniem kupując Della zwyczajnie się przepłaca, poza tym nie wybrałem tych laptopów na pałę - sam przymierzałem się do kupna podobnych egzemplarzy. Moja koleżanka ma Acera 7750 w słabszej konfiguracji, sprawuje się nienagannie, choć ma stosunkowo słabe głośniki i wymagającą przyzwyczajenia absolutnie płaską klawiaturę.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Nyguz w 27 Lis 2011, 13:31

Ja się nie mam zamiaru spierać. Po prostu wyraziłem swoją opinię. :wink: Lubię dyskusję, ot co. Firma firmą, ale jak lapek trafi do jakiegoś pajaca, który nim rzuca to nawet twarda obudowa Asusa nie pomoże. :E
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez wobes w 27 Lis 2011, 13:37

Darth ReX napisał(a):Asus ma lepiej wykonaną, trwalszą obudowę


To jest fakt, wykonane są zwykle ładnie.

Darth ReX napisał(a):Acer z kolei o ile nie jest już taki cacy pod tymi względami, to nadrabia to ceną i nienagannym serwisem.


W zasadzie też się zgadzam, choć można polemizować jeśli chodzi o temperatury - mój jest zimny akurat. W każdym razie jeśli chodzi o acery, to w ostatnich latach nastąpiła wyraźna poprawa.

Darth ReX napisał(a):Moim zdaniem kupując Della zwyczajnie się przepłaca



To już nawet nie jest prawda, tylko święta prawda. Wykonane zwykle profesjonalnie, z dobrym serwisem, ale bebechy mają często stare (lub miks starych z nowymi). No i często jakichś dziwacznych firm, że pod linuxem mało co działa. To samo zresztą dotyczy się ich pecetów: wykonanie obudowy perfekcyjne, wszystko śmiga, ale też bebechy tandetne i do tego ostatnio mają tendencję do upychania ich w coraz mniejszych obudowach, co przy uwzględnieniu ciepła wydzielanego przez podzespoły i mocy przez nie pobieranej skutkuje szybkim zgonem płyty głównej lub zasilacza. No i te ich biosy i niekompatybilne z resztą świata zasilacze...

Nyguz napisał(a):Firma firmą, ale jak lapek trafi do jakiegoś pajaca, który nim rzuca to nawet twarda obudowa Asusa nie pomoże.


Niestety na to wpływu nie mamy, ale dzięki tym crash testom wzbogaca się nasza wiedza.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Następna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości