[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 30 Cze 2011, 22:41

Mhm, tak się zastanawiam nad tą klasą "Żołnierz". Bo z moim TRs zabijam wroga 3-4 strzałami, więc trafienie krytyczne zwyczajnie nic tutaj da. A, i procent szansy jest od czego? Trafień, wystrzałów ogółem?
I inne pytanie, do czego odnosi się procent szansy na pojawienie się nowego patrolu Monolitu itp.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 01 Lip 2011, 00:32

@ matek - No raczej gościa w exo czy zombiaka nie ściagniesz 3-4 strzałami. :) Procent szansy jest od celnego trafienia. Czyli np. jeżeli trafiasz gościa to masz 0.02% na to że pocisk zamiast go tylko zranić to go zabije nieważne gdzie go trafisz. Faktycznie trochę to mało skuteczne, więc dodamy jeszcze 20% na automatyczne nakierowanie na tors po trafieniu.

Mechanizm tworzenia patrolu działa tak:

Co 330-540 sekund (odstęp czasowy jest wybierany losowo z tego przedziału po utworzeniu poprzedniego patrolu) jest uruchamia funkcja utworzenia patrolu. Funkcja wybiera liczbę losowo od 1 do 100 i sprawdza czy jest mniejsza niż szansa wpisana w ustawieniach TFW. Jeżeli tak to gdzieś w zonie, podkreślam: gdzieś w zonie, tworzy patrol i resetuje licznik. Jeżeli jest większa to tylko resetuje licznik.

Powtarzam po raz kolejny. Część ustawień TFW odnosi się do ALIFE a nie do gracza. Bardzo dużo z ALIFE toczy się w ogóle poza oczami gracza. To że damy 100% na utworzenie patrolu powoduje jedynie, że co pewien odstęp czasowy on sobie tam powstanie i będzie gdzieś sobie szedł, ale nie oznacza, że go spotkamy.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 01 Lip 2011, 10:33

A właśnie, czy te patrole tworzą się w każdej lokacji? Bo zauważyłem że pojawiają się w określonym punkcie w Jantarze, na Bagnach i w Magazynach, jednak nie widziałem ich gdzie indziej.

A co do klasy, myślę że te 20% zwiększy jej efektywność bo bez tego mało kto wybierał by "Żołnierza".
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 01 Lip 2011, 15:23

No to 4 skille są już w 100% zrobione.

Znajomość ludzkiej anatomii
Image

Znajomość anatomii mutantów
Image

Zmysł detekcji anomalii
Image

Zmysł detekcji wrogów
Image

Zostały tylko profesje.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive matekfpol, Sarlinov.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 01 Lip 2011, 16:33

Kombinezon CS-1 ma błąd. W opisie piszę, że ma pojemnik na 3 arty. Tym czasem są tylko 2.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 01 Lip 2011, 16:47

A można by trochę zwiększyć czcionkę w znajomościach anatomii?
Image

Za ten post Rieekan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KPBMacho.
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Victor0 w 01 Lip 2011, 22:30

Są przewidziane jakieś większe możliwość zarobkowe dla biednych stalkerów ? Może wiecej zleceń na "głowy" albo cuś ?
Victor0
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 17 Maj 2011, 00:37
Ostatnio był: 10 Wrz 2013, 08:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez szuwarek w 02 Lip 2011, 22:40

kurka :( zciagnolem moda w wersji 2.9 i wielkie nico wyszlo , jestem zawiedziony no chyba ze mozna to naprawic ? .

mianowicie albo grafa mi sie chszani albo nie mam sprzetu poza latarka , w skrzxyniach nic nie ma w zasobnikach nic , z NPC nie nada gadac patch1 nic nie pomogl.

Baszcie tacy mili i pomozcie mi z tym cos zrobic .
szuwarek
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 25 Cze 2011, 12:35
Ostatnio była: 04 Lip 2011, 07:03
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 02 Lip 2011, 22:51

@szuwarek
Primo to słownik do ręki. A jeśli problem dotyczący moda i pisowni wiąże się z sobotą. To lepiej opisz problem jutro(dokładnie) :)
Upewnij się, że masz patcha 1.5.10. Potem zainstalowaleś moda i patcha do moda. :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez szuwarek w 02 Lip 2011, 23:17

wyjasniam pisownia >>> coz mieszkam zagranica tu sie urodzilem i wychowalem nie chodzilem do szkoly polskiej ( bo nie ma )a pisac czytac nauczylem sie sam .

pozatym mam Stalkera z patchem 1.5.10 moda i patcha jak nalezy na poczatku mam tylko srube i latarke .
wszysdtkie schowki sa puste nic nie ma z trupow tez zadnego odzysku a znalazlem kilka nie da sie ich przeszukac w tej wiosce .Fabula idzie tak jak powinna ,ale nie mam broni wiecd nier moge wykowywac zadan , kupic tez nie ma gdzie , a jak wyjde z stacji kolejowej to mnie gryza dziki . i co mam dalej robic ??? poradz.
szuwarek
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 25 Cze 2011, 12:35
Ostatnio była: 04 Lip 2011, 07:03
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Pitomafia w 02 Lip 2011, 23:25

Spróbuj jeszcze raz wgrać moda potem patcha i ew. spawnera. Jak nie podziała to spróbuj reinstall gry -> patch 1.5.10 -> mod -> patch do moda i ew. spawner :P .
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.

— Albert Einstein

Za ten post Pitomafia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop.
Awatar użytkownika
Pitomafia
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 05 Cze 2010, 14:27
Ostatnio był: 06 Sie 2014, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 02 Lip 2011, 23:28

Nowa gra - Masz w lewym rogu minimape,idziesz w kierunku szarej strzalki. Gadasz z tamtym kolesiem. Wybierasz frakcje, a potem dołączasz i rozpierdu. :E
Jeśli masz po raz pierwszy styczność ze Stalkerem radziłbym w pierw przejść grę bez moda.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości