Aborcja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Aborcja?

Tak, na życzenie dla każdego
24
26%
Tak, ale tylko w 3. przypadkach (patrz 1. post)
39
42%
Nie!
30
32%
 
Razem głosów : 93

Re: Aborcja

Postprzez Kumpel111 w 13 Lip 2011, 22:24

Każdy ma prawo do życia i zabijanie tych których nie mogą się bronić to po prostu chore. Gdyby aborcja na życzenie= liczba ludności za 10 lat mogłaby pokaźnie zmaleć...

Za ten post Kumpel111 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive viernio.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Aborcja

Postprzez Gandzia w 14 Lip 2011, 07:17

Jestem ZA. Ale jeśli masz je wyskrobać, to lepiej w ogóle sobie go nie rób. Moim zdaniem, jeśli nie stać kogoś na godne utrzymanie/wychowanie dziecka, to... czemu ma cierpieć w przyszłości?

Dla mnie chore jest robienie sobie dziecka i usuwania go. Ludzie powinni się wpierw zabezpieczać przed dzieckiem.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Aborcja

Postprzez lektors w 14 Lip 2011, 12:39

@Kumpel: Przecież i tak w Polsce przyrost naturalny maleje - w Niemczech już jest nawet ujemny.

Odnośnie wyskrobania nie jestem ani za ani przeciw. Gdyby komukolwiek ono groziło to inaczej by "śpiewał".
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Aborcja

Postprzez Terminus w 25 Lip 2011, 15:34

Przeczytałem ostatnio w internecie wywiad z norweskim pastorem Ludvig'em Nessa wyrzuconym z norweskiego państwowego kościoła luterańskiego za walkę z aborcją [poszedł za to do więzienia]. Tak. tak. Dla tych co tak narzekają na Kościół Katolicki w Polsce może być szokiem, że w krajach skandynawskich protestanckie kościoły nie są rozdzielone od władzy państwowej a przynależność do nich jeszcze do połowy XXw. była obowiązkowa...
Ale wracając do pastora, taki kapitalny cytat z tego wywiadu:
"Gdyby płód nie był człowiekiem, na nasze akcje by nie reagowano. Byłoby tak, jak w przypadku osoby głoszącej, że usunięcie ślepej kiszki jest morderstwem - robiono by o tym skecze, pukano by się w głowę i nikt nie wciągał by machiny prawnej do walki z taką teorią. Spotykamy się z agresywnymi i ciężkimi atakami, bo dotykamy sumienia. Nawet ludzie promujący wolną aborcję w głębi serca wiedzą czym ona jest i stąd właśnie te mocne reakcje."

Jakby ktoś był zainteresowany to tutaj jest cały WYWIAD
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive plunio7, Lucjusz.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Aborcja

Postprzez PrzemoC w 30 Lip 2011, 13:55

Zdecydowanie jestem przeciwny aborcji i to nie tylko ze względów religijnych, o których się nie wypowiem.
Uważam, że nie ma różnicy między uśmierceniem płodu, noworodka, dziecka czy dorosłego. Tyle, że łatwiej
jest zabić płód, bo nie spojrzy w oczy i nie będzie błagał o życie.
Tak wiele mówi się ostatnio o podstawowych prawach człowieka, prawie do wolności, życie itp.
Wiele mówi się o masakrze w Norwegii, o gościu, który zabił kilkadziesiąt młodych osób.
Dla mnie nie ma różnicy, czy zabił setkę osób z karabinu, czy zabił sto płodów wykonując zabieg
usunięcia ciąży, byłby takim samym mordercą.
Nigdy nie ma pewności, czy osoba zabita w stadium płodowym,nie wyrosła by w przyszłości
na muzyka, naukowca czy polityka, a zabijanie płodów jest zwykłym marnotrawstwem potencjału
społeczeństwa. Pieniądze, które zostały przeznaczone na zabijanie w ten sposób, mogły by zostać
zużyte w innym celu, np. dofinansowaniu rodzin zastępczych czy domów dziecka.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...

Za ten post PrzemoC otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive plunio7, Wheeljack, walec, Gabriel.
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Aborcja

Postprzez KoweK w 30 Lip 2011, 16:23

xionc wcześniej napisał.

Dziewczyna zostaje zgwałcona przez własnego ojca i zachodzi w ciąże. I co dalej? Pomysły?


Nikt na to nie odpowiedział, a jestem ciekawy odpowiedzi obrońców życia.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Aborcja

Postprzez Wheeljack w 30 Lip 2011, 16:27

Ktoś coś mówił we jakimś filmie czy coś, że matka może urodzić dziecko i oddać anonimowo do jakiegośtam klasztoru jakiśtam sióstr. :F
Ale żem zdanie uklicił!
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Aborcja

Postprzez Terminus w 30 Lip 2011, 20:01

Kowek: odpowiedź na pytanie o gwałt już było w tym wątku.
Wheel: to się nazywa "okno nadziei" i jest w każdym szpitalu na oddziale położniczym. Faktycznie jest to pomysł zakonnic i pierwsze takie okno działało [i działa do dziś] w furcie klasztornej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Aborcja

Postprzez kapucha w 30 Lip 2011, 20:18

xKoweKx napisał(a):xionc wcześniej napisał.

Dziewczyna zostaje zgwałcona przez własnego ojca i zachodzi w ciąże. I co dalej? Pomysły?


Nikt na to nie odpowiedział, a jestem ciekawy odpowiedzi obrońców życia.



Ojca na pal, dziewczyna nosi dziecko do końca, a jeśli zdecyduje się że go nie chce - oddaje. To nie dzieciak zawinił, on można powiedzieć, jest ofiarą tak samo jak zgwałcona dziewczyna.

Za ten post kapucha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian,
Negative Woland.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Aborcja

Postprzez dorian w 30 Lip 2011, 20:21

xKoweKx:
xionc wcześniej napisał.

Dziewczyna zostaje zgwałcona przez własnego ojca i zachodzi w ciąże. I co dalej? Pomysły?



Nikt na to nie odpowiedział, a jestem ciekawy odpowiedzi obrońców życia.


To może ja się ustosunkuję:

Może tak odizolować takie dziecko od ojca tej dziewczyny, bo wiadomo, że dewiant-zboczeniec. Jeśli pomimo tego gwałtu ona tego dziecka nie pokocha (a pewnie nie..) to oddać do domu dziecka, wychować, pozwolić mimo wszystko dalej żyć, dać mu szansę i w przyszłości wybór, może z niego będzie zbir, a może jakiś uczony?
Ale szansę na życie raczej dostał, a nie, że już w zarodku o wszystkim zadecydowali za niego i łeb mu już na wstępie ucięli..
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Aborcja

Postprzez kapucha w 30 Lip 2011, 20:50

Oto chodzi, że nasze społeczeństwo jest takie, że jak by w szkole to wyszło na jaw, dzieciaka by tak jechali psychicznie że skończył by ze sobą/też stał się podobnym, brutalnym gnojem. Musiał by mieć naprawdę mocną psychikę żeby wyjść na dobrą drogę. W gimnazjum by się dowiedzieli = brak kolegów, cała szkoła po nim jedzie, popychadło.

A zataić było by ciężko/było by niewykonalne.

Nie czytajcie bo tu napisane jest chamskie zło, jeśli otworzycie miejcie pretensje do siebie :wink: .
:

Dla tego uważam, że dzieci z patologicznych rodzin, żeby nie zeszły na złą drogę i nie stały się zwyrodnialcami jak ojciec w przykładzie podanym przez @dorian trzeba odbierać rodzicom (póki są na tyle małe, że nie będą pamiętać) i szkolić w koszarach na komandosów-ninja-zabójco-assassino-wojowników od jak najmłodszych lat. Poruszyłem ten temat chyba w temacie "władza w rękach ludu". Jak dorosną (bez szkoły, bez kontaktów ze światem zewnętrznym) byli by używani na misje w Afganie, a w przypadku wojny do najcięższych zadań wymagających skrytego działania/sabotażu do których wystarczy kilkuosobowa drużyna.
Było by to niesprawiedliwe, ale w "swoim" otoczeniu sami by nawet nie wiedzieli o swoim poczęciu, a nie mając kontaktu ze światem i tak by mieli łatwiej niż gdyby wszyscy uważali ich za popychadło. Byli by tylko przyzwyczajani do działania na polu walki i w tym by byli najlepsi.
Wiem, że żadne cywilizowane państwo by na to nie pozwoliło, dla tego trzeba by było zerwać (i tak nic nie warte) sojusze z zachodem i podciągnąć naszą gospodarkę, transport, przemysł i siły zbrojne na lepszą wydajność, żeby nie trzeba było z nimi trzymać za wszelką cenę.. Jak? Nie chce mi się rozpisywać, wszystko wypisałem w temacie "władza w rękach ludu" bodajże na pierwszej stronie.

Mówiłem nie czytajcie, jednak ludzka ciekawość nie zna granic :wink: nie miejcie do mnie żadnych pretensji, sami to otworzyliście.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Aborcja

Postprzez utak3r w 19 Wrz 2011, 11:01

kapucha napisał(a):Ojca na pal, dziewczyna nosi dziecko do końca, a jeśli zdecyduje się że go nie chce - oddaje. To nie dzieciak zawinił, on można powiedzieć, jest ofiarą tak samo jak zgwałcona dziewczyna.


Jakoś nikt nie wspomniał o jednym fakcie wynikającym z tego konkretnego przykładu: dziecko prawdopodobnie będzie upośledzone poprzez "złamanie" genów. Kazirodztwo!
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości