Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 07 Sie 2011, 01:48

Wiesz... nogi ćwiczyć też fajnie. Głupio wygląda umięsniona góra, a dół chudy. Ale podziw, że 3 miechy jedziesz na pompkach - mi zawsze się to nudziło po paru tyg.. Siłownia jednak najlepsza wg mnie. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez zdzicho w 07 Sie 2011, 07:19

Jak się nauczę zanim złamię sobie kark to wstawię filmik jak naku*wiam salto. Kiedyś robiłem 400-500 brzuszków, a teraz to ledwo 60, a pompek 45-50 jak na razie.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 03 Wrz 2024, 02:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez kapucha w 07 Sie 2011, 08:36

Ja ćwiczę bardziej w kierunku siła + wytrzymałość, ładny wygląd to dla mnie drugorzędna sprawa. Staram się utrzymywać w takim kompromisie, żeby być silnym i jeżeli trzeba móc przebiec kilka km. Ale od początku wakacji przerzuciłem się na sam rower + trochę biegania. I tak teraz robię po kilka godzin dziennie przy drewnie w lesie :wink:.

Dla przykładu dzisiaj wstałem o 3 w nocy :facepalm: , tak, wy się właśnie kładliście spać :) , zjadłem lekkie śniadanie i na rower. Zrobiłem ok. 65-70 km po sąsiednich wioskach i wróciłem wycieńczony przed 8. Najlepsza pora na rower, chłodno i wszystkie drogi puste.

xKoweKx napisał(a):Wiesz... nogi ćwiczyć też fajnie. Głupio wygląda umięsniona góra, a dół chudy. Ale podziw, że 3 miechy jedziesz na pompkach - mi zawsze się to nudziło po paru tyg.. Siłownia jednak najlepsza wg mnie. :)


Tak powiedział bym nawet, że nogi są ważniejsze od góry. Ale moim zdaniem to nie siłownia jest najlepsza ale łopata/siekiera/szpadel itp. :D Spalasz kalorie, wyrabiasz muły, trenujesz wytrzymałość, a do tego nie dość że nie płacisz, to jeszcze dostajesz pieniądze :E .

zdzichorowerzysta napisał(a):Jak się nauczę zanim złamię sobie kark to wstawię filmik jak naku*wiam salto. Kiedyś robiłem 400-500 brzuszków, a teraz to ledwo 60, a pompek 45-50 jak na razie.


Ja próbuje zrobić salto na pomoście nad jeziorem. Tak, żeby od razu hop do wody, przynajmniej karku nie złamie. Jak na razie w przód z lekkiego rozbiegu wychodzi mi całkiem nieźle, ale nie mogę się przełamać przed saltem w tył :-/ .

Za ten post kapucha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCiastek.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 07 Sie 2011, 09:52

xKoweKx napisał(a):Ale podziw, że 3 miechy jedziesz na pompkach - mi zawsze się to nudziło po paru tyg.


E, nie ma się czemu dziwić - ja przez cztery lata liceum nap*erdala*em rzeczone pompki i mi się nie znudziły. Może dlatego, że w różnych "konfiguracjach" robiłem - a to na podłodze, a to z nogami na stołku, albo z nogami na wyrku a dłońmi na taboretach (jak Franz Maurer w "Psach 2" :E ) albo na pięściach, no i z różnym rozstawem dłoni też oczywiście... można całkiem sporo odmian znaleźć i się świetnie przy pompkach bawić. Aż trzeba będzie znowu do tego wrócić, bo człowiek zwiotczał ostatnio choć masa została...

A salta pamiętam, że w podstawówce potrafiłem naku*wiać, a teraz to bym pewnie po takiej próbie na OIOM-ie wylądował. Może jakbym trochę brzuch porobił to by mi się znowu udało, ale nie chce mnie się :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nikolai w 09 Sie 2011, 20:33

No no o brzuch trzeba dbać,gdy zacząłem robić a6w dopiero zrozumiałem jaki jestem cienki :) już po 2tyg widać efekty i jawiący się kaloryfer,ale wciąż zalega trochę skóry :D
Życzę powodzenia w budowaniu mięśni.
W razie problemów z fabułą "zewu monolitu" pisz pw postaram się pomóc w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
Nikolai
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 28 Lis 2010, 17:06
Ostatnio był: 07 Sie 2022, 13:29
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 12

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez lektors w 10 Sie 2011, 01:11

a6w jest beznadziejna bo nadwyręża kręgosłup. Ja stosuję obecnie spinania (odwrotne, boczne, z nogami w górze i ze stopami płasko), trening aerobowy na rowerze ( w różnych zakresach początkowo po 40 - 50 minut, ale ostatnimi czasy zwiększyłem długość do 90 minut ) i rozsądna dieta ( ograniczenie produktów smażonych, więcej warzyw i owoców, więcej ryb i nabiału w diecie, mniej tłustego mięsa ). Żadnych czekolad, cuksów czy jakichkolwiek słodyczy. Piję tylko niesłodzoną herbatę i Muszyniankę. Tak już robię od 3 tygodni i schudłem około 3 kilo :).
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 10 Sie 2011, 08:55

Na brzuch dobre, jak nie najlepsze, są ćwiczenia interwałowe...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez kapucha w 10 Sie 2011, 18:22

lektors napisał(a): Żadnych czekolad,


I moim zdaniem tu jest błąd :wink: . Czekolada, o ile jest gorzka ma w sobie bardzo dużo magnezu który jest potrzebny dla mięśni, nerwów i chyba (nie jestem pewny) dla kości i zębów. Niedobór magnezu powoduje uczucie zmęczenia i skurcze. A jeśli już tak dbasz o schudnięcie, to jedz tą czekoladę w trakcie przejażdżki rowerem, np. co 30 min. kostka do gęby :D .

xKoweKx napisał(a):Na brzuch dobre, jak nie najlepsze, są ćwiczenia interwałowe...


O Panie, ja być tylko tępy wieśniok z mazur. Od wideł, nie od dziwnych nazw. Oświeć mnie mądrością i napisz po ludzku na czym polegają te zacne ćwiczenia :D .
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez meJKu w 10 Sie 2011, 18:25

kapucha napisał(a):Oświeć mnie mądrością i napisz po ludzku na czym polegają te zacne ćwiczenia :D .

Włączasz internet i wciskasz wały, że coś ćwiczysz.

Od miesiąca robię przy kostce brukowej, zauważalnie straciłem na wadze. Ciężka praca, to jest najlepszy trening : P

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 10 Sie 2011, 18:41

kapucha, dużo magnezu mają owoce i warzywa, np. moje ulubione banany. :E Czekolada to puste kalorie... same cukry.

Oj, kapucha... wytłumaczę najprościej jak się da. Biegniesz truchtem 1 min, biegniesz sprintem 1 min, i tak w kółko. Podobnie można zrobić z ćwiczeniami ze skakanką.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez kapucha w 10 Sie 2011, 19:22

Ale nie mów, że gorzka czekolada ma mało magnezu, a cukry też potrzebne :D . Ja na rower biorę zwykle litrową butelkę wody i właśnie czekoladę lub batony. Bardziej poręczne w jedzeniu na szybko, nie rozwali się w plecaku i stanowi szybsze i mocniejsze źródło energii. Owoce tak nie zapychają (może z wyjątkiem wspomnianych przez Ciebie bananów :E ). To moja uniwersalna racja żywnościowa na dłuższą przejażdżkę rowerem, nikogo nie zmuszam do pochłaniania czekolady jak ja, po prostu jedzona z głową i w rozsądnych ilościach jest zdrowa. Mam na myśli droższą czekoladę, a nie jakąś tanią pełną chemii, sztucznych barwników i konserwantów.

meJKu napisał(a):Włączasz internet i wciskasz wały, że coś ćwiczysz.


Więc proszę udowodnij, że nie ćwiczę. Tak samo ja mogę stwierdzić, że Ty nie ćwiczysz, nie pracujesz i masz 10 lat. Internet ma to do siebie, że nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie i jaki jest, ale to nie powód aby twierdzić, że wszyscy kłamią. Dla Twojej wiadomości: tak, ćwiczę ostatnio tylko rower i trochę biegania, chwilowo od reszty jest łopata. Nie udowodnię tego, tak samo Ty nie udowodnisz że to nie prawda. Wszystko w temacie, nie zaczynajmy kłótni.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez marcel w 11 Sie 2011, 16:12

Kapucha, nie zrozumiałeś. Pytałeś o ćwiczenia interwałowe, a meJKu Ci odpowiedział:

Włączasz internet i wciskasz wały, że coś ćwiczysz.


i ja mu za tę jakże zabawną odpowiedź stawiam kielicha.

A w temacie, po czterech miesiącach mniej lub bardziej regularnych wizyt na siłowni odpuściłem sobie ćwiczenia na rzecz piwka, chipsów i tłustego jedzenia. Ostatnio usłyszałem od kumpla `ale ci bełcun roz*ebało` i to chyba oznacza, że pora wrócić na siłownię i do biegania, poprzerzucać trochę żelastwa. Od września ruszam więc wypocić to, co udało mi się nazbierać. To tak żeby nie było OTa.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości