[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 21 Cze 2011, 13:15

smoq2 napisał(a):RPG wróci do gry. Ale chyba będzie dostępne tylko dla gracza i dla kompanów. Zawsze można też wyciągnąć snajperkę i walić w wirnik lub wloty powietrza.



Mam następny pomysł. W bazach niektórzy są nieśmiertelni. Nie mogą to być członkowie frakcji, więc w każdej bazie mógłby być oddział samotników "przeciwlotniczych" (5 osób, 2 RPG i 3 np AK-74). Nie zmieniali by się po zajęciu bazy przez innych, a ich jedynym celem była by walka z helikopterami. Ich skuteczność to nie 100%, żeby heli mógł troszkę narozrabiać zanim spadnie. A i RPG by nie przechodziły z rąk do rąk, bo by nie ginęli.
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Soma w 21 Cze 2011, 13:40

Nawet nawet. Też fajny pomysł. v4dala pomysł też jest nawet dobry żeby stworzyć swoją frakcje i walczyć przeciwko innym. :D
"Forget the past, carry the future."

Soma
Wygnany z Zony

Posty: 58
Dołączenie: 20 Maj 2011, 09:09
Ostatnio był: 07 Maj 2012, 19:51
Miejscowość: Baza FOXHOUND / Alaska
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 21 Cze 2011, 15:14

Jak już drążymy - a jak to wygląda w czasie walki pomiędzy oddziałami dwóch frakcji? Przerywają i kryją się czy walczą dalej nie zwracając uwagi?


Dokładnie! Obie strony wiedzą, że jeżeli helikopter ich zauważy to nikt nie wyjdzie żywy.

Rozumiem też, że nasi towarzysze kryją się automatycznie jak przed emisją?


Jeszcze nie ruszyłem AI kompanów bo to osobny schemat.

wiecie co by było wspaniałe? tworzenie własnej frakcji, pewnie nie jest to możliwe w żaden sposób, aby wprowadzić to w tym modzie, ale byloby super


Jest możliwe. Mam taki projekt częściowo w głowie a częściowo na papierze. Idzie nawet tak daleko jak wybranie własnego loga z kilku przykładowych albo wybranie kolorów ubarwienia pancerza. Ale to łoooooo długo jeszcze i w innym modzie.

Mam następny pomysł. W bazach niektórzy są nieśmiertelni. Nie mogą to być członkowie frakcji, więc w każdej bazie mógłby być oddział samotników "przeciwlotniczych" (5 osób, 2 RPG i 3 np AK-74). Nie zmieniali by się po zajęciu bazy przez innych, a ich jedynym celem była by walka z helikopterami. Ich skuteczność to nie 100%, żeby heli mógł troszkę narozrabiać zanim spadnie. A i RPG by nie przechodziły z rąk do rąk, bo by nie ginęli.


Jeszcze zobaczymy. Na chwilę pomyśl w ten sposób. Gdyby wojsko ukraińskie tak łatwo traciło helikoptery w Zonie to rozpoczęliby naloty bombowcami a wtedy wszyscy stalkerzy by się osrali. :E Musimy zrobić to tak, aby wyglądało dość naturalnie, a nie że po tygodniu grania, po Zonie będzie się walać 20000 wraków bo to by znaczyło, że Ukraina ma największą flotę powietrzną na ziemi. :)

----------------------------------------------------------------

A tymczasem... Włączyłem wykrywanie NPC przez helikoptery. Trzeba jeszcze tylko usprawnić system przełączania między celami bo na chwilę obecną helikopter zbyt bardzo skupia się na jednym celu.

Filmik przykładowy: http://www.youtube.com/watch?v=VpthihuLdgM

Nie doszło nawet do walki bo cel uciekł a heli nie przełączył się na następny. :E
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 21 Cze 2011, 15:32

smoq2 napisał(a):Jeszcze zobaczymy. Na chwilę pomyśl w ten sposób. Gdyby wojsko ukraińskie tak łatwo traciło helikoptery w Zonie to rozpoczęliby naloty bombowcami a wtedy wszyscy stalkerzy by się osrali. :E Musimy zrobić to tak, aby wyglądało dość naturalnie, a nie że po tygodniu grania, po Zonie będzie się walać 20000 wraków bo to by znaczyło, że Ukraina ma największą flotę powietrzną na ziemi. :)



Smoq- z RPG trudno jest zdjąć śmigłowiec szturmowy...to ostateczność...najpierw w bazach powinni się chować, gasić ogniska, po prostu brak żywej duszy...gdyby się zdarzyło że jakiś NPC czy gracz nie dobiegnie, nie ukryje się rozpoczyna się walka z wiatr...wirnikami. Poza tym nie każdy Heli ma przelecieć nad bazą...
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 21 Cze 2011, 17:59

A jak będzie podczas walki z patrolami "bezfrakcyjnymi"? Renegaci albo monolit - rozumiem że będą się chować, ale co z wojskiem? Będzie kontynuować walkę ze stalkerami? Teoretycznie ci wojskowi chcieliby się skontaktować z tym śmigłem i uzyskać pomoc, bo przecież znają pozycje stalkerów, do których akurat strzelają, więc mogliby je podać.
Może można zrobić to tak, że śmigłowiec będący akurat w pobliżu będzie atakował oddział, który jest atakowany przez oddział wojska? A w tym wypadku stalkerzy npc nie chowaliby się, tylko dążyli do wyeliminowania żołnierzy.
I co z mutantami - będą atakowani przez śmigło? Trudno sobie wyobrazić pilota, który przepuści okazję wpakowania rakiety kontrolerowi :E .
Chyba żeby też ustawić jakoś procentowo, jakąś szansę że śmigłu się będzie chciało walić do mutantów?

Edit: Będą latać tylko Mi-24 czy Mi-2 też?
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sarlinov w 21 Cze 2011, 19:13

Ojojojoj, gość zmodyfikował AI ludzi i śmigłowca i od razu 666 nowych pomysłów i pytań. Ludzie, myślicie że to takie łatwe? Już cieszcie się, że chciało mu się w ogóle zmieniać te skrypty.

Rieekan napisał(a):Edit: Będą latać tylko Mi-24 czy Mi-2 też?


Jak skombinujesz skądś model. Zapewne.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 21 Cze 2011, 19:25

A po grzyba kombinować nowy skoro w czystym niebie już jest.
Pojawia się nad Szpitalem, nawiasem mówiąc.
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 21 Cze 2011, 20:00

Sarlinov napisał(a):Ojojojoj, gość zmodyfikował AI ludzi i śmigłowca i od razu 666 nowych pomysłów i pytań. Ludzie, myślicie że to takie łatwe? Już cieszcie się, że chciało mu się w ogóle zmieniać te skrypty.


Chcemy po prostu pomóc w rozwijaniu pomysłu, przecież to wiadomo. Smoq i jego ekipa mają ten przywilej że każdy mogą odrzucić lub zmodyfikować.

Tak poza tym, w Bazie Powinności w Agropromie na dachu jednego z budynków zalega helikopter. Może mogliby go odpalić po zajęciu odpowiedniej ilości punktów ( niebieskich ) ? :kotek:
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 21 Cze 2011, 20:15

matekfpol napisał(a):Tak poza tym, w Bazie Powinności w Agropromie na dachu jednego z budynków zalega helikopter. Może mogliby go odpalić po zajęciu odpowiedniej ilości punktów ( niebieskich ) ? :kotek:

Wątpię, bo to jest chyba stały element geometrii. Ale mogę się mylić... Coś jak te wraki samochodów.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 21 Cze 2011, 20:28

Szkoda, fajnie by było zamówić sobie jakiś nalot. :E Ale śmigłowiec powinności? Może by się to nadawało do fabuły?
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 21 Cze 2011, 21:13

http://www.youtube.com/watch?v=ufH-wq5TX80


Smoq dodał nowy filmik...teraz to jest 10 ton latającej demokracji ludowej...a w pierwszej chwili myślałem że się wycofuje...

Ten heli na pewno będzie super. :E
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 21 Cze 2011, 22:34

Filmik rewelka. Czyli chyba możemy zachowywać nadzieję na walki npc - śmigłowiec. Jak odleciał kawałek po zabiciu paru, to myślałem że ucieka, "odstraszony ogniem npc-ów".
Zastanawia mnie, czy ten nieskładny ogień zombiaków wynika z tego że są czym są, czy z tego że strzelają do helikoptera? Zaś strzały śmigła są wręcz chirurgiczne. :)
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości